Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2009 o 10:39, barth89 napisał:

Właśnie przed chwilą dotarła do mnie paczka z Phenomem II X2 550 i z AsRockiem A780GXH


Nie wiem czy coś się zmieniło od starych czasów ale AsRocka to bym nigdy nie wziął. Po prostu słaba firma. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie mogę nic powiedzieć o częściach :P

Właśnie wsadziłem do komputera nową płytę główną i procesor, później oczywiście przeinstalowałem Windowsa (Vista).
Płyta główna to AsRock A780GXH ze zintegrowaną kartą graficzną Radeon 3200. Procesor to Phenom II X2 550. Bios procesor wykrywa jako "unkown model", natomiast Windows nie widzi w ogóle karty graficznej - moja to Radeon 4850.

Sprawdzałem to programem GPU-Z i informuje mnie on, że mam "Standardową kartę graficzną VGA".
Moja grafika jest podłączona, w BIOSie primary graphic adapter to PCI-E, a monitor oczywiście też podpięty jest do mojej grafiki. Co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2009 o 19:46, dawidos160 napisał:

Nie wiem czy coś się zmieniło od starych czasów ale AsRocka to bym nigdy nie wziął. Po
prostu słaba firma. :)


Ja mam AsRock, nie narzekam, wszystko dziala dobrze, procek podkrecalem i nie ma zadnych problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2009 o 19:42, Ancient_Lord napisał:

No ładna, a co powiesz nad ModeCom Harry Black?


Jeżeli już chcesz tyle kasy wydać to bierz lepiej Cooler mastera Centurion 590. Kapitalnie przewiewna, ten ModeCom trochę lipnie w tej kwestii wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 19:50, nov_pl napisał:


> Nie wiem czy coś się zmieniło od starych czasów ale AsRocka to bym nigdy nie wziął.
Po
> prostu słaba firma. :)

Ja mam AsRock, nie narzekam, wszystko dziala dobrze, procek podkrecalem i nie ma zadnych
problemow


Ja miałem dwa. Poza tym pracowałem w serwisie komputerowym :) Podkręcać na tym ? Taa o 200-300 mhz. Więcej bym się nie odważył. Ale fakt,że płyta jak na niskobudżetówkę to ciężka do zajechania. Jak mi padły kondensatory,to wylutowałem, wlutowałem nowe ( po drodze przejechałem lutownicą po szynie danych ) ale działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 19:51, igor8472 napisał:

Jeżeli już chcesz tyle kasy wydać to bierz lepiej Cooler mastera Centurion 590. Kapitalnie
przewiewna, ten ModeCom trochę lipnie w tej kwestii wygląda...


No właśnie budżet nie może przekroczyć 3 kafelków.

A jaka do tego Płytka Główna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 18:10, GANGSTERR napisał:

Asrock ostatnim czasem zbiera dobre recenzje ;)

Mi się trafił jakiś wadliwy egzemplarz i po tygodniu wysiadł, ale mam nadzieję, że to tylko taki jeden przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleciłby ktoś kompa do 2400zł?

zależy na 4 jajowym Intelu :)

Dzięki za wszelką pomoc, niestety sam nie mogę teraz tego zobaczyć bo wyjeżdżam o 4 rano i zalatany jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asrock dla mnie to kompletne dno, jednak ostatnio czytalem pare artykulow i kurde zbiera swietne wrecz opinie. Cena takiego np. asrocka x58 tez jest wysoka a to by oznaczalo, ze faktycznie cos w tym jest. Skoro asrock x58 kosztuje tyle co dfi x58 dk, to musi byc swietny.
Trafiles na wadliwa sztuke, ktora napewno tez by sie mogla przytrafic w lepszych markach.
Nie wiem jak oni to zrobili skoro byly to odpady asusowskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma być komp do grania oparty na 4 jajowcu, i to jeszcze od intela to zapomnij, nie za ta kasę. Chyba, ze to nie ma byc komp do grania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz:
AMD athlon64 x2 5200+ (2,71ghz)
2gb ram
płyta główna ASUS M2N-E
i... nvidia geforce 8600gt (256mb)
i chcę kupić nową kartę (bo ta już doprowadza mnie do szału, ledwo zipie przy nowszych (i nie tylko) grach w 1024x768, a jeśli już działa tak że da się grać to co chwila jakieś BSODy (zwykle jakiś problem z kartą) lub crashe/zwiechy)

Jaką kartę wybrać (geforce) tak do 700, ew 800zł, żeby dawała radę na teraz i najbliższą przyszłość? (w 1280x1024, bo większej i tak nie mogę)

-Gigabyte GeForce GTX 260 896MB GDDR3
-Zotac GeForce GTX 260 AMP! Edition
(rankingu na chip.pl)
czy może lepiej jakąś inną ?

I przy okazji, jak w zasilaczu jest kabelek do grafy (dodatkowe zasilanie?), i mi się urwał jeden z nich (tj z wtyczki 1 drucik wypadł) to jeśli będzie potrzebny, i ręcznie się go naprawi to (brat/tata da radę ;]) będzie dobrze, czy muszę liczyć też nowy zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 23:36, Vicot napisał:

I przy okazji, jak w zasilaczu jest kabelek do grafy (dodatkowe zasilanie?), i mi się
urwał jeden z nich (tj z wtyczki 1 drucik wypadł) to jeśli będzie potrzebny, i ręcznie
się go naprawi to (brat/tata da radę ;]) będzie dobrze, czy muszę liczyć też nowy zasilacz?


A jaki masz ten zasilacz ?.
Jak wtyczke naprawisz, to bedzie git. Do gtx 260 bedziesz potrzebowac dwuch 6 pinowych wtykow pci-e.
Mialem gtx 260 i karta wymiata. Musisz tego atchlonka pogonic, bo karta umrze z nudow :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 23:58, Misquamaqus napisał:

Mialem gtx 260 i karta wymiata. Musisz tego atchlonka pogonic, bo karta umrze z nudow
:)).


troche? ;> ci 6000+ ją ograniczał ;p

Vicot

Bez 3,5 GHz (no może ciutkę mniej) na tym procu nie masz co do niej podchodzić. Jesli jesteś fanboyem i wierzysz w bajki, że nvidia jest zajebista i nigdy sie ine psuje, to do tego proca nie brałbym więcej niz GTS 250.

Ewentualnie poczekaj do października (premiera win 7) do premiery ATI Radeon HD 5xxx z obsługą Dx 11 wykonanych w 40 nm(nvidia bedzie miała karty z Dx 11 w 40 nm dopiero w 2010 roku)

Pozostaje jeszcze kwestia zasilacza

BTW
Ma ktoś pojęcie gdzie w BIOS'ie wyłącza sie tryb turbo? Cały BIOS przeszukałem i chyba ślepy jestem. Przynajmniej zebrałem się w sobie i puściłem pamięci na 2k MHz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phenom II X2 jest po prostu rewelacyjny! Przykładowo - w GTA IV miałem średnio 23-30 FPS (w zależności czy pieszo czy w samochodzie). Teraz spokojnie w aucie (gdzie wtedy na 5200+ było ok. 25 FPS) jest spokojnie 40-45 klatek :)

Dzięki wielkie, że doradziliście mi właśnie ten procesor! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 22:20, GANGSTERR napisał:

Jesli to ma być komp do grania oparty na 4 jajowcu, i to jeszcze od intela to zapomnij,
nie za ta kasę. Chyba, ze to nie ma byc komp do grania...


Wiem, pisze to też na prośbę kolegi. Osobiście za te kwote składałbym z AMD, Kingstona, Segate, Asrocka (boże módl się żeby nie) i jakiegoś radka cena / jakość :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za to kwotę to kupi Q9400 który jest taktowany zegarem 2,66 ktory najzwyczajniej jest za niski, wiec trzeba by kręcić. Licząc pozostałe komponenty (dobrej jakości) to kasy zostanie tak na HD 4830/ GF 9800 GT, gdzie takie karty przy takim procu nie maja sensu...

Tu mozna by wziąść Phenom''a II X2 550 lub X3 710/720, spróbować odblokować go do wersji X4 oraz powinno starczyć na kartę pokroju HD 4870/ GTX 260.

Pogadaj z kumpel, bo w mojej opinii robi błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się