Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2009 o 21:57, GANGSTERR napisał:

Nie ma tej płyty głównej ( i nie wiesz czy kiedyś będzie ? bo jak by co to mogę trochę poczekać bo i tak kasy mi brakuje ) :( a jak by nie było to brać tego Asrocka P45DE http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_158&products_id=9888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja juz powoli nie mam sił.... Podałem ci wszystko to co potrzebujesz wiec z czym masz problem. Podałem ci gotowy zestaw złożony przeze mnie, wiec jesli chcesz go zamówić to musisz wybrać te cześci ktore ci podałem w konfiguratorze, tak trudno na to wpaść? Jako, że nie ma tej płyty (i nie wiem czy będzie, nie pracuje w tym sklepie...) podałem ci płyty zastępcze... Ile też można mówić, ze HD 4830 jest wydajniejszy od 9600GT? Ramy - podałem ci ramy dobrych firm oraz parametry jakie muszą mieć, wiec teraz wybierasz te które ci najbardziej podpasują cenowo z racji napiętego budżetu, tez takie trudne? I jakoś pierwsze słyszę, żeby dokładanie ramu wymagało zmiany zasilacza... akurat ramy to jeden z najmniej prądożernych podzespołów. Poza tym, ten zasilacz ma jakieś 300W na lini 12V a to wystarczająca wartość..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwonił gościu z GRALA i mówił ,że po podłączeniu HD4830 wyskakują artefakty ;/
Za dopłatą 50zł oferuje Power Colora HD4850 (GDDR3). Power Color dobra firma?
Chyba raczej dopłacę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 12:55, kubeq24 napisał:

Dzisiaj dzwonił gościu z GRALA i mówił ,że po podłączeniu HD4830 wyskakują artefakty
;/
Za dopłatą 50zł oferuje Power Colora HD4850 (GDDR3). Power Color dobra firma?
Chyba raczej dopłacę ...

Firma jak firma - bez wypasu, to czysty referencyjny model, ale wydajność i jakość ma jak typowy HD4850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 14:31, ziptofaf napisał:

> Dzisiaj dzwonił gościu z GRALA i mówił ,że po podłączeniu HD4830 wyskakują artefakty

> ;/
> Za dopłatą 50zł oferuje Power Colora HD4850 (GDDR3). Power Color dobra firma?
> Chyba raczej dopłacę ...
Firma jak firma - bez wypasu, to czysty referencyjny model, ale wydajność i jakość ma
jak typowy HD4850.


Podkręcić to sobie sam mogę :) no więc już postanowione ,że dopłacam.Teraz tylko czekam do wtorku na kuriera.
Combo Phenom X2 II + HD 4850 przetestuje na GSie.Jak kogoś to interesuje to zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czy ktoś stąd ma konto na Benchmark.pl ? :P

Bo kurcze fajnie jakby na mnie tam zagłosował na mnie w tym Ulepszamy Sprzet Benchmarkowców :P

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Ulepszamy_sprzet_benchmarkowcow_edycja_V_-_kryptonim_Core_i7-2055.html

Co miesiąc ulepszają komputer jednego z userów, którego wytypował lud, więc jakby ktoś na mnie oddał głos byłoby fajnie, tylko tam jestem pod Nickiem: Darkeners :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemaneczko,

poszukuje laptopa +/- 2000 zł. Ma to byc laptop do pracy, nie do gier. Czyli dluga praca na baterii, wytrzymaly, niezbyt skomplikowany(on bedzi dla cioci, a ona nie siedzi w tym za bardzo ;p). Ogolnie laptop do pracy dla ''zoltodzioba''. Pomoze ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 20:27, blacklio2 napisał:

Masz od tego odpowiedni wątek, poszukaj

aha, czyli tutaj nikt sie na tym nie zna? tak bardzo odbiegam od tematu? jak tak to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym was prosić o opinię czy pentagram Karakorum jest wart swojej ceny (ok 90zł) czy może lepiej dopłacić prawie drugie tyle do ninja czy mugena? Dodam, że cisza nie jest priorytetem, bo w pokoju non stop chodzi drugi stary komputer który jest głośniejszy.

[edit] a może polecicie jeszcze coś innego (procesor C2D E8400)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 22:08, Nufiko napisał:

Chciałbym was prosić o opinię czy pentagram Karakorum jest wart swojej ceny (ok 90zł)
czy może lepiej dopłacić prawie drugie tyle do ninja czy mugena? Dodam, że cisza nie
jest priorytetem, bo w pokoju non stop chodzi drugi stary komputer który jest głośniejszy.

[edit] a może polecicie jeszcze coś innego (procesor C2D E8400)


Piekny, niewielki i wydajny:

http://www.nokaut.pl/oferta/zalman-cnps9700-nt-socket-775-754-939-940-am2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2009 o 22:26, Misquamaqus napisał:

Piekny, niewielki i wydajny


i drogi... ;p
Ciekawe jak dobrze takie cacko chłodzi? Ktoś ma? Jakie różnice między BOXowym a tym? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 22:49, WhiteMamba napisał:


> Piekny, niewielki i wydajny

i drogi... ;p
Ciekawe jak dobrze takie cacko chłodzi? Ktoś ma? Jakie różnice między BOXowym a tym?
;d


W tej cenie to ja już bym bardziej pytał jaka różnica między tym a ninja 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 22:49, WhiteMamba napisał:


> Piekny, niewielki i wydajny

i drogi... ;p
Ciekawe jak dobrze takie cacko chłodzi? Ktoś ma? Jakie różnice między BOXowym a tym?
;d


Na nie kręconym E8400 wydajność ma trochę większą od mugena, ale za to dużo głośniejszy jest w stresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak dobrze takie cacko chłodzi? Ktoś ma? Jakie różnice między BOXowym a tym?

Zarty sobie robisz ?...
Ten zalman jest w scislej czolowce pod wzgledem wydajnosci. Wystarczy zmienic coolerek lub ustawic w biosie sredni poziom obrotow w stresie. Po co od razu max obroty skoro jego wydajnosc bije mugena ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 22:26, Misquamaqus napisał:


Piękny nie piękny a jak stosunek cena/jakość wypada do tych co podałem, bo jak na razie skłaniam się ku karakorum, ale jak inne są dużo wydajniejsze to jeszcze rozważę inne propozycje.

[edit] i tak mam 2 radki 4850 na domyslnym chłodzeniu więc te kilka stopni więcej różnicy dużej nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2009 o 23:25, Nufiko napisał:

Piękny nie piękny a jak stosunek cena/jakość wypada do tych co podałem, bo jak na razie
skłaniam się ku karakorum, ale jak inne są dużo wydajniejsze to jeszcze rozważę inne
propozycje.

[edit] i tak mam 2 radki 4850 na domyslnym chłodzeniu więc te kilka stopni więcej różnicy
dużej nie robi.


Nastepny user nie doceniajacy piekna i wydajnosci :(.

Zobacz jaka jest wydajnosc zalmana 9700....
Cena teraz oscyluje w granicach 145 zl.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3838-80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się