Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Moje pytanie brzmi : Gdzie w biosie mogę znaleźć opcję wyłączenia zintegrowanej karty graficznej , bo takową mam w komputerze a nie chce z niej korzystać ponieważ mam normalną zewnętrzną kartę grafiki , a teraz nie pamiętam jak wyłączałem zintegrowaną grafikę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nie zrobiłem . Karty trochę nie miałem , i podłączałem monitor normalnie , wiadomo integra nie ma wejścia do monitora , zrobię to jeszcze dziś , dzięki za pomoc , powinno pomóc :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 22:33, heaton 1992 bdg napisał:

Tego nie zrobiłem . Karty trochę nie miałem , i podłączałem monitor normalnie , wiadomo
integra nie ma wejścia do monitora , zrobię to jeszcze dziś , dzięki za pomoc , powinno
pomóc :):)


Aha.....ziolko i komp ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm powiedzcie dlaczego wszyscy znajomi mi polecają Geforce''y, jedni 8800Gtx drudzy z serii 200, a o radeonach się nie wypowiadają tak ciepło?? to mnie ciekawi?? sam chętnie bym wziął 4850 w Cf albo 4870 samą, ale sam mam geforca i nie wiem czemu ale boje sie przeżucić na radki, dlaczego tak jest????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mnie się że Nvdia to bardziej znana marka niż ATI i dlatego tak jest;]

>Hmmm powiedzcie dlaczego wszyscy znajomi mi polecają Geforce'y, jedni 8800Gtx drudzy z serii 200, a o radeonach się nie wypowiadają tak ciepło??
>Wszyscy tzn kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 23:17, dolar16 napisał:

Hmmm powiedzcie dlaczego wszyscy znajomi mi polecają Geforce''y, jedni 8800Gtx drudzy
z serii 200, a o radeonach się nie wypowiadają tak ciepło?? to mnie ciekawi?? sam chętnie
bym wziął 4850 w Cf albo 4870 samą, ale sam mam geforca i nie wiem czemu ale boje sie
przeżucić na radki, dlaczego tak jest????


bo się nie znają. ATI pod wodzą AMD wraca na szczyt. Seria HD 3xxx była tego zapowiedzią, a seria HD 4xxx jest tego potwierdzeniem. natomiast teraz Nvidia sie stacza (odgrzewane kotlety w serii 9xxx i wysokie ceny nowych kart). Sam przesiadłem sie z GF na ATI (HD 4870 od powercolora)

np.

9800 GTX+(niec ponad 600 zł) vs. HD 4850 ( ok 450 zł) - wydajność niemal identycznia
GTX 260 vs. HD 4870 - wydajność tez praktycznie identyczna, a roznica w cenie ok 300 zł na kożyść ATI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 23:24, GANGSTERR napisał:

bo się nie znają. ATI pod wodzą AMD wraca na szczyt. Seria HD 3xxx była tego zapowiedzią,
a seria HD 4xxx jest tego potwierdzeniem. natomiast teraz Nvidia sie stacza (odgrzewane
kotlety w serii 9xxx i wysokie ceny nowych kart). Sam przesiadłem sie z GF na ATI (HD
4870 od powercolora)

Masz rację z jednym - ATI wraca (wróciło?) na szczyt. Ale raczej nie pod wodzą AMD, bo ono się stacza na dno...

Dnia 31.07.2008 o 23:24, GANGSTERR napisał:

np.

9800 GTX+(niec ponad 600 zł) vs. HD 4850 ( ok 450 zł) - wydajność niemal identycznia

Tu się zgodzę.

Dnia 31.07.2008 o 23:24, GANGSTERR napisał:

GTX 260 vs. HD 4870 - wydajność tez praktycznie identyczna, a roznica w cenie ok 300
zł na kożyść ATI

Jakie 300 zł? HD4870 - 750 zł. GTX260 - 830 zł. Mi to wygląda na 80 zł różnicy. Tym niemniej Radeon jest bardziej opłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2008 o 23:36, ziptofaf napisał:

> zł na kożyść ATI
Jakie 300 zł? HD4870 - 750 zł. GTX260 - 830 zł. Mi to wygląda na 80 zł różnicy. Tym niemniej
Radeon jest bardziej opłacalny.

Hmm do niedawna GTX 280 był za cene 1000-1100zł(EVGA 1078zł) najtanszy obecnie 4870 - 705zł czyli już 373zł różnicy, zależy jaki producent i sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 23:36, ziptofaf napisał:

Masz rację z jednym - ATI wraca (wróciło?) na szczyt. Ale raczej nie pod wodzą AMD, bo
ono się stacza na dno...

no ja cie przepraszam bardzo, ale kto ma pakiet kontrolny hm ?

Dnia 31.07.2008 o 23:36, ziptofaf napisał:

Jakie 300 zł? HD4870 - 750 zł. GTX260 - 830 zł. Mi to wygląda na 80 zł różnicy. Tym niemniej
Radeon jest bardziej opłacalny.


no ja tam widziałem nie tak dawno GTX 260 za ok 1000 zł a GTX 280 za 1300-1400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 23:44, GANGSTERR napisał:

no ja cie przepraszam bardzo, ale kto ma pakiet kontrolny hm ?

AMD. Tyle, że samo AMD ma ostatnio same problemy...A ATI się trzyma i to świetnie.

Dnia 31.07.2008 o 23:44, GANGSTERR napisał:

no ja tam widziałem nie tak dawno GTX 260 za ok 1000 zł a GTX 280 za 1300-1400

Nvidia jak zobaczyła, jakie ATI wyrabia produkty za tak niską cenę to od razu obniżyła ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 23:47, ziptofaf napisał:

> no ja cie przepraszam bardzo, ale kto ma pakiet kontrolny hm ?
AMD. Tyle, że samo AMD ma ostatnio same problemy...A ATI się trzyma i to świetnie.

sytuacjia AMD na rynku procesorow nie ma nic wspolnego z tym co sie dzieja na rynku graf. Zauważ, ze po przejęciu ATI przez AMD pojawiła sie całkiem udana seria HD 3xxx co jednak ciezko powiedzieć o poprzedniej czyli HD 2xxx. I nawet udało im sie napisać dobrze sterowniki. Wątpie, zeby tu sie udało bez pomocy AMD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 23:56, GANGSTERR napisał:

> > no ja cie przepraszam bardzo, ale kto ma pakiet kontrolny hm ?
> AMD. Tyle, że samo AMD ma ostatnio same problemy...A ATI się trzyma i to świetnie.

>
sytuacjia AMD na rynku procesorow nie ma nic wspolnego z tym co sie dzieja na rynku graf.
Zauważ, ze po przejęciu ATI przez AMD pojawiła sie całkiem udana seria HD 3xxx co jednak
ciezko powiedzieć o poprzedniej czyli HD 2xxx. I nawet udało im sie napisać dobrze sterowniki.
Wątpie, zeby tu sie udało bez pomocy AMD

Pozostaje pytanie kto przejmie AMD, by pokazac im palcem gdzie robią błędy w architekturze i dlaczego nie opracowują nowych rozwiązań, i brną w ślepą uliczkę z coraz to nowymi seriami procesorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2008 o 23:47, ziptofaf napisał:


> no ja tam widziałem nie tak dawno GTX 260 za ok 1000 zł a GTX 280 za 1300-1400
Nvidia jak zobaczyła, jakie ATI wyrabia produkty za tak niską cenę to od razu obniżyła
ceny :)


Tak Zipciu...dokladnie tak :)))).

Jak w koncu wygra ddr 3 z 448 szyna pamieci to ja pojde do kosciola.

przecierz amd jest lepszy czyz nie ?...Amd nie jest za 512 bit szyny ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2008 o 00:00, Solstheim napisał:

Pozostaje pytanie kto przejmie AMD, by pokazac im palcem gdzie robią błędy w architekturze
i dlaczego nie opracowują nowych rozwiązań, i brną w ślepą uliczkę z coraz to nowymi
seriami procesorów.


przejąc nikt nie przejmie, bo kto ? Intel ? wolne żarty ;p ATI teraz ostro "naprawia" swój budżet, a co za tym idzie, także budżet AMD. Nie pozostaje nic, oprocz czekania na nowy socket AMD - AM3 czy jak on sie teraz tam nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2008 o 00:07, Misquamaqus napisał:

przecierz amd jest lepszy czyz nie ?...Amd nie jest za 512 bit szyny ?.


ATI/AMD leci narazie na 256 bitowej szynie. HD 5xxx czy jak to sie nazywa tez chyba bedzie jeszcze na 256 bitowej szynie (tak plotki mowią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakochani w ati....

Majac szyne pamieci 256 bit oraz pracujac z pamieciami 3.6 ghz mozemy jedynie pomazyc o OC.
Teraz ......nvidia ta wstretna przecierz dla wszystkich firma (dla mnie tez czasami) robi sobie ddr 3 z oczywistymi taktami 2000 mhz, ale z 512 bitow,a szyną pamieci i co .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 00:58, Misquamaqus napisał:

Zakochani w ati....

Majac szyne pamieci 256 bit oraz pracujac z pamieciami 3.6 ghz mozemy jedynie pomazyc
o OC.

Tja...a to, że pamięci HD4870 kręcą się czasem do 4,5 GHz to nie O/C?

Dnia 01.08.2008 o 00:58, Misquamaqus napisał:

Teraz ......nvidia ta wstretna przecierz dla wszystkich firma (dla mnie tez czasami)
robi sobie ddr 3 z oczywistymi taktami 2000 mhz, ale z 512 bitow,a szyną pamieci i co
.

I nico. Jej karty żrą więcej mocy, gorzej radzą sobie z HD i są wykonane w starszej technologii, co sprawia, że mają wyższe temperatury. Fakt, że GTX280 jest najszybszym jednordzeniowym układem...Za to podobne cenowo 2xHD4850 i 2xHD4870 go zmiotą.... W tej dyskusji nie ma zwycięstwa - każdy z nas ma rację, tyle, że własną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 00:58, Misquamaqus napisał:

Zakochani w ati....

dupa, a nie zakochani w ATI.. do tej pory miałem 4 GF (no, 3 GF bo jedna to była karta riva tnt2 ;p), a to jest moj pierwszy radek. Poprostu wybrałem to co jest lepsze

no i nvdia sobie robi te 512 bitowa szyne, i mało kto kupuje te karty, bo sa droższe od radkow ktore przy podobnej wydajnosci kosztuja mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie.....jestescie mądrzy wiec wiecie, ze bez czegos nie da sie osiągnąć czegos czego nie ma w zestawie.
Z fizyki mialem 3+ . Czy ktos jeżdzi na nartach ?.
Czy ktos w ogole bierze pod uwage fizyke ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się