Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../
To prawda, że czas dostępu jest w zasadzie zerowy. Ale typowy dysk SSD (nie mówię o jakimś Intelu X25) na razie beznadziejnie radzi sobie z sekwencyjnym zapisem i odczytem wielu plików. No i krócej żyje niż zwykły dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy nie leiej byłoby wziac AM2 AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.1GHz 89W zamiast dual core E5200 do tego zamiast 2 gb ram 4 gb i zamiast karty HD 4850 wziac GF 8800gt lub 9800 gt opłacałoby sie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darujcie ze się wtrace ale padlem jak przeczytalem ten tekst: "procesor jest glosny" xD
ze niby skwierczy? ;> to zmniejsz napiecie xP

chyba ze wentylator jest glosny... to zmien chlodzenie na procku. Albo zmniejsz predkosc
obrotow wentylatora :P powinno pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 10:15, maziiii napisał:

mam pytanie czy nie leiej byłoby wziac AM2 AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.1GHz 89W zamiast
dual core E5200 do tego zamiast 2 gb ram 4 gb i zamiast karty HD 4850 wziac GF 8800gt
lub 9800 gt opłacałoby sie??????

Nie opłaca się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 09:37, ziptofaf napisał:

/.../
To prawda, że czas dostępu jest w zasadzie zerowy. Ale typowy dysk SSD (nie mówię o jakimś
Intelu X25) na razie beznadziejnie radzi sobie z sekwencyjnym zapisem i odczytem wielu
plików. No i krócej żyje niż zwykły dysk.


Zipciu...pokielbasilo Ci sie.
Masz na mysli karty SD a nie dysk SSD. To jest zupelnie cos innego.
Zobaczt ta recke...wycialem ja z googlownika....

2007-03-15 12:07:32
Nowy dysk SSD o pojemności 32 GB

Sandisk postanowił rozszerzyć swoją ofertę o dysk SSD w formacie 2,5 cala i pojemności 32GB.
Według firmy dysk jest szybszy i bardziej niezawodny od standardowych dysków twardych.
Sandisk twierdzi, że notebook wyposażony w dysk SSD startuje do 50% szybciej niż komputer z konwencjonalnym dyskiem twardym. Transmisja danych ma być nawet do 100 razy szybsza na korzyść SSD. Firma utrzymuje, że 2,5-calowy SSD osiąga stabilny transfer na poziomie 67 MB/s.
SSD są również sześć razy bardziej niezawodne, z MTBF (średnim czasem między awariami) sięgającym dwóch milionów godzin......

Jak widac jest wyrazna a wlasciwie miazdzaca roznica poiedzy zwyklym magnetycznym dyskiem a SSD.
Po za tym porownaj takiego dfi na p45 z 4.0 ghz procesorem ze zwyklym laptopem....

Ja go kupilem i czekam na dostawe. Wszystko opisze. Jak wtopie w ten dysk to bede miec nauczke a jak nie to warto sie bedzie nim zainteresowac prawda ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zmieniłem sobie komputer i jak wlaczam AIDE to nie moge sprawdzic ile mam na danym sprzecie jaka mam temperature. Jak wchodze w czujnik to mi sie nic nie pokazuje. A na wczesniejszym komputerze mialem wszystko ok
Wiecie co mozna zrobic w takiej sytuacji ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 12:54, blacklio2 napisał:

MLC są wolniejsze w zapisie, co wynika z konstrukcji pamięci, są również mniej wytrzymałe
- stąd nie są zalecane pod system.


Fakt sa wolniejsze, ale duuuzo tansze :) A jesli chodzi o wytrzymalosc... to slyszalem, ze trzeba by zapisac na nich ok. 40 terabajtow. Dla wiekszych serwerow takiego np. Google''a, eBay''a czy Amazon to za malo, ale do zastosowan domowych w zupelnosci wystarcza (no chyba, ze zajmujesz sie piractwem na bardzo duza skale i kazdy plik muzyczny/graficzny, film czy gra musi przejsc z Internetu, przez twoj dysk, na czyste plyty ;]]).

BTW: Gdzies na Amazon.com byl na sprzedaz dosyc tani (chyba po $90) 32-gigowy dysk SSD, gdzie duzo osob narzekalo, ze XP czy Vista nie chodza im szybciej niz na zwyklym HDD. Wynika to zapewne z duzej fragmentacji danych na tych systemach; znalazly sie dwie czy trzy osoby, ktore mialy wrecz przeciwne zdanie, dlatego ze uzywaly na nich systemow Uniksowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Interesuje mnie ten zestawik: http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/Komputronik_Sensilo_CD_Action_Eco_XII_4/pelny,id,64234/

Moje pytanie jest związane z kartą graf. Czy opłacalne byłoby wrzucenie tutaj rd4850 TOXIC zamiast zwykłego 4850? Cena podskoczy o jakieś 160zł, nie wiem jednak, jak to będzie z wydajnością. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 15:19, Maciejas napisał:

Hej.
Interesuje mnie ten zestawik: http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/Komputronik_Sensilo_CD_Action_Eco_XII_4/pelny,id,64234/

Moje pytanie jest związane z kartą graf. Czy opłacalne byłoby wrzucenie tutaj rd4850
TOXIC zamiast zwykłego 4850? Cena podskoczy o jakieś 160zł, nie wiem jednak, jak to będzie
z wydajnością. Proszę o pomoc.


toxic jest podkrecony, wiec byłoby troche wydajniej, ale w sumie, troche sało opłacalne, bo za kolejne ok 50 zł miałbys w kompie HD 4870.., jak juz to weź Palit Sonic czy tez Gigabyte z Zalmanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam taka sprawę. Na święta szykuje sobie (coś) do kompa, coś mam na myśli np. radeona 3870 HD lub 2 gb ramu , albo to i to :). teraz tak , mój sprzęt

procek AMD Sempron 2.0 Gh
karta graficzna Radeon 9550
Płyta główna MSI model MS-7021
ramu 512 DDR PC3200 ( 200 MHz)
zasilacz Tracer 400

Przydał by się upgrade X) no i właśnie nie wiem co i jak żeby to działało. Stary rupieć ma swoje lata (może nie AŻ taki stary) Żeby to wszystko jakoś grało ze sobą , było kompatybilne żeby coś czegoś nie zaniżało...możecie coś doradzić? Chodzi mi np. o maxymalną ilość ramu , ile mogę wsadzić w tego PC'ta no i kartę graficzną żeby czasem cię nie grzała jak posrana tylko pracowała (normalnie).Jak ktoś sie na tym na prawdę zna to proszę o odp. ...peace X)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No max 600 zł , cały czas mam na myśli tylko kartę i ramy , na pewno coś się znajdzie do tego PC''ta :] No i właśnie komp nowy się szykuje ale jeszcze nie teraz, chcem połupać w jakieś gry na czasie a nie 3 lata puźniej dopiero w Assassins Creed xD . No i brachol by miał jeszcze z tego pożytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 16:48, Sweet16 napisał:

No max 600 zł , cały czas mam na myśli tylko kartę i ramy , na pewno coś się znajdzie
do tego PC''ta :] No i właśnie komp nowy się szykuje ale jeszcze nie teraz, chcem połupać
w jakieś gry na czasie a nie 3 lata puźniej dopiero w Assassins Creed xD . No i brachol
by miał jeszcze z tego pożytek.


http://www.allegro.pl/item513834446_athlon_5200_msi_k9nsli_4gb_ram.html

probujesz sprzedac to co masz, wykombinowac skad jeszcze troche kasy i kupic jakas karte graficzna pod PCI-E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedanie coś z tego kompa... raczej nie. Z pewnością coś się znajdzie dla tego rupcia. Byle by Crysis chodził , już nie na full ale chodził :)

Mój procek powinien obsłużyć 2gb ramu . Ale mały problem właśnie z kartą graficzną , znaleść odpowiednią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się