Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2009 o 18:41, Crew_900 napisał:

To możecie napisać czy dostałby mocnego kopa mój komp po zmianie na taki procesor ? :
http://allegro.pl/item665262670_intel_core_2_..._box_e0.html


Szczerze powiedziawszy to nie sądzę. Znacznie lepiej byś wyszedł kupując jakiegoś C2D 8xxx. Ale oczywiście można się nie zgodzić. Nie bedę sie upierał. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 19:33, dales napisał:

Witam mam pytanie czy geforcee 8800 gt jest lepszy od geforcee 9600 ?

Jest lepszy od 9600

Dnia 30.06.2009 o 19:33, dales napisał:

a i czy opłaca się kupowac geforcee 9400?

Nie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 19:33, dales napisał:

Witam mam pytanie czy geforcee 8800 gt jest lepszy od geforcee 9600 ?
a i czy opłaca się kupowac geforcee 9400?


Tak, GeForce 8800GT > GeForce 9600 (GT albo inny...) > GeForce 9400 (chocby dlatego, ze ten ma szyne 128-bit, czy jeszcze mniejsza, wiec w nowe gry raczej sobie na takowej karcie nie pograsz...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 19:36, dales napisał:

a do gier które karty są lepsze i radeony czy geforcee?


Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektóre gry lepiej działaja pod Radeonem inne pod GF. Róznie to bywa. Róznice w wydajnosci niekiedy siegają nawet kilkunastu procent na korzyśc którejś karty. Trzeba przeglądać testy i sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 17:20, GANGSTERR napisał:

nie rany, tylko pitolisz. Ja po siedzeniu na Viście i siódemca uważam teraz XP za niezłe
g**no (no, moze nie az tak...)

A co do pytania. Ciężko poszukac po sklepach i dodać ceny tych dwóch rzeczy?

Ściągnij Windows 7 RC i użytkuj go (tak, tak, legalnie) gdzieś do połowy 2010 roku i
zapomnij o starusienkim XP



WTF? Za darmochę? Eeee tam, to przesz nie możliwe, beta jakaś czy podobne gumno. Poza tym, ile to to waży? I działa z wszystkimi gierkami na XP/ Viśta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 20:31, script_user_name napisał:

WTF? Za darmochę? Eeee tam, to przesz nie możliwe, beta jakaś czy podobne gumno. Poza
tym, ile to to waży? I działa z wszystkimi gierkami na XP/ Viśta?


tak za free. Jest to wersja RC (relase candidate) czyli jeśli nie znajdą większych błędów to ta wersja trafi do sklepów. Waży 1 DVD. Jeszcze nie trafiłem gry która by mi nie poszła (GTA 4 wymagało tańca deszczu bo instalator twierdził że system jest nieobsługiwany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ;)

Znalazłem na złomowisku jakiegoś kompa - możecie mi coś powiedzieć o tych częściach? :D
- Dysk Seagate 10,005MB!!!
- Grafika S3 na PCI :) (przyda się)
- Przejściówka gniazdo → socket, a w nim procek! Celeron jakiś...
- O płytach głównych się nie wypowiem - zabrałem co najcenniejsze, karty sieciowe porzuciłem XD
- Creative Sound Blaster LIVE! o oznaczeniu CT4830 - głównie o niego mi chodzi - lepszy od integry na mobo? Całkiem dobra jest... (Fox P35A-S).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 17:20, HumanGhost napisał:

> Właśnie jest możliwość. W 550 są 4 rdzenie, z czego 2 "wyłączone" :) I podobno w
95% przypadków daje się odblokować choć 1 sprawny rdzeń.

A tak, faktycznie. Dwa rdzenie zostały fabrycznie wyłaczone. Z tym, że w tym przypadku
nie chodzi jedynie o możliwość ich odblokowania. Liczy się tez stabilnośc pracy takiego
procesora. A z tego co widzę, po opiniach na zagranicznych stronach, bywa z tym różnie.
Odblokować w tym przypadku to nie problem. Problemem jest zmusić do stabilnej pracy a
to w tym przypadku czysta gra losowa i kwestia farta.
Osobiście bym nie próbował. Szkoda czterech stów.


No ok, a w takim przypadku nie opłaca mi się bardziej kupić np. Phenoma X3 8750 BE ? CO 3 rdzenie to nie 2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... było to już przerabiane. Liczy się także architektura rdzenia, a Phenom I to konstrukcja bardzo przeciętna (niektorzy mówią, że wręcz nieudana). Bierz tego 550 a nie sie caly czas czaisz i czaisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 22:34, GANGSTERR napisał:

... było to już przerabiane. Liczy się także architektura rdzenia, a Phenom I to konstrukcja
bardzo przeciętna (niektorzy mówią, że wręcz nieudana). Bierz tego 550 a nie sie caly
czas czaisz i czaisz


Czaję się, bo kupuję go za 3 tygodnie, a do tego lubię sobie porównywać, "grzebać" w recenzjach, testach etc ;) Wszystko byłoby super, gdyby Phenom II X2 550 dawałgrze, wykorzystującej więcej niż 2 rdzenie, większego kopa niż procesor 3-rdzeniowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, phenom II ma nowsza, lepszą architekturę. Po drugie, jest znacznie wyżej taktowany (3,1 GHz kontra 2,3 GHz), a to nadal robi dużą róźnicę. Do tego dochodzi możliwość oblokowania rdzeni więc z X2 masz możliwość zrobienia sobie X4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 23:51, GANGSTERR napisał:

Po pierwsze, phenom II ma nowsza, lepszą architekturę. Po drugie, jest znacznie wyżej
taktowany (3,1 GHz kontra 2,3 GHz), a to nadal robi dużą róźnicę. Do tego dochodzi możliwość
oblokowania rdzeni więc z X2 masz możliwość zrobienia sobie X4


Zacytuję HumanGhosta ;)

"A z tego co widzę, po opiniach na zagranicznych stronach, bywa z tym różnie. Odblokować w tym przypadku to nie problem. Problemem jest zmusić do stabilnej pracy a to w tym przypadku czysta gra losowa i kwestia farta.
Osobiście bym nie próbował. Szkoda czterech stów."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i? Nic nowego mi nie napisałeś. Ja powiedziałem, że jest to możliwość. Zawsze ją lepiej mieć niz nie. Po pierwsze, wszystko odnosi się do tego, na jaką sztukę się trafi. Czy te rdzenie będą zablokowane ze względu na to, że były uszkodzone/nie przeszły rygorystycznych testów (w tym przypadku wystarczy np. podbicie napięcia lub lekkie obniżenie taktowania) czy też zostały wyłączone ponieważ jest duże zapotrzebowanie na wersje X2. Wtedy ma sie pełnoprawnego X4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się