Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Chodzi ci o procesor?? Czy ogólnie temperaturę wewnątrz obudowy? Jeżeli o to pierwsze to polecam Scythe Mugen lub Ninja Plus Rev. B. Są one trochę duże i nie w każdej obudowie się mieszczą, a montaż też troszkę kłopotliwy, ale zapewniają znakomitą wydajność chłodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 19:20, Nevikanos napisał:

Witam.
Mój problem tkwi w tym, że strasznie przegrzewa mi się komputer czy moglibyście podać
mi jakiś dobry model wiatraka?

Pierw to sprawdź, czy nie masz za dużego syfu w kompie, przeczyść go.
Edit: Chodzi oczywiście o wnętrze obudowy (ktoś mógłby pomyśleć, że chodzi o system ;] ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 19:24, czapla56 napisał:

> Witam.
> Mój problem tkwi w tym, że strasznie przegrzewa mi się komputer czy moglibyście
podać
> mi jakiś dobry model wiatraka?
Pierw to sprawdź, czy nie masz za dużego syfu w kompie, przeczyść go.
Edit: Chodzi oczywiście o wnętrze obudowy (ktoś mógłby pomyśleć, że chodzi o system ;]
).


Syfu to ja nie mam bo komputer nowy. Problem w tym, że karta grafiki straszie dużo ciepła wytwarza (nawet Gothic "jedynka" mi się zawiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 20:00, Nevikanos napisał:

Syfu to ja nie mam bo komputer nowy. Problem w tym, że karta grafiki straszie dużo ciepła
wytwarza (nawet Gothic "jedynka" mi się zawiesza.

jaka masz obudowe, bo cos mi sie widzi, ze nie masz w niej dobrej wentylacji. I co to za grafa ?

EDIT:

juz wiem, 9800 GTX, pozostaje kwestia budy. I z tego co wiem, to Q6600 nie był produkowany w 45 nm tylko 65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 19:24, madfrog napisał:

Chodzi ci o procesor?? Czy ogólnie temperaturę wewnątrz obudowy? Jeżeli o to pierwsze
to polecam Scythe Mugen lub Ninja Plus Rev. B. Są one trochę duże i nie w każdej obudowie
się mieszczą, a montaż też troszkę kłopotliwy, ale zapewniają znakomitą wydajność chłodzenia...


Wielkie dzięki może wreszcie będę mógł przekręcić boczne klapy i odstawić na bok wiatraczek pokojowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się zapytać czy jest szansa (bez ryzyka spalenia się zasilacza)podkręcenia mojego komputera na tym zasilaczu:

BESTEC ATX250 12Z REV C2


Ps:Mój komp to:
Procesor- Intel pentium 4 3,200Ghz
Pamięć RAM- 515MB+1014MB, Kingston
Płyta Główna- Asus P4-SDLA
Karta Graficzna- GeForce 7800GS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2008 o 20:02, Nevikanos napisał:


Wielkie dzięki może wreszcie będę mógł przekręcić boczne klapy i odstawić na bok wiatraczek
pokojowy ;)


mnie to sie widzi, ze masz kiepską bude (w ogole nie wentylowaną) i zamiast kupować mugena (infinity) za te 150 zł kup sobie dobrą obudowę za 130 zł (CoolerMaster Elite 3xx) i ewentualnie dodatkowe wiatraczki. Lepiej na tym wyjdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zdecydowałem, chcę kupic Radka 4850. teraz prosze mi powiedziec ktory kkonkretnie model tej karty bedzie najodpowiedniejszy. Chodzi mi o stabilnosc i dobre osiagi.

Bedzie współpracowal z E4300 i 3GB RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 21:24, kuwerciak napisał:

Już zdecydowałem, chcę kupic Radka 4850. teraz prosze mi powiedziec ktory kkonkretnie
model tej karty bedzie najodpowiedniejszy. Chodzi mi o stabilnosc i dobre osiagi.

Bedzie współpracowal z E4300 i 3GB RAM.


modele referencyjne (czyli te same chłodzenie itd) - firma nie ma znaczenia, wszystko takie same, oprócz naklejki. Z wersji nierefencyjnych to np. Palit Sonic lub Sapphire Toxic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 21:32, GANGSTERR napisał:

> Już zdecydowałem, chcę kupic Radka 4850. teraz prosze mi powiedziec ktory kkonkretnie

> model tej karty bedzie najodpowiedniejszy. Chodzi mi o stabilnosc i dobre osiagi.

>
> Bedzie współpracowal z E4300 i 3GB RAM.

modele referencyjne (czyli te same chłodzenie itd) - firma nie ma znaczenia, wszystko
takie same, oprócz naklejki. Z wersji nierefencyjnych to np. Palit Sonic lub Sapphire
Toxic


tylko czemu ceny wachają sie od ok 440zł do ponad 550zl? Moge prosic o jakis konkretny egzemplarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 21:41, kuwerciak napisał:

tylko czemu ceny wachają sie od ok 440zł do ponad 550zl? Moge prosic o jakis konkretny
egzemplarz?


Ceny różnią się tylko dla tego że dana firma ma inną renomę na rynku, np. Gainward zawsze liczył sobie więcej za kartę taką samą jak inna firma.

Karty różnią się dosłownie naklejką na chłodzeniu.

Ja mam 4850 firmy PowerColor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 21:41, kuwerciak napisał:

tylko czemu ceny wachają sie od ok 440zł do ponad 550zl? Moge prosic o jakis konkretny
egzemplarz?


Wiele zależy od marki - Asus, Gigabyte, MSI, Sapphire zawsze kosztują więcej, choćby dlatego, że dorzuca się do nich np. jakąś grę (do takiego Sapphire HD4870 dorzucano 2GB pendriva i 3D Marka ''06), a same firma jest już znana na rynku. Z kolei karty Palita i Gainwarda są tanie, ale rzadko kiedy dostaje się coś więcej niż sama karta + niezbędne sterowniki i kable.

Na cenę znaczny wpływ ma też to, czy produkt jest podkręcony fabrycznie i ma zmienione chłodzenie. Niektórzy za te dodatkowe 10% mocy każą sobie dopłacać nawet 130 zł. Oczywiście, inni produkują karty ze zmienionym chłodzeniem za w miarę rozsądne kwoty (np. HD4850 Palit Sonic, czy też HD4870 Palit Sonic Dual, który jest tańszy od wielu referencyjnych produktów).

Od siebie polecę:
- Gainward HD4850 (tani i dobry)
- Palit Sonic HD4850 (podkręcony, zmienione chłodzenie)
- Sapphire Toxic (jw.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 21:58, ziptofaf napisał:

>.........

Od siebie polecę:
- Gainward HD4850 (tani i dobry)
- Palit Sonic HD4850 (podkręcony, zmienione chłodzenie)
- Sapphire Toxic (jw.)



http://www.rekom.lublin.pl/product_info.php?cPath=5&products_id=26078 o ten chodziło?
http://www.rekom.lublin.pl/product_info.php?cPath=5&products_id=27811 czy o ten? Jaka tu róznica w tych modelach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się