Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2008 o 20:53, Solstheim napisał:

No dobrze, pozostawmy już to do przemyślenia koledze który może da znać czy ma zamiar
podkręcać czy nie. Co ciekawe oboje mamy racje, bo w zalezności od punktu widzenia który
zależy od punktu siedzenia zależącego od doświadczenia każde z podanych przez nas rozwiązań
jest lepsze.

i tym jakże optymistycznym akcentem kończymy dyskusje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 20:58, Tomek1120 napisał:

Opłaca się w tym okresie składać kompa? Nie szykują się żadne obniżki w ciągu najbliższych
tygodni?

Jeżeli masz wujka w centralnym banku w USA, lub w rezerwach federalnych to do niego zadzwoń. Może ci powie jak tam inflacja i stopy procentowe. Niestety my nie mamy takich znajomości a wróżenie z fusów niewiele daje. Jedyna obniżka jaka mogła by być na całym segmencie to spadek wartości dolara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 20:56, GANGSTERR napisał:

> Wcześniej dotknąłem kaloryfera :) A co do spraw fizycznych, to w sumie nie robiłem
nic
> na siłę, ale przecież tak czy siak jednak trochę siły użyć trzeba przy zakładaniu
nowego
> radiatora... Starałem się obchodzić z kartą najłagodniej jak tylko mogłem, ale np.
siły
> trzeba było użyć przy dociśnięciu sprężynek na śrubkach...

szczerze ? nie wiem, nigdy nie zmieniałem chłodzenia i chyba sam nigdy tego nie będę
robił, bo do osób delikatnych to ja nie należe ;) Wiesz, to co ci napisaliśmy, to tylko
są możliwości. Zeby sie przekonac to musiałbyś znow zdjac chłodzenie i poszukac pęknięć,
obłupań itd, bo inaczej uszkodzeń mechanicznych nie stwierdzisz


No ale wszystko działa :) Ale osobiście sądzę, że nie jest to aż tak delikatne, żeby można było to zepsuć przez zmianę chłodzenia... Bo inaczej to nikt nigdy by tego nie robił :) Zwłaszcza, że starałem się być delikatny i nie dotykać niczego, prócz brzegu karty... Nawet pastę dookoła wyczyściłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 20:58, Tomek1120 napisał:

Opłaca się w tym okresie składać kompa? Nie szykują się żadne obniżki w ciągu najbliższych
tygodni?

Nigdy nie było dobrego okresu na składanie komputera, bo co chwilę wychodziło coś lepszego i tańszego, a obniżki są cały czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C2D E8400
4GB Ram DDR2 800MHz OCZ Reaper CL4
Asus P5Q
PowerColor HD4870 512MB
DVD Pioneer 215BK (box)
CoolerMaster Elite 334
CoolerMaster Real Power M520
Samsung 640GB F1

taki set zrobił czaja24 na swoim gs uważacie że warto by takie coś kupi cena wychodzi około 2700-2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jutro kupuję komputer, i zastanawiam się nad dyskiem; poczytałem parę opinii i teraz sam nie wiem czy brać dysk Saegate czy WD
Ogólnie zastanawiałem się nad
http://proline.pl/sklep.php?prodid=SEAGATE+ST3320620AS
http://proline.pl/sklep.php?prodid=SEAGATE+ST3500320AS
http://proline.pl/sklep.ph p?prodid=WD+WD3200AAKS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nic dodać, nic ująć. Co najwyżej możesz wziąć zasilacz innej firmy (Chieftec, Amacrox, Be-Quiet), ale to też nie jest wymagane. Możesz spokojnie taki zestaw brać.

PS Z Radeonami HD4870 od PowerColora są czasem problemy. Weź produkt Saphhire, Gainwarda albo Asusa. Wtedy masz gwarancję jakości, a nie pewne ryzyko.
PS2 2800 zł? Trochę stary musiał być wpis na gs-ie. Za tę kwotę (patrzę na ceny z www.gral.pl) powinieneś dać radę wepchnąć też nieco lepszy procek np. Q9300 lub E8500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż chce zrobić upgrade kompa a zabardzo się na tym zie znam.
Mam do wydania 700-800 zł a za te pieniądze muszę kupić:
Zasilacz
Procesor
Płyta główna
Pamięć Ram

Celowo nie dodałem tutaj dysku ponieważ już go posiadam a co do karty najprawdopodobniej będzie to Radeon HD4870

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tyle niestety nie zrobisz dobrego sprzętu - procesor może w tej cenie nie nadążać za grafiką. Lepiej wziąć 4850 i ok. 1200zł przeznaczyć na resztę (co najmniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 22:26, DJ Danielus napisał:

Za tyle niestety nie zrobisz dobrego sprzętu - procesor może w tej cenie nie nadążać
za grafiką. Lepiej wziąć 4850 i ok. 1200zł przeznaczyć na resztę (co najmniej).

Będzie ciężko bo ja jeszcze nie pracuje a rodziców już na dużo rzeczy naciągłem xD i teraz nie chcą dołożyć ani grosza ;p.No trudno będę musiał kombinować dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 22:33, 000franek napisał:

Będzie ciężko bo ja jeszcze nie pracuje a rodziców już na dużo rzeczy naciągłem xD i
teraz nie chcą dołożyć ani grosza ;p.No trudno będę musiał kombinować dalej.

Rozumiem, ale mówię tu o zamianie kart 4870 -> 4850 i masz 3 stówki dodatkowo na resztę, ale wybór należy do Ciebie. Osobiście bym to rozważył, bo co z tego, że będziesz miał super mocną kartę, skoro i tak nie wykorzystasz jej potencjału, dodatkowo reszta części będzie dosyć słaba... A tak to myślę, że z 4850 wykrzeszesz prawie wszystko, co w porównaniu do potencjalnego zestawu z lepszą kartą, ale gorszymi podzespołami da podobne, a nawet może i lepsze rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 22:33, 000franek napisał:

Będzie ciężko bo ja jeszcze nie pracuje a rodziców już na dużo rzeczy naciągłem xD i
teraz nie chcą dołożyć ani grosza ;p.No trudno będę musiał kombinować dalej.


Nie jest źle. Za 846 zł możesz kupić:
Athlon X2 5600+
MSI K9A2 Neo-F
4 GB RAM OCZ Platinum
Chieftec 450W (uwaga, nieco za słaby dla HD4870. Ale dla HD4850 wystarczy w zupełności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znalazłem artykuł o procesorze


Zestaw START

Zestaw START stworzony jest dla użytkowników poszukujących komputera do użytku domowego za niewielką kwotę. Zainstalowane 2-giga pamięci operacyjnej, wbudowana nagrywarka dvd oraz mocny dwurdzeniowy procesor zadowolą każdego użytkownika. Obsługę gier wymagających directx9 zapewnia wbudowana karta graficzna geforce 7050. Pomimo niskiej ceny zestaw wyposażono w wolny port karty graficznej pci-express 16x co pozwala rozbudowywać ten zestaw prawie bez ograniczeń. o czywiście chodzi o procesr intel dual core e2180 taki waśnie mam procesor czy on jest naprawde zły ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 14:38, Karolaszek napisał:

o czywiście chodzi o procesr intel dual core e2180 taki
waśnie mam procesor czy on jest naprawde zły ??????


Nie jest zły ale właściwie nie wiem o co ci chodzi - w co chcesz tak właściwie grać, już parę postów temu pisaliśmy że ten komp to była ogólnie wtopa, ważne że jest. Zainstalowałeś sterowniki do karty graficznej te o których pisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 14:51, Galadin napisał:

> o czywiście chodzi o procesr intel dual core e2180 taki
> waśnie mam procesor czy on jest naprawde zły ??????

Nie jest zły ale właściwie nie wiem o co ci chodzi - w co chcesz tak właściwie grać,
już parę postów temu pisaliśmy że ten komp to była ogólnie wtopa, ważne że jest. Zainstalowałeś
sterowniki do karty graficznej te o których pisałem?



chłopie sterowniki instalowałem już kilka razy , a co do sprzedaży kompa to nie jestem na tyle głupi żeby sprzedać a płacić raty za nic ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:04, Karolaszek napisał:

chłopie sterowniki instalowałem już kilka razy , a co do sprzedaży kompa to nie jestem
na tyle głupi żeby sprzedać a płacić raty za nic ????


Więc w czym jest problem? Nadal nic nie wiem. Co chcesz robić na tym kompie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:07, Galadin napisał:

> chłopie sterowniki instalowałem już kilka razy , a co do sprzedaży kompa to nie
jestem
> na tyle głupi żeby sprzedać a płacić raty za nic ????

Więc w czym jest problem? Nadal nic nie wiem. Co chcesz robić na tym kompie?


ok więc posłuchaj kupiłem ten komputer 3 miechy temu wziąłem go na raty, niezbyt długo zastanawiałem się na wyborem tego komputera nie wiedziałem że aż tak jest zwalony , chce zagrać normalnie w jakąś porządną grę taką jak gothic 3 lub crysis co mam zrobić przecież nie sprzedam kompa skoro spłacam za niego rate a po drugie może znajdzie się jakiś inny sposób może po zmainie grafiki będzie normalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2008 o 15:31, Karolaszek napisał:


ok więc posłuchaj kupiłem ten komputer 3 miechy temu wziąłem go na raty, niezbyt długo
zastanawiałem się na wyborem tego komputera nie wiedziałem że aż tak jest zwalony ,
chce zagrać normalnie w jakąś porządną grę taką jak gothic 3 lub crysis co mam zrobić
przecież nie sprzedam kompa skoro spłacam za niego rate a po drugie może znajdzie się
jakiś inny sposób może po zmainie grafiki będzie normalny


tak np na 4850 zmień to spoko podkręcisz procesor i będzie śmigało hehe ;] łatwo powiedzieć a tak w ogóle to spróbuj podkręcić procesor i kartę graficzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się