Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2008 o 21:07, GANGSTERR napisał:

nie wiem jak stoi 8400 z wydajnoscia, danielus dał ci fajna strone, tam oblukaj. Ja bym
brał tego asusa


Tego F5z-ap036 ? ale dlaczego ,masz jakies uzasadnienie do swojej wypowiedzi ? jest droższy np. od tego Benq Joybook R56 a wydaje sie miec przedewszystkim gorsza karte.Z tej strony wynika że właśnie ten Benq ma najlepszą kartre a cena mnie sadysfakcjonuje.Pytanie czy Benq to dobra firma.
Jednak co mnie najbardziej zastanawia to to dlaczego te 2-a benq mają troszkę zróżnicowane parametry, czy może być tak że mimo iż to ten sam model to różni się jeden od drugiego ?:

http://www.afgcomputers.pl/benq-joybook-t52501201g-p-13175.html

http://alle gro.pl/item452792319_hit_nowy_benq_core2_2gb_geforce_do_gier_vhb_w_wa.html#gallery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Mialem juz w zyciu pare laptopow ale nigdy bym nie kupil Benq. Nie ze mam jakis uraz ale ta firma slynie z produktów niskeij jakosci. Teraz mam lapka ASUSA i nie ejstem z niego zadowlony. Jesli mial bym teraz cos kupic to tylko HP. To jest klasa sama w sobie, materialy sa swietnie wykonae itd, a u pozostalych firm jestz tym roznie. Jesli chcesz cos kupic fajnego i nie przeplacac wejdz sobie na pc-media.pl i popatrz tam na ceny (moj sklep)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 21:43, MLODY2K6 napisał:

Powiem tak. Mialem juz w zyciu pare laptopow ale nigdy bym nie kupil Benq. Nie ze mam
jakis uraz ale ta firma slynie z produktów niskeij jakosci. Teraz mam lapka ASUSA i nie
ejstem z niego zadowlony. Jesli mial bym teraz cos kupic to tylko HP. To jest klasa sama
w sobie, materialy sa swietnie wykonae itd, a u pozostalych firm jestz tym roznie. Jesli
chcesz cos kupic fajnego i nie przeplacac wejdz sobie na pc-media.pl i popatrz tam na
ceny (moj sklep)

Niestety ale na HP zawiódłbś się jeszcze bardziej. One jedynie się ładnie błyszczą. Mojemu znajomemu po tygodniu na LCD pojawiła się martwa plama wielkości śliwki. A płyty główne robi im Compaq, którego lapki można dostać za pieniądze dużo mniejsze (tylko póki co serwis w Polsce jest utrudniony). Polecam raczej myśleć o Lenovo i Dellach, a osobiście powiem, że nieźle wyszedłem na kupnie Fujitsu Siemensa półtora roku temu (głównie ze względu na szeroki wybór systemów operacyjnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i cóż, usłyszałem bodaj 4 czy 5 opini i wszystkie sie różnią od siebie, nie ma ani jednej pary takich samych opini ,żeby tak 2 albo 3 osoby poleciły mi 1 albo 2 firmy.I jak tu skorzystac z rad na forum ? ja już sie nastawiałęm na takiego jak Asus ,czy Acer bo niby dobre, potem usłyszałem że Aristo ,następnie że Benq niezły a teraz jeszcze co innego.Czy na święta możliwe że będa obniżki cen notebooków ? (chodzi mi o sklepy internetowe bo w zwykłych jakoś nie chce kupować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 21:12, GANGSTERR napisał:

> > dysponujesz i wtedy pokombinuje ;)
> mój proc to athlon 64 3400+ 1gb ram 200mhz pracuje teraz na 160 (2x 512 ram goodram
ma
> w planach dac 2x 1 gb) zasilacz 350 wat nie wiem jakiej firmy bo nie moge sie doczytac

> na zasilaczu dysk 160 gb ( to juz chyba nic wiecerj nie musze dodawac) a jesli chodzi

> o ilosc pln ów to mow ile trza to postaram sie dozbierac ;)

hmm, socket 939 i DDR1. Nie poszalejemy. Przydałaby sie wymiana całej platformy (proc,
mobo, ramy, grafa, zasilacz). Ja bym na twoim miejscu wsadził tu GF 7900 GS od Galaxy
z chłodzeniem Zalmana. Wiecej nie ma sensu bo proc bedzie ograniczał. Tylko pozostaje
kwestia tego zasilacza. Niby ,ma wymagana moc ale z tego co mówisz, to nie jest to dobra
zasilka.

Moja propozycja:

http://www.allegro.pl/item454142168_galaxy_gf_7900_gs_zalman_pci_e_25 6_mb_256_bit.html
(poszukaj taniej, to jest jako przykład)
http://www.allegro.pl/item453948721_chieftec_gps_400aa_101a_tanio.html

EDIT:

po chwili zastanowienia, twoj proc moze byc tez na s. 754. Musisz podac dokładny model
płyty głownej (pudełko, program CPU-Z)

zastanów sie jeszcze a dojdziesz do tego że ja mam agp ;) moja plyta to nforce 3 upgrade, ej ale jak bym jednak trzasnął tego radka 3650 hd i 2 gb ram to crysis srednie-wysokie detale by byly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 22:00, Logan10 napisał:

No i cóż, usłyszałem bodaj 4 czy 5 opini i wszystkie sie różnią od siebie, nie ma ani
jednej pary takich samych opini ,żeby tak 2 albo 3 osoby poleciły mi 1 albo 2 firmy.I
jak tu skorzystac z rad na forum ? ja już sie nastawiałęm na takiego jak Asus ,czy Acer
bo niby dobre, potem usłyszałem że Aristo ,następnie że Benq niezły a teraz jeszcze
co innego.Czy na święta możliwe że będa obniżki cen notebooków ? (chodzi mi o sklepy
internetowe bo w zwykłych jakoś nie chce kupować).


Masz tu adres sklepu, gdzie możesz znaleźć fantastyczne laptopy za w miarę niską cenę:
http://www.unicomp.com.pl/uni/index.php
Jest też opcja wyboru poszczególnych podzespołów, także można złożyć sobie coś naprawdę fajnego(Nie płaci się za markę firmy na opakowaniu:) ). Kilku moich znajomych kupiło sobie tam notebooki i są "absolutnie" zadowoleni.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 22:04, mikus97 napisał:

zastanów sie jeszcze a dojdziesz do tego że ja mam agp ;) moja plyta to nforce 3 upgrade,
ej ale jak bym jednak trzasnął tego radka 3650 hd i 2 gb ram to crysis srednie-wysokie
detale by byly?


Nie. Procesor nie wyrobi. Crysis do szczęścia (czyt. powyżej minimalnych detali) potrzebuje już dwurdzeniowca. Przykro mi to mówić, ale twój komp raczej nie nadaje się do jakiegokolwiek znaczącego upgrade''u, ponieważ:
a) stara płyta główna, a co za tym idzie, wspiera tylko przestarzałe podzespoły.
b) CENY! Karty pod AGP i pamięć DDR1 są sporo droższe od odpowiedników na PCI-E i DDR2.
c) nie ważne jaką kartę graficzną wsadzisz, i tak będzie znacznie ograniczana przez procesor. A jego nie zmienisz...

Rzecz jasna, możesz się pokusić o kupno Radeona X1950PRO pod AGP, ale nie wykorzystasz więcej niż połowy jego mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej to takie małe pytanko, gdzie na tej stronie jest ta opcja do skłądania laptopa ? bo ja widze tylko artykuły , o nas kontakt i takie inne pierdoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 22:34, Logan10 napisał:

Ej to takie małe pytanko, gdzie na tej stronie jest ta opcja do skłądania laptopa ?
bo ja widzę tylko artykuły , o nas kontakt i takie inne pierdoły.


Znajdź jakiegoś ich laptopa na Allegro, tam na pewno jest opcja z ofertą składania sobie dowolnego laptopa, ew. wypróbuj opcję "napisz do nas", zapytać nigdy nie zawadzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 22:37, caramondl napisał:

> Ej to takie małe pytanko, gdzie na tej stronie jest ta opcja do skłądania laptopa
?
> bo ja widzę tylko artykuły , o nas kontakt i takie inne pierdoły.

Znajdź jakiegoś ich laptopa na Allegro, tam na pewno jest opcja z ofertą składania sobie
dowolnego laptopa, ew. wypróbuj opcję "napisz do nas", zapytać nigdy nie zawadzi...


"Dowolna inna konfiguracja " oznacza tutaj 5 innych rodzajów laptopów jakie sprzedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 22:42, Logan10 napisał:

"Dowolna inna konfiguracja " oznacza tutaj 5 innych rodzajów laptopów jakie sprzedają.


Dziwne, kolega "walczy już" z kupnem laptopa(czyli zastanawia się co będzie najlepsze)mówił, że można złożyć sobie dowolne podzespoły...dzisiaj już go nie złapię, ale w najbliższym czasie spróbuję dowiedzieć się co i jak.
A i tak masz tam ceny sporo tańsze niż innych "markowych" laptopów przecież...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 22:48, caramondl napisał:

> "Dowolna inna konfiguracja " oznacza tutaj 5 innych rodzajów laptopów jakie sprzedają.


Dziwne, kolega "walczy już" z kupnem laptopa(czyli zastanawia się co będzie najlepsze)mówił,
że można złożyć sobie dowolne podzespoły...dzisiaj już go nie złapię, ale w najbliższym
czasie spróbuję dowiedzieć się co i jak.
A i tak masz tam ceny sporo tańsze niż innych "markowych" laptopów przecież...


Nie znam tej marki szczeze mowiąc, a przy tym są od 2k w wzwyz.
Mnie interesuje laptop o parametrach prawie identycznych (a wlaściwie identycznych) jak ten Benq,
http://allegro.pl/item452792319_hit_nowy_benq_core2_2gb_geforce_do_gier_vhb_w_wa.h tml#gallery

starzy mi mowią żebym poczekał bo może w okolicy grudnia , stycznia będa inne promocje na notebooki ,to kwestia 3, 4 miechów.Wcześniej Ziptofaf pisał mi że na rynku laptopów nic sie nie dzieje i nie bedzie raczej żadnych obnizek.Zastanawiam sie czy wliczył w to zastuj w handlu (ponoć zawsze jest).Jakby ktoś mi to potwierdził i powiedział ze tak moze byc to byłbym zadowolony.Tylko pytanie czy znajde laptopa o takich parametrach jak ten Benq, bo szukam juz ponad dobry miesiąc i dopiero teraz znalazłem idealnego w idealnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2008 o 22:22, caramondl napisał:

(Nie płaci się za markę firmy na opakowaniu:)


płacąc za markę, płacisz za jakoś plastików wykożystanych do budowy, ich spasowania itd co sie przekłada na wytrzymałość notebook''a, ktore jest bardzo dla nich ważna. Taki Acer szyciej sie rozsypie niz np. Lenovo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 23:06, GANGSTERR napisał:

Na Athlonie 3700+ (SanDiego, Socket 939), 7900 GS i dupnych kingstonach 2x512 MB 333
MHz CL 2,5 odpaliłem Crysisa na medium z fizyką na high

Athlon 64 3000+ na Socket 754 jest sporo wolniejszy od Athlona 64 3700+ na S939....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 23:08, MLODY2K6 napisał:

Mnie by chyba ch... strzelil jak bym mial grac w gry na srednich lub niskich detalach
ale brawa za upor


jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma. I tak byłem happy, bo sie przesiadłem z Athlona XP 2000+ i GF 6200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 23:11, ziptofaf napisał:

> Na Athlonie 3700+ (SanDiego, Socket 939), 7900 GS i dupnych kingstonach 2x512 MB
333
> MHz CL 2,5 odpaliłem Crysisa na medium z fizyką na high
Athlon 64 3000+ na Socket 754 jest sporo wolniejszy od Athlona 64 3700+ na S939....


3400+ jak juz, i nie powiedział na jaki socket... 754 albo 939. Na 939 tez były płyty pod AGP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki...;-P
Czy miał ktoś do czynienia z myszką via bluetooth od Logitecha, model MX1000?
Wdzięczny będę za uwagi z użytkowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się