Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../

Już napisałem. Na płycie Asus P5Q Deluxe mam pamięci 2x2GB OCZ Reaper HPC 1066MHz. To ta sama konstrukcja płyty i ten sam chipset co P5Q PRO więc ktoś tam coś poknocił. U mnie wszystko śmiga bez problemu. Nawet nic nie musiałem przestawiać w BIOSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem obsługa tych pamięci na płytach Asus bywa kapryśna, dlatego brałbym DFI bądź Biostara.


djmas
W tej cenie ma elitę DFI oraz Biostar, właśnie na tych płytach są rekordy w OC

mrosi
ale u niektórych działa a u innych nie, pytanie jest dlaczego przecież to są identyczne modele ( mówię o P5Q Pro )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komp to AMD Sempron 3000+ 1.8 Ghz, 1024 MB RAM i zrypany Radeon 9600Pro
Powiedzcie, czy wymiana karty graficznej w tym przypadku ma jakikolwiek sens? Opłaci się? Zdaję sobie sprawę z faktu, że na płynne GTA 4 nie ma co liczyć, ale mnie raczej chodzi o uwolnienie się od niezwykle irytujących artefaktów niż wzrost wydajności. A na nowego kompa mnie nie stać. Ba, wątpię czy uda mi się znaleźć kasę na tę kartę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 16:21, Graszczur napisał:

Mój komp to AMD Sempron 3000+ 1.8 Ghz, 1024 MB RAM i zrypany Radeon 9600Pro
Powiedzcie, czy wymiana karty graficznej w tym przypadku ma jakikolwiek sens? Opłaci
się? Zdaję sobie sprawę z faktu, że na płynne GTA 4 nie ma co liczyć, ale mnie raczej
chodzi o uwolnienie się od niezwykle irytujących artefaktów niż wzrost wydajności. A
na nowego kompa mnie nie stać. Ba, wątpię czy uda mi się znaleźć kasę na tę kartę


Najpierw parę pytań:

1) Jaki zasialcz (marka i moc)?
2) Jaki masz budżet?
3) Jaka płyta główna?

Jak podzłącze PCIe, to weź Radeona HD3870 ( http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/Radeon_3870_Asus_Magic_512MB_2xDVI/pelny,id,57556,cpsrc,ceneo/ ) za 192zł. Karta uciągnie wszystkie, nawet najnowsze gry na Medium, pod warunkiem, że podkręcisz CPU i dorzucisz trochę RAMU (koszt - ~ kilkadziesiąt PLN).

A jak masz AGP to poniżej 300zł tej karty nie znajdziesz. Może inną... poszukaj na wyszukiwarkach cenowych (ceneo.pl, skapiec.pl, etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy opłaca sie xp zmieniać na viste bo amm w domu ( mój informatyk mowii ze w grze assasin creed na xp uzyskał 80 klatek na viscie 180 a na windows 7 300-400 ...) czy to możliwe ?? Windowsa 7 bede mógł sprawdzić w sobotę ale najbardziej chodzi mi o viste (32 bity)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku po co ten wywiad R9600 tylko i wyłącznie AGP, a co za tym idzie zasilacz możliwe że noname lub jakiś markowy 300W.
Abstrahując procek
Sempron i proponujesz kartę za 300 zł zejdźmy na ziemię

Graszczur
zbieraj kasę na nowego kompa bo z tym nic nie powalczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 16:12, blacklio2 napisał:

mrosi
ale u niektórych działa a u innych nie, pytanie jest dlaczego przecież to są identyczne modele ( mówię o P5Q Pro )


Może zależy to od relacji płyty? Może różnią się przez to BIOS ami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 16:29, GANGSTERR napisał:

nie, zebym był chamski czy cos, ale Asus chyba nie jest taki super ;p a na fox-cos tam
te pamieci chodza bez problemow xD ;p


Przecież napisałem, że działają bez problemów... :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Kituś bajduś. Wkręca Cię ten gość. Niech jeszcze powie, że tyle FPS miał na GF 8600GT....
A poważnie. Nie warto. Poczekaj do końca toku na wejście na rynek Windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 17:23, mrosi napisał:

/.../

Kituś bajduś. Wkręca Cię ten gość. Niech jeszcze powie, że tyle FPS miał na GF 8600GT....
A poważnie. Nie warto. Poczekaj do końca toku na wejście na rynek Windows 7.

aha okej bo właśnie on mojemu kumplowi nagrał Windowsa 7 (beta) i szukamy do niego cd-key (niby na stronie mcrosoftu) no i pomierzymy ;]
btw na radeonie 4830(podkręconego niby ze równa sie z 4870 czy tam 50 nie pamiętam :)) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 17:25, wiedx1 napisał:

aha okej bo właśnie on mojemu kumplowi nagrał Windowsa 7 (beta) i szukamy do niego cd-key
(niby na stronie mcrosoftu) no i pomierzymy ;]


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26359&pid=148

Tu masz instrukcję...

Dnia 15.01.2009 o 17:25, wiedx1 napisał:

btw na radeonie 4830(podkręconego niby ze równa sie z 4870 czy tam 50 nie pamiętam :)))


Taaaa... A świstak tak siedział i zawijał je w te sreberka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 16:21, Graszczur napisał:

Mój komp to AMD Sempron 3000+ 1.8 Ghz, 1024 MB RAM i zrypany Radeon 9600Pro
Powiedzcie, czy wymiana karty graficznej w tym przypadku ma jakikolwiek sens? Opłaci
się?


niestety :/ miałem identycznego kompa procek inny i uwierz lepiej zaoszczędzić kasę i kupić nowy :/ smutne ale prawdziwe

>to jest odpowiedź na posta dodanego przez kuba9876543210

Radeona 9600 i Ty sie pytasz czy on ma PCIE? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>zrypany Radeon 9600Pro

a nie zapytałem, dlaczego mówisz że masz zrypanego Radeona? u mnie całkiem nieźle chodzi. Czyżbyś go za bardzo podkręcił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie czy jak mam procesor obsługujący 64 bity do windows z 64 bitami będzie chodził szybciej czy jak ?
reszte wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 17:37, Konrad162 napisał:

a nie zapytałem, dlaczego mówisz że masz zrypanego Radeona? u mnie całkiem nieźle chodzi.
Czyżbyś go za bardzo podkręcił?

Nie musiałem się bawić w O/C, by radek się zrypał. W ogóle go nie podkręcałem, aż tu nagle same z siebie zaczęły wyskakiwać artefakty. Do przeglądania internetu to nawet wystarczy (choć cholernie irytuje) , ale nie muszę chyba mówić, że w żadną sensowną grę zagrać się nie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do dysku multimedialnego MovieQube 120 500GB, czy mozna na niego od razu nagrywac filmy z tv, czy trzeba miec do tego nagrywarke czy od razu podłącza sie do tv i sie nagrywa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się