Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Hmm... co myślicie o Logitech G7?

Myśle, zeby kupic np. stad: https://ssl.allegro.pl/item95828540_logitech_g7_cordless_laser_nowa_.html

Myszka mi sie chrzani, wiec chce kupic sobie kolejna... musi byc bezprzewodowa i nie byc na baterie. Taka mam teraz i zmienianie bateri to horror czasami, szc zegolnie jak myszka padnie na swieta, a sklepy pozamykane.

Czy moze proponujecie coś innego? Nie chcialbym by była za duza... Myslalem nad MX 1000... ale... ponoc G7 jest dużo lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial wiedziec czy w przedziale do 4000 złowych znalazl bym komputer na ktorym Oblivion dzialal by na max detalach. Na pewno 2GB ramu- okolo 400 złowych GF7800/7900(a moze 2 6600GT w SLI byly by lepsze?) okolo 1400zł(???). Jesli chodzi o inne komponenty to jestem "Lajkonikiem" =P. Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 17:41, xRaphaelx napisał:

Ja bym chcial wiedziec czy w przedziale do 4000 złowych znalazl bym komputer na ktorym Oblivion
dzialal by na max detalach. Na pewno 2GB ramu- okolo 400 złowych GF7800/7900(a moze 2 6600GT
w SLI byly by lepsze?) okolo 1400zł(???). Jesli chodzi o inne komponenty to jestem "Lajkonikiem"
=P. Z gory dziekuje za pomoc.


ty chyba żartujesz :D Powiedz mi gdzie ty znajdziesz 2GB ramu za 400zł?:) No chyba ze jestes wymiatacz:) takie Goodramy 2GB czyli 2razy po 1 Gb to wydatek okolo 650 - 700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SLI jest przereklamowane... Ja mam P4 3.2 1gb DDR2 ramu z wyzszej pułki i GF 7800 GT i oblivion dziala na max detalach.

Mysle ze mogłbys kupic sobie AMD 1gb ew. 2gb ramu i karte 7900gt, lecz nie zapomnij o dobrym zasilaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cze składam znajomemu kompa.
Przytargał mi masę części ale bez płyty.(wiecie Procesory ramy iti itede)
Ja zdobyłem dwie płyty.
1/ Fic I865P ULTRA VL13 FSB400/533
2/ EPOX EP-4PDA3I FSB400/533/800

Którą mu zainstalować. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 16:46, Widek napisał:

> mam pytanko mam semprona 200+ (3000+) jak temu dziadowi odblokować mnżnik bo FSB już na
max
> mam ( ram daje znać o sobie powyżej)

Semprony mają zablokowany mnoznik, kto tam sie chwalił ze mu sie udało ze przerobil na athlona
ale nie wiem czy to prawda, ja mam naprzyklad 10*166 a maks mi idzie 10*210:) Semp 2400+

Jam mam 11*166 ale podkręcić FSB mogłem tylko do 190 bo puźniej wariował mi ram i grafika ale jak wymieniłęm grafikę z FX5500 na FX5700 (teraz po upgrade biosu karty FX 5950XT) i ram to hula jak ta lala ale mnożnik mnie ogranicza i wycisnąć z procka więcej nie mogę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2006 o 18:05, Widek napisał:

ty chyba żartujesz :D Powiedz mi gdzie ty znajdziesz 2GB ramu za 400zł?:) No chyba ze jestes
wymiatacz:) takie Goodramy 2GB czyli 2razy po 1 Gb to wydatek okolo 650 - 700zł


Jak są podejrzane ceny to prawdopodobnie kupuje koleś u złodzieja albo sapera.
Opłaca się ale to nie uczciwe.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 17:41, xRaphaelx napisał:

Ja bym chcial wiedziec czy w przedziale do 4000 złowych znalazl bym komputer na ktorym Oblivion
dzialal by na max detalach. Na pewno 2GB ramu- okolo 400 złowych GF7800/7900(a moze 2 6600GT
w SLI byly by lepsze?) okolo 1400zł(???). Jesli chodzi o inne komponenty to jestem "Lajkonikiem"
=P. Z gory dziekuje za pomoc.

napewno 7800 GT (oszczędzasz ok 500 zeta w stosunku do 7800GTX a strata wydajności wynosi ok. 5-7%)
płytkę kup pod AMD najlepiej Athlonka 64 3000-3200+ (fajnie się je kręci) są tanie (ok 600-750zł) a jeśli chodzi o ram to nigdzie nieznajdziesz dobrego ramu za 400 lepiej kup sobie Patryioty na 500 (1GB)morzna je podkręcać i są dość niezłe ale do oblivion na takim sprzęcie nie musisz mieć 2 GB ramu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 11:54, Night Elf napisał:

Lepiej kupic 7900gt jest bodajze w cenie 7800gt, a wydajniejsze [ z tego co widzialem na testach]
od 7800GTX


możliwe ja w serii 7900 nie jestem mocny (narazie) więc ci nie powiem natomias za kompletną porażkę uwaram radka X19xx niestety wyszło słabo w porównaniu z Nvidią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie... czy sa jakies monitory-telewizory LCD zarazem obsługujace HD? W sensie, ze bedzie mi dzialac na nim telewizja HD jak wejdze ten standard, poniewaz nie widzialem jeszcze zadnego monitoro-telewizora z dopiskiem HD Ready...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 12:29, Night Elf napisał:

Ja mam takie pytanie... czy sa jakies monitory-telewizory LCD zarazem obsługujace HD? W sensie,
ze bedzie mi dzialac na nim telewizja HD jak wejdze ten standard, poniewaz nie widzialem jeszcze
zadnego monitoro-telewizora z dopiskiem HD Ready...

jest ich całkiem sporo ale nie polecam ci kupna telewizora LCD moim zdaniem to szmira więcej dowiesz się na
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=6399&u=7 i jeszcze jedno jeśli już bardzo chcesz kupić coś obsługującego HD to pamiętaj że narazie (i przez najbliższe kilka [ok.3-4] lat) tej technologii nie uświadczysz w polsce jedynie na Xbox-sie 360 i PS3 a takrze w HD DVD i Blu Ray ale to technologie "jutra" które wyjda pod koniec 2006więc kupno monitoro-telewizora LCD z HD TV się nie opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja wiem, ale jak sie kupuje telewizor, to juz lepiej miec cos co obsluguje ta technologie, zeby nagle nie bylo, ze za 4 lata bedzie trzeba kupic 3 telewizory do mieszkania z HD... za 3k kazdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany mam takie pytanie. Jest sobie taki sprzęt:
Athlon 3000+; 1GB DDRAM KINGSTON; MSI K8T Neo FSR; GF6600 GT (Domek -> nie, nie jest to przedłużenie męskości :)
i zastanawiam się nad sprzedaniem tego RAMu co mam i kupieniem 2x1 GB.
Jak sądzicie czy i o ile wzrości wydajność ogólna systemu (np. w WinXP, 3DMarki) i w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 12:58, GeoT napisał:

A ja dla odmiany mam takie pytanie. Jest sobie taki sprzęt:
Athlon 3000+; 1GB DDRAM KINGSTON; MSI K8T Neo FSR; GF6600 GT (Domek -> nie, nie jest to
przedłużenie męskości :)
i zastanawiam się nad sprzedaniem tego RAMu co mam i kupieniem 2x1 GB.
Jak sądzicie czy i o ile wzrości wydajność ogólna systemu (np. w WinXP, 3DMarki) i w grach.


Mi się wydaje że o nic nie wzrośnie wydajność....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 12:54, Night Elf napisał:

Tyle to ja wiem, ale jak sie kupuje telewizor, to juz lepiej miec cos co obsluguje ta technologie,
zeby nagle nie bylo, ze za 4 lata bedzie trzeba kupic 3 telewizory do mieszkania z HD... za
3k kazdy...

Te telewizory które są do nabycia teraz, to są, na dobrą sprawę, w połowie telewizorami HDTV. Prawdziwy telewizor HDTV powinien mieć rozdzielczość 1920x1080 i złącze HDMI (High Definition Multimedia Interface) oraz dobrze przskalowywać obraz z dzisiejszego PAL w górę, do pełnej rozdzielczości. Radzę się wstrzymać z kupnem jakieś trzy, cztery lata...
Bliższe omówienie znajdziesz w "Chip. Komputer Test" nr 4/2006, aktualnie w kioskach za 4,90 zł. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 12:54, Night Elf napisał:

Tyle to ja wiem, ale jak sie kupuje telewizor, to juz lepiej miec cos co obsluguje ta technologie,
zeby nagle nie bylo, ze za 4 lata bedzie trzeba kupic 3 telewizory do mieszkania z HD... za
3k kazdy...

a poco ci aż 3 w mieszkaniu poza tym zoztaw to co masz ew. kup zwykły kinekopowy a jak technologia będzie (HD DVD albo Bluray) to wtedy kup będzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się