Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2008 o 12:58, Karolaszek napisał:

sorki ze tak pytam , ale jeszcze raz jak podkrece kompa do 2,8 to jak to się bedzie
wtedy liczyło


Tak jakbyś miał dwurdzeniowca po 2,8 GHz na rdzeń czyli 2x 2,8GHz. W obecnych czasach pogoń za gigahercami na całe szczęście trochę spadła, bo już jakiś czas temu stwierdzono, że czasem 2 rdzenie taktowane sumarycznie niżej dadzą wyższą wydajność od jednego niby szybszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 13:27, Karolaszek napisał:

ok a jakbyś ocenił mój procek a mam intel pentium dual e2160


Jak chcesz płynnie grać w nowe produkcje to musisz podkręcić. Podobno te procki kręcą się bez problemów, ale dużo zależy od płyty głównej. Podkręcenie do 2.8ghz w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 13:41, Voii napisał:

> ok a jakbyś ocenił mój procek a mam intel pentium dual e2160

Jak chcesz płynnie grać w nowe produkcje to musisz podkręcić. Podobno te procki kręcą
się bez problemów, ale dużo zależy od płyty głównej. Podkręcenie do 2.8ghz w zupełności
wystarczy.


Moja płyta główna to Płyta gigabyte ga-945gzm-s2 i945gz s775 si/sa/vg oceń ją i powiedz czy da się na niej podkrecić procka a jezeli nie to jaką kupić i wjakie cenie nie drogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za duuużego off-topa,ale nie znalazłem w miarę aktywnego tematu,w którym mógłbym w miare szybko dostać odpowiedz na moje pytanie.Otóż,,,jak wiecie zaczynam studia.Znalazłem z kolega mieszkanie i koleś ma tam internet UPC.I teraz moje pytanie,czy jeśli my podepniemy swojego kompa i właściciel będzie w tym samym czasie korzystał z neta to prędkość będzie mniejsza,czy będą tzw lagi w grach sieciowych?
Jeszcze troszkę off-topa.Czy może ktoś zna jakaś firmę hostingową w Krakowie(tylko nie Netie,UPC,TP),bo problem tez polega na tym,że właściciel ma umowę z UPC,ale jego net jest wolny,dlatego z kolega chcielibyśmy sobie podpiąć coś szybszego,ale żeby nie trzeba było ingerować w mieszkanie (bo właściciel sie raczej nie zgodzi),a np takie TPSA czy Netia wymagają od razu podpięcia telefonu itp.

Sorki za takiego dużego off-topa,ale wiem,że sa tutaj ludzie którzy znają odpowiedzi na moje pytania.Pozdr i z góry dzięki za info:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić tak aby dogadać się z właścicielem aby albo zmienił umowę że założy dla was dodatkową linię w upc, albo weźmie szybszy pakiet i wy będziecie pokrywać ewentualne różnice w kosztach. Jak patrzę na stronie UPC jest że najwolniejsza opcja to 2Mb/s co moim zdaniem na 3 osoby wystarczy w zupełności, jednak w tym momencie musicie zainwestować w router bo można podpiąć max 1 komputer, a router to zamaskuje, natomiast w droższej opcji z prędkością 10Mb/s można podpiąć już 3 komputery. Jeśli chodzi o lagi to nawet na tym łączu nie powinny być zauważalne ze względu na transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam ogromny problem. Kilka dni temu jak wyłączałem kompa to napisał że ściąga aktualizacje, ale ściągał przy wyłączaniu i ściągał i komp sie nie zamykał. Zostawiłem to na całą noc i nadal się nie wyłączył. Zresetowałem go i zaczelo mi wywalac dymki z windowsa ze mam infekcje spyware. Przeskanowałem programem Ad Aware ale nic nie znalazł. Wgrałem Avira Antivirus i porzeskanowałem i znalazł 3 konie trojańskie ale w plikach SYSTEMOWYCH!!! I nie da się ich naprawić, co najwyżej, usunąć, kawarantanna, ignoruj, przemianuj. Co mam zrobić?? Boje sie ze jak dam usun to usunie caly plik systemowy i mi sie windows rozwali!!!
Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2008 o 13:48, Karolaszek napisał:

Moja płyta główna to Płyta gigabyte ga-945gzm-s2 i945gz s775 si/sa/vg oceń ją i powiedz
czy da się na niej podkrecić procka a jezeli nie to jaką kupić i wjakie cenie nie drogą


Ja mam P5N32plus asusa i mój c2dE6400 z 2.13 do 3.12 bez problemów się kręcił. Co do Twojej płyty to nie wiem, nigdy nie korzystałem ze sprzętu gigabyte''a. Moja płyta obecnie na komputroniku stoi 130zł, a jak już wspomniałem kręci się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 11:04, Nufiko napisał:

> Zastanawiam się też nad zintegrowanym układem graf. ,one wykożystują chyba pamięć
sys.
> i właśnie nie wiem o co z tym biega.

Chodzi o to że nie mają jak karty graficzne do komputera stacjonarnego własnej pamięci
GDDR RAM tylko "pożyczają" ją z RAMu komputera. Ma to kilka wad:
1. de facto masz mniej pamięci na działanie komputera,
2. komunikacja procesor graficzny pamięć jest wolniejsza
3. takie karty zazwyczaj mają niższą wydajność od ich odpowiedników z własną pamięcią.
Jeśli laptop potrzebny jest Ci do pracy a nie do grania to nie ma dużego znaczenia ale
takie karty nie nadają się przeważnie do gier.

Czyli jeśli mam 2GB RAmów to zapożyczając 256MB do karty (karta do 256MB) to zostaje mi ok. 1,8GB pamięci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to daj kwarantannę, wtedy na pewno nic nie usuniesz. Poza tym skoro masz spyware w systemie to polecam skan programem Spybot S&D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 14:29, żyrafa napisał:

mam takie pytanie: czy do monitorów wgrywa się sterowniki??a i jeszcze zastanawiam się
czy napewno zasilacz 550W wystarczy do hd 4870?

Znakomita większość nie potrzebuje sterowników, natomiast są modele, które mają, np. ekran dotykowy, ew. nie mają w obudowie przycisków do zmiany kontrastu, etc. W tedy należy wgrać odpowiednie oprogramowanie.

Co do zasilacza to powinien starczyć o ile będzie dobrej marki, jeśli jeszcze nie kupiłeś to możesz zaopatrzyć się w zapas - 600W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 14:50, Logan10 napisał:

Czyli jeśli mam 2GB RAmów to zapożyczając 256MB do karty (karta do 256MB) to zostaje
mi ok. 1,8GB pamięci ?


No tak. Komputer wydzieli te 256MB z RAMu i przydzieli na użytek karty i system do tego obszaru nie będzie miał dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że on ma tam 512.Bardzo zaciekawiła mnie opcja założenia dodatkowej lini w UPC.Na pewno istnieje taka możliwośc?Przykładowo on ma 512 a nam zakłada 2Mb/s.To by było coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 14:17, Wukas napisał:

Słuchajcie mam ogromny problem. Kilka dni temu jak wyłączałem kompa to napisał że ściąga
aktualizacje, ale ściągał przy wyłączaniu i ściągał i komp sie nie zamykał. Zostawiłem
to na całą noc i nadal się nie wyłączył. Zresetowałem go i zaczelo mi wywalac dymki z
windowsa ze mam infekcje spyware. Przeskanowałem programem Ad Aware ale nic nie znalazł.
Wgrałem Avira Antivirus i porzeskanowałem i znalazł 3 konie trojańskie ale w plikach
SYSTEMOWYCH!!! I nie da się ich naprawić, co najwyżej, usunąć, kawarantanna, ignoruj,
przemianuj. Co mam zrobić?? Boje sie ze jak dam usun to usunie caly plik systemowy i
mi sie windows rozwali!!!
Pomocy!


idziesz do kumpla ktory ma taki sam system, kopiujesz od niego te pliki co masz zainfekowane i je zastępujesz. Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 15:08, FerraEnzo napisał:

Tylko,że on ma tam 512.Bardzo zaciekawiła mnie opcja założenia dodatkowej lini w UPC.Na
pewno istnieje taka możliwośc?Przykładowo on ma 512 a nam zakłada 2Mb/s.To by było coś.


raczej drugiej linii nie da sie założyć, trza sie przejsc do UPC i zapytac, jakby wygladała sprawa zwiekszenia łącza. Powinni nie byc problemów, bo dla nich to czy zysk. Mozesz tez kupic router, na kazdego kompa powinna byc taka sama prędkość (bez dzielenia). Przynajmniej ja tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję dobrego kompa do gier do 3000zł. Może ktoś poda ciekawą konfigurację na której będę mógł komfortowo grać jak najdłużej. Grafa która mnie interesuje to 9800GTX. Chodzi mi o samo "pudło" bez monitora głośników itp. A proc intela. Myślicie że warto brać 4 rdzenie? Czy przydadzą się w przyszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item430581926_pcie_gainward_radeon_hd4850_512mb_ddr3_4850_hdmi.htm l

http://allegro.pl/item436712961_hit_asus_hd4850_4850_ati_625_1986_512mb_ddr3_ww a.html

Różnica miedzy Gainwardem 4850 a Asusem 4850 to jakies 40zł :| Dlatego pytanie, czy warto dolozyc te 40zł ?? Bo w poniedziałek idę zamówić do sąsiedniego sklepu :) (w moim sklepie Ceny są takie jak w komputroniku, karte chce kupic ze sklepu nie z neta ;))

Kurczę, a może lepiej Szafirka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 16:38, Tomek1120 napisał:

Witam. Poszukuję dobrego kompa do gier do 3000zł. Może ktoś poda ciekawą konfigurację
na której będę mógł komfortowo grać jak najdłużej. Grafa która mnie interesuje to 9800GTX.
Chodzi mi o samo "pudło" bez monitora głośników itp. A proc intela. Myślicie że warto
brać 4 rdzenie? Czy przydadzą się w przyszłości?


Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
499 zł

Płyta główna:
Asus P5Q Pro /intel P45/
385 zł

Pamięć RAM:
Corsair 4GB (2x2GB) PC800 CL4 XMS2 DHX
315 zł

Dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache ATA100
185 zł

Karta graficzna:
Gainward Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
749 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-216 SATA (black)
90 zł

Obudowa:
Cooler Master Dominator 690 Window /bez zasilacza/
320 zł

Zasilacz:
Corsair 520W [CMPSU-520HXEU]
315 zł

Suma:
2858.00 zł

HD 4870 zmiata 9800 GTX. Kompa kupuje sie na teraz, a nie na przyszłość, a teraz 2 rdzenie są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się