Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Czy jest szansa (jeśli tak, to jaka), że ceny części znowu zaczną tanieć? Bo cholera chciałem już kupować kompa, ale karta graficzna, która kosztowała niecałe 800 zł, teraz kosztuje 1200...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 14:52, GANGSTERR napisał:


> Zestaw ma sens?

nie...jaki masz budżet i zasilacz ?


Budżet? do góra 400 złoty. Chce swojego kompa jako tako zrobić by chodziły nowsze gry płynnie. Chodzi o to czy wszystko do siebie pasuje, wszystko będzie śmiało chodziło. Zasilacz mam albo 350W albo 450W dokładnie nie wiem. Marka zasiłki - chwast. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic nowego PC (do 3tys) ale nie orientuje sie co powinno byc w srodku zebym byl z niego zadwolony. I dlatego zglaszam sie po jakas rade jakiego by trzeba bylo zlozyc zeby starczyl na ladnych pare lat (oczywiscie mowie o PC takiem bedziej pod gry etc.). Prosze o jakas rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2008 o 14:58, burczynski napisał:


Budżet? do góra 400 złoty. Chce swojego kompa jako tako zrobić by chodziły nowsze gry
płynnie. Chodzi o to czy wszystko do siebie pasuje, wszystko będzie śmiało chodziło.
Zasilacz mam albo 350W albo 450W dokładnie nie wiem. Marka zasiłki - chwast. ;]


http://www.allegro.pl/item471411605_athlon_64_x2_3600_brisbane_box_stan_idealny. html
http://www.allegro.pl/item463349628_najtaniej_ddr2_2gb_goodram_800mhz_pc_6400_ fvat.html
http://www.allegro.pl/item471734683_msi_k9n_nforce_550_pciex16_am2_fvat_g warancja_ss.html
http://www.allegro.pl/item468694818_radeon_x1950gt_256mb_256bit_su per_cena.html

nic lepszegp nie wykombinowałem, ale jesto to lepsze niz to co ty podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 15:08, maciejchinski napisał:

Mam zamiar kupic nowego PC (do 3tys) ale nie orientuje sie co powinno byc w srodku zebym
byl z niego zadwolony. I dlatego zglaszam sie po jakas rade jakiego by trzeba bylo zlozyc
zeby starczyl na ladnych pare lat (oczywiscie mowie o PC takiem bedziej pod gry etc.).
Prosze o jakas rade


nigdy nie składa sie kompa na kilka lat. Maks, na jaki komputer pozwoli ci grać na w miare wysokich ustawieniach to 2 lata. Komp ma być z monitorem czy bez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 15:14, GANGSTERR napisał:

> Mam zamiar kupic nowego PC (do 3tys) ale nie orientuje sie co powinno byc w srodku
zebym
> byl z niego zadwolony. I dlatego zglaszam sie po jakas rade jakiego by trzeba bylo
zlozyc
> zeby starczyl na ladnych pare lat (oczywiscie mowie o PC takiem bedziej pod gry
etc.).
> Prosze o jakas rade

nigdy nie składa sie kompa na kilka lat. Maks, na jaki komputer pozwoli ci grać na w
miare wysokich ustawieniach to 2 lata. Komp ma być z monitorem



bez monitora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 15:19, burczynski napisał:

Ta płyta głowna która mi podales obsluguje Semprony... aktualnie mam semprona wiec z
procem sie wstrzymam i kupie karte graf. co sadzisz?

a pod jaki socket jest ten sempron ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 15:22, maciejchinski napisał:

bez monitora


Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
575 zł

Płyta główna:
Foxconn P45A-S /Intel P45/
390 zł

Pamięć RAM:
A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition
220 zł

Dysk twardy:
Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11
230 zł

Karta graficzna:
Palit Radeon HD4870 Sonic 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
899 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-216 SATA (black)
90 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 333 (Black)
149 zł

Zasilacz:
Corsair 620W [CMPSU-620HXEU]
499 zł

Razem: 3052 zł

ceny z esc.pl

dysk, wielkość kwestia gustu, mozesz wziać mniejszy, jeslu uznasz, ze sie zmieścicsz. Możesz także wziąć 2x250 GB (lub jakaś inną pojemność) i zrbić RAID 0 (bedzie szybciej chodził komp). Zasilacz ma odpinane kable. Jest to bardzo wygodne ale jesli uznasz, ze ci takie udogodnienie nie potzrebne, mzoesz wziac bez odpinanych, bedzie taniej (choc polecam ci wziac z odpinanymi). Zasilacz ma zapas mocy wiec spokojnie bedziesz mogł wymieniać karty garficzną bez wymiany zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 15:28, burczynski napisał:

> a pod jaki socket jest ten sempron ?

S754.

no to nie podłączysz tego sempropna,. bo łyta która ci podałem jest pod AM2 (940 pinów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 15:08, maciejchinski napisał:

Mam zamiar kupic nowego PC (do 3tys) ale nie orientuje sie co powinno byc w srodku zebym
byl z niego zadwolony. I dlatego zglaszam sie po jakas rade jakiego by trzeba bylo zlozyc
zeby starczyl na ladnych pare lat (oczywiscie mowie o PC takiem bedziej pod gry etc.).
Prosze o jakas rade


Starczył na parę lat mówisz? Jeżeli kupujesz teraz, to trafiłeś na najgorszy moment, bo dolar drogi i podzespoły komputerowe też. Tym niemniej za 3000 można złożyć naprawdę wydajnego PC-ta:
Intel Core 2 Quad Q8200
MSI P45 Neo-F
4GB RAM GeIL Ultra CL4
WD 500GB (z serii AAKS)
Pioneer DVR-216
Radeon HD4870 Gigabyte
CoolerMaster Centurion 534 Lite Black
Corsair 550W
Suma: 2903 zł (www.gral.pl)
Komp wyszedł po prostu mocny. Czterordzeniowy procesor + Radeon HD4870 to naprawdę wydajna kombinacja, radząca sobie w każdych warunkach. Poza tym pojemny dysk, bardzo dobra nagrywarka, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. Całość ma też znaczny potencjał podkręcania, gdyby zabrakło ci mocy :)
A za tę stówę, co ci została proponuję kupić kartę dźwiękową (choćby Sound Blaster Audigy) lub dołożyć do lepszej płyty głównej (np. Gigabyte EP45-DS3R), jeżeli myślisz o naprawdę dużym podkręcaniu (co konieczne i tak do szczęścia nie będzie). Twój wybór :)
A teraz wyjaśnienie, czemu tak, a nie inaczej:
Core 2 Quad zamiast Core 2 Duo: Co prawda w wielu grach nadal szybszy jest E8400, ale to się zmienia i coraz więcej nowo wychodzących tytułów radzi sobie z czterordzeniowcami. A jak kupujemy komputer i nie myślimy o upgrade''owaniu go, to lepiej postawić na nieco nowsze rozwiązania.
Radeon HD4870 zamiast GeForce GTX260 - tu decyduje jedno - cena. HD4870 jest tak samo szybki, za to o 200 zł tańszy.
PS Mała rada - nie kupuj w komputroniku, bo pewnie musiałbyś za ten konfig zapłacić z 600 zł więcej. Bardzo niskie i atrakcyjne ceny znajdziesz m.in na www.agito.pl, www.gral.pl, www.apollo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć jak jest z gwarancją ze sprzętem kupionym za granicą , ponieważ w grudni będę w Niemczech i jeśli cena HD4870 x2 będzie sporo mniejsza to tam ją właśnie zakupie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy zasilacz 520w corsair starczy do takiego zestawu :

Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz
Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz
Microstar P35 NEO2-FIR
GeForce 9800 GT Gigabyte 1GB TV & 2x DVI (PCI-E) Zalman
Dysk 160gb

A i jak byście mogli to złóżcie mi peceta do 2500 i do wszystkich podzespołów linki ( sorki za zamieszanie ale mam już dość szukania bo i tak się na tym nie znam )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 19:02, filip1-1 napisał:

czy zasilacz 520w corsair starczy do takiego zestawu :

Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz
Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz
Microstar P35 NEO2-FIR
GeForce 9800 GT Gigabyte 1GB TV & 2x DVI (PCI-E) Zalman
Dysk 160gb

Zasilacz starczy, ale sam zestaw jest średni.

Dnia 02.11.2008 o 19:02, filip1-1 napisał:

A i jak byście mogli to złóżcie mi peceta do 2500 i do wszystkich podzespołów linki (
sorki za zamieszanie ale mam już dość szukania bo i tak się na tym nie znam )

Wszystkie części znajdziesz na www.gral.pl, stamtąd też biorę cenę całego zestawu (2401 zł):

Core 2 Duo E8400
MSI P45 Neo-F
4GB RAM GeIL Ultra
WD 500GB z serii AAKS
Pioneer DVR-216
Radeon HD4850 Palit
CoolerMaster Elite 340 Black
Corsair 550W

W porównaniu do tego co sam zbudowałeś mamy lepszą płytę główną, pamięci RAM, dysk twardy, kartę graficzną i zasilacz :) I to jest już porządny komp, który starczy na długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie to oto cuś będzie dobre?? Od razu mówię, że więcej wydać nie mogę, bo budżet przekroczyłem o 424zł :P Może wreszcie uda się przekonać sponsorów do zakupu ;)

20081102191722

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 19:15, ziptofaf napisał:

> czy zasilacz 520w corsair starczy do takiego zestawu :
>
> Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz
> Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz
> Microstar P35 NEO2-FIR
> GeForce 9800 GT Gigabyte 1GB TV & 2x DVI (PCI-E) Zalman
> Dysk 160gb
Zasilacz starczy, ale sam zestaw jest średni.

> A i jak byście mogli to złóżcie mi peceta do 2500 i do wszystkich podzespołów linki
(
> sorki za zamieszanie ale mam już dość szukania bo i tak się na tym nie znam )
Wszystkie części znajdziesz na www.gral.pl, stamtąd też biorę cenę całego zestawu (2401
zł):

Core 2 Duo E8400
MSI P45 Neo-F
4GB RAM GeIL Ultra
WD 500GB z serii AAKS
Pioneer DVR-216
Radeon HD4850 Palit
CoolerMaster Elite 340 Black
Corsair 550W

W porównaniu do tego co sam zbudowałeś mamy lepszą płytę główną, pamięci RAM, dysk twardy,
kartę graficzną i zasilacz :) I to jest już porządny komp, który starczy na długo.

a czy xp pójdzie pod 4gb ram??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się