Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2008 o 14:02, Yardes napisał:

Mam tego złomiastego, śmierdzącego kałem Radeona X1900XT 256mb... I co ja teraz pocznę?


... Poczekasz na trochę kasy i kupisz nową kartę graficzną. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 14:02, Yardes napisał:

Mam tego złomiastego, śmierdzącego kałem Radeona X1900XT 256mb... I co ja teraz pocznę?


bedziesz na nim gral? :) Nie przesadzajmy to nie jest az tak slaba karta zwlaszcza w wersji XT czyli z pełnymi potokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu brałbym X2 5400+ BE tutaj tylko zmieniasz mnożnik na wyższy i w zasadzie nic więcej cię nie interesuje. A masz małym kosztem procek wydajniejszy aniżeli X2 6000+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 12:18, mrosi napisał:

Ponawiam pytanie:
Czy dysk twardy Seagate ST3500320AS 500GB 32MB cache będzie tak samo wydajny, szybki
jak WD Caviar WD5000AAKS 500GB 16MB? (chodzi mi tutaj też o punkty w indeksie Visty -
WD miał 5.9)...


Seagate będzie lepszym rozwiązaniem ze względu na 32MB cache, bo 16MB jak na tak duży dysk to trochę za mało. Sam mam edycję 32MB i chodzi to zdecydowanie szybciej, niż mój niedawny Seagate, tyle że z 16MB pamięci.

@Blacklio2
Thanks za poradę, ale przecież wyraźnie zaznaczyłem, że bez podkręcania, bez grzebania itp. Nie potrzebuję niczego szybszego od X2 6000+, bo nawet mój starutki X2 3600+ nadal śmiga ze wszystkim na max z framerate >30 FPS w 1280*1024 :) Gdybym chciał robić OC, sięgnął bym po Core2Duo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 17:37, blacklio2 napisał:

tej serii nie ma zintegrowanych układów mobilnych do laptopów od tego producenta


Czyli to ddedykowana karta jak można wywnioskować.Ale w takim razie spojrz na opis produktu z tego linku:
http://proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+F5Z-AP036
zauwazylem ze laptop w cenie jaka mi odpowiada i nie dam ani złotówki więcej niż 1800 ale piszą że układ graf. zintegrowany.Poczytaj opis produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 17:53, blacklio2 napisał:

No niestety to zintegrowana karta graficzna, patrząc na stronę producenta źle oceniłem
kartę


Jakie zasoby pamięci jest ona w stanie wykorzystac i czy opłaca sie kupic tego lapa zeby popykac w domciu w takie mniej wymagające gierki (cos jak wymagania Titan Questa) albo zeby popracowac na podrasowanym graficznie Ubuntu ( wszystkie efekty kostki itd. :D ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 17:59, Logan10 napisał:

Jakie zasoby pamięci jest ona w stanie wykorzystac i czy opłaca sie kupic tego lapa zeby
popykac w domciu w takie mniej wymagające gierki (cos jak wymagania Titan Questa) albo
zeby popracowac na podrasowanym graficznie Ubuntu ( wszystkie efekty kostki itd. :D )
?


256 MB dedykowanej pamięci do 1792 MB współdzielonej takie znalazłem info
Odnośnie wymagań myślę że nie powinno być problemów. Linuch nie wiem jak będzie się zachowaywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 18:07, blacklio2 napisał:

256 MB dedykowanej pamięci do 1792 MB współdzielonej takie znalazłem info
Odnośnie wymagań myślę że nie powinno być problemów. Linuch nie wiem jak będzie się zachowaywał


No ale pytałem czy warto go kupić, czy cena jest adekwatna do przedstawionych parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 18:53, DJ Danielus napisał:

> Hehe, zapomniało sie.Ale tu jest tylko dedykowany 3200, zintegrowanego nie ma.
Ale czy Radek 3200 to nie integra?


No nie wiem bodajze widziałęm kiedys dedykowanego.Zresztą nie wiem czy nie oznaczenie "Mobility" nie oznacza tego że karta jest zintegrowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się