Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2008 o 10:10, Karolaszek napisał:

Hello mam pytanie dotyczące mojego nowego komputera otóż mój procesor to Intel dual core
E2160 1,8/1MB/800 BOX , wydaje mi się , prawie jestem pewien że jest on 2 rdzeniowy ale
gdy instaluje grę która ma powyżej 2ghz zacina się co jest tego przyczyną przecież mam
niezły komp 2 giga ram dysk twardy 160 a karta może nie najlepsza ale ge force 8400 .




Pomocy !!!!



Nie wiem ile za niego dałeś, ale on w najlepszym przypadku jest wart jakieś 1100zł :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 11:02, Wukas napisał:

> Hello mam pytanie dotyczące mojego nowego komputera otóż mój procesor to Intel dual
core
> E2160 1,8/1MB/800 BOX , wydaje mi się , prawie jestem pewien że jest on 2 rdzeniowy
ale
> gdy instaluje grę która ma powyżej 2ghz zacina się co jest tego przyczyną przecież
mam
> niezły komp 2 giga ram dysk twardy 160 a karta może nie najlepsza ale ge force 8400

Karta ma wydajność zbliżoną do GeForce 7300GT. Podejrzewam, że to wina karty - procesor może i słaby, przydało by się go podkręcić, ale to karta jest najwęższym gardłem w tym zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dałem 1500 ale co z procesorem jaki on jest dobry czy zły , jeżeli zły to co wymienić w tym kompie mam 1000 zł OJOoj nie przeczytałem twojego posta jak podkręcić kompa ile maksymalnie go moge podkręci słyszałem że tego procka da się dużo podkęcić pomocy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupileś tego kompa?
Może dasz go rade jeszcze jakoś zwrócić czy coś? :|

Jak byś odzyskał te forsa z tego kompa (1500zł) i dorzucił te 1000zł które masz to dostaniesz kompa na którym pograsz we wszystkie tytuły na max detalach i jeszcze ci na troche starczy.
Jak kupiłem kompa 2 tyg temu za 2700zł i każda gra mi pojdzie teraz i jeszcze z jakiś rok na max detalach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej odzyskać to nie odzyskam pewnie będziesz się śmiał ale zrobiłem najbardziej głupią rzecz jaką mogłem zrobić kupiłem go w sklepie rtv euro agd hehe kupowałem go jakieś 3 miechy temu ... nie wiem czy da rade coś zrobić a co do provka to jak go podkręcić bo katre mam zamiar kupic ge force 9600 . Ale jak podręcić procka i na ile maximum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić wentylator na CPU Arctic Cooler Freezer 7 PRO.
Zależy mi na niskim poziomie hałasu. Na stronie producenta jest informacja, ze generuje on hałas na poziomie 0,9 sone.

Jak mam rozumieć wartości podane w sone? Czy 0,9 sone oznacza, że wentylator pracuje wystarczająco cicho? Poniżej jakiej wartości sone można uznać, że wentylator pracuje cicho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 11:11, Karolaszek napisał:

dałem 1500 ale co z procesorem jaki on jest dobry czy zły , jeżeli zły to co wymienić
w tym kompie mam 1000 zł


Najpierw zrobiłby porządnego formata na twoim miejscu i zainstalował do wszystkiego najnowsze oficjalne sterowniki, podejrzewam że zainstalowałeś te które były dołączone na płytach lub system miałeś zainstalowany już w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te fryzjery sa, ze sie tak wyraze srednio ciche przy pelnych obrotach coolerka.
Mam takiego delikwenta i powiem, ze jak gram w cos wymagajacego to wtedy jak sie przyslucham to go slysze. Nic dziwnego skoro wchodzi na 2200 rpm :). Tak na normalnych obrotach nie ma mowy o jakimkolwiek chalasie co jest logiczne skoro coolerek ma okolo 950 rpm.
Ogolna wydajnosc chlodzenia mozna uznac za srednio-wyzsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki ze zabieram ci czas ale skąd mogę pobrać takie sterowniki podaj stronkę jeśli możesz , tak instalowałem tylko sterowniki z płytki a jak podkręcić procek może jest jakiś temat albo ty wiesz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 11:44, Karolaszek napisał:

sorki ze zabieram ci czas ale skąd mogę pobrać takie sterowniki podaj stronkę jeśli możesz
, tak instalowałem tylko sterowniki z płytki a jak podkręcić procek może jest jakiś
temat albo ty wiesz ???


Temat o procesorach: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=12990&u=2490 ale w sumie możesz tutaj o podkręcaniu też porozmawiać, podaj nam nazwę płyty głównej i zasilacza, oraz pamięci ram - możesz to odczytać za pomocą programu Everest - wpisz w gogle i linki będą.

Co do sterowników do karty graficznej - http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us - wybierasz swoją serię kart - w tym wypadku będzie to GeForce 8, wybierz potem system, a język możesz dać angielski, szybciej się pobiorą, zajmują dużo mniej niż spolszczone. Tylko pamiętaj - musisz najpierw odinstalować poprzednie sterowniki, najlepiej byłoby gdybyś sformatował system i dopiero wgrał nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Właściwości magistrali FSB
Typ magistrali Intel GTL+
Szerokość magistrali 64-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 257 MHz
Efektywna częstotliwość taktowania 257 MHz
Przepustowość 2057 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci
Typ magistrali Dual DDR2 SDRAM
Szerokość magistrali 128-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 429 MHz (DDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 857 MHz
Przepustowość 13714 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej
Typ magistrali Intel Direct Media Interface


ok więc masz tutaj nazwe płyty głownej , pamięc to ddr-2 1024mp/ 667 w sumie 2 giga ram a co do zasilacza to ma on 230 w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 12:28, Karolaszek napisał:

ok więc masz tutaj nazwe płyty głownej , pamięc to ddr-2 1024mp/ 667 w sumie 2 giga
ram a co do zasilacza to ma on 230 w


Nie nie nie. :) Potrzebuję nazwę firmy i modelu czyli np. Asus i jakieś tam literki-cyferki, np. Asus P35, coś w tym stylu. A zasilacz to też firmę, np. Modecom coś tam, i nie 230V, potrzebuję jego moc czyli w Watach, np. 300W, 400W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha ok więc płyta gigabyte ga - 945GZM - S2 I945GZ S775 SI/ SA / VG . A co do zasilacza to trudno mi napisać sam nie wiem jak sprawdzić jaki mam możesz napisać jak sprawdzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjąć prawidłowo wentylator z karty graficznej? Bo dziś chcę wymienić chłodzenie na tego Aurasa i nie wiem czy do HD4850 są przyklejone radiatory... I nie wiem jak je odkleić, żeby nie wyrwać pamięci, albo chipsetu..
Tu jest zdjęcie i widać na nim takie plastikowe radiatory... Jak to odkleić?

http://www.purepc.pl/files/Image/news/2008/05/4850.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 12:55, Karolaszek napisał:

trudno mi powiedzieć jaki mam zasilacz jak sprawdzić ???


Rozkręć obudowę i przyjrzyj się naklejce z boku zasilacza, powinno wszystko pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się