Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2008 o 18:49, Wukas napisał:

Gangsterr, jaki masz wynik w 3dmark vantage ? Bo masz taka sama karte graf jak ja a ja
mam 6201 :?

wynik na screenie

20081127200341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 19:44, Misquamaqus napisał:

>
> mugen lepszy ;p
>

Prosze ???
Mugen lepszy od tr 120 extrem ???....LOL.

To znaczy, ze znowu cos co ma mniej czegos jest lepszym od drugiego ?????...jajka se
robicie ??.
To jest jakas zmylka ???.

co ma mniej czego ? mugen jest wiekszy, maja po tyle samo heatpipów i mugen ma chyba gęstsze ożebrowanie. A jesli nawet bedzie lepszy od mugena to zaledwie o kilka stopni, a kosztuje 50 zł wiecej a i jeszcze trzeba dokupic wentylator, a jesli ktos chce miec cisze, to kilkadziesiat zł musiałby dorzucić - dla mnie w ogóle nie opłacalny zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 20:20, Misquamaqus napisał:

Gangsterku....Ty naprawde chcesz isc na studia ?????????.

co ma piernik do wiatraka ? bo szczerze mówiac, to teraz to już kompletnie nie wiem o co ci chodzi. Piłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 20:23, GANGSTERR napisał:

> Gangsterku....Ty naprawde chcesz isc na studia ?????????.
>
co ma piernik do wiatraka ? bo szczerze mówiac, to teraz to już kompletnie nie wiem
o co ci chodzi. Piłeś ?

>
Czy pilem czy nie to zalezy od mojej ....
Pytanie czy Ty wiesz co piszesz ??.
Porownujesz kloca do pieknego ...
Piekny wydajniejszy i przy nim mozesz zamontowac jakiekolwiek wysokie pamieci a kloc nie pozwala zamontowac wyzszych kosci.
Jakas roznica ??

Cena mnie wali tak samo jak innych, ktorzy wybierają wlasnie cpu pod takie chlodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Za tę cenę dostaniesz Corsair 520W i Be-Quiet 500W (ceny biorę z www.ceneo.pl). Oba są lepsze od tego OCZ-a. Ja bym brał Corsair, bo nieco tańszy niż te 300 zł, a Be-Quiet''owi ustępuje minimalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 00:05, XeMro napisał:

A jakie to muszą byc te dyski 2x250gb paramtery WD ,Baracuda itp.?

Najlepsze to WD z serii AAKS, Seagate 7200.11 i Samsung F1. Ale tak w zasadzie to mogą być dowolne dwa dyski, byleby o tej samej pojemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 19:49, mrosi napisał:

Czy może ja mam się wtrącić.....
Przy moim Noctua procesor ma 25*C w idle i 32*C w stresie. przy założeniu, że produkuje
7dB w idle i 12 w stresie (przelatujący komar wytwarza 15dB). Chcecie mi powiedzieć,
że macie coś wydajniejszego? Zaznaczam, że przesiadłem się ze Scythe Ninja Rev. B....

ja mam Noctua NH-C12P i też jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 20:37, Misquamaqus napisał:

Pytanie czy Ty wiesz co piszesz ??.

o to sie nie bój.

Dnia 27.11.2008 o 20:37, Misquamaqus napisał:

Porownujesz kloca do pieknego ...

no coz, o wygladzie to nie było mowy...poza tym jednemu podoba sie to, innemu tamto, osobiscie bardziej przemawia do mnie masywnosc mugena...a o gustach to sie podobno nie dyskutuje

Dnia 27.11.2008 o 20:37, Misquamaqus napisał:

Piekny wydajniejszy i przy nim mozesz zamontowac jakiekolwiek wysokie pamieci a kloc
nie pozwala zamontowac wyzszych kosci.

ja tam nie widzę problemow przu mugenie w montowaniu zestawów 4 GB OCZ Reaper czy tez Corsair Dominator.

Dnia 27.11.2008 o 20:37, Misquamaqus napisał:

Jakas roznica ??
Cena mnie wali tak samo jak innych, ktorzy wybierają wlasnie cpu pod takie chlodzenie.

mi sie nie usmiecha płacenie 70 zł za ewantualne 3-5 stopni...mam napiecie podniesione o ponad 0,2 V, proca podkreciłem o 1,3 GHz i 46 stopni w stresie mnie zadowala. Gdybym miał jeszcze raz wybierac, kupiłbym mugena. Poza tym nie kazdego wali cena, bo są ludzie ktorzy zamykaja sie na styk w budżecie i różnica 70 zł (poruwnujac tylko to co jest w obu pudelkach to 50 zł a pasywny thermalight na pewno nie jest lepszy od aktywnego mugena) to czasami miec np. E8400 albo nie miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 20:53, cmurder napisał:

ja mam Noctua NH-C12P i też jestem zadowolony


Dotychczas byłem przekonany, że poza Scythe nie ma nic. Okazuje się, że byłem w błędzie. Scythe to pikuś do Noctua...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 21:12, mrosi napisał:

> ja mam Noctua NH-C12P i też jestem zadowolony

Dotychczas byłem przekonany, że poza Scythe nie ma nic. Okazuje się, że byłem w błędzie.
Scythe to pikuś do Noctua...

Dobrze prawisz czasami lepiej wydać te kilkadziesiąt zł więcej i cieszyć się błogą ciszą browar dla Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 20:50, ziptofaf napisał:

> A jakie to muszą byc te dyski 2x250gb paramtery WD ,Baracuda itp.?
Najlepsze to WD z serii AAKS, Seagate 7200.11 i Samsung F1. Ale tak w zasadzie to mogą
być dowolne dwa dyski, byleby o tej samej pojemności.



Jak patrzę na te ceny to drożej wychodzi kupic 2 x 250 gb (320 zł) niz 1 x500 gb 214zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 21:51, XeMro napisał:

> > A jakie to muszą byc te dyski 2x250gb paramtery WD ,Baracuda itp.?
> Najlepsze to WD z serii AAKS, Seagate 7200.11 i Samsung F1. Ale tak w zasadzie to
mogą
> być dowolne dwa dyski, byleby o tej samej pojemności.


Jak patrzę na te ceny to drożej wychodzi kupic 2 x 250 gb (320 zł) niz 1 x500 gb 214zł


Ależ jeśli nie robisz RAID to nie opłaca się kupować dwóch dysków twardych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 21:55, lol94 napisał:


Ależ jeśli nie robisz RAID to nie opłaca się kupować dwóch dysków twardych.

>

Jasne, ze tak.
Nie warto robic macierzy, gdy mamy zamiar robic badziewiaty zestaw.
Jak chcesz wykorzystac zestaw wysokiej klasy bez macierzy ??.
Uruchom viste i zrob test na jednym dysku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 21:51, XeMro napisał:

Jak patrzę na te ceny to drożej wychodzi kupic 2 x 250 gb (320 zł) niz 1 x500 gb 214zł

Ale za to o ile szybciej :) Zauważ, że dysk twardy to jedyna mechaniczna część w komputerze i jest ponad tysiąckrotnie wolniejsza od pamięci RAM. Jakiekolwiek przyspieszenie jego pracy to prawdziwy skok wydajności.
Poza tym - lepiej Raid0 za 320 zł aniżeli jeden dysk SSD (prędkość ma podobną) za 3500 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 22:21, ziptofaf napisał:

> Jak patrzę na te ceny to drożej wychodzi kupic 2 x 250 gb (320 zł) niz 1 x500 gb
214zł
Ale za to o ile szybciej :) Zauważ, że dysk twardy to jedyna mechaniczna część w komputerze
i jest ponad tysiąckrotnie wolniejsza od pamięci RAM. Jakiekolwiek przyspieszenie jego
pracy to prawdziwy skok wydajności.
Poza tym - lepiej Raid0 za 320 zł aniżeli jeden dysk SSD (prędkość ma podobną) za 3500
zł :)

no nie do końca mówisz prawdę bo z tego co wiem to macierz raid 0 nie wpływa na przykład na czasy dostępu , które jak wiadomo są najważniejsze jeśli chodzi np o gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 22:56, cmurder napisał:

no nie do końca mówisz prawdę bo z tego co wiem to macierz raid 0 nie wpływa na przykład
na czasy dostępu , które jak wiadomo są najważniejsze jeśli chodzi np o gry


To prawda. Ale jednak wydatnie wpływa na prędkość odczytu i zapisu. A to oznacza, że i tak odczuwamy znaczny przyrost prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 22:57, ziptofaf napisał:

> no nie do końca mówisz prawdę bo z tego co wiem to macierz raid 0 nie wpływa na
przykład
> na czasy dostępu , które jak wiadomo są najważniejsze jeśli chodzi np o gry

To prawda. Ale jednak wydatnie wpływa na prędkość odczytu i zapisu. A to oznacza, że
i tak odczuwamy znaczny przyrost prędkości.

tak z tym się zgodzę , sam ostatnio zastanawiałem się nad stworzeniem u siebie Raid0 , jednak zdecydowałem się na coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się