Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2008 o 22:49, Logan10 napisał:


No raczej, ale chodiło mi jak bardzo ? :)


danielus podał ci fajnego linka. Teraz tylko musisz porównać interesujące cie procesory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 22:46, Logan10 napisał:

W "wyższym stopnii technoilogicznym" ? mowisz o Intelach ? NIe no czaje, a co do chulania
na bateriach to jaka jest różnica czasowa między intelami a athlonami ?

Nie Intele są już produkowane w 45nm, AMD póki co 65nm. Dokladnie Ci nie powiem jakie są różnice, ale na pewno Intel byłby tańszy (teoretycznie - z takiego samego wafla powstanie więcej rdzeni/układów) oraz ma mniejsze zapotrzebowanie na energię. Ale ile do końca to musiałbyś poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie prośbę. Gdy rok temu kupiłem sobie nowy komputer, oddał bratu ten który użytkowałem a był to:

Athlon 2000XP+
1GB RAM
GF FX5200
I płyta główna Gigabyte KT400
I jakiś zasilacz chyba Modecom 350W albo 400W

Komputer działa dobrze po dziś dzień ale brat chce sobie go trochę unowocześnic tak aby np PES2009 chodził.
Do wymiany zapewne procek, grafika i płyta główna zapewne.
Części pochodziłby zapewne z allegro.
Prosiłbym o jakieś propozycje, możliwe najtańsze i takie żeby to chciało działac.

Myślałem nad P4 ok 2,5Ghz i jakiś GF 7900GS

Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy są teraz w sprzedaży płoty główne pod Nahelamy czy coś w tym stylu i czy nowe płyty które teraz można kupić będą obsługiwały te procki.


2 Pytanie Czy na płytach AMD które teraz można kupić będzie można podłączyć nowe procesory AMD które wychodzą za niedługo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 15:30, Modok napisał:

Mam pytanie czy są teraz w sprzedaży płoty główne pod Nahelamy czy coś w tym stylu i
czy nowe płyty które teraz można kupić będą obsługiwały te procki.

O ile mnie pamięć nie myli to jeszcze nie ma takowych. Nowe proce mają nowe gniazda (LGA 1366).

Dnia 29.09.2008 o 15:30, Modok napisał:

2 Pytanie Czy na płytach AMD które teraz można kupić będzie można podłączyć nowe procesory
AMD które wychodzą za niedługo?

Tak, ale tu również rozróżniamy dwie podstawki: AM2(+) i AM3. Tej drugiej jeszcze nie ma na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 20:07, GANGSTERR napisał:


>
> Powiedzcie, na jaki stosunkowo dobry komp do grania mógłbym wymienić, oczywiście
za niedużą
> kasę?
nie jesteśmy jasnowidzami, podaj budżet, wtedy cos sie wymysli. Min to jakieś 1600-1700
zł, od biedy mozna coś sklecić za 1500 zł, poniżej tej sumu niczego dobrego sie nie złoży
(mowa tu o całej jednosce centralnej - proc, mobo, grtafa, ramy, dysk, naped, zasilacz,
buda)



Ooo... to dla mnie za dużo kasy. A dałoby tylko wymienić podstawowe elementy (RAM, Grafa, Proc) tak, aby można było grać w nowsze gry? Bo 1600 zł to na mój budżet stanowczo za wiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by interesowało, miałbym na sprzedaż P4 2.4@3.12 Ghz, Asus P4C800 Deluxe oraz 2x512 DDR1 ramu + ewentualnie grafa X1950Pro 512MB
Więcej szczegółów na GG, numer masz w podpisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra nic w kompie nie zmieniłem ale za to go podkręciłem do 2,42 GHz i tu moje pytanie jaka jest optymalna temperatura kompa?? z góry dzięki za łodpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2008 o 16:32, Red Shoehart napisał:

Ooo... to dla mnie za dużo kasy. A dałoby tylko wymienić podstawowe elementy (RAM, Grafa,
Proc) tak, aby można było grać w nowsze gry? Bo 1600 zł to na mój budżet stanowczo za
wiele...

wiec dlatego podaj ile mozesz wydać. wtedy sie coś pokombinuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dlaczego jak uruchomię ponownie kompa to nie zapisuje mi się to o ile podkręciłem kompa albo się resetuję bo jak go uruchamiam ponownie to w BIOSie niby pisze że mam o tyle tam podkręcone ale na kompie jest 2,10 am nie tak jak podkręciłem 2,42 GHz może ktoś pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że po prostu płyta budzi się w bezpiecznym trybie. Może to być spowodowane: słabą baterią (raczej nie) lub wadą BIOSu (najlepiej wgraj nowy i jeszcze raz ustaw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 17:30, DJ Danielus napisał:

Możliwe, że po prostu płyta budzi się w bezpiecznym trybie. Może to być spowodowane:
słabą baterią (raczej nie) lub wadą BIOSu (najlepiej wgraj nowy i jeszcze raz ustaw).

właśnie zadałeś kolejne pytanie skąd wziąć nowy bios a do tego jeżeli pisze mi w Everaście że nie mam bateri to może to być prawdą ?? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 17:59, WIELKus napisał:

właśnie zadałeś kolejne pytanie skąd wziąć nowy bios a do tego jeżeli pisze mi w Everaście
że nie mam bateri to może to być prawdą ?? xD

BIOS weź ze strony producenta (wyszukaj pod konkretny model płyty głównej). A bateria być musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 17:59, WIELKus napisał:

> Możliwe, że po prostu płyta budzi się w bezpiecznym trybie. Może to być spowodowane:

> słabą baterią (raczej nie) lub wadą BIOSu (najlepiej wgraj nowy i jeszcze raz ustaw).

właśnie zadałeś kolejne pytanie skąd wziąć nowy bios a do tego jeżeli pisze mi w Everaście
że nie mam bateri to może to być prawdą ?? xD


everest podaje ci brak baterii do zasilania kompa (np. zasilacz UPS, ale tu raczej chodzi o baterie w laptopach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się