Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Mam pytanie jakbym chciał dokupić jedną kość ramu , a mam teraz 1Gb Patriota 800 MHz CL4 to czy musi być też 1Gb i tej samej firmy żeby działy w dualu ,czy może być dowolna ta kość pamięci tylko zeby była 800MHz i CL4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 15:27, Ludvic napisał:

Mam pytanie jakbym chciał dokupić jedną kość ramu , a mam teraz 1Gb Patriota 800 MHz
CL4 to czy musi być też 1Gb i tej samej firmy żeby działy w dualu ,czy może być dowolna
ta kość pamięci tylko zeby była 800MHz i CL4 ?


800 CL4 dowolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marne szanse

Procesor:
Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/
299 zł

Płyta główna:
Gigabyte EP43-DS3L /intel P43/
299 zł

Pamięć RAM:
A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition
99 zł

Dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]
159 zł

Karta graficzna:
Palit Radeon HD4670 512MB DDR3 /128bit/ DVI HDMI DisplayPort
295 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-216 SATA (black)
99 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 331 (Black)
149 zł

Zasilacz:
Chieftec 450W [GPS-450AA-101A]
185 zł

Monitor:
LG W2234S-BN (5ms, Black)
559 zł

Suma 2143 zł, dolicz mysza i klaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad wymianą dysku na nowy. Myślałem nad Seagate Barracuda 1.5 TB (wiem, wiem dużo, ale bardziej opłaca mi się wydać 450zł za 1.5 niż 200zł za 0.5 ). Warty uwagi jest ten dysk, czy lepiej nie patrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje się do RAID, na dzień dobry powinieneś flashować firmware na nowszy.
Poczekaj Seagate wypuszcza 500GB na jednym talerzu możliwe że będą większe pojemności w technologii 0.5GB na talerz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sprawdź jaką masz płytę główną żeby się nie okazało jak ostatnio u kogoś na Forum, że płyta nie obsłuży mu tak dużego dysku. Kupił dysk 1,5TB a teraz musi dokupić mobo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ymh... w takim razie co polecacie? Interesują mnie stosunkowo sporej "pojemności" i rozsądnej ceni (max to 400-500, ale to już ostateczność.)
PS: kupować zamierzam za około miesiąc- dwa, bo aktualny dysk strasznie mi trzeszczy i już zdarzają mu się przycięcia (eh... tak to jest jak przy upgrade kompa nie pomyśli się o dysku :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 19:51, blacklio2 napisał:

Do czego ten dysk będzie służył, typowy magazyn czy magazyn+ system, czyli co preferujesz
wydajność ciszę itd itp

Hmm... powiem to tak: Lubię mieć całą muzykę na dyko, więc ile razy kupię płytę, tyle razy zrzucam ją do mp3 (maksymalna jakość) na komputer, by móc spokojnie podczas pracy słuchać. Gry - też swoje zajmują... niedawno musiałem swoją 50 Gb partycję na gry czyścić, bo nic się wrzucić nie dało, a było tylko 10 tytułów. No do tego należy doliczyć grafikę i pliki tymczasowe różnorakich programów graficznych. No i na sam koniec 10 Gb systemowej (wiem, że na czysty system starczyłoby 5, lecz... zawsze jakoś "się zapełnia" różnymi śmieciami) i moje 120 Gb idzie...
Zależy mi na tym by mieć na to miejsce, oraz by było troszke ciszej (nad dodatkowym oklejeniem obudowy odpowiednią matą też myślę, lecz szumów samego dysku i tak nie zniweluje). Z tego co zdążyłem się zorientować, to nie opłaca się dysk poniżej 500 Gb (moim za niski współczynnik pojemność/cena). To chyba tyle, wdzięczny byłbym za jakieś sensowne propozycje. Oczywiście jakość i renoma firmy ma znaczenie

Misquamaqus:
Jak kogoś pogieło to chyba ciebie, 1 Tb jest już bardzo popularną "wielkością" dysku i tego typu są polecane nawet do "ekonomicznych" konfiguracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może nie teraz. Starsze modele płyt nie obsługują dużych dysków. Mój znajomy chcąc podłączyć dysk 200GB musiał zmienić mobo, bo stara pozwalała na obsługę co najwyżej 80GB. Na Forum ktoś ostatnio miał też taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega się waha czy wybrać Radeon HD 3870X2 czy GeForce GTX260 z 216 shaderami, ja mu radzę to drugie ale chciałem się jeszcze was zapytać o zdanie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 21:45, jcl99 napisał:

Kolega się waha czy wybrać Radeon HD 3870X2 czy GeForce GTX260 z 216 shaderami, ja mu
radzę to drugie ale chciałem się jeszcze was zapytać o zdanie ;P

najlepiej dołożyć 100zł i kupić radeona HD4850 w CF a jak nie ma CF to niech kupi HD4870

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się