Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2008 o 10:56, manijek napisał:

witam, co możecie powiedziec o karcie graficznej geforce 8600gt (512Mb ramu) 128 bit
czy jest aż tak słaba bo jak kupiłem komputer w media markt miesiać temu za 2200zł z
monitorem czy nie przepłaciłem..??
inne podzespoły:
procesor: intel core 2 duo e7200 2.53GHz

Może być, zwłaszcza po podkręcaniu :)

Dnia 28.09.2008 o 10:56, manijek napisał:

ram:3gb więcej info nie znam :/

Pewnie Kingston 800 MHz CL5. Czyli podkręcanie procesora odpada :(

Dnia 28.09.2008 o 10:56, manijek napisał:

dysk 400gb

Co prawda ekonomicznie taniej wychodzą 500GB (mniejszy koszt za 1GB), ale może być.

Dnia 28.09.2008 o 10:56, manijek napisał:

płyta główna: G31MF-S2

Co za szajs! O podkręcaniu procesora zapomnij. Podobnie jak o wydajnym komputerze...

Dnia 28.09.2008 o 10:56, manijek napisał:

a monitor z tego co wiem w cenie 500zł


O w mordę! To żeś przepłacił niesamowicie! Znacznie lepszy komputer (bez monitora) to ja zrobię za 1600 zł (Athlon X2 6000+, 2 GB RAM, GTX260 - karta z 4x szybsza od 8600GT).

Od razu zapytam też o zasilacz - jeżeli to Modecom, Tracer, Codegen, czy Megabajt, to idź go wyrzucić na śmietnik. Bo pewnego dnia twój komputer po prostu wyleci w powietrze przez niego...

EDIT
A co do samej karty graficznej - to jest szajs. Stare 7900GT są od niej znacznie szybsze (30-40%). Nowszy (i o 100 zł droższy) 9600GT to o ok. 90% większa wydajność. Najnowsze układy (HD4850, 9800GTX) to blisko 3x większa moc obliczeniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 10:57, ziptofaf napisał:

Jest możliwe, ale nigdy nie było płynne. Choć może ciężko w to uwierzyć, ale nigdy nie
było tak, że np. gra i Windows na Athlonie XP działały rzeczywiście płynnie. Po prostu
system bardzo często "przerzucał" procesor na inne zadania (teraz licz dla gry, teraz
dla Windowsa, znowu dla gry i tak w kółko) i robił to na tyle szybko, że człowiekowi
wydaje się, że jest dobrze.
Z wielordzeniowcami sprawa jest utrudniona. Więcej rdzeni = większe problemy z przydzielaniem
ich mocy odpowiednim aplikacjom. Dlatego w 95% gier, które chwalą się tym, że wspierają
dwa rdzenie, tak naprawdę to "wsparcie" oznacza 1 rdzeń na grę, drugi dla systemu i pozostałych
aplikacji (czyli wszystkich komunikatorów, antywirusów itd.).

No ja o tym wiem, ale jak gra jest dobrze zoptymalizowana, to jest to zjawisko mierzone tylko w mikroskali (no chyba, że sprzęt już w ogóle jest za słaby, to wtedy wychodzi to na wierzch). No i zdarzały się też takie perełki jak Delta Force, Comanche, czy Trespasser, które z proca ciągnęły ile da się wydoić, ale to z oczywistych względów:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2008 o 11:02, ziptofaf napisał:

> a monitor z tego co wiem w cenie 500zł

O w mordę! To żeś przepłacił niesamowicie! Znacznie lepszy komputer (bez monitora) to
ja zrobię za 1600 zł (Athlon X2 6000+, 2 GB RAM, GTX260 - karta z 4x szybsza od 8600GT).

Od razu zapytam też o zasilacz - jeżeli to Modecom, Tracer, Codegen, czy Megabajt, to
idź go wyrzucić na śmietnik. Bo pewnego dnia twój komputer po prostu wyleci w powietrze
przez niego...

EDIT
A co do samej karty graficznej - to jest szajs. Stare 7900GT są od niej znacznie szybsze
(30-40%). Nowszy (i o 100 zł droższy) 9600GT to o ok. 90% większa wydajność. Najnowsze
układy (HD4850, 9800GTX) to blisko 3x większa moc obliczeniowa.


ku... tak to jest jak sie niema informatyka w rodzinie
no ale tak patrze 512 karta myśle sobie pogram sobie... a tu :/ procesor tez dobey 2 rdzeniowy duzo ramu duzy dysk czego chciec więcej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 11:11, manijek napisał:

ku... tak to jest jak sie niema informatyka w rodzinie

Uspokoję cię - informatyk też niekoniecznie musi się znać na sprzęcie :)

Dnia 28.09.2008 o 11:11, manijek napisał:

no ale tak patrze 512 karta myśle sobie pogram sobie... a tu :/ procesor tez dobey 2
rdzeniowy duzo ramu duzy dysk czego chciec więcej ...

Dla karty liczy się coś więcej niż pamięć RAM - szyna (przynajmniej 256 bitowa, twoja ma 128), zegary (ilość MHz-ów), architektura i najważniejsza - ilość shaderów. A tych 8600GT ma o wiele za mało (jakby nie patrzeć, 8600GT to po prostu "wykastrowany" o połowę 8800GTS.
W zasadzie jedyną dobrą częścią w tym kompie jest procesor (RAM też ostatecznie może być.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze wez juz nie pisz glupot. Ja widze Ciebie czyli naiwnego chlopaczka ktory ma QUADA i mysli ze jest super. Zejdz na ziemie, a nie siedz w chumrach z mysla jaki to super nie jestes. Dla mnie jak i dla wiekszosci normalnie myslacych ludzi ktorzy nie lubia wyrzucac pieniedzy w bloto zakup Quada jest bez zasadny. ten E8400 w grach zjada tego twoje Quada. Jesli nie wierzysz to przekonasz sie zo tym a tydzien na moim GS-ie. Quada nadal nie jest oplacalnym zakupem. Po co mam doplacac 300zl do kolejnych 2 rdzeni jak nic z tego nie bede mial. Dla twojej wiadomosci. Dostalem Quada gratis od ACTION Polska za duze zakupy i od razu go sprzedalem. Szkoda wsadzac to do kompa, a tak przynajkmniej 700zl wpadlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 11:14, ziptofaf napisał:

> ku... tak to jest jak sie niema informatyka w rodzinie
Uspokoję cię - informatyk też niekoniecznie musi się znać na sprzęcie :)
> no ale tak patrze 512 karta myśle sobie pogram sobie... a tu :/ procesor tez dobey
2
> rdzeniowy duzo ramu duzy dysk czego chciec więcej ...
Dla karty liczy się coś więcej niż pamięć RAM - szyna (przynajmniej 256 bitowa, twoja
ma 128), zegary (ilość MHz-ów), architektura i najważniejsza - ilość shaderów. A tych
8600GT ma o wiele za mało (jakby nie patrzeć, 8600GT to po prostu "wykastrowany" o połowę
8800GTS.
W zasadzie jedyną dobrą częścią w tym kompie jest procesor (RAM też ostatecznie może
być.).


i wogóle jak uruchamiam gre np . demo fify 09 tak sie długo włacza nieraz a jak sie włączy to cos sie dzieje z obrazem i sie zawiesza nie pozostaje nic innego jak zrestowac.. i wo0góle żeby dobrze uruchmoić giere to musze ładnie wszystko odświeżyc najlpeiej ponownie uruchmoic komputer....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
A ja widzę ciebie jako sfrustrowanego dziadka, któremu zaraz prostata wyskoczy, bo ktoś śmie mieć inne zdanie niż twoje :)
A poza tym - poproszę argumenty. Ja swoje podałem - nie ma gry, która zwalnia na Quadzie. Za to są gry, które zwalniają na dwurdzeniowcu. Dla mnie to wystarczający argument.

A co do twojego E8400 (do ilu on się kręci maksymalnie? 4,2 GHz?) - przebije mojego Q9300 @ 3,9 GHz? Nie sądzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój ze swoimi mądrościami. Ty kupiłeś kompa pod crysisa, bo jesteś dużym dzieckiem uwielbiajacym bieganie z pukawką. Zipto kupił quada, bo lubi supreme''a. Kupowanie kompa dla jednej gry w obu przypadkach jest dla mnie przesadą, lecz gdybym tu i teraz miał kasę, to wybrałbym quada, bo też wolę Supreme ponad Crysis i to o całą długość bieżni. To jest kwestia tylko i wyłącznie przeznaczenia, a nie statystyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Ok. Ale ja nie tylko gram w CRYSISA. Jest jeszcze wiele fajnych tytułów w ktorych wlasnie E8400 lepiej sprawdzi sie od Quada i tego nie da sie przeskoczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 11:38, MLODY2K6 napisał:

Wszystko Ok. Ale ja nie tylko gram w CRYSISA. Jest jeszcze wiele fajnych tytułów w ktorych
wlasnie E8400 lepiej sprawdzi sie od Quada i tego nie da sie przeskoczyc.


Tak samo, jak są tytuły, w których Quad sprawdzi się lepiej od dwurdzeniowca (choćby Flight Simulator ''08). A więc, aby zakończyć ten spór (po co się tak kłócić przez kilkanaście postów?):
Obaj mamy rację, ale każdy własną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 11:39, MLODY2K6 napisał:

Zebys sie nie zdziwil ze go przebije. Ale prosze podkrec tego swojego Quada do 3,9 najpierw

Już raz podkręciłem :) Pamiętaj, że mam wodne chłodzenie, a to daje spore możliwości O/C :) Dojechałbym nawet do 4GHz, ale musiałbym RAM zmienić. No, ale dobra - zakończmy ten nieprowadzący do niczego spór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktos odbry sklep w którym znajdę notebooka o podanych parametrach za cenę mniejszą niż 2 tys. ? na proline ,allegro czy też komputronik nie znalazłem.Główny problem to to że nie ma takiej cenie z taką przekątną ekranu.
2GB RAM DDR2 (667 lub 800 MHz)
Core Duo od 1,5 do 1,8 GHz
karta graf. dedykowana 256 MB nie mniej
DVD+/-RW
min.120GB
system- brak
LCD ok.13,3" (panorama)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się często bawię grafiką i edycją filmów (mam za darmo Sony Vegas bo z firmy, rzecz jasna nie mojej xD) i Quad jest dla mnie znacznie lepszy niż C2D, czekam aż wyjdą gry, które naprawdę wykorzystają moc 4 rdzeni, bo teraz, wystarczy spojrzeć prawdzie w oczy i w 2 grach Quad się przydaje, a w reszcie E8400 lepszy, ale ja nie muszę grać we wszystko na full detalach (choć na razie mogę ;), zresztą teraz gram głównie w WAR gdzie większa moc mi niepotrzebna, ale o dziwo WAR obciąża 4 rdzenie, tyle, że E8400 pewnie i tak byłby lepszy ;)
PS: Ziptofaf, 8600GT to nie pocięty 2 krotnie 8800GTS tylko o ile dobrze pamiętam to 4 razy, ale to i tak inna architektura, więc można powiedzieć, że ma 4 razy mnie SP, ale nie, że to 4 razy pocięty GTS.
Ogólnie to przestańcie się kłócić, na razie w 95% gier E8400 będzie lepszy. Ziptofaf, nie mów, że Quad będzie lepszy, bo ty masz wodne chłodzenie i go podkręcisz, E8400 w takich samych warunkach zawsze podkręci się wyżej, patrz obiektywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 12:24, gadula4 napisał:

A ja się często bawię grafiką i edycją filmów (mam za darmo Sony Vegas bo z firmy, rzecz
jasna nie mojej xD) i Quad jest dla mnie znacznie lepszy niż C2D, czekam aż wyjdą gry,
które naprawdę wykorzystają moc 4 rdzeni, bo teraz, wystarczy spojrzeć prawdzie w oczy
i w 2 grach Quad się przydaje, a w reszcie E8400 lepszy, ale ja nie muszę grać we wszystko
na full detalach (choć na razie mogę ;), zresztą teraz gram głównie w WAR gdzie większa
moc mi niepotrzebna, ale o dziwo WAR obciąża 4 rdzenie, tyle, że E8400 pewnie i tak byłby
lepszy ;)

Tyle, że dowolny Quad (od Intela, takiego Phenoma X4 9350 nie liczę) jest wystarczający nawet do najnowszych gier. A to, że czasem osiągnie mniej klatek (wielkie mi ale - 60 na Q6600 do 80 na takim E8400) to żadna różnica. Za to w grach, które wspierają cztery rdzenie to będzie 50 klatek dla C2Q do 24 na C2D. A to już jest spora różnica, która ma znaczenie dla płynności.
Fakt, że należy też spojrzeć na cały problem obiektywnie - do normalnego grania (czyli nie w rozdzielczości 1920*1200 + hiper super max. detale) to spokojnie wystarczy i Core 2 Duo E7200. Lepsze procki dają wzrost wydajności widoczny głównie w benchmarkach :)

Dnia 28.09.2008 o 12:24, gadula4 napisał:

PS: Ziptofaf, 8600GT to nie pocięty 2 krotnie 8800GTS tylko o ile dobrze pamiętam to
4 razy, ale to i tak inna architektura, więc można powiedzieć, że ma 4 razy mnie SP,
ale nie, że to 4 razy pocięty GTS.

4 razy to pocięty jest 8500GT. 8600GT aż tak ograniczony nie był. Z resztą (czyt. inną architekturą) się zgadzam, po prostu zastosowałem skrót myślowy pisząc tamtego posta :)

Dnia 28.09.2008 o 12:24, gadula4 napisał:

Ogólnie to przestańcie się kłócić, na razie w 95% gier E8400 będzie lepszy. Ziptofaf,
nie mów, że Quad będzie lepszy, bo ty masz wodne chłodzenie i go podkręcisz, E8400 w
takich samych warunkach zawsze podkręci się wyżej, patrz obiektywnie.

A no wiesz, to było "chwalenie się, kto ma większego" :) Ot, taki sobie spór. Pewnie, że na tym chłodzeniu najczęściej E8400 podkręci się lepiej (najczęściej bo widziałem i takie E8400, które nie przebiją granicy 3,6 GHz), tutaj się kłócić nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polećcie mi jakąś dobrą obudowę , ale taką długą żebym mógł bez problemu włożyć grafikę GeForce 9800 GTX+ i może w przyszłości jeszcze większe jak wyjdą xD
Ale taką nie za drogą i z miejscami na wiatraczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się