Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2008 o 22:33, GANGSTERR napisał:

Ja na GF 9600 GT odpalałem Assassin''s Creed ma maxa (wszystko dawałęm na max co sie
tylko dało) w 1280x1024 i nic nie cieło ;]

Małe osiągnięcie, ja na 8800GS dawałem WSZYSTKO na max w rozdziałce 1280x960 i nic nie cięło. Zaskoczę Cię - w rozdzielczości 1680x1050 też nie cięło, nawet po godzinie gry.

EDIT
Bym zapomniał - na W Vista z dx10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 22:32, czapla56 napisał:

Edit: A nie da się obniżyć bardziej taktowań w spoczynku? Wtedy karta by się mniej grzała
chyba.


To się underclocking nazywa. I jest bardzo pożyteczne. Ja do tego celu polecę program Ati Tool, bo ma obsługę profili (standardowe 2D, wymagające 2D, 3D). Wystarczy w profilu standardowe 2D do oporu obniżyć zegary i gotowe :) Karta już nie będzie się prawie w ogóle grzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mi przykro, ze nie zauważyłeś celu tej wypowiedzi...to ja ci moze wytłumacze. Czapla56 martwi sie tym, że nie wykożystuje w pełni HD 4870 i twierdzi, ze mogłby wziąść HD 4850 a ja mu napisałem (nie wprost) ze HD 4850 tez by w pełni nie wykożystał (w tym tytule) ale to trzeba było wyczytać między wierszami. Też grałem w Dx 10. Poza tym, 8800 GS (czyli 9600 GSO) ma wydajność niemal jak 9600 GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 22:18, ziptofaf napisał:

Ale ja mówię o AAx8 i x16 (w tym drugim przypadku robi się pokaz slajdów na jednym HD4850 :))

Po co aż FSAA x 8? Realnie oznacza to, że karta zamiast renderować 1024 x 768 będzie renderować 8192 x 6144.
Przy czym przy wielkościach ekranów i odległościach monitorów PC granica rozdzielczości ludzkiego oka to ok. 4096x4096. Nie zobaczysz praktycznie żadnej różnicy między AA x8, a AA x 4, szczególnie na wyższych rozdzielczościach. Do porównywania obrazów trzeba zatrudnić kompa, żeby cyfrowo wyszukał różnice w detalach.

Wynika z tego, że podwyższenie AA x 2 da taki sam efekt jak podwyższenie rozdzielczości (gdyby monitor obsłużył). Czyli w tym wypadku przejście z 1024x768 na 2048x1536.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 23:29, GANGSTERR napisał:

Jak mi przykro, ze nie zauważyłeś celu tej wypowiedzi...to ja ci moze wytłumacze. Czapla56
martwi sie tym, że nie wykożystuje w pełni HD 4870 i twierdzi, ze mogłby wziąść HD 4850
a ja mu napisałem (nie wprost) ze HD 4850 tez by w pełni nie wykożystał (w tym tytule)
ale to trzeba było wyczytać między wierszami. Też grałem w Dx 10. Poza tym, 8800 GS (czyli
9600 GSO) ma wydajność niemal jak 9600 GT


Jestem zawiedziony Twoją reakcją na mojego posta. Jako, że każde następne słowo przeze mnie napisane byłoby niezgodne z regulaminem, utnę temat.

Teraz już normalnie. Nie do końca masz rację. 8800GS jest słabsze od 9600GT, umiarkowanie słabsze. Moja wypowiedź miała na celu sprostowanie Twojej opinii, której wydźwięk brzmiał mniej więcej tak: 9600GT udźwignie AC na max. detalach, ale to jej maksimum możliwośći. Otóż jest wiele słabszych kart graficznych, na których AC chodzi na max. i nie tnie. Myślę, że ten spór nie ma sensu, bo obaj myślimy o tym samym, ale inaczej to przedstawiamy. Erudycja pisana zeszła na psy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 10:18, Kawosz napisał:


Teraz już normalnie. Nie do końca masz rację. 8800GS jest słabsze od 9600GT, umiarkowanie
słabsze. Moja wypowiedź miała na celu sprostowanie Twojej opinii, której wydźwięk brzmiał
mniej więcej tak: 9600GT udźwignie AC na max. detalach, ale to jej maksimum możliwośći.
Otóż jest wiele słabszych kart graficznych, na których AC chodzi na max. i nie tnie.
Myślę, że ten spór nie ma sensu, bo obaj myślimy o tym samym, ale inaczej to przedstawiamy.
Erudycja pisana zeszła na psy ;)


W niektorych grach (i ustawieniach) gora jest 9600 GT a w niektorych 9600 GSO (8800 GS) i jest to dla mnie troche dziwne...
np. tutaj http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4178-17
Przeczytaj najpierw post czapli56 (poprzednia strona), potem mój i ewentualnie jeszcze moje wyjaśnienie i wszystko powinno być jasne. Specjalnie nie napisałem tego wprost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2008 o 10:47, GANGSTERR napisał:

W niektorych grach (i ustawieniach) gora jest 9600 GT a w niektorych 9600 GSO (8800 GS)
i jest to dla mnie troche dziwne...
np. tutaj http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4178-17
Przeczytaj najpierw post czapli56 (poprzednia strona), potem mój i ewentualnie jeszcze
moje wyjaśnienie i wszystko powinno być jasne. Specjalnie nie napisałem tego wprost


Zaskoczyły mnie te testy. Nie sadziłem, że 9600GT tak słabo poradzi sobie z silnikiem Crysisa (Quake też 8800) lepsza.. Jak widać seria 8800 dalej trzyma jakość. Po przeczytaniu tej recenzji wstrzymuje się z wymianą karty na początku przyszłego roku.
Czytałem wcześniej Twoją rozmowę z Czaplą. Pierwszy gracz, który narzeka na zbyt mocna kartę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 12:09, KinggAdek napisał:

Co lepsze Radeon HD 8500 ,GeForce 9800 czy GeForce GTX 260 ???

Nie ma takiego radeona, Najwydajniejszy tutaj jest GTX 260 i równy wydajnościowo z Radkiem 4870(mówie w obydwu przypadkach o wersjach referencyjnych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić urządzenie wielofunkcyjne (drukarka + skaner), tak do 400 zł. Tak, wiem że nie ten temat, ale właściwy stoi. I parę pytań:
Czy jak mam na routerze WiFi złącza USB (Asus WL 500GP Premium v2) to mogę do niego podłączyć drukarkę i będzie działać?
Czy drukarka WiFi sama łączy się z komputerem i jest do użytku?
Co sądzicie o tych modelach:
HP DeskJet F4180
Lexmark X4650 WiFi
Epson Stylus SX 405

I jeszcze mam inny problem, kiedy używam Routera bezprzewodowe, pojawiają się lagi, tak mniej więcej 1 jednosekundowy na minutę, ale jak przewodowo to nie ma problemu. Co można z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 16:37, azur65 napisał:

Czy jak mam na routerze WiFi złącza USB (Asus WL 500GP Premium v2) to mogę do niego podłączyć
drukarkę i będzie działać?

Tak ale nie dzięki USB tylko dzięki funkcji print serwer w routerze

Dnia 17.09.2008 o 16:37, azur65 napisał:

Czy drukarka WiFi sama łączy się z komputerem i jest do użytku?

Nie wiem nie posiadam takowej :)

Dnia 17.09.2008 o 16:37, azur65 napisał:

I jeszcze mam inny problem, kiedy używam Routera bezprzewodowe, pojawiają się lagi,
tak mniej więcej 1 jednosekundowy na minutę, ale jak przewodowo to nie ma problemu. Co
można z tym zrobić?

Czasami mi się zdarza ale bardzo rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły na kompa do 1200zł? Bo potrzebuje złożyć znajomemu ale nie mam zbytnio pomysłu. Ktoś pomoże w tym arcy trudnym wyzwaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 20:52, Solstheim napisał:

Jakieś pomysły na kompa do 1200zł? Bo potrzebuje złożyć znajomemu ale nie mam zbytnio
pomysłu. Ktoś pomoże w tym arcy trudnym wyzwaniu?


Za 1212 zł złożyłem coś takiego:
AMD Athlon X2 4450e
MSI K9A2 Neo-F
2 GB RAM GeIL Ultra
Pioneer 215
Radeon HD3850 512MB Palit
Asus TA-891 Czarno-Srebrna
Chieftec 400W
Tak w zasadzie to nie jest aż taki zły konfig - Mass Effect, czy Assassin''s Creed pójdą w max. detalach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 21:06, ziptofaf napisał:

> Jakieś pomysły na kompa do 1200zł? Bo potrzebuje złożyć znajomemu ale nie mam zbytnio

> pomysłu. Ktoś pomoże w tym arcy trudnym wyzwaniu?

Za 1212 zł złożyłem coś takiego:
AMD Athlon X2 4450e
MSI K9A2 Neo-F
2 GB RAM GeIL Ultra
Pioneer 215
Radeon HD3850 512MB Palit
Asus TA-891 Czarno-Srebrna
Chieftec 400W
Tak w zasadzie to nie jest aż taki zły konfig - Mass Effect, czy Assassin''s Creed pójdą
w max. detalach :)

zamierzam sobie kupic tekiego radka ;) jak myslisz, pojdzie na zasilaczu 350 wat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh sprawa jest o tyle śmieszna że ten kumpel to jest brat drugiego kumpla.
I od zawsze toczą wojnę kto w co grać i czy może(A bo to jeden dał więcej kasy do kompa, drugi do monitora, to temu rodzicie kupili konsole, ten ma psp itp / itd a o dziwo mają po lat 14 i 17).
No i ten 14letni uparł się by miał kompa porównywalnego/lepszego od tego 17letniego.
Problem w tym e jego kofing to:
Athlon x 2 5600+
2gb ram
Geforce GT 8800 512mb.
Tyle że w tym kompie jest zasilacz no-name, a pamięci o ile mnie moja własna pamięci nie myli to 800mhz CL6!!.
A mi ciezko złożyć coś podonego tyle że z markowym zasilaczem i jakimiś pamięciami 800 c l4. Jedyna nadzieja w tym że uda mu się jakoś dozbierać troche kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 21:10, mikus97 napisał:

zamierzam sobie kupic tekiego radka ;) jak myslisz, pojdzie na zasilaczu 350 wat?


A jakiej firmy? Jak Chieftec, Amacrox itp. to zadziała bezproblemowo. W innym przypadku (Tracer, Codegen, Modecom i inne wyroby zasilaczopodobne) lepiej nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


no to tu sie zrobi upgrade a nie nowego kompa ;)

E8400
Foxconn P35A-S
2x1 GB Corsair XMS2 800 MHz CL 4
HD 4850
Corsair VX 450W
i jeszcze pare zł powinno zostac

a jak sprzeda to co teraz mam to niech weżmie Corsaira 520W lub 550W i HD 4870

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 21:15, GANGSTERR napisał:


no to tu sie zrobi upgrade a nie nowego kompa ;)

E8400
Foxconn P35A-S
2x1 GB Corsair XMS2 800 MHz CL 4
HD 4850
Corsair VX 450W
i jeszcze pare zł powinno zostac

a jak sprzeda to co teraz mam to niech weżmie Corsaira 520W lub 550W i HD 4870

Ten konfing to był jego brata(tego rywala:), więc nie może być mowy o upgradzie bo nie ma co upgradować.
Dobra wiadomość to taka za cena podskoczyła do 1400zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się