Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam wszystkich !

Mam pytanko. Ile mniej więcej kosztowałby taki zestaw i czy byłby on dobrym wyborem dla najnowszych gier ( Crysis, The Witcher, CoD4 itp.). I co według was można by było w nim zmienić. Zaznaczam że mam do dyspozycji ok. 1600-1700 zł.Z góry dzięki za odp.

Procesor:
Intel Core 2 Duo E7200 /2.53GHz, 3MB, 1066MHz, BOX/

Płyta główna:
Foxconn P35A-S /Intel P35/

Pamięć RAM:
A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition

Dysk twardy:
HDD-WD 250 GB Seria Akasa

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-215 SATA (black)

Obudowa:
Cooler Master Elite 331 (Black)

Zasilacz:
450W Corsair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 12:45, Crew 900 napisał:

Polećcie mi jakąś dobrą obudowę , ale taką długą żebym mógł bez problemu włożyć grafikę
GeForce 9800 GTX+ i może w przyszłości jeszcze większe jak wyjdą xD
Ale taką nie za drogą i z miejscami na wiatraczki


podajesz ile masz kasy i wtedy szukamy. Min to CoolerMaster Elite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Quada Q6600 od Intela, i jest płynnie, ale w niektórych momentach w 1 Crysis (bodajże w Paradise Lost) on dawał 30FPS a E8400 45, a tu już spora różnica, ale nie mam już linka do tego porównania. FPSy nie mają znaczenie jeśli i tak mamy ponad 60, ale jeśli gramy w bardzo wymagającą grę i mamy potężną kartę to procesor zaczyna być wąskim gardłem i w efekcie mamy tyle FPS co na 2 razy gorszej grafie, i bywa niepłynnie. Ale możliwe, że za rok taki Q6600 może i będzie low-endem ale da płynność w każdej grze nie hamując karty bo gry będą już pod 4 rdzenie, a najmocniejszy C2D będzie zawsze nie wyrabiać lub w najlepszym wypadku hamować kartę, ale pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że dobre pytanie :P właśnie zachodzę w głowę jak by to wyszło. bo wymiana karty i tak mnie niedługo czeka, tylko zastanawiam się, czy poczekać i kupić za jakiś czas i kartę [choćby 280gtx] i monitorek [może jeszcze stanieją]. nie wiem, nie wiem co począć. akurat okazyjnie bym mógł go kupić sporo poniżej 1200zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 13:42, blacklio2 napisał:


Kurde nawet źle powiedziałęm że nie przekraczająca 2 tys. Szukam jakiegoś w cenie ok.1500 +/- 100 zł. najlepiej z przekątną ekranu 13.3" ale jak już bedzie większa to sie przemęczę , procesorem 2-u rdzeniowym (najlepiej intela) 1 lub 2GB Ramu , dyskiem od 120Gb wzwyż oraz nie zintegrowaną (czyli dedykowaną która nie korzysta z Ramów) kartą graf. najlepiej Nvidii ale Radeon też może być.Widziałem oferty z Radeonem HD3200 ale nie wiem czy to dobra karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tym, że teraz mam 19" i zmiana o 3" to w sumie żadna zmiana :P a monitor 24" czy 26" będzie bardziej przyszłościowy. tylko nie wiem, czy ta iiyama to dobry pomysł. kartę i tak za jakiś czas kupię wypaśną ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie monitory tej firmy wogole nie podobaja. No niby 3 cale ale to juz panorama i rozdzialka 1680x1050. Sam mialem 22" a wczesniej 17" i roznica byla ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to, czy jest piękny czy nie, byle był dobry.
sam się dokładnie na tym nie znam, niby mówią mi dane techniczne, że jest to porządny model.
no i jeśli nie masz co mi polecić innego ew, to z mojej strony EOT. wiem czego chce, prosiłem tylko o polecenie czegoś konkretnego. nie przekonasz mnie, że starczy mi 22" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle że jeżeli brać Quada to tylko Q9XXX, Q6600 to grzejnik do tego wolny, Q8XXX to drogie kastraty, a Q9XXX dobrze się kręcą są w 45NM ale różnica jest taka że E8400 to 460zł a Q9XXX to ceny około 600zł za najsłabszy.

EDIT:
Jeszcze jedna sprawa ma ktoś może Microsoft SideWindera i/lub Logitecha G9 bo prawdopodobnie kupię którąś z nich i mógłby ktoś zdać relację z użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2008 o 16:27, Solstheim napisał:

EDIT:
Jeszcze jedna sprawa ma ktoś może Microsoft SideWindera i/lub Logitecha G9 bo prawdopodobnie
kupię którąś z nich i mógłby ktoś zdać relację z użytkowania.


G9 to raczej przepłacasz, no chyba, ze jesteś w swiatowej klasie klanie grającym w CS czy Battlefielda ;) Wątpie, zebyś w normalnym użytkowaniu potrzebował 3200 DPI. G5 ci wystarczy (lub G7 - bezprzewodowa G5). Sam mam G5 i jestem b. zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 16:37, GANGSTERR napisał:


> EDIT:
> Jeszcze jedna sprawa ma ktoś może Microsoft SideWindera i/lub Logitecha G9 bo prawdopodobnie

> kupię którąś z nich i mógłby ktoś zdać relację z użytkowania.

G9 to raczej przepłacasz, no chyba, ze jesteś w swiatowej klasie klanie grającym w CS
czy Battlefielda ;) Wątpie, zebyś w normalnym użytkowaniu potrzebował 3200 DPI. G5 ci
wystarczy (lub G7 - bezprzewodowa G5). Sam mam G5 i jestem b. zadowolony

Powodów jest wiele dla czego akurat G9 lub SideWinder. W obu przypadkach podoba mi się wyląd który odstaje od standardowych szarych, opływowych gryzoni. Może i nie wykorzystam G9 ale kto wie, niczego nie możemy być pewni(a taki Lachesis ma 4k DPI kumpel go ma, super pro graczem nie jest a sobie bardzo chwali) no i może i dziwnie to zabrzmi ale raz w życiu chciałbym mieć coś najlepszego w swojej klasie bez szczególnego ograniczania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2008 o 16:41, Solstheim napisał:

Powodów jest wiele dla czego akurat G9 lub SideWinder. W obu przypadkach podoba mi się
wyląd który odstaje od standardowych szarych, opływowych gryzoni. Może i nie wykorzystam
G9 ale kto wie, niczego nie możemy być pewni(a taki Lachesis ma 4k DPI kumpel go ma,
super pro graczem nie jest a sobie bardzo chwali) no i może i dziwnie to zabrzmi ale
raz w życiu chciałbym mieć coś najlepszego w swojej klasie bez szczególnego ograniczania
się.

Jak nie masz lepszego pomysłu na wydanie 230 zł to twoja sprawa. A co do kumpla, ciekaw jestem jak często używa tych 4k dpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 16:56, GANGSTERR napisał:


> Powodów jest wiele dla czego akurat G9 lub SideWinder. W obu przypadkach podoba
mi się
> wyląd który odstaje od standardowych szarych, opływowych gryzoni. Może i nie wykorzystam

> G9 ale kto wie, niczego nie możemy być pewni(a taki Lachesis ma 4k DPI kumpel go
ma,
> super pro graczem nie jest a sobie bardzo chwali) no i może i dziwnie to zabrzmi
ale
> raz w życiu chciałbym mieć coś najlepszego w swojej klasie bez szczególnego ograniczania

> się.
Jak nie masz lepszego pomysłu na wydanie 230 zł to twoja sprawa. A co do kumpla, ciekaw
jestem jak często używa tych 4k dpi

Właściwie to 209zł za nówke, jest także za 130zl OEM SideWindera i za 150zł OEM G9-tki ale muszę szerzej się zorientować na czym to OEM-owanie polega oprócz braku pudełka i sterowników.
A co do kumpla, to jak mi mówi na 4k gra zawsze w multi CoD4 w jakimś tak Klanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kupnie notebooka w takim sklepie jak media expert ? właśnie widziałem w promocji taki całkiem całkiem, jeszcze wypytałbym dokłądnie o wszystko ale za 1600 jest:
2GB Ram
HD 3200
dusku nie dojrzałem ale ponad 100GB powinno byc (standard)
i jakiś Turion -a to są chyba 2 rdzenie (jakby był powyżej 1,5 GHz to mi by to pasiło).
Z tego co wiem to za 3 miechy niewiele sie zmieni w cenach notebooków, więc wolałbym złapac jak najlepsza okazję.Kiedyś dostałem nauczkę za czekanie na ostatnią chwilę, towaru zabrakła a kiedy znowu była promocja po 2ch miechach to już nie obniżka 50% ale 20% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 16:58, Solstheim napisał:

A co do kumpla, to jak mi mówi na 4k gra zawsze w multi CoD4 w jakimś tak Klanie.


To on chyba jest bogiem FPS-ów. Dla mnie maksymalną wartością jest 1600 dpi, na wyższych (np. 2500) jest zdecydowanie za szybko. A o 4k nawet nie myślę, nie ta kategoria gracza ze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się