Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2008 o 12:52, TROLL1216 napisał:

mama takie pytanie
czy jak zmienie procek z sempron 2600+ na Athlon 64 3200+ to zauwaze roznice
mam karte 8600GT i wydaje i sie ze karta rowniez przyspieszy jak zmienie procka
A moze lepiej poczekac i kupic w ogóle nowyego kompa bo taka wymiana sie nie oplaca ??

Możliwe - http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/CPU_Do_Gier/screens/table.png - Sempron raczej słabo wypada przy "nowych" kartach graficznych. Jaki będzie to skok jakościowy - ciężko przewidzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 13:00, ziptofaf napisał:

> A w jaki sposób mogę sprawdzić np. jaki dysk mam obecnie zamontowany? :)
Everest oraz (chyba) Speed Fan pozwala sprawdzić dane o dysku.
/.../
A, ty chcesz dysk zewnętrzny, a nie wewnętrzny! :) Weź jakiś z eSata, może być i od Maxtora.

Z osobnymi obudowami bym się nie bawił, bo czasem bywają z nimi problemy.


No chodziło mi o zewnętrzny :) Wyżej edytowałem post i dałem propozycję...

Więc co lepiej? Tego Seagate za 329, Maxtora za 309, czy osobny WD AAKS z obudową? :) Zaznaczam, że ten dysk ma służyć do właściwie pwszystkiego... Od filmów, przez muzykę na grach kończąc :) Bo na nim ma być wszystko, prócz systemu :)

I co do dysku to tylko eSATA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Athlon XP vs bardzo wczesne P4 jeszcze na szynie 400Mhz i 533 bo późniejsze 533 i 800 to już wydajniejsze.
Natomiast Athlon 64 to P4 bardzo wysoko taktowane a często po bardzo wysokim OC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 13:04, bartheez napisał:

Więc co lepiej? Tego Seagate za 329, Maxtora za 309, czy osobny WD AAKS z obudową? :)
Zaznaczam, że ten dysk ma służyć do właściwie pwszystkiego... Od filmów, przez muzykę
na grach kończąc :) Bo na nim ma być wszystko, prócz systemu :)

A to weź Seagate. Uznana marka. Maxtor zły nie jest, ale jednak Seagate ma większą renomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2008 o 13:00, ziptofaf napisał:

Z osobnymi obudowami bym się nie bawił, bo czasem bywają z nimi problemy.


E tam jakoś przetestowałem z 14 różnych obudów i zero problemów.
Zresztą problemy też mogą być zarówno od strony dysku jak i elektroniki obudowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 13:16, ziptofaf napisał:

> Więc co lepiej? Tego Seagate za 329, Maxtora za 309, czy osobny WD AAKS z obudową?
:)
> Zaznaczam, że ten dysk ma służyć do właściwie pwszystkiego... Od filmów, przez muzykę

> na grach kończąc :) Bo na nim ma być wszystko, prócz systemu :)
A to weź Seagate. Uznana marka. Maxtor zły nie jest, ale jednak Seagate ma większą renomę.


Czyli opłaca się dorzucić te 20zł? :) A ogólnie to nie będzie żadnych problemów z tym, że wszystkie pliki, gry etc będą umieszczone na dysku zewnętrznym? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad zakupem dwóch dysków twardych i stworzenia z nich macierzy , mógłby mi ktoś z Was wyłożyć w prosty sposób czy jest wogóle sens inwestowania w takie coś , czy może kupić jeden szybki dysk

jeszcze jedna sprawa potrzebuję dobrego zasilacza , aby mógł w spokoju uciągnąć mocny procesor , karte 4870x2 no i ewentualną macierz dyskową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 14:20, cmurder napisał:

zastanawiam się nad zakupem dwóch dysków twardych i stworzenia z nich macierzy , mógłby
mi ktoś z Was wyłożyć w prosty sposób czy jest wogóle sens inwestowania w takie coś ,
czy może kupić jeden szybki dysk

Żeby jeden dysk mógł wyprzedzić Raid0 stworzone z dwóch przyzwoitych, to musiałby to być jakiś SSD za 3000 zł lub "chociaż" WD Velociraptor kosztujący 950 zł za 300GB.
Jak najbardziej się opłaca - gry się szybciej uruchamiają, system szybciej się włącza, kompresja filmów też trwa krócej (obecnie to właśnie dyski są najsłabszą częścią PC-tów, więc lepiej mieć jak najszybsze :)). Poza tym 2x500GB jest często tańszy niż 1x1TB :) W zasadzie same zalety. Jedyna wada jest taka, że jak chociaż jeden dysk padnie, to tracimy wszystkie dane. Jednak można się przed tym chronić, kupując dyski z serii Raid Edition (np. WD ABYS), które są ponoć znacznie trwalsze niż zwykłe, więc ryzyko spada w zasadzie do zera. Osobiście mam macierz Raid0 i uważam ją za dobry zakup.

Dnia 16.11.2008 o 14:20, cmurder napisał:

jeszcze jedna sprawa potrzebuję dobrego zasilacza , aby mógł w spokoju uciągnąć mocny
procesor , karte 4870x2 no i ewentualną macierz dyskową

4870X2? A to trza naprawdę porządnego zasilacza np. Be-Quiet 650W, Corsair 650W lub jakiś Tagan. Tanie co prawda nie są, ale pewne i utrzymają nawet bardzo mocny komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 13:26, bartheez napisał:

Sprawdziłem właśnie kod producenta tego Seagate z Allegro i to jest 7200.11 z 32 MB :)

A to się jak najbardziej opłaca :) Seagate 7200.11 to bardzo udana seria dysków, bierz bez wahania.
Problemów z tym, że wszystkie gry itd. będą na dysku zewnętrznym nie będzie, o ile dysk będzie podłączony do jednego PC-ta. Jak podłączysz do innego, to pewnie 50% rzeczy nie zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 15:32, ziptofaf napisał:

> Sprawdziłem właśnie kod producenta tego Seagate z Allegro i to jest 7200.11 z 32
MB :)
A to się jak najbardziej opłaca :) Seagate 7200.11 to bardzo udana seria dysków, bierz
bez wahania.
Problemów z tym, że wszystkie gry itd. będą na dysku zewnętrznym nie będzie, o ile dysk
będzie podłączony do jednego PC-ta. Jak podłączysz do innego, to pewnie 50% rzeczy nie
zadziała.


Wszystko będzie na stałe podłączone do jednego komputera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 15:54, bartheez napisał:

Wszystko będzie na stałe podłączone do jednego komputera :)

No to problemów żadnych nie będzie :) Tylko tak się zastanawiam, po co ci droższy dysk zewnętrzny, skoro masz zamiar go używać w jednym kompie? Nie lepiej zwykły dysk + ew. jakiś pendrive? Wyjdzie nieco taniej. No, ale twój wybór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada jest taka, że jak chociaż jeden dysk padnie, to tracimy

Dnia 16.11.2008 o 15:30, ziptofaf napisał:

wszystkie dane. Jednak można się przed tym chronić, kupując dyski z serii Raid Edition
(np. WD ABYS), które są ponoć znacznie trwalsze niż zwykłe, więc ryzyko spada w zasadzie
do zera. Osobiście mam macierz Raid0 i uważam ją za dobry zakup.

a co uwazasz o zakupie 36gb raptora na system i 150gb velociraptora na gry , filmy itp?

Dnia 16.11.2008 o 15:30, ziptofaf napisał:

4870X2? A to trza naprawdę porządnego zasilacza np. Be-Quiet 650W, Corsair 650W lub jakiś
Tagan. Tanie co prawda nie są, ale pewne i utrzymają nawet bardzo mocny komputer.

chyba wezmę trochę mocniejszy , tak aby mieć spokojną głowę http://zenfist.pl/be-quiet-dark-power-p7pro-850w-p-2302.html

ostatnia sprawa to dżwiękówka , ale tu to nie mam już zielonego pojęcia , jedno co wiem to to , że mam w domu głośniki 2.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 16:17, cmurder napisał:

a co uwazasz o zakupie 36gb raptora na system i 150gb velociraptora na gry , filmy itp?

Raptor jest już dość powolny - najnowsze typowe dyski okazują się lepsze. Lepiej po prostu wziąć Raid0 z dwóch normalnych :)

Dnia 16.11.2008 o 16:17, cmurder napisał:

chyba wezmę trochę mocniejszy , tak aby mieć spokojną głowę http://zenfist.pl/be-quiet-dark-power-p7pro-850w-p-2302.html

850W to potrzebne do 2xHD4870X2 :) 650W starczy i da nawet zapas ;)

Dnia 16.11.2008 o 16:17, cmurder napisał:

ostatnia sprawa to dżwiękówka , ale tu to nie mam już zielonego pojęcia , jedno co wiem
to to , że mam w domu głośniki 2.1

Zależnie od budżetu:
- Sound Blaster Audigy 2 ZS
- Creative X-Fi Xtreme Audio (kiepski wybór)
- Asus Xonar DX/XD (najlepszy wybór)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 15:57, ziptofaf napisał:

> Wszystko będzie na stałe podłączone do jednego komputera :)
No to problemów żadnych nie będzie :) Tylko tak się zastanawiam, po co ci droższy dysk
zewnętrzny, skoro masz zamiar go używać w jednym kompie? Nie lepiej zwykły dysk + ew.
jakiś pendrive? Wyjdzie nieco taniej. No, ale twój wybór ;)


Nie chcę obciążać zasilacza, a tu jest zasilacz do sieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a więc tak , jeśli chodzi o macierz to biorę:
2x WD 320GB AAKS http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=3438
karta dzwiękowa Asus Xonar DX http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=63_246&products_id=12706
zasilacz Be Quiet Dark Power P7 750W http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=6807

jak sądzisz będzie git?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 18:01, blacklio2 napisał:

Nie wiem czy czytaliście, ale bardzo fajna recka VelociRaptora http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=484&jak=all



recka bardzo fajna szkoda tylko ,że nie ma w niej wyjaśnionych oznaczeń tych dysków , może Ty wiesz na czym polega różnica pomiędzy GLFS , HLFS , bo z tego co wyczytałem to wychodzi na to , że jest to jakieś inne umiejscowienie wejścia sata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mimo wszystko Radeon. Sam miałem (i mam jeszcze w pudełku) 9000, grałem na nim w Preya, Blood Money i Carbona, kiedy koledzy na FX się w/w podcinały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się