Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2009 o 10:14, Byl napisał:

Zasilacz jak się nie mylę, to 400 - 450W.

To mi nic nie mówi, konkretna firma oraz model

Dnia 11.06.2009 o 10:14, Byl napisał:

A nie lepiej byłoby GeForce-a 260?
Jest znacznie szybszy.

No jak ci juz napisali, nie jest

Dnia 11.06.2009 o 10:14, Byl napisał:

A ile by kosztowała wersja z 1GB VRAM-u?

a cenniki umiemy przeglądać?

Dnia 11.06.2009 o 10:14, Byl napisał:

Bo to w przyszłości może się chyba przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 16:51, GANGSTERR napisał:

Nie we wszystko, ale w większość nie mam problemu :P Pytanie jest także, jakie AA dajesz,
bo jesli x8 to sie nie dziwie :P


Midzy aax8 a aax4 wlasciwie nie widze ruznicy no chyba, ze sie wezmie lupe :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 17:44, Misquamaqus napisał:

Midzy aax8 a aax4 wlasciwie nie widze ruznicy no chyba, ze sie wezmie lupe :))).

Jak weźmiesz lupę, to najwyżej oczopląsu dostaniesz. Jak puścisz sygnał do jakiegoś analizatora, to wtedy zauważysz różnicę, ale tylko w postaci różnicy macierzy (klatka obrazu jest macierzą) ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2009 o 17:44, Misquamaqus napisał:


Midzy aax8 a aax4 wlasciwie nie widze ruznicy no chyba, ze sie wezmie lupe :))).


wiem ;) ale w wydajności juz tak :P Tak czy siak, na 512 MB można grac komfortowo w full HD, moze nie na najwyższych detalach ale wciąż wysokich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 20:12, nameGad napisał:

Może mi ktoś napisać jaki byłby dobry komp moze pro do wymiany i dodać ram i płyta główna


pogrubionej części nie mogę zrozumiec wiec napisz to jakoś bardziej po ludzku

rozumiem, ze chcesz kupić kompa. Podaj budżet, bo ja za dobry komp uwazam taki, powiedzmy, za 7 000 zł. Zapytam za wczasu, czy ma byc monitor i takiec czesci jak klawiatura, mysz itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 20:58, GANGSTERR napisał:

rozumiem, ze chcesz kupić kompa. Podaj budżet, bo ja za dobry komp uwazam taki, powiedzmy,
za 7 000 zł.

Przepraszam bardzo ale dobry do czego - jarania się ceną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wakacje planuję upgrade kompa. Moja obecna konfiguracja to:
płyta: MSI K9MM-V
karta: GF 7300 GT Galaxy 256Mb
procek: AMD Athlon X2 4200+
RAM: 2GB
zasilacz: 400W

Chciałbym pograć spokojnie w nowsze gierki. Przede wszystkim, myślałem o zmianie karty i co za tym idzie płyty. W dalszej kolejności chciałbym wymienić procesor (ale raczej na coś Intela, bo na AMD X2 mam mnóstwo kłopotów z różnymi starszymi grami). Chciałbym "produkty" raczej nie za drogie, ale takei, by starczyły i na jakiś czas bez konieczności wymiany. I tu prośba do Was o polecenie mi tych podzespołów. Mile widziane linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 22:33, witkab napisał:

Chciałbym pograć spokojnie w nowsze gierki. Przede wszystkim, myślałem o zmianie karty
i co za tym idzie płyty. W dalszej kolejności chciałbym wymienić procesor (ale raczej
na coś Intela, bo na AMD X2 mam mnóstwo kłopotów z różnymi starszymi grami). Chciałbym
"produkty" raczej nie za drogie, ale takei, by starczyły i na jakiś czas bez konieczności
wymiany. I tu prośba do Was o polecenie mi tych podzespołów. Mile widziane linki.

Starsze gry to zazwyczaj problem grafiki i systemu operacyjnego. Procesor takiego na to wpływu nie ma. Z resztą jeśli chcesz przejść na intela, to nie w dalszej kolejności tylko od razu, bo nie da się tego przesunąć na później - chyba, że lubisz patrzeć, jak się płyta główna kurzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Akurat Athlony X2 mają nie większe problemy z grami niż C2D :) Proponuję odwiedzić stronę AMD w celu odnalezienia Dual Core optimizer stworzonego pod te procki :P Jeżeli zmieniasz też płytę, to radzę się zapoznać z testami Phenom II - zazwyczaj przy podobnej cenie uzyskują wydajność nieco nawet wyższą niż C2D, a płyty główne pod nie (np. te oparte na chipsecie AMD 770) kosztują naprawdę niewiele, oferując wysoką jakość. Miło by było, jakbyś po prostu podał budżet na sprzęt ;P Bo na razie to mogę tylko teoretyzować, bez podawania konkretnych modeli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 22:27, Clegan napisał:

Przepraszam bardzo ale dobry do czego - jarania się ceną ?


Szkoda, ze nie zauważyłeś ironii -.-'

Poza tym, przychodzą też tutaj tacy, ktorzy kupuja monitor, głosniki, myszke, klawe, drukarkę itd, wiec 7k zł moze byc tez w miarę rozsądną kwotą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka z mojej strony. Wakacje to pojęcie względne oraz szerokie. Ja mam wakacje od konca kwietnia (nie licząc matur) a konczą się w na początku października (albo i za rok....) tak wiec podajesz konkretny miesiąc i wtedy tu przychodzisz, bo ceny lubią sie dośc szybko zmienia (a to złoty słabnie, a to jakieś zniżki itd itp). Poza tym, podajesz konkretną kwotę jakiej się mamy trzymać bo "tanie ale dobre" to nic nie mówi, tani, ale dobry może być HD 4850 GDDR5 za ponad 500 zł czy Phenom II X4 955 za 1k zł czy też HD 4870X2 za ponad 1300 zł...

I co to za zasilacz (marka i model)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 12:33, witkab napisał:

Z całością chciałbym się zamknąć w 1000zł. Kupuję koniec czerwca/początek lipca. A zasilacz
to Tracer PFC CE 400W.

Czyli dolicz do tego koszt dobrego i markowego zasilacza 450 - 500W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia związana z pamięcią RAM i płytami głównymi. W opisach wielu płyt mamy wyszczególnienie jakie napięcia pamięci RAM "obsługuje" dana płyta. Często jest też wskazanie sporo wyższych napięć przy zaznaczeniu "po O/C". Pytanko: co to konkretnie oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 18:03, HumanGhost napisał:

Kwestia związana z pamięcią RAM i płytami głównymi. W opisach wielu płyt mamy wyszczególnienie
jakie napięcia pamięci RAM "obsługuje" dana płyta. Często jest też wskazanie sporo wyższych
napięć przy zaznaczeniu "po O/C". Pytanko: co to konkretnie oznacza?


Oznacza to, ze jak chcesz zrobic OC procesora a co za tym idzie pamieci (w przypadku OC mnoznikiem pamieci stoja na swoim standarcie, chyba, ze je podniesiesz w ich dzielniku), to zeby osiagnac znaczne wartosci powyzej nominalnych, nalezy podniesc napiecie na pamieciach. Czasami sa podawane napiecia dopuszczalne dla danych memek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem.. nie za bardzo zrozumiałem. ;]
Chodzi mi o to czy jeśli płyta ma, załóżmy obsługę pamięci 1,066 i 1,333 a po O/C także 1,600 i 2,133, to czy jeśli kupię od razu pamieci 1,600MHz to będzie wszystko w porządku? Kurde, nie łapię tego. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 19:34, HumanGhost napisał:

Szczerze powiem.. nie za bardzo zrozumiałem. ;]
Chodzi mi o to czy jeśli płyta ma, załóżmy obsługę pamięci 1,066 i 1,333 a po O/C także
1,600 i 2,133, to czy jeśli kupię od razu pamieci 1,600MHz to będzie wszystko w porządku?
Kurde, nie łapię tego. :/


Eeeee.....jak kupisz od razu pamieci 1600 mhz na jakies tam napiecie np. 2.1 v, to juz nic nie musisz zmieniac. Ale jak bedziesz chcial te pamieci 1600 mhz podkrecic, to wtedy musisz je dovoltowac o jakąs tam wartosc.
To sie dotyczy wszystkich pamieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się