Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2008 o 15:23, kipil napisał:

Dobry wybór. Choć na twoim miejscu nie kupowałbym sprzętu na allegro - trochę za często słyszę o problemach z wyegzekwowaniem gwarancji itp.. Lepiej kupować na np. www.agito.pl, www.apollo.pl, czy też www.gral.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto na www.komputronik.pl tam kupię chyba że będę w Szczecinie to tam spróbuje kupić w oddziale komputronika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to napiszę dokładnie co złożyłem. Mój budżet to max. 2500zł, a ten zestaw jest za 2175zł:

PROCESOR: Intel Core 2 Duo E7200 2,53 GHz 3MB cache s. 775 Box - 309zł
PŁYTA GŁOWNA: Gigabyte GA-P35-DS3L IP35 s775 (nie jestem pewien czy jest dobra) - 209zł
RAM: Geil 4GB DDR2 800 5-5-5-15 Dual Chanel Kit - 235zł
GRAFA: Gigabyte HD4850 512MB 256 PCI-E GDDR3 - 505zł (czy opłaca się dać 300zł więcej za 4870?)
DYSK TWARDY: Seagate ST3500320AS 500GB sATA II 32MB - 199zł (to połączenie dwóch dysków drogo by mnie wyszło więc raczej nie!)
OBUDOWA: Cooler Master ALU Centurion 532 blac - 199zł
ZASILACZ: HuntKey HK-400AP - 189zł (bardzo polecał mi go sprzedawca w Pro Line)
NAGRYWARKA: NEC AD-7200S Sata DVD-RAM OEM Black - 65zł (nie jestem pewien)
SYSTEM: MS Windows Vista Home Premium OEM 32-bit PL 1-pack DVD - 265 zł (chce 32 bit bo na 64 mało programów chodzi)

Razem: 2175zł
Proszę o ewentualne poprawki i branie cen z www.proline.pl bo tam kupuje. Ten komp ma być do gier. Do 2500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!
Chciałbym Do Was napisać ponieważ mam problem związany z kupnem jakiegoś dobrego sprzętu PC.
Chciałbym Wam dać linki ze z komputerem którego chce kupić.

Oto mój wybór

http://sklep.vobis.pl/oferta/komputery/dla_domu/702440_platinum.aspx

Pro s zę O pomoc związaną czy OPŁACA się go kupić i czy na długo wystarczy.

Z góry dziękuje za Pomoc!
I Przepraszam jak coś za reklamacje stron

Chce tylko Wiadomości czy się opłaca go kupić a jak nie to proszę o jakieś porady z tym związane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko ten komputer nie jest warty tych 10.000zł. Ja właśnie też kupuje nowy zestaw ale za 2200 zł i też mi będą chodzić naświeższe tytuły. Na Twoim miejscu nie kupowałbym w Vobisie bo to bardzo drogi sklep i złożyłbym sobie zestaw za jakieś 3000 - 4000 zł, który na pewno starczy ci na kilka lat, a jak się zestarzeje to kupisz se kolejnego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogłbym sobie taki kupić, ale to nie ma sensu! Teraz kupujesz komputer z najlepszymi częsciami za astronomiczną cenę za kilka lat ci się starzeje i 10 tys w błoto! Jak kupisz kompa za ok 3000 zł np. to i tak przez kilka lat pograsz w najnowsze gry. Wtedy za te kilka lat technika znowu pójdzie baardzo do przodu, częsci za które zaplaciłes tyle kase będą warte kiladziesiąt złotych. A jak kupisz średniego kompa to za kilka lat za średnią cenę znowu kupisz sobie o wiele lepsze częsci do kompa i znowu będziesz grał. Pamiętaj że technika bardzo szybko idzie do przodu i nie ma sensu kuować tego kompa bo szybko się zestarzeje a i tak teraz nie wykorzystasz tej mocy! A za taką samą moc jak ten komp za pare lat zaplacisz moze o polowe mniej albo jeszze mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Croma, Seta i Imira !!!.
Za 10 kola to kupisz dwa takie zestawy.
Poczekaj az obudza sie "dobre duchy" tego forum i poskladaja Ci sprzet.

Warto poczytac i przemyslec rozne rowiazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 19:41, Piotrekpluto napisał:

To niech Dobre Duchy Składają mi Sprzęt za 10 tyś !

Z góry dziękuje!


A jak coś to mam do czego wykorzystywać moc tego komputera
Chciałbym postawić Serva do Gry WoW i Może jakogoś OTS

I może wykorzystywać do Moich prac graficznych ! Którymi się zajmuję od nie dawna ! I dobrze mi Idze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 19:42, Piotrekpluto napisał:

> To niech Dobre Duchy Składają mi Sprzęt za 10 tyś !

Po co? I tak go nie kupisz - co najwyzej rodzice cos Ci tam zloza i kupia. Widzisz. Sposobow na dowartosciowanie sie jest kilka - Ty wybrales ten najbardziej oczywisty: "patrzcie ile chce na kompa wydac!! Musicie mnie szanowac i bostwic'' ... Jane, jasne - podstawowka sie jeszcze nie zaczela?

Ze nie wspomne o tym 'chwaleniu' sie jakich to konsol nie posiadasz, a ponizej lista gier w ktore grasz... hmm... i tylko dziwnym trafem same gry na PC ;).

Dnia 19.07.2008 o 19:42, Piotrekpluto napisał:

I dobrze mi Idze

Skoro juz o pracach graficznych mowimy. Mam nadzieje, ze sa lepsze niz szata Twojego GSa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to napiszę dokładnie co złożyłem. Mój budżet to max. 2500zł, a ten zestaw jest za 2175zł:

PROCESOR: Intel Core 2 Duo E7200 2,53 GHz 3MB cache s. 775 Box - 309zł
PŁYTA GŁOWNA: Gigabyte GA-P35-DS3L IP35 s775 (nie jestem pewien czy jest dobra) - 209zł
RAM: Geil 4GB DDR2 800 5-5-5-15 Dual Chanel Kit - 235zł
GRAFA: Gigabyte HD4850 512MB 256 PCI-E GDDR3 - 505zł (czy opłaca się dać 300zł więcej za 4870?)
DYSK TWARDY: Seagate ST3500320AS 500GB sATA II 32MB - 199zł (to połączenie dwóch dysków drogo by mnie wyszło więc raczej nie!)
OBUDOWA: Cooler Master ALU Centurion 532 blac - 199zł
ZASILACZ: HuntKey HK-400AP - 189zł (bardzo polecał mi go sprzedawca w Pro Line)
NAGRYWARKA: NEC AD-7200S Sata DVD-RAM OEM Black - 65zł (nie jestem pewien)
SYSTEM: MS Windows Vista Home Premium OEM 32-bit PL 1-pack DVD - 265 zł (chce 32 bit bo na 64 mało programów chodzi)

Razem: 2175zł
Proszę o ewentualne poprawki i branie cen z www.proline.pl bo tam kupuje. Ten komp ma być do gier. Do 2500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ladnie to wyglada poza zasilaczem.
Jak juz inwestujesz w taki dobry zestaw to zainteresuj sie zasilaczem firmy Tagan.
To perelka wsrod zasilek...wiem co pisze poniewaz mam 430 watowego tagana i pracuje na sli 8800 gts po OC + amd 6000 + 4x 1gb ramu + 3 dyski + dwa napedy optyczne + 4 coolerki + karta dzwiekowa no i mobo asusa delux.
Tagan pracuje i trzyma napiecia. Juz nie dlugo zmieniam go na nieco wydajniejszego brata czyli tagan 600 watt.
Bardzo ale to bardzo polecam zasilacze tej firmy.

Chcialbym zobaczyc czy inne zasilacze o tej mocy potrafia obslozyc taki zestaw bez problemow ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
W serwisach internetowych polecają jeszcze be quiet! i Enermax. Sam nie testowałem, lecz są podobno cichutkie (szczególnie be quiet!), bardzo stabilne, trzymają napięcia itp. Jak nie wierzysz, to oczytaj recenzje na Zenfiscie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 19:51, Piotrek K. napisał:

> > To niech Dobre Duchy Składają mi Sprzęt za 10 tyś !
Po co? I tak go nie kupisz - co najwyzej rodzice cos Ci tam zloza i kupia. Widzisz. Sposobow
na dowartosciowanie sie jest kilka - Ty wybrales ten najbardziej oczywisty: "patrzcie
ile chce na kompa wydac!! Musicie mnie szanowac i bostwic'' ... Jane, jasne - podstawowka
sie jeszcze nie zaczela?

Ze nie wspomne o tym ''chwaleniu'' sie jakich to konsol nie posiadasz, a ponizej lista
gier w ktore grasz... hmm... i tylko dziwnym trafem same gry na PC ;).

> I dobrze mi Idze
Skoro juz o pracach graficznych mowimy. Mam nadzieje, ze sa lepsze niz szata Twojego
GSa...



Nie chcę się przechwalać!
Po Prosu chce jakiś sprzęt !
Sam zbierałem Kase i nie mówie że jestem bogaty a przeciętny ;;/
Tylko że zebrałem tyle kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core 2 Quad Q9450 /2.66GHz, 1333MHz, 12MB, BOX/
959 zł

Płyta główna:
DFI LanParty DK X48 Heatpipe /intel X48/
599 zł

Pamięć RAM:
Corsair 4GB (2x2GB) PC800 CL4 XMS2 DHX
299 zł

Dysk twardy:
Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1
225 zł

Drugi dysk twardy:
Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1
225 zł

Karta graficzna:
2 x Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
1558 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-215 SATA (black)
85 zł

Obudowa:
Cooler Master Stacker 830 Evolution Black ATX/BTX (bez zasilacza)
839 zł

Zasilacz:
BeQuiet DarkPowerPro 650W
499 zł

System Operacyjny:
Microsoft VISTA Home Premium OEM 64Bit PL
249 zł

Suma 5537 i więcej nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie , ile potrzeba pamięci Ram żeby komfortowo pracować w Windows Xp ( chodzi mi o to ze można mieć kilka włączonych programów naraz ) :D z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się