Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Chciałbym wykonac sobie generalny upgrade kompa, większośc elementów juz mam, ale pozostało jeszcze kilka rzeczy:
1. Chciałbym kupic sobie kartę graficzna w cenie 600-650zł (i czy musiałbym do niej zmieniac zasilacz Tagan o mocy 430W)
2. Jakiś monitor w cenie do 700zł
3. Jakiej firmy polecacie chłodzenie (chodzi mi o chłodzenie do obudowy, 80mm, aby mogło wyciągac ciepłe powietrze z kompa) i pastę na procesor.
Reszta mojego kompa:
Intel Core 2 Duo E4500 2.2GHz
2 x 1GB RAM Patriot CL4
Foxconn P35-AS
Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 11:28, sinir napisał:

Przepraszam, nie zauważyłem ;/ Przez długi czas już nie używałem słowa "Crossfire". Oczywiście
CrossFire to złączenie dwóch kart ze stajni Nvidii, a CrossFire to to samo, ale kart
od ATI.


Nie bardzo....CrossFire to polaczenie kart ATI. SLI to polaczenie kart nvidi...tak sie sklada, ze wczoraj przyszedl do mnie kumpel z 8800 gts 320 i zrobilismy SLI....poza tym, ze pękl liter bolsa :):) to np. benchmark 2006 w rozdzialce 1680/1050 z AAxQ4 wyszedl na rowniutkie 12200 smarkow :):). AA ustawione w benchmarku tak samo anizotrop x8.

Test gry lost planet w dx 10 przy rozdzialce 1280/960 wyszedl na AAx4, cienie medium, textury medium, reszta na max:

snow: 55
cave: 48

Mam w zyci nowe karty ati ....nawet nie siegaja do kostek nvidi.

Najlepsze jest to, ze taki zestaw jak:
amd 6400, 3x hdd, 2 x 8800 gts 320, 4 x ddr2, 4 x wentylator, 2x naped optyczny, 1x karta dzwiekowa, 1x flop poszedl na taganie 430-u22 :):).

Gdzies czytalem, ze tagany sa przestarzale....ten kto to napisal musial zjesc cos nieswierzego bo to jeden wielki belkot.

Poza tym, ze dzisiaj zrobilem bumelke i jest to pewnie ostatni dzien w mojej pracy to i tak jestem zadowolony. Za pare dni bede mial druga 8800 gts 320 za 335 zlotych i mam gdzies g 260 czy 280 za 1500 zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zeby dobic gwozdz do trumny to napomkne, ze kumpel kupil tego 8800 gts 320/320 od asusa na allegro za 280 zeta z roczna gwarancja. Karte meczylismy u mnie na wszelakiego rodzaju benchmarkach i grach. Wszystko pracuje jak nalezy a i SLI jest OK.
Wystarczylo zamontowac dwie karty na mobo i zainstalowac zwykle sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 12:22, reykan napisał:

1. Chciałbym kupic sobie kartę graficzna w cenie 600-650zł


ATI Radeon 4850 - ~550PLN

Dnia 27.06.2008 o 12:22, reykan napisał:

(i czy musiałbym do niej zmieniac zasilacz Tagan o mocy 430W)


Spokojnie wystarczy

Dnia 27.06.2008 o 12:22, reykan napisał:

2. Jakiś monitor w cenie do 700zł


BenQ FP93G lub G+

Dnia 27.06.2008 o 12:22, reykan napisał:

3. Jakiej firmy polecacie chłodzenie (chodzi mi o chłodzenie do obudowy, 80mm, aby mogło
wyciągac ciepłe powietrze z kompa) i pastę na procesor.


Najtaniej i na przyzwoitym poziomie - wentylatory Arctic Cooling 80, 92 lub 120mm z PWM w nsymbolu. Ciche i tanie. Pasta - póki co jedna z najlepszych past przewodzących - Arctic Silver 5 (ok. 18PLN)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 12:22, reykan napisał:

Chciałbym wykonac sobie generalny upgrade kompa, większośc elementów juz mam, ale pozostało
jeszcze kilka rzeczy:
1. Chciałbym kupic sobie kartę graficzna w cenie 600-650zł (i czy musiałbym do niej zmieniac
zasilacz Tagan o mocy 430W)


Radeon 4850, najprawdopodobniej nie bedziesz musial zmieniac zasilacza

Dnia 27.06.2008 o 12:22, reykan napisał:

3. Jakiej firmy polecacie chłodzenie (chodzi mi o chłodzenie do obudowy, 80mm, aby mogło
wyciągac ciepłe powietrze z kompa) i pastę na procesor.


Chlodzenie do obudowy? Tj. wentylator? Najcichszy jest Scythe S-flex, ale kosztuje ok.45zł, nieźle dmucha Scythe SlipStream (30zł), TT Silentcat i Chieftec (łożysko cierne) podobnie jak s-flex są jednymi z cichszych wentyli.
Z past polecam Zalman STG - Mimo, ze nie najlepsza (co nie znaczy zla!), to znaczne latwiej sie ja naklada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 13:01, mrosi napisał:

ATI Radeon 4850 - ~550PLN

chciałbym tylko wiedziec jak ona przykładowo ma się do kart 8800GT i czy jst to zakup opłacalny w szerszej perspektywie?

Dnia 27.06.2008 o 13:01, mrosi napisał:

BenQ FP93G lub G+

A co sądzisz o takim monitorze? http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/335239_komentarze/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 13:08, reykan napisał:

chciałbym tylko wiedziec jak ona przykładowo ma się do kart 8800GT i czy jst to zakup
opłacalny w szerszej perspektywie?


Nie ma w dzisiejszych czasach czegoś takiego. Za szybko zmienia się rynek części komputerowych. Owszem, 8800GT jest też opłacalna, jednak do niej z kolei czeka Cię wymiana zasilacza. Tak było w moim przypadku. Identycznego Tagana wymieniałem na Tagana 530W.

Dnia 27.06.2008 o 13:08, reykan napisał:


Może być. Ja osobiście nie "czuję" jakoś monitorów 16:9. Wolę typowe.

[EDIT]
Literówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 13:08, reykan napisał:

chciałbym tylko wiedziec jak ona przykładowo ma się do kart 8800GT i czy jst to zakup
opłacalny w szerszej perspektywie?


Patrz na to inaczej - w jakie gry grasz, będziesz grał na pewno w najbliższym czasie, to jest do końca 2008r. Pod te gry najlepiej wybrać najopłacalniejszą kartę. I pod rozdzielczość monitora, a z tego co rozumiem to myślisz o LCD do 700zł, więc 1280x1024. Kupowanie z myślą o zapasie mocy na następny sezon/dwa mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 12:35, Misquamaqus napisał:

Nie bardzo....CrossFire to polaczenie kart ATI. SLI to polaczenie kart nvidi...tak sie
sklada, ze wczoraj przyszedl do mnie kumpel z 8800 gts 320 i zrobilismy SLI....poza tym,
ze pękl liter bolsa :):) to np. benchmark 2006 w rozdzialce 1680/1050 z AAxQ4 wyszedl
na rowniutkie 12200 smarkow :):). AA ustawione w benchmarku tak samo anizotrop x8.


Cholera! Znowu pomyłka!!! Ech... Nie lubię, gdy o czymś myślę, a piszę zupełnie inną rzecz ;/

Co do tych "testów" i twojego spojrzenia na nowe karty ATI... Lost Planet jest totalnie nastawione na Kart Nvidii, więc nie ma co porównywać kart w tym teście. Zróbcie sobie testy w Call of Juarez, albo Splinter Cell: Double Agent- Te gry są z kolei nastawione na karty "czerwonych"
---------------------------------------------------------------------------------- --------------
Mam ważne pytanie i potrzebuje bardzo szybkiej odpowiedzi. Przed chwilą zadzwonili do mnie ze sklepu internetowego, w którym zamawiam nowy komputer. Okazało się, że nie mają obudowy CoolerMaster Dominator 690. Muszę im wysłać maila z prośbą o zmianę jej na jakąś inną.
No właśnie- jaką? Musi być dobrze wentylowana (nie wymieniam wentylatorów), nie za droga (do 310-340zł) i oczywiście ładnie wyglądać :) I musi być dostępna w sklepie apollo.pl
Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------- --------------

Dnia 27.06.2008 o 13:31, sinir napisał:


Mam ważne pytanie i potrzebuje bardzo szybkiej odpowiedzi. Przed chwilą zadzwonili do
mnie ze sklepu internetowego, w którym zamawiam nowy komputer. Okazało się, że nie mają
obudowy CoolerMaster Dominator 690. Muszę im wysłać maila z prośbą o zmianę jej na jakąś
inną.
No właśnie- jaką? Musi być dobrze wentylowana (nie wymieniam wentylatorów), nie za droga
(do 310-340zł) i oczywiście ładnie wyglądać :) I musi być dostępna w sklepie apollo.pl
Proszę o szybką odpowiedź.


http://www.frazpc.pl/artykuly/594/ANTEC/THREE/HUNDRED/Przystepna/i/solidna

Zobacz czy ta buda Ci spasuje i czy jest dostepna.
Jak nie to olej apollo i kup ja z allegro:

http://www.allegro.pl/item384086955__antec_three_hundred_nowosc_gwar24m_ .html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 13:31, sinir napisał:

Cholera! Znowu pomyłka!!! Ech... Nie lubię, gdy o czymś myślę, a piszę zupełnie inną rzecz ;/


Znowu........

Dnia 27.06.2008 o 13:31, sinir napisał:

No właśnie- jaką? Musi być dobrze wentylowana (nie wymieniam wentylatorów), nie za droga
(do 310-340zł) i oczywiście ładnie wyglądać :) I musi być dostępna w sklepie apollo.pl
Proszę o szybką odpowiedź.


Zostań przy tej samej firmie - Cooler Master Centurion 590 (ok. 219PLN w Apollo) - mam ją od dwóch dni - jak dla mnie bomba. Lub któregoś Anteca - ThreeHundred lub NineHundred.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Antec Solo
ThermalTake Armor Jr Black VC3000BNS
Antec Nine Hundred
Sharkoon Rebel12 Eco Black
ThermalTake Soprano

J bym bral antca solo, albo doplacil do nine hundred, ale ja to taki fan antca jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 13:23, Galadin napisał:

Patrz na to inaczej - w jakie gry grasz, będziesz grał na pewno w najbliższym czasie,
to jest do końca 2008r. Pod te gry najlepiej wybrać najopłacalniejszą kartę. I pod rozdzielczość
monitora, a z tego co rozumiem to myślisz o LCD do 700zł, więc 1280x1024. Kupowanie z
myślą o zapasie mocy na następny sezon/dwa mija się z celem.

Tzn niekoniecznie bo np teraz wyszukaem taki monitor http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/238234 tylko nie wiem jaki byłby najlepszy format:) A co do tego chłodzenia to zajrzałem na Komputronika i wyszukałem takie części:
Pasta Arctic Cooling MX-2 ( http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Arctic_Cooling/pasty/Arctic_Cooling _MX_2__4g/pelny,id,46939/)
Wentylator Arctic Cooling Fan 8L ( http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Arctic_Cooling/do_obudow/Arctic_Coo ling_Fan_8_L/pelny,id,35576/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 13:44, reykan napisał:

Tzn niekoniecznie bo np teraz wyszukaem taki monitor http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/238234
tylko nie wiem jaki byłby najlepszy format:)


Z tego co ja mogę poradzić - lepiej 17-19 calowy z 1280x1024 - ponieważ więcej gier średnia karta graficzna uciągnie, a im wyższa rozdzielczość tym więcej mocy potrzeba i tym droższy model. Poza tym - jak nie masz dużego biurka to dużego monitora wzrokiem nie obejmiesz - ja mam problemy z 19 calowym CRT a siedzę metr od niego bo małe biurko i nie mam możliwości tego przestawić na dalszą odległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mi się nawet nie opłaca zmieniac tego monitora bo w tej chwili mam Samunga Syncmaster 172T 17''''. A co sądzisz o chłodzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 13:50, reykan napisał:

To mi się nawet nie opłaca zmieniac tego monitora bo w tej chwili mam Samunga Syncmaster
172T 17''''. A co sądzisz o chłodzeniu?


No jasnę, ten monitor powinien wystarczyć. A na chłodzeniu tego typu się nie znam niestety, nie pomogę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem już (znowu...) zamówienie, a konkretnie obudowę, na Antec Three Hundred. Za wielu ludzi ją poleca :D Mam nadzieję, że wentylatory 1x140mm oraz 1x120mm dobrze schłodzą nawet takiego Radka 4850.
Dzięki wszystkim, którzy doradzali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 11:32, Galadin napisał:

Zamierzasz w tej cenie brać monitor? A na jakim systemie zamierzasz pracować i czy kupujesz
w zestawie? Bo mam dwie propozycje, dla Windows XP Home SP2+3 32bit i dla Vista Home
SP1 64bit. Różnią się tylko i wyłącznie ilością pamięci ram. Dla XP 2GB, dla Visty 4GB.
Ceny biorę z esc.pl alej może być nawet taniej w innych.


Monitor może ale raczej wątpię żeby wymieniał
System operacyjny? XP Pro może kiedyś Vista


Co do pomyłki ze Sli a CF to i tak wszyscy zainteresowani w temacie wiedzą o co chodzi ;p


Dziękuję Wszystkim za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się