Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2008 o 23:05, Ballonik napisał:

@GANGSTERR
zapewni wszystko trzeba potrzeba (dobre OC, wydajność i takie tam) a kosztuje te 140
zł mniej. Może też być Asus P5E (X38). A tak naprawdę, wystarczyłby np. Foxconn P35A-S

Zawsze lepiej iść na browarka za te 140 zł ;)

dokładnie ;]

Dnia 10.09.2008 o 23:05, Ballonik napisał:

dzięki ;)

>

Dnia 10.09.2008 o 23:05, Ballonik napisał:

I nie wiem, czy dobrze słyszałem, ale gdzieś to podchwyciłem, że na Asusie 680i [P5N32-e
na przykład] nie za bardzo da się zamontować procesory 45n [a przynajmniej są jakieś
problemy]. Racja to toż, czy nie? :)

tego to nie wiem. Jak piszą to użytkownicy (i to juz jakas wieksza grupa to coś w tym musi być)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 23:05, Ballonik napisał:

/.../


Osobiście polecam GA-EX38-DS4
do 8GB ram
0 problemów z obsługą procków 45n
cena koło 500zł
Świetna obsługa CF

Do tego daj tego Radeona 4870 i już będzie ciekawie i w miarę tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Co o procesor, czy chłodzenie mostków?

Procesor - socket LGA775, a sama płyta to chłodzenie wodne, ew. jakiś nawiew (o ile dobrze pamiętam 40x40mm), ale wszystko to powinno pisać w instrukcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sie w tym kraju znowu dzieje? Praktycznie nie można dostać HD4870 od Asusa czy Gigabyte, a innych firm jest też niewiele lub nie ma w ogóle. No i ceny poszły w górę jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WItam ,otóż dostałem ofertę kupna lapka od znajomego za ponoć śmieszne pieniądze:
-Intel Pentium M730 (1,6GHz) - czy to są wogóle 2 rdzenie czy 1 ? bo we wł. kompa wygląda to tak jakby to byly 2 rdzenie a nie wydaje mi sie aby tak było.
-Intel Graphic Media Accelerator 900 (no właśnie ,ta jest wbudowana ,nie wiem czy nie lepsze są dedykowane, a wogóle to ile to ma pamięci ?)
-dysk 60GB (wolałbym conajmniej 120 :/)
-pamięci jest 256 i nie wiem do ilu można rozbudować (w moim kompie pisze że jest 504MB pamięci, nie wiem ,wirtualna czy co)

Acer TravelMate 4061LMi iel to jest warte itd. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 15:35, Logan10 napisał:

WItam ,otóż dostałem ofertę kupna lapka od znajomego za ponoć śmieszne pieniądze:
-Intel Pentium M730 (1,6GHz) - czy to są wogóle 2 rdzenie czy 1 ? bo we wł. kompa wygląda
to tak jakby to byly 2 rdzenie a nie wydaje mi sie aby tak było.
-Intel Graphic Media Accelerator 900 (no właśnie ,ta jest wbudowana ,nie wiem czy nie
lepsze są dedykowane, a wogóle to ile to ma pamięci ?)
-dysk 60GB (wolałbym conajmniej 120 :/)
-pamięci jest 256 i nie wiem do ilu można rozbudować (w moim kompie pisze że jest 504MB
pamięci, nie wiem ,wirtualna czy co)

Acer TravelMate 4061LMi iel to jest warte itd. ???



Mam nadzieję, że wiesz, że to do grania się absolutnie nie nadaje (spaliłby się przy uruchamianiu maluch racer :P), a chcesz to kupic do innych celów. Podaj cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 15:35, Logan10 napisał:

WItam ,otóż dostałem ofertę kupna lapka od znajomego za ponoć śmieszne pieniądze:
-Intel Pentium M730 (1,6GHz) - czy to są wogóle 2 rdzenie czy 1 ? bo we wł. kompa wygląda
to tak jakby to byly 2 rdzenie a nie wydaje mi sie aby tak było.

Jak mniemam jest to 1 rdzeń z technologią Hyper Treading.

Dnia 11.09.2008 o 15:35, Logan10 napisał:

-Intel Graphic Media Accelerator 900 (no właśnie ,ta jest wbudowana ,nie wiem czy nie
lepsze są dedykowane, a wogóle to ile to ma pamięci ?)

Z tego co widzę to 0 ;) Korzysta z pamięci systemowej.

Dnia 11.09.2008 o 15:35, Logan10 napisał:

-dysk 60GB (wolałbym conajmniej 120 :/)

Da się wymienić na coś lepszego (2,5'')

Dnia 11.09.2008 o 15:35, Logan10 napisał:

-pamięci jest 256 i nie wiem do ilu można rozbudować (w moim kompie pisze że jest 504MB
pamięci, nie wiem ,wirtualna czy co)

Czasem komp ma swoje "wizje" i nie widzi całej 512. Też tak mam - brakuje kilka MB, a każdy system pisze inne wartości, ale może też być to pamięć wirtualna. Co do wielkości - 256MB to trochę za mało... Dużo za mało...
Rozbudowa: 2GB MAX.

Dnia 11.09.2008 o 15:35, Logan10 napisał:

Acer TravelMate 4061LMi iel to jest warte itd. ???

Ceny nie znalazłem, ale na oko - poniżej 1000zł na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny jeszcze nie znam ,ale ponoc ma byc za śmieszne pieniądze.
Na nalepce od notebooka pisze ze ma 256MB pamięci DDR2.Teraz jestem na Professionalu (testuje tego lapka w chacie) i system nie zmula jakoś.MOżna tu włożyć kartę PCMCIA i co więcej mogłbym o nim powiedizeć to nie wiem.W sumie sprzedać mogłbym go za jakies 800 zł jak mniemam ,zgadza sie ?


Dodam że patrząc na partycje ,wychodzi na to że komp ma ponad 100GB a nie jak na nalepce 60.Będę musiałzapytać o jakąś karte ze sklepu czy cos w tym rodzaju ,albo czy wogóle było coś dokupowane. bo jakbym mogł rozbudowac co nieco to byloby dobrze ,ale procek mnie nie zadowala, troche za słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 15:21, Galadin napisał:

Co sie w tym kraju znowu dzieje? Praktycznie nie można dostać HD4870 od Asusa czy Gigabyte,
a innych firm jest też niewiele lub nie ma w ogóle. No i ceny poszły w górę jak cholera.

No właśnie, myślałem, że to tylko w ''moim'' sklepie nie ma np. PowerColor''a, a teraz widzę, że w innych to samo. Nie dość, że cena samej grafy wzrośnie (PowerColor najtańszy był), to jeszcze za pozostały sprzęt trzeba dopłacić. Miałem już złożonego (oczywiście w notatniku :P) kompa za 2tys., a teraz nie wiem, czy się w 2,5tys. zamknie cena :/ Eh, życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 16:00, Konrad162 napisał:

>...

może sprawdź jakimś everestem będziesz wiedział konkretnie co w nim jest i ile :]

Właśnie kończę kopiować z pendriva ,łącznie z 3dmarkiem 06.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z rozbudową może być trudno - taka dola laptopów... Niestety ile jest wart to nie wiem - nigdzie ceny nie mogłem znaleźć, ale coś mi się widzi, że jest on gorszy od tych nowych notebooków z serii Eee PC, etc. Które to kosztują ~1000zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 15:48, DJ Danielus napisał:

Z tego co widzę to 0 ;) Korzysta z pamięci systemowej.


Jak z pamięci systemowej ? tu moja wiedza sie urywa :/ nie ma własnej pamięci ,taktowania itd. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 16:03, Logan10 napisał:

Jak z pamięci systemowej ? tu moja wiedza sie urywa :/ nie ma własnej pamięci ,taktowania
itd. ?

Taktowanie ma, ale rdzenia. Przeszukałem trochę na googlach i wszędzie pisze Memory: 0. A z tego co ktoś tutaj mówił to tak już jest z niektórymi integrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 16:07, DJ Danielus napisał:

> Jak z pamięci systemowej ? tu moja wiedza sie urywa :/ nie ma własnej pamięci ,taktowania

> itd. ?
Taktowanie ma, ale rdzenia. Przeszukałem trochę na googlach i wszędzie pisze Memory:
0. A z tego co ktoś tutaj mówił to tak już jest z niektórymi integrami.


Aha ,ale ile cos takiego moze byc warte ? bo może kupiłbym za np. 400zł. a sprzedał za 600 ?

A i jeszcze jedno ,tutaj są 2 moduły pamięci po 256MB każdy ,i d otego z różnymi szybkościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gralu wszystko ok - co prawda mój zestaw jest 200zł droższy niż podczas zamówienia tydzień temu, ale 4870 od PC jest...

O, Sapphire''a, Palita, i Gainwarda też widzę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 16:30, Piciambeer napisał:

Na gralu wszystko ok - co prawda mój zestaw jest 200zł droższy niż podczas zamówienia
tydzień temu, ale 4870 od PC jest...

O, Sapphire''a, Palita, i Gainwarda też widzę ;P

No tak, tylko że tam PowerColor jest stówę droższy od tego na KomBo. Znaczy się od tego, który BYŁ na KomBo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się