Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2009 o 15:51, maciejka 89 napisał:

Trochę mnie zasmuciliście;)
Ile zatem musiałbym wydać, aby zakupić komputer z Radkiem 4850? Jeśli jednak trochę taniej
to jaką graficzną proponujecie?


ok 2000-2100 zł

ewentualnie HD 4830 lub tez GF 9800 GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


GIGABYTE GA-MA790X-DS4
MSI K9A2 Platinum
Foxconn A79A-S

jesli za drogie to pozostaje
GA-MA770-DS3

ale ja bym wybierał z tych trzech pierwszych

do tej karty musisz obowiązkowo podkrecic proca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 16:00, kuba9876543210 napisał:

Powiedz do czego ma Ci ten komputer służyć... i ille jesteś w stanie wydać, no i na ile
ma służyć.
I czy potrzebujesz wszystkie części łącznie z obudową, napędem, FDD i zasilaczem, czy
tylko płytę główną, RAM''y, kartę graficzną i procesor??
Z monitorem czy bez monitora?
Z OS''em czy bez?
Z klawiaturą czy bez?
Z myszką czy bez? ;]]
... i tak dalej i tak dalej :PP...


Głównie do grania (w końcu student;]), trochę do grafiki, ale to tak amatorsko (skoro na starym się dało to na nowym tym bardziej)
Dobrze by było z monitorem, ale jeśli bez to zawsze coś tam się znajdzie.
Chciałbym, żeby uciągnął właśnie tego Radeona (podkręcanie np procka wchodzi w grę). Jeśli cena będzie za wysoka to trzeba będzie tu zejść;)
Najlepiej jak posłuży jak najdłużej, ale nie chce wchodzić w jakieś bardzo nowe technologie ze względów finansowych. Obecnego mam 3 lata (P4 2,8 GHz, 512MB RAM, Radeon 9200) i jakoś z nim żyję;] Od razu mówię, że nie mogę go ruszać.
Wszystkie części, to całkowicie nowy komputer ma być.
Bez OS.
Bez klawiatury i myszki (na początek zawsze coś tam się znajdzie, a nad konkretniejszymi to się pomyśli jak będą wolne fundusze).
Na płytach głównych się w ogóle nie znam, więc to dla mnie czarna magia.
Ile mogę wydać? To nie kwestia ile mogę, ale ile chcę;) Tak jak mówiłem, chciałbym wiedzieć ile kosztować będzie (bez szaleństw) taki który podoła Radkowi 4850 i na tym jego możliwości mogą się kończyć. Wtedy zdecyduję czy tyle wydać, czy oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo, to znowu ja ;p , które karty są lepsze: Radeony czy GeForce (Radek palił mi się kilka razy, GF 0 razy, no ale to był Radeon 5500 128MB...) myślę nad Radeon HD 4870 1GB ,bądź GeForce 9800 GTX+ 1GB, który wybrać? GANGSTER jak twój Radeon się spisuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wy piszecie HD 4850 :?? to gówno !! lepiej już GeForca GTX 260 . . . . wydajniejszy i lepszy w Grach do grafiki super . . . A i po za tym przypominam że ma Efekt PhysX Co to daje ?? pewnie ci co mają radeona mówią że nic to nie daje jakoś nie wydaje mi się ten effekt daje hmm 30 % realności w grach :) np Mirror edge na PC . . . . A jak mam GTX 280 1 GB . I tą kartę też polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:48, KinggAdek napisał:

Elo, to znowu ja ;p , które karty są lepsze: Radeony czy GeForce (Radek palił mi się
kilka razy, GF 0 razy, no ale to był Radeon 5500 128MB...) myślę nad Radeon HD 4870 1GB
,bądź GeForce 9800 GTX+ 1GB, który wybrać? GANGSTER jak twój Radeon się spisuje?

Nie lepiej Geforca GTX 260 512 ??? lepszy od tamtego radka . . . . Radon nigdy nie był najlepszy a ceny maja Zajeb*** na GTX 260 wszystko na max oprócz GTA 4 ale to zrozumiałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:48, mas1213 napisał:

ludzie co wy piszecie HD 4850 :?? to gówno !! lepiej już GeForca GTX 260 . . . . wydajniejszy
i lepszy w Grach do grafiki super . . . A i po za tym przypominam że ma Efekt PhysX
Co to daje ?? pewnie ci co mają radeona mówią że nic to nie daje jakoś nie wydaje mi
się ten effekt daje hmm 30 % realności w grach :) np Mirror edge na PC . . . . A jak
mam GTX 280 1 GB . I tą kartę też polecam


Nie ma to jak porównać 2x droższą karte do Hd4850 :) Crosfire z 2 HD4850 zjada GTX260 bez problemu :P Gdyby nie to, że GTX jest droższy i płyty obsługujące SLI są droższe, to bym go kupił zamiast mojego HD4870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:54, mas1213 napisał:

> Elo, to znowu ja ;p , które karty są lepsze: Radeony czy GeForce (Radek palił mi
się
> kilka razy, GF 0 razy, no ale to był Radeon 5500 128MB...) myślę nad Radeon HD 4870
1GB
> ,bądź GeForce 9800 GTX+ 1GB, który wybrać? GANGSTER jak twój Radeon się spisuje?

Nie lepiej Geforca GTX 260 512 ??? lepszy od tamtego radka . . . . Radon nigdy nie
był najlepszy a ceny maja Zajeb*** na GTX 260 wszystko na max oprócz GTA 4 ale to zrozumiałe


GTX 260 może za rok, puki co nie chcę wyp**** w kosmos rachunku za prąd, dlatego HD 4870 bądź 9800 GTX+...

Ps. GTX 280 ciut droższy ,a dużo lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 16:22, GANGSTERR napisał:


GIGABYTE GA-MA790X-DS4
MSI K9A2 Platinum
Foxconn A79A-S

jesli za drogie to pozostaje
GA-MA770-DS3

ale ja bym wybierał z tych trzech pierwszych

do tej karty musisz obowiązkowo podkrecic proca


Właśnie o tym foxconnie,myślałem - a czy podkręcenie procesora wpływa jakoś znacząco na gry? - chodzi mi o płynność w grach i jakość grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
szykuje się do zakupu laptopa i zastanawiam się jaka różnica będzie pomiędzy kartami GeForce 9500 a GeForce 9300?
Czy jak kupię tą drugą to dużo stracę używając go do grania (bo nie ukrywam,że też będę go do tego używać)?
Jeśli tak, to w jakich typach gier mam się spodziewać problemów przy kupnie tego drugiego typu karty?
POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienić sprzęt i mam na ten cel przeznaczone około 4500pln, na samą skrzynkę (bez peryferiów).
Prośba o kilka rozsądnych podpowiedzi co do całego zestawu jak i dotyczących moich pytań.
Dodam tylko, że komp ma przede wszystkim służyć do grania.
1. Procek - lepszy wyższy model dwurdzeniowy czy niższy czterordzeniowy ?
2. Karta - to pytanie raczej retoryczne bo jestem fanem GF, ale może jednak ktoś mnie przekona do ATI. Dwa, czekam na konkretne modele fajnej karty grafiki (GTX 260, GTX 280).
3. Płyta - to dla mnie największa niewiadoma, ilość modeli jest olbrzymia, nie wiem co wybrać ?
4. RAM - DDR2 czy DDR3 ?
5. Zasilacz - cichy, stabilny i niedrogi... czy to możliwe ?

Poniżej zestaw, który skleciłem dysponując moją amatorską wiedzą:
Quad Q8200
Płyta Asus Maximus II
RAM OCZ 1066 4GB Reaper EPP CL5
GF GTX 260 Gigabyte
Zasilacz Chieftec 650W

Liczę na Waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 18:20, Pablor napisał:

Mam zamiar zmienić sprzęt i mam na ten cel przeznaczone około 4500pln, na samą skrzynkę
(bez peryferiów).
Prośba o kilka rozsądnych podpowiedzi co do całego zestawu jak i dotyczących moich pytań.
Dodam tylko, że komp ma przede wszystkim służyć do grania.
1. Procek - lepszy wyższy model dwurdzeniowy czy niższy czterordzeniowy ?
2. Karta - to pytanie raczej retoryczne bo jestem fanem GF, ale może jednak ktoś mnie
przekona do ATI. Dwa, czekam na konkretne modele fajnej karty grafiki (GTX 260, GTX 280).
3. Płyta - to dla mnie największa niewiadoma, ilość modeli jest olbrzymia, nie wiem co
wybrać ?
4. RAM - DDR2 czy DDR3 ?
5. Zasilacz - cichy, stabilny i niedrogi... czy to możliwe ?

Poniżej zestaw, który skleciłem dysponując moją amatorską wiedzą:
Quad Q8200
Płyta Asus Maximus II
RAM OCZ 1066 4GB Reaper EPP CL5
GF GTX 260 Gigabyte
Zasilacz Chieftec 650W

Liczę na Waszą pomoc.



Zapomniałem dodać, że cena oczywiście musi obejmować również obudowę, dysk itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:48, KinggAdek napisał:

Elo, to znowu ja ;p , które karty są lepsze: Radeony czy GeForce (Radek palił mi się
kilka razy, GF 0 razy, no ale to był Radeon 5500 128MB...) myślę nad Radeon HD 4870 1GB
,bądź GeForce 9800 GTX+ 1GB, który wybrać? GANGSTER jak twój Radeon się spisuje?


wiesz, porownywanie HD 4870 i 9800 GTX+ nie ma sensu, bo jest on wydajniejszy (poziom "pierwszego" GTX 260), wiec jesli wybierac miedzy tymi kartami no to wiadomo, ze HD 4870. Tylko jaki masz monitor, bo moze nie ma sensu dopłacać do wersji 1 GB. Nie mam co narzekac na mojego radka ;) nie zepsuł sie, nie przegrzewa się itd. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 18:40, GANGSTERR napisał:

> Elo, to znowu ja ;p , które karty są lepsze: Radeony czy GeForce (Radek palił mi
się
> kilka razy, GF 0 razy, no ale to był Radeon 5500 128MB...) myślę nad Radeon HD 4870
1GB
> ,bądź GeForce 9800 GTX+ 1GB, który wybrać? GANGSTER jak twój Radeon się spisuje?


wiesz, porownywanie HD 4870 i 9800 GTX+ nie ma sensu, bo jest on wydajniejszy (poziom
"pierwszego" GTX 260), wiec jesli wybierac miedzy tymi kartami no to wiadomo, ze HD 4870.
Tylko jaki masz monitor, bo moze nie ma sensu dopłacać do wersji 1 GB. Nie mam co narzekac
na mojego radka ;) nie zepsuł sie, nie przegrzewa się itd. ;)


Monitor kupuję razem z kartą i kompem, a co?

Ps. dużo prądu żre ten Radek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:48, mas1213 napisał:

ludzie co wy piszecie HD 4850 :?? to gówno !! lepiej już GeForca GTX 260 . . . . wydajniejszy
i lepszy w Grach do grafiki super . . . A i po za tym przypominam że ma Efekt PhysX
Co to daje ?? pewnie ci co mają radeona mówią że nic to nie daje jakoś nie wydaje mi
się ten effekt daje hmm 30 % realności w grach :) np Mirror edge na PC . . . . A jak
mam GTX 280 1 GB . I tą kartę też polecam

gówno to ty wiesz...taak, porownuj sobie karte za 500-600 zł z karta za 900 zł i wyżej, brawo dla ciebie...

ta, załaczasz sobie taki psyhx i liczba FPS zaczyna spadac i w najwyższych szczegółowości grafiki uniemozliwia granie. Mozna sobie wybierac - "maksymalna" grafa i brak psyhx czy tez zmniejszac detale i rozdzielczosc dla fizyki

mirrors edge, ciekawe ile osob w to gra

co do GTX 280 to juz kompletnie chyba nie miałes co powiedziec, mowa o HD 4850 a ty z GTX 280 wyskakujesz. Nie kazdy moze wydac 1500 zł czy ile ona kosztuje na grafe, poza tym, juz za te same pieniądze kupic HD 4870X2 ktora miazdzy tego twojego GTX 280

>Nie lepiej Geforca GTX 260 512 ??? lepszy od tamtego radka . . . . Radon nigdy nie był najlepszy a ceny maja >Zajeb*** na GTX 260 wszystko na max oprócz GTA 4 ale to zrozumiałe

i znow to samo...

HD 4870 512 - ok 800 zł (wersja niereferencyjna), referenyt mozna kupic za ok 750 zł bodajże

jak juz GTX 260 to w wersji core 216, a taniej niz 1000 zł to sie go chyba nie da kupic (czy tam 900, nie sledze za bardzo jego cen)

i fanboyom podziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2009 o 17:58, lis 23 napisał:

Właśnie o tym foxconnie,myślałem - a czy podkręcenie procesora wpływa jakoś znacząco
na gry? - chodzi mi o płynność w grach i jakość grafiki.


powiem tak, kiedy proca miałem na 2,5 GHz stalker clear sky mi ciął, kiedy podkreciłem, problem znikł ;) Czesto procesor jest waskim gardłem dla kart graficznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2009 o 18:20, Pablor napisał:

1. Procek - lepszy wyższy model dwurdzeniowy czy niższy czterordzeniowy ?

teraz 2 rdzeniowy, ale masz duzo kasy i jesli podkrecasz to mozna by sie szarpnąc na 4 rdzeniowca, a moze nawet core i7, ale to jeszcze wyjdzie przy składaniu zestawu

Dnia 03.01.2009 o 18:20, Pablor napisał:

2. Karta - to pytanie raczej retoryczne bo jestem fanem GF, ale może jednak ktoś mnie
przekona do ATI. Dwa, czekam na konkretne modele fajnej karty grafiki (GTX 260, GTX 280).

9800 GTX+ jest porownywalny z HD 4850 z tym, ze GF jest droższy, i to znacznie, GTX 260 jest porownywalny z HD 4870 z tym, ze GF tez jest droższy. Wersji poszczegolnych kart jest za duzo (szczególnie radeonow, co producent to inna "koncepcja") zeby wszystko wymieniac

Dnia 03.01.2009 o 18:20, Pablor napisał:

3. Płyta - to dla mnie największa niewiadoma, ilość modeli jest olbrzymia, nie wiem co
wybrać ?

za duzo wymieniac ;)

Dnia 03.01.2009 o 18:20, Pablor napisał:

4. RAM - DDR2 czy DDR3 ?

raczej ddr2

Dnia 03.01.2009 o 18:20, Pablor napisał:

5. Zasilacz - cichy, stabilny i niedrogi... czy to możliwe ?

da

Dnia 03.01.2009 o 18:20, Pablor napisał:

Poniżej zestaw, który skleciłem dysponując moją amatorską wiedzą:
Quad Q8200
Płyta Asus Maximus II
RAM OCZ 1066 4GB Reaper EPP CL5
GF GTX 260 Gigabyte
Zasilacz Chieftec 650W

no nie za bardzo ten zestaw

w jakiej rozdziałce grasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się