Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Baje odnośnie WD AAKS, dla formalności podaj mi pełne oznaczenia tego Samsunga F1 a jakbyś zrobił fotkę bym był ucieszony.
Znalazłem fotkę
http://forum.purepc.pl/index.php?s=fa04b13faa04f0d4fee5fe12ab7571e9&act=attach&type=post&id=24145
640.0GB F1_3D ( 3D oznacza właśnie trzy talerze )
A dlaczego ponieważ Samsung wypuścił drugą wersję tego dysku z trzema talerzami, i na pewno jest mniej wydajny od poprzednika ( czyli normalnej F1 dwutalerzowej ) oraz WD AAKS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 17:53, adrian b napisał:

Po co mi taki duzy zasilacz.Oto link do tego komputera : http://www.allegro.pl/item478001977_licza_sie_tylko_gry_gtx_280_512bit_1024mb.html


Ten komp to grat.
- Procesor to przestarzały Quad. Ja rozumiem, nowoczesnego Q9300 (albo jakiegoś Core i7). Ale starego szrota? Po co? Nie wystarczy dla GTX-a 280.
- Płyta główna do chrzanu (po co ci możliwość podłączenia dwóch Radeonów dla jednego GeForce''a?)
- Nagrywarka Samsunga - nie będzie odczytywać połowy płyt
- Dysk bliżej nieznanej firmy

A zasilacz akurat w porządku. Do GTX-a 280 nie należy brać słabszego.

Osobiście proponowałbym coś takiego (spieszę się nieco, więc mówię z pamięci, nie patrzę na ceny ze sklepów):
E8400
4GB RAM GeIL Ultra
500GB WD z serii AAKS
Radeon HD4870X2 (najszybsza karta graficzna świata, GTX280 jest o 40% słabszy)
Be-Quiet 600W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 18:24, blacklio2 napisał:

A dlaczego ponieważ Samsung wypuścił drugą wersję tego dysku z trzema talerzami, i na
pewno jest mniej wydajny od poprzednika ( czyli normalnej F1 dwutalerzowej ) oraz WD
AAKS


Nosz cholera nie miałem nawet pojęcia że są 2 wersje, ale chamstwo, Samsung zrobił mnie w balona, mój dysk ma właśnie oznaczenie 3D, wyprodukowany 09.2008, co za pech, a najgorsze jest to że nigdzie nie podają czy ma 2 czy 3 talerze, wszędzie piszą że ma 2 i pewnie sami nie wiedzą że jest druga wersja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2008 o 18:35, ziptofaf napisał:

Radeon HD4870X2 (najszybsza karta graficzna świata, GTX280 jest o 40% słabszy)


Jakis badziewany radeon lepszy od gtx o 40% ciekawy zobacz sobie tesy zostaje mocno w tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 19:54, Crew 900 napisał:

Proszę o złożenie Hardcorowego komputera do grania dla kuzyna do 1500 zł

Hardcore''owey za 1,5k? Wolne żarty...

@Adrian B.
1) Radeon 4870x2 czy ci się to podoba, czy nie, jest szybszy od GTX280
2) Ten zestaw - RAM do bani, dysk taki sobie, obudowa taka sobie, co do płyty się nie wypowiem. Lepiej byłoby, gdybyś złożył coś w sklepie, a nie kupował na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Badziewny to mogę powiedzieć GF bo w tej samej cenie jest HD4870x2, który na pewno jest o wiele wydajniejszy

A jeśli jest inaczej podaj jakieś testy przynajmniej kilku gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 23:19, GANGSTERR napisał:

ogolnie podaj ile masz kasy do wydania, to sie coś złoży fajnego dla ciebie ;)


Hehe, z kasą to jeszcze do końca nie wiem... ale myśle że nie mniej niż 4tys i nie więcej niż 4.5tys... choć w razie potrzeby myśle, że margines bezpieczeństwa podniesie się do góry ;) Może na początek przytoczę jaki to wynalazek sam zmajstrowałem, hihi;D No więc:
1. Płyta: ASUS Maximus II na chipie P45. Dlaczego? Bo chcę też oddzielną kartę muzyczną, a do tej płyty jest dołączony Supreme FX. W sumie podobny koszt jak gdybym kupował oddzielnie karte i płyte...
2. Procek: C2D E7300/E8400... choć tutaj raczej skorzystam z Waszej rady chłopaki i wybiorę pewnie 8400 ;)
3. Pamięć: DDR2 OCZ 2x2GB, chłodzoną Heatpipe''m.
4. Grafika: raczej GTX 260... I tu jest trik z wersją ze zwiększoną ilością jednostek cieniujących, ale myślę że zwykła też będzie dobra...
5. Dysk: mam Seagate więc chyba przy takim pozostanę - 320GB SATAII, kiedyś może dokupię drugi do RAIDa.
6. Zasilacz: przychylam się ku Zalmanowi, np. 600W, a to dlatego że mam w obecnym kompie chłodzenie tego producenta i bardzo je sobie chwale ;)
7. Obudowa: również Zalman (chyba taki sentyment :)), model GS 1000. Ma miejsce na zasilacz u dołu, a z tyłu i u góry coolerki, więc zasilacz poniekąd nie jest obciążany ciepłym powietrzem z obudowy.
8. Napęd: do tej pory miałem CD i CD-RW Samsunga, potem DVD-RW LG a teraz Lite-on i gigantycznych różnic nie zauważyłem... nic więc nie stoi na przeszkodzie by wypróbować kolejną;D
9. Mysz: na pewno Logitech, najpewniej G5 Wahałem się też nad G9, ale czytałem że wcale taka rewelacyjna nie jest...
10. Klawiatura: również Logitech, a która to się jeszcze pomyśli. Wave mi się podoba:)
---------------
Razem: ok 4100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 19:58, szypek26 napisał:

> Proszę o złożenie Hardcorowego komputera do grania dla kuzyna do 1500 zł
Hardcore''owey za 1,5k? Wolne żarty...

@Adrian B.
1) Radeon 4870x2 czy ci się to podoba, czy nie, jest szybszy od GTX280
2) Ten zestaw - RAM do bani, dysk taki sobie, obudowa taka sobie, co do płyty się nie
wypowiem. Lepiej byłoby, gdybyś złożył coś w sklepie, a nie kupował na allegro.


nie rozumiesz ze nie lubie radeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2008 o 20:46, adrian b napisał:

nie rozumiesz ze nie lubie radeon


nie musisz lubić , ale wez to na zdrowy rozsądek i pomyśl , że radeon jest dużo bardziej wydajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 20:52, cmurder napisał:


> nie rozumiesz ze nie lubie radeon

nie musisz lubić , ale wez to na zdrowy rozsądek i pomyśl , że radeon jest dużo bardziej
wydajny

jakos patrze testy i ustepuje GTX 280 niekiedy nawet o 15 fps

w jednych lepsz gtx w innych raedon


Nie w każdej grze bowiem dwa rdzenie wykorzystywane są należycie, w niektórych zaś są one sprawcami problemów z wyświetlaniem grafiki czy też z prędkością działania samej gry. I choć w przypadku Radeona HD 4870X2 problemy te nie są liczne i poważne to nadal występują i należy mieć to na uwadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 20:56, adrian b napisał:

>
> > nie rozumiesz ze nie lubie radeon
>
> nie musisz lubić , ale wez to na zdrowy rozsądek i pomyśl , że radeon jest dużo
bardziej
> wydajny
jakos patrze testy i ustepuje GTX 280 niekiedy nawet o 15 fps

w jednych lepsz gtx w innych raedon

nie wiem na jakie testy patrzysz , ale faktem jest ,że ten radeon zjada gtx na śniadanie - zresztą twój wybór i twoje pieniądze , ja na tą chwilę napewno bym nie kupił gtx - tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 21:02, adrian b napisał:

mialem caly czas GF i zostanie przy nim wiec skonczmy te rozmowy na temat karty


Dlaczego nie napiszesz, ze nigdy nie miales radeona, dlatego wiesz, ze to syf !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 19:24, adrian b napisał:

Jakis badziewany radeon lepszy od gtx o 40% ciekawy zobacz sobie tesy zostaje mocno w
tyle

To najszybsza karta świata, więc wiesz...GTX280 może mu tylko buty czyścić. A co do testów:
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4475-6 - ja tam widzę 30 fps-ów (czyli koło 40%) przewagi dla Radeona.
http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html:
Radeon:
Vantage X Score: 7040 pkt
GeForce:
Vantage X Score: 4800 pkt.

A teraz proszę - przedstaw mi te swoje testy, gdzie ukażesz mi, że HD4870 X2 jest wolniejszy. Z chęcią obejrzę :)
Fakt - czasem okaże się np. o 10% wolniejszy. Ale w niektórych grach jest i o 40-50% szybszy. Ogólna jego wydajność jest kolosalna.

O ile masz w sobie choć trochę rozsądku, to weź Radeona. Ja osobiście mam 2xHD4850 i wiem jedno - GTX280 nie ma z nimi szans. To udana karta, ale nigdy nie dorówna HD4870 X2, nawet HD4850 X2 jest od niej szybszy. Jeden, pojedynczy HD4870 ustępuje GTX280 o 20%. Ale dwa takie potencjalnie mogą być nawet i o 70% mocniejsze. Potencjalnie - bo nawet Core i7 Intela nie pozwala na wykorzystanie pełni ich mocy.
PS Niech zgadnę - wciąż pewnie myślisz, że Radeony to to ze schrzanionymi sterownikami itd. Nie. Teraz to karty ze sterownikami dopracowanymi nie gorzej niż te Nvidii. Wydajnością potrafią zremisować (HD4850 X2) lub wyprzedzić (HD4870 X2) nawet najmocniejsze karty Nvidii.
Jest to zauważane też przez producentów płyt głównych - ile jest modeli z obsługą SLI, czyli na chipsecie nForce (lub X58, ale te płyty kosztują majątek)? Mało. A tych, które oferują wsparcie dla Crossfire - P965, P975, P35, P45, X38, X48, X58. Pełno. ATI zdecydowanie nie wymiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się