Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2006 o 16:13, S.V.P.A.M napisał:

> Czyli przelutowanie tak normalnie transormatora na leprzy jakiś nie wystarczy??
>
> Ps.
Chiefteki fajnie się przerabia.
Przy Taganach jest rochę dłubaniny ale też realne.
A ogólnie to opłaca sie przerabiać tylko te highendowe.
Low-endy to bezsens


A które to Chiefteci się fajnie przerabia? Te produkowane przez firmę Sirtec, czy te od Delta Electronics?
Bo jak te drugie, to dzięki za takie "mody" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 222 nie podoba mi się ta liczba postów;) Dublet czy co;P Czy ktoś z was ma jakiegoś Gefa 6600 , jezeli tak moze mi cos na temat tej karty powiedziec? bo zamierzam kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 22:10, Widek napisał:

2 222 nie podoba mi się ta liczba postów;) Dublet czy co;P Czy ktoś z was ma jakiegoś Gefa
6600 , jezeli tak moze mi cos na temat tej karty powiedziec? bo zamierzam kupic

A właśnie, że nie 2222, tylko 2232 - najedź myszką na "url" przy swoim poście :]
Ja jestem posiadaczem GeForce''a 6600 GT - planowałem wcześniej zakup zwykłego 6600, potem pomysł ewoluował do zamiaru kupna 6600 GT firmy Palit, ale w końcu, szczęsliwie stanęło na Gigabyte 6600 GT ;]
Karta jest wspaniała (mój config Athlon 2500 +, 512 RAM i właśnie 6600 GT - jak już pisałem - z obciętą ~ połową mocy przez mój 300 W zasilacz...), jak dotąd np. taka ToCA 3 śmiga na full detalach - aż się boję co się stanie, gdy kupię wreszcie tego Chiefteca i karta osiągnie swoją ''nominalną moc''... :) Ogólnie jest to chyba najlepszy wybór, jeśli chodzi o kartę w cenie ~600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 19:31, Harmegidon napisał:

Odkryłeś to ty sam czy korzystałeś z jakies strony internetowej lub jakiejkolwiek literatury
w celu pomocnych informacji ??

Na początku to mi ojciec pokazał co do czego i jak się tego uzywa(ech te moje pierwsze układy to była żenada :) n)
Potem sam zaczołem budować proste zasilacze. takie 5-6 W do modeli kolejek. A potem rozebrałem kilka starych 250ątek i na ich podstawie rozpracowywałem technikę.
Aż wkońcu któregoś pięknego dnia zbudowałem własne 250W.
Fakt niebyło to wtedy idealnie prosty sygnał ale mając 19-e lat i ograniczone dochody i analogowe mierniki to było coś.
(teraz mam full wypas sprzęt i jestem zadowolony z niego)
A że czasem głupio pytam o piszczące elemęty to tylko dlatego że moje jeszcze nigdy niepiszczały ( i nigdy się z tym poza lampą błyskową niespotkałem)
A potem dorwałem inną elektronike i tak jakoś się zaczeło.
Mase książek na studiach zjadłem :) z tego tematu mimo że studiowałem chemię.
I nastał czas gdy poprostu rozebrałem uszkodzonego chiefteka i go naprawiłem i lekko zmodyfikowałem
z 300 na 350 W

A teraz jedyne co to kupuje uszkodzone zasilacze tylko dla kabli i końcówek (bo w moim elektronicznym sklepie tego nieprowadzą i głupio na mnie patrzą)

Jedno pewne.
Jeszcze dużo przedemną :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 22:20, Grucha91 napisał:

> 2 222 nie podoba mi się ta liczba postów;) Dublet czy co;P Czy ktoś z was ma jakiegoś
Gefa
> 6600 , jezeli tak moze mi cos na temat tej karty powiedziec? bo zamierzam kupic
A właśnie, że nie 2222, tylko 2232 - najedź myszką na "url" przy swoim poście :]


mini off top: mozesz mi powiedziec czemu tak jest skoro jest 2223 postow?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś to było wyjaśniane - chodzi tu o wykasowane posty i wiadomości napisane przez moderatorów. O ile dobrze pamiętam, bo może to być coś innego. W każdym razie, nie zmienia to faktu, że Twój post był 2232, a nie 2222 ;] Koniec OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 07:55, Harmegidon napisał:

Mieszkasz, gdzieś daleko od Krakowa ? Robisz zasilacze na zamówienie(za kase) to znaczy ich
przeróbki ?


Raczej tylko gdy potrzebuje i dla znajomych.....to jest poprostu moje takie małe hobby.
No troche te Gliwice od Krakowa leżą.
Osobiście niechcę natym zarabiać.....Bo to w tedy niebędzie już zabawa a praca.
Ja już pracę mam i to dobrze płatną......

Wiem co planujesz ale nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega podkręcił GeForce 4 MX 440. Nie wiedział o ile. Patrzy w właściwiościach ekranu, a tam : NVIDIA QUADRO 4 500/550 XGL - i karta jest zimna ;- D Jak on to zrobił ? ; - D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 10:56, WorldWar3PL napisał:

Ostatnio kolega podkręcił GeForce 4 MX 440. Nie wiedział o ile. Patrzy w właściwiościach ekranu,
a tam : NVIDIA QUADRO 4 500/550 XGL - i karta jest zimna ;- D Jak on to zrobił ? ; - D

A po cholere podkręcać taki złom ktory nie obsługuje shaderow? Niech sprzeda i kupi sobie coś z geforcow 6xxx i wtedy dopiero bawi się w podkręcanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 10:56, WorldWar3PL napisał:

Ostatnio kolega podkręcił GeForce 4 MX 440. Nie wiedział o ile. Patrzy w właściwiościach ekranu,
a tam : NVIDIA QUADRO 4 500/550 XGL - i karta jest zimna ;- D Jak on to zrobił ? ; - D


Coż to raczej koleś zrobił dobry wyczyn, ale nie dla graczy tylko dla grafików. Już dawno ta techonologia istnieje(Quadro). Można wgrać bios karty graficznej, lub popsrostu przelutować, jest trochę przy tym zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2006 o 18:46, KrzysztofT napisał:


A które to Chiefteci się fajnie przerabia? Te produkowane przez firmę Sirtec, czy te od Delta
Electronics?
Bo jak te drugie, to dzięki za takie "mody" :)


Dla mnie to bez różnicy...
Jak charakterystyka jest prawidłowa to i z crapu byle markowego da się coś zrobić.
Jak narazie zresztą nikt ze znajomych co moich zasiłek uzywaja pretensjii niemiał... więc chyba dobrze je robię.
Poprostu kupuje zasilacz i go modyfikuje...
I łot cała magia :)
Ci co mają moje wyroby są z nich zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 15:51, S.V.P.A.M napisał:


>
> A które to Chiefteci się fajnie przerabia? Te produkowane przez firmę Sirtec, czy te od
Delta
> Electronics?
> Bo jak te drugie, to dzięki za takie "mody" :)

Dla mnie to bez różnicy...
Jak charakterystyka jest prawidłowa to i z crapu byle markowego da się coś zrobić.
Jak narazie zresztą nikt ze znajomych co moich zasiłek uzywaja pretensjii niemiał... więc chyba
dobrze je robię.
Poprostu kupuje zasilacz i go modyfikuje...
I łot cała magia :)
Ci co mają moje wyroby są z nich zadowoleni.


Nawiązując do tematu zasilaczy. Mam pytanie jak sie oblicza
pobór mocy dla poszczególnych elementów komputera,
aby dobrać optymalnie zasilacz (jedo moc) do całości?
Pytam dlatego, bo sam miałem problemy z kompem,
a po dodaniu sieciówki, komp nie wyrabiał,
zanim doszedłem, że przyczyna leży w zasilaniu trochę to trwało.
W rezultacie stary zasilacz, który miał zapewniać 300W został zastąpiony
zasilaczam Chieftec-a 360W, niedość, że wentylatory choć dwa
robią mniej hałasu to komputer odżył. Zatem uważam, że zasilacz jeż często niedocenianym elementem
komputera. Podam tylko, że stary zasilacz miał dla toru 12V zab. 10A co daje moc z prostego rachunku
120W, obecny ma dwa tory zabezpieczone 15A i 10A o łącznej mocy powyżej 200W,
a używam dwóch napędów DVD i 1 dysk HDD obecnie 160GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja natomiast mam problem z procesorem jego dane to:
Intel(R) celeron(R) 2.66GHz socket 478 (Celeron 2000)

No i mam problem bo procesor się przegrzewa i doradzono mi bym kupił nowy wiatrak na niego - a więc chciałbym się
was poradzić - jak szukać i gdzie szukać? Bo w tematyce jestem całkiem zielony i nie pojęty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 13:14, s2nto napisał:

No i mam problem bo procesor się przegrzewa i doradzono mi bym kupił nowy wiatrak na niego
- a więc chciałbym się
was poradzić - jak szukać i gdzie szukać? Bo w tematyce jestem całkiem zielony i nie pojęty.
:)


Osobiscie zebralmbym kasę i wymeniał procka bo jest juz stary slaby i nie wiem czy warto zmieniac chlodzenie;) Ale są jakie objawy przegrzewania? Restartuje ci się? Gry sie zacinają? Od poczatku tak bylo? Kręcony ? (albo sie pomylilem i chodzilo o Celka D sorki nie znam sie;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 14:00, Widek napisał:

Osobiscie zebralmbym kasę i wymeniał procka bo jest juz stary slaby i nie wiem czy warto zmieniac
chlodzenie;) Ale są jakie objawy przegrzewania? Restartuje ci się? Gry sie zacinają? Od poczatku
tak bylo? Kręcony ? (albo sie pomylilem i chodzilo o Celka D sorki nie znam sie;p)


Tjaa programem Everst sprawdzałem jego temp, wynosi bagatela 76stopni celcjusza :o, hmm a na jaki polecałbyś
mi wymiane? Słyszałem, że Athlon XP jest ciekawą propozycja jeśli mamy na względzie jakość/cena?

W jakich cenach może oscylować nowy procesor?

P.S
Mój sprzęt to:
Radeon 9600ultra
1GB RAM
120GB HDD
No i ten nieszczęsny procek zawsze spowalniał mi sprzęt :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się