Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dziś zauważyłem w trakcie grania, że 2GB RAMu to jednak za mało, jak na detale HIGH w Crysisie i przez to miałem mało komfortową grę plus do tego jedno wyrzucenie na pulpit (nie korzystam z pliku wymiany).
I tak pamięci miałem wymieniać, tak więc sprawa jest taka:
Opłaca się brać 2x2GB 800Mhz w Dualu do Windowsa XP 32-bit myśląc raczej tylko o jednej grze (bo żadna inna nie ciągnie na max detalach więcej, niż 1,5 GB)? To rozwiązanie będzie w miarę przyszłościowe dla np. Win 7 pod całkowicie nowego kompa? Dual w ogóle będzie wykorzystywany, jeśli XP korzysta tylko z 3,2GB?
Aha - miałem na oku jedne pamięci, ale coś ich nikt nie poleca (Patriot CL4). Jakie w takim razie wziąć (do 250zł) dla procka A64 X2 6000+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 23:22, Agntx napisał:

To rozwiązanie będzie
w miarę przyszłościowe dla np. Win 7 pod całkowicie nowego kompa?

jakl bedziesz składał kompa, kiedy bedzie juz win 7, to raczej bedziesz juz skazany na DDR3

Dnia 06.10.2008 o 23:22, Agntx napisał:

Aha - miałem na oku jedne pamięci, ale coś ich nikt nie poleca (Patriot CL4). Jakie w
takim razie wziąć (do 250zł) dla procka A64 X2 6000+?


Patrioty LLK tez sa dobre, ale sa lepsze ;). Do 250 zł to juz tylko OCZ Platinum i
A-Data VITESTA Extreme Edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiam, chciałbym was prosic o pomoc w kupnie karty graficznej z shader''ami 3.0, kwota jaka moge wydac to max. 375 zł (troche mało ale wiecej nie moge) mam nadzieje że znajde coś dobrego i taniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 08:47, remikx napisał:

Wiam, chciałbym was prosic o pomoc w kupnie karty graficznej z shader''ami 3.0, kwota
jaka moge wydac to max. 375 zł (troche mało ale wiecej nie moge) mam nadzieje że znajde
coś dobrego i taniego.

Za 310-350 (w zależności od wersji) masz Radeona HD3850 512mb. Całkiem dobra i wydajna karta, zwłaszcza jak na swoją cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 08:47, remikx napisał:

Wiam, chciałbym was prosic o pomoc w kupnie karty graficznej z shader''ami 3.0, kwota
jaka moge wydac to max. 375 zł (troche mało ale wiecej nie moge) mam nadzieje że znajde
coś dobrego i taniego.


za ok 300 zł masz GF 9600 GT, a za mniej niz 300 zł 9600 GSO, ktory jest wydajniejszy od GF 9600 GT. Najlepiej 9600 GSO od Galaxy z chłodzeniem CoolerMaster''a. W obu przypadkach, sa to karty wydajniejsze od HD 3850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 09:08, remikx napisał:

A czy ona obsługuje shadery 3.0????


po pierwsze, google.pl. PO drugie, jakby nie obsługiwała, to by ci jej nie podał. ta karta obsługuje Dx 10.1 a wiec shadery 4.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema Mlody :))).
Widze uzupelniony sprzet :)).
Ja dostalem mobo od DFI P45 DK T2RS, ale nie mam pieniedzy na E 8400 :((.
Musze czekac co najmniej do 15 lub do konca miesiaca.
Mobas lezy w pudelku i sie nudzi a ja juz dostaje mlodych :)))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Mi karta padla po jednym dniu pracy tzn musiala przyjsc uszkodzona bo zdazalo sie ze jak byla zimna i wlanczales komputer to nie zaskakiwala i nie dawala obrazu. W tym tygodniu powinienem miec nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 08:47, remikx napisał:

Wiam, chciałbym was prosic o pomoc w kupnie karty graficznej z shader''ami 3.0, kwota
jaka moge wydac to max. 375 zł (troche mało ale wiecej nie moge) mam nadzieje że znajde
coś dobrego i taniego.


Za 375 powinienes dostac 9800 gt jesli dobrze rozejrzysz sie po skapcu ceneo itp serwisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną sprawę - mam nadzieję, że to odpowiedni wątek. Kupiłem urządzenie wielofunkcyjne [skaner + drukarka] i mam problem ze zrzucaniem obrazów ze skanera na komputer. Czy do tego jest potrzebna odpowiednia przeglądarka grafiki (mój IrfanView nie potrafi tego, wyskakuje komunikat że brakuje czegoś takiego jak Twain), bądź jakiś inny program obsługujący skaner ? Może ja coś robię źle, a rozwiązanie jest banalnie proste. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 16:08, paweusz napisał:

Mam pewną sprawę - mam nadzieję, że to odpowiedni wątek. Kupiłem urządzenie wielofunkcyjne
[skaner + drukarka] i mam problem ze zrzucaniem obrazów ze skanera na komputer. Czy do
tego jest potrzebna odpowiednia przeglądarka grafiki (mój IrfanView nie potrafi tego,
wyskakuje komunikat że brakuje czegoś takiego jak Twain), bądź jakiś inny program obsługujący
skaner ? Może ja coś robię źle, a rozwiązanie jest banalnie proste. Proszę o pomoc.


na płycie dołączonej do urządzenia powinnny byc odpowiednie sterowniki. Jesli nie, to sciągnij ze strony producenta. I nie jest to odpowiedni wątek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 19:08, Logan10 napisał:

Co to za karta w notebookach NVIDIA GeForce 7000, ile ona ma pamięci i czy warto takie
cos brać jak cena notebooka przekracza 1,5k ?


google nie boli... GF 7000 to integra, nie pograsz sobie na niej. HD 3200 to najlepsza, po HD 3300 zaintegrowana grafika na rynku. Zreszta, nie znajdziesz notebooka do grania za 1,5k zł. Już lepiej zainwestować netbooka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok 1,5k , moze byc za 1700, głównie na takie patrze i nie ma byc do grania.
Który z tych 3 jest najlepsze, dokładnie nie wiem czy wszystkie grafiki są dedykowane:
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=14044

http://www. afgcomputers.pl/benq-joybook-t52501201g-p-13175.html

http://allegro.pl/item452792 319_hit_nowy_benq_core2_2gb_geforce_do_gier_vhb_w_wa.html

ten chyba ma zintegrowaną bo juz pisałem o nim:
http://proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+F5Z-AP036

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się