Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2009 o 19:51, GANGSTERR napisał:

jak ktos chce czekac 6 miesiecy to niech czeka. BTW, gry mozna kupowac na eBayu chociażby.
Istnieje także steam i mu podobne


I tak przez pół roku nie wykorzystasz możliwości nowego kompa. Na moim Core 2 Duo 2,2GHz, 2 GB Ram i GeForce 9500 GT 512 MB spokojnie dotrwam do grudnia( muszę jeszcze przejść AC, CoD: MW czy chociażby Neverwinter Night 2od nowa ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ktoś może mieć gorszego kompa od ciebie i może chciec grac w takie gry jak F3, GTA IV, AC itd itp ale mu komputer nie pozwala? A 6 miesięcy to wystarczająco duzo czasu aby przejsc te gry. Wziąłeś to pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 21:00, GANGSTERR napisał:

Tylko ktoś może mieć gorszego kompa od ciebie i może chciec grac w takie gry jak F3,
GTA IV, AC itd itp ale mu komputer nie pozwala? A 6 miesięcy to wystarczająco duzo czasu
aby przejsc te gry. Wziąłeś to pod uwagę?


Znaczy wiesz, mój nie pozwala mi jedynie na GTA4 z tego, w co chce przejść. A do grudnia wykorzystam go jeszcze to paru gier, które na nim pójdą, a gdy już nic nie pójdzie nowego, to wymienię na nowy( na gwiazdkę).

A jak ktoś ma słabszy komp niż ja to ok, nie trzeba czekać. Moja rada skierowana była głownie do mi podobnych osób. Bo tak jesień naprawdę wielu polskich premier nie przyniesie, które ma podobnych do mojego układach nie pójdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy w salonach Sferis składają komputery z zamówionych elementów?

Hehehe takie małe jeszcze pytanko: czy ludzkie oko jest w stanie zarejestrować różnicę czy w grze jest 60 czy 80 fps''ów? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy oko, ale da się odczuć podczas grania w fps''y... w innych tytułach chyba to marginalne znaczenie ma. Byle płynie szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 13:49, HumanGhost napisał:

Orientuje się ktoś czy w salonach Sferis składają komputery z zamówionych elementów?

Hehehe takie małe jeszcze pytanko: czy ludzkie oko jest w stanie zarejestrować różnicę
czy w grze jest 60 czy 80 fps''ów? ;]

Ponoć ludzkie oko nie widzi różnicy powyżej około 30fps, to jest ponoć, zagraj w sobie w jakąś grę przy dajmy na to 40fps, a potem przy 100+, niby nie powinieneś różnicy zauważyć ale dla mnie jest widoczna, nie jest to jakiś wielki skok ale gra z dużą ilością fps jest bardziej płynna, szybka itp imho w zależności od gry czasami tą różnice widać(w dużej ilości FPS, w rpg/mmorpg/rts takie zjawisko nie istnieje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. Od dawna zastanawiam sie nad wymiana czesci do komputera i doszedlem do wniosku ze niemialo by to sensu - trzeba złozyc calkiem nowy zestaw. Jezeli ktos z was ma odrobinke wolnego czasu i zna sie na tym prosilbym aby zrobil to dla mnie. Budzet to 2500 złoty +/- . W gre nie wchdozi zadne OC zadne podkrecanie nic, poporstu nie znam sie na tym :( Komputer ma słozyc głownie do grania ( INTENSYWNEGO :P . Z gory dziekuje za odpowiedzi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 23:27, the_bishop napisał:

witam wszystkich. Od dawna zastanawiam sie nad wymiana czesci do komputera i doszedlem
do wniosku ze niemialo by to sensu - trzeba złozyc calkiem nowy zestaw. Jezeli ktos z
was ma odrobinke wolnego czasu i zna sie na tym prosilbym aby zrobil to dla mnie. Budzet
to 2500 złoty +/- . W gre nie wchdozi zadne OC zadne podkrecanie nic, poporstu nie znam
sie na tym :( Komputer ma słozyc głownie do grania ( INTENSYWNEGO :P . Z gory dziekuje
za odpowiedzi !


Procesor:
AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/
550 zł

Płyta główna:
AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/
279 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PK
280 zł

Dysk twardy:
Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12
220 zł

Karta graficzna:
Palit Radeon HD4850 Sonic Special Edition 512MB DDR5 /256bit/ DisplayPort HDMI DVI
520 zł

Nagrywarka DVD:
LG GH22NS30 SATA SecurDisc (black)
99 zł

Obudowa:
Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/
299 zł

Zasilacz:
OCZ ModXStream Pro 500W
299 zł

Razem: 2546 zł
www.esc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O cos takiego mi chodzilo !!! Naprawde pieknie to zrobiles, słuchaj jeszcze jakbys mogl mi powiedziec jakie gry ( z tych nowszych) na jakich detalach by poszly. Jakby co jestem uzytkownikiem 17 cali LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 01:26, the_bishop napisał:

O cos takiego mi chodzilo !!! Naprawde pieknie to zrobiles, słuchaj jeszcze jakbys mogl
mi powiedziec jakie gry ( z tych nowszych) na jakich detalach by poszly. Jakby co jestem
uzytkownikiem 17 cali LCD.


na high/full nie liczac gta iv oraz crysisa (full), z reszta nie powinno być problemów.

BTW, przydałoby sie nauczyc podkręcać bo aż żal tego nie robić przy procesorze z odblokowanym mnożnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ten procesor : E4600 2.40/2M/800/06


Nazwa kodowa Conroe
Typ gniazda 775
Technologia 65 nm
Liczba rdzeni 2
Taktowanie rdzenia 2.4 GHz
Mnoznik 12
Typ magistrali FSB
Bus speed 200
Taktowanie magistrali 800 MHz
Pamiec cache L2 2048 KB
Pamiec cache L1
Pamiec cache L3
TDP 65 W

"wejdzie" na ta plyte głowna Gigabyte 945GZM-S2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się