Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2008 o 23:42, Kalejdoskop86 napisał:

> Samsung SM971P
> BenQ FP93GO
> Belnea 20" 2080 S2 (nieco większa, 20")
> Wszystkie na matrycy PVA, więc o jakość obrazu nie ma co się martwić :)
Tak, ale ja chcę 19" bez panoramy Samsunga. ;)

...?
a ten Samsung to niby jaki jest? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 23:42, Kalejdoskop86 napisał:

Tak, ale ja chcę 19" bez panoramy Samsunga. ;)

Samsung SM971P to nie panorama :)

Dnia 11.08.2008 o 23:42, Kalejdoskop86 napisał:

Ja mam taką X7, ładna jest, ma przycisk do zmiany czułości (i tak zawsze na największej
jestem, nawet jak nie gram :P ) przycisk "podwójne kliknięcie i przycisk powracania do
poprzedniej strony w przeglądarce. Oprócz tego standardowo pokrętło, dwa przyciski (lewy
i prawy) i przycisk w pokrętle.

X7? Coś mi się kojarzy, że to produkt Geniusa. Całkiem udany, swoją drogą. Więc myszki wymieniać nie musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 23:45, szypek26 napisał:

...?
a ten Samsung to niby jaki jest? :P

Wybacz, nie znam się na modelach, a do modeli monitorów nie mam pamięci. Czyli 19" bez panoramy? :>

@ziptofaf

Acha, bez panoramy. :)

Właśnie sprzedawca w sklepie mówił, że gracze sobie myszkę cenią. Ale dam ją tacie, a sobie kupię nową może, nie wiem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 23:48, szypek26 napisał:

mi też oznaczenie kodowe monitora nic nie mówi. ale google nie boli ;)

Też prawda, ale skoro dyskusja wrze... ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche wieśniackie pytanie, ale jak sprawdzić czy na 100% działa mi druga karta w CF?
W sterownikach dałem CrossFireX enabled, obie karty są podłączone, połączone mostkiem,na obydwu kręci się wentylator. No ale w zakłądce "Information Center" -> "Graphics Hardware" pisze Primary Adapter(tutaj specyfikacja jednego z radeonów) a poniżej DISABLED adapter(i tutaj drugi). W menadżeże sprzetu widac ze mam dwa radeony 4800 tak więc jak na 100% sprawdzić czy to Cf działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 00:15, Solstheim napisał:

Troche wieśniackie pytanie, ale jak sprawdzić czy na 100% działa mi druga karta w CF?
W sterownikach dałem CrossFireX enabled, obie karty są podłączone, połączone mostkiem,na
obydwu kręci się wentylator. No ale w zakłądce "Information Center" -> "Graphics
Hardware" pisze Primary Adapter(tutaj specyfikacja jednego z radeonów) a poniżej DISABLED
adapter(i tutaj drugi). W menadżeże sprzetu widac ze mam dwa radeony 4800 tak więc jak
na 100% sprawdzić czy to Cf działa.


Włączasz 3D Mark Vantage i sprawdzasz, czy masz powyżej 6000 punktów w Performance. Jeżeli tak, to znaczy, że działają dwie karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2008 o 00:22, ziptofaf napisał:


Włączasz 3D Mark Vantage i sprawdzasz, czy masz powyżej 6000 punktów w Performance. Jeżeli
tak, to znaczy, że działają dwie karty.

Ta i bierzesz z kosmosu Viste. 3d mark 06/05 się nie nada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 00:23, Solstheim napisał:

Ta i bierzesz z kosmosu Viste. 3d mark 06/05 się nie nada?

Nada, ale z najnowszymi kartami graficznymi jest tak, że w tych 3D Markach mają mało punktów. Mimo iż w grach biją na głowę wszystkie inne...
I problem leży w tym, że tutaj ciężko stwierdzić od jakiego pułapu można uznać, że działają dwie karty, bo u mnie na 2xHD4850 jest 15000 punktów (3D Mark ''06), ale tylko jak procek podkręcę do 3,8 GHz. Standardowo jest ledwie 13000...
A, że ty masz HD4870, to zupełnie nie wiem, jak stwierdzić, od jakiej ilości punktów można uznać, że działa ci CrossFire.
Ale..jest prosty sposób - potrzebujesz czegoś do zmierzenia temperatury kart (np. AtiTool) i włączasz jakąś grę, która na pewno obsługuje CrossFire. Jeżeli obie karty się znacznie rozgrzeją to znaczy, że CrossFire działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 00:35, Kubeczek77 napisał:

Jaki procesor 4-rdzeniowy jest obecnie najlepszy cena/wydajność ??

AMD Phenom 9550 (cena)
Intel Core 2 Quad Q9300 (wydajność)
A w kategorii cena/wydajność za najlepszego uważam Phenoma 9850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zipcio dobrze trafil z phenomem 9850 tym bardziej, ze jest on w wersji BE czyli z odblokowanym mnoznikiem. To jest prawda poniewaz byl u mnie kumpel z tym procesorem i faktycznie wystarczy podniesc mnoznik.
Niestety nasz testowany 9850 nie "wyszedl" wyzej niz 2.9 ghz :(.
Tak czy siak dla entuzjastow 3d smarkow taki phenomek robi ponad 13 000 smarkow z karta 8800 gts 320/320.
Co g80 to nie lipa....mialem tą karcioche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w co wierzyć że dostaniesz to coś za 250 zł, jak będzie 300 zł to będzie OK ( jak nie więcej ). Nie zapomnij ze integra ma własną pamięć co prawda DDR2 ale to zawsze coś. Ogólnie zestawik który złożyłeś jest bardzo dobry, sam zamierzam podobny kupić czekam właśnie na nowe płyty z 790GX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałeś, testowałeś że tak oceniasz. W tej chwili nie ma lepszej integry a na dniach ma wyjść jeszcze lepsza, sam będę zmieniał właśnie dla HD, nie gram dużo a filmy muza i net bez problemu będzie chodzić. Każdy patrzy na swoje potrzeby dla Elekrin i dla Mnie jest to wystarczające, dla Ciebie no cóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 08:20, Mangekou napisał:

To normalne żeby Geforce 8600GTS 256mb ddr3 nagrzewał się po 15 minutach grania w G3
do 70 stopni?!

No wiesz... Już bardziej ekologiczną kartą jest prawie każdy model z 8800 ^^.
8600 to ani wydajne, ani ekologiczne.
Całkiem możliwe, że po takim czasie już się przegrzewa. I nie jest to tak wysoka temperatura...
Wymień obudowe na bardziej przewiewną/otwórz lewą połowę, ew. jakieś chłodzenie (choć szkoda kasy w tą karte inwestować)...
No ale jak już wcześniej pisałem, nie jest to bardzo wysoka temperatura, powiedziałbym nawet, ze pokojowa w grach.
pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 08:28, Tokix napisał:

> To normalne żeby Geforce 8600GTS 256mb ddr3 nagrzewał się po 15 minutach grania
w G3
> do 70 stopni?!
No wiesz... Już bardziej ekologiczną kartą jest prawie każdy model z 8800 ^^.
8600 to ani wydajne, ani ekologiczne.
Całkiem możliwe, że po takim czasie już się przegrzewa. I nie jest to tak wysoka temperatura...
Wymień obudowe na bardziej przewiewną/otwórz lewą połowę, ew. jakieś chłodzenie (choć
szkoda kasy w tą karte inwestować)...
No ale jak już wcześniej pisałem, nie jest to bardzo wysoka temperatura, powiedziałbym
nawet, ze pokojowa w grach.
pozdrawiam.


A przy jakiej temperaturze możliwe jest spalenie karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2008 o 08:35, Mangekou napisał:

A przy jakiej temperaturze możliwe jest spalenie karty?

Hm... Tutaj dokładnie CI nie powiem, bo 8600GT nie posiadam.
No ale raczej nie powinno Ci się nic spalić - BIOS powinien automatycznie wyłączyć PC, przy zbyt wysokiej temperaturze .
Od siebie mogę dodać tyle, że wczoraj robąc test mojej karty -8800GTS , miałem ponad 106 Stopni C, i
nic złego się nie stało, po wyłączeniu testy, temperatura spadła do 70 C.
EW. Gdy zaczniesz po jakimś czasie odczuwać znaczny spadek wydajności w grach, sprawdzaj temperature np. EVEREST''em.
Jeżli jest za wysoka, daj po prostu chwile PC''towi odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli miales taka temperature to powiem ci ze jest dosyc duza jak na GF8800GTS. Moze warto wyjac karte i przeczyscic ja pod kompresorem. Ja tak robie raz na miesiac z calym kompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się