Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

A myślisz, że nie probowałem...

Grafa pokroju 7900 Sg to jakieś 150 zł, proc z chłodzeniem tez jakieś 100-150 zł. To już ci daje prawie 300 zł.Teraz znajdź za 200 zł mobasa, ramy, zasilacz, obudowe i dolicz koszty przesyłki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, zamierzam kupić proce konkretnie Pentium E5200. Ale on jest wykonany w technologi 45nm, a słyszałem ze nie każda płyta głowna go obsługuje, i teraz pytanie czy wiek płyty głównej ma jakies znaczenie, czy ważne że socket pasuje:)) ? bo jeśli ma to kupie sobie E2160:)) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 08:58, FerraEnzo napisał:

Mam pytanie, zamierzam kupić proce konkretnie Pentium E5200. Ale on jest wykonany w technologi
45nm, a słyszałem ze nie każda płyta głowna go obsługuje, i teraz pytanie czy wiek płyty
głównej ma jakies znaczenie, czy ważne że socket pasuje:)) ? bo jeśli ma to kupie sobie
E2160:)) pozdr


Liczy się przedewszystkim chipset, ale do wielu starszych płyt producenci wypuścili update BIOSu, które dodają obsługę takich procków. Ogólnie nie ma reguły i trzeba sprawdzić na stronie producenta czy płyta obsługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
AMD Phenom II X4 945 Quad-Core /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/
640 zł

Płyta główna:
Gigabyte MA790X-UD3P /AMD 790X/
349 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PK
235 zł

Dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]
180 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4890 Plus 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
795 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223B SATA (black)
95 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 333 (Black)
149 zł

Zasilacz:
OCZ StealthXStream 500W
230 zł

Suma: 2673 zł


To konfiguracja jaką podał mi GANGSTERR z tym że Radka HD 4870 zamieniłem na 4890. Moje pytanie. Czy jest większy sens dopłacać do 4890 Plus czy zwykłą 4890?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ja w ogóle widzę średni sens w dopłacaniu 400 zł do HD4890. Osobiście bym proponował Crossfire 2xHD4870, cenowo wyjdzie 8 zł drożej, wydajność tak o 70% lepiej niż HD4890. Fakt, że rozsądnie byłoby wtedy też wziąć nieco mocniejszy zasilacz (np. Chieftec 550W), choć nie jest to konieczne do stabilnego działania PC-ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sprawę - otóż niedawno miałem małą awarię mojej płyty głównej Foxconn P35-AS i oddałem ją do serwisu. Dzisiaj dostałem wiadomość, że wymienią mi ją na jak piszą nowszy model Gigabyte GA-EP43-DS3. Czy taka wymiana nie będzie dla mnie stratna? I czy jest jakieś pole manewru w przypadku takiej wymiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 15:08, reykan napisał:

Mam taką sprawę - otóż niedawno miałem małą awarię mojej płyty głównej Foxconn P35-AS
i oddałem ją do serwisu. Dzisiaj dostałem wiadomość, że wymienią mi ją na jak piszą nowszy
model Gigabyte GA-EP43-DS3. Czy taka wymiana nie będzie dla mnie stratna? I czy jest
jakieś pole manewru w przypadku takiej wymiany?


Hmmm, topowa do O/C płyta pod P35 vs Giogabyte P43? Ta pierwsza daje większy potencjał O/C. Zobacz, za ile kupiłeś swojego Foxconna - w serwisie mają obowiązek wymienić na płytę o takiej samej wartości jak twoja w chwili zakupu, o czym warto by im było przypomnieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 15:16, ziptofaf napisał:

Hmmm, topowa do O/C płyta pod P35 vs Giogabyte P43? Ta pierwsza daje większy potencjał
O/C. Zobacz, za ile kupiłeś swojego Foxconna - w serwisie mają obowiązek wymienić na
płytę o takiej samej wartości jak twoja w chwili zakupu, o czym warto by im było przypomnieć...


Za płytę jak wynika z faktury zapłaciłem 330zł. Nowa proponowana płyta w sklepie jest do kupienia za 291zł. Dodam jeszcze, że sklep to morele.net. Jeszcze tylko mam pytanie czy to jest obowiązek taka wymiana na towar o tej samej lub wyższej wartości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 15:22, reykan napisał:

Za płytę jak wynika z faktury zapłaciłem 330zł. Nowa proponowana płyta w sklepie jest
do kupienia za 291zł. Dodam jeszcze, że sklep to morele.net. Jeszcze tylko mam pytanie
czy to jest obowiązek taka wymiana na towar o tej samej lub wyższej wartości?


Tak, chociaż czasem zdarza się, iż zamienia się na produkt lepszy, ale tańszy (np. 7600GT kupiony kiedyś za 700 zł na 9600GT za 500), fakt, że masz prawo się o to kłócić, także na drodze prawnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 15:22, reykan napisał:

Za płytę jak wynika z faktury zapłaciłem 330zł. Nowa proponowana płyta w sklepie jest
do kupienia za 291zł. Dodam jeszcze, że sklep to morele.net. Jeszcze tylko mam pytanie
czy to jest obowiązek taka wymiana na towar o tej samej lub wyższej wartości?


Tak bo zgodnie z prawem jeśli nie są w stanie naprawić lub wymienić na taki sam to możesz zażądać zwrotu pieniędzy albo wymiany na produkt o tej samej lub niższej wartości. Wartość jest liczona w momencie zakupu a nie wartość obecna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 15:25, ziptofaf napisał:

Tak, chociaż czasem zdarza się, iż zamienia się na produkt lepszy, ale tańszy (np. 7600GT
kupiony kiedyś za 700 zł na 9600GT za 500), fakt, że masz prawo się o to kłócić, także
na drodze prawnej.


A można np zaproponować dopłacenie do lepszej płyty głównej od ceny 330zł? Tzn jakbym chciał kartę za 350zł to dopłaciłbym 20zl czy nie bardzo? Czy mam do tego prawo? Nie chcę by wcisnęli mi jakiś bubel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 15:29, reykan napisał:

A można np zaproponować dopłacenie do lepszej płyty głównej od ceny 330zł? Tzn jakbym
chciał kartę za 350zł to dopłaciłbym 20zl czy nie bardzo? Czy mam do tego prawo? Nie
chcę by wcisnęli mi jakiś bubel.


A tutaj to już nie wiem jak jest od strony prawnej, chociaż dość często zdarzają się takie sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2009 o 15:29, reykan napisał:

A można np zaproponować dopłacenie do lepszej płyty głównej od ceny 330zł? Tzn jakbym
chciał kartę za 350zł to dopłaciłbym 20zl czy nie bardzo? Czy mam do tego prawo? Nie
chcę by wcisnęli mi jakiś bubel.


Napisz do nich z pytaniem czy mozna doplacic do lepszej plyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie poradzicie chłodzenie do E8400??

.... bo to boxowe nie mam siły... w sklepie złożyli kompa ale pasty to chyba nie dali - rozłożyłem więc dałem jakaś tam pastę AC no i chcąc ponownie założyć to sie namordowałem jak cholera (wentylator nie dochodził do końca) czy to od temperatur jakie były (w stracie prawie 90 stopni)może coś w sklepie skopali czy co jeden z zatrzasków się uplastycznił i jest jaki jest... wiec całość jest teraz na patrz na mnie a nie rusz mnie..... ale posmarowałem pasta AC trzyma się puki co ale jak długo cholera wie...


Przepraszam za te cholery ale mnie cos strzela jak widzę tak spartoloną robotę... druga sprawa że inżynierowie projektujący te zatrzaski chyba są jacyś dziwni? :P

PS wiem że to nie temat do tego ale sie przy okazji jeszcze pod pytam:
czy dla E8400 temp w idle od 37 do 44 a w stresie około 61 jest przyzwoita? (box chłodzenie puki co) niekrecony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 15:29, reykan napisał:

A można np zaproponować dopłacenie do lepszej płyty głównej od ceny 330zł? Tzn jakbym
chciał kartę za 350zł to dopłaciłbym 20zl czy nie bardzo? Czy mam do tego prawo? Nie
chcę by wcisnęli mi jakiś bubel.


Zawsze można, a jak nie będą chcieli to żądasz zwrotu kasy i potem sam dokładasz do tego co dostaniesz i kupujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 15:31, ziptofaf napisał:

A tutaj to już nie wiem jak jest od strony prawnej, chociaż dość często zdarzają się
takie sytuacje.


Aha w każdym razie mam prawo do otrzymania towaru o wartości co najmniej 330zł? Dzięki wszystkim za pomoc. Zaraz napiszę.

PS Aha czyli rozumiem, ze mam rowniez prawo do zwrotu pieniedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim E8400 w idle mam podobnie jak u Ciebie ale w stresie trochę niżej. Przyznam że boxowe chłodzenie się zakłada ciężko, ale łatwo sprawdzić czy założyłeś poprawnie wystarczy pociągnąć za ten bolec i jak nie odskakuje to znaczy że siedzi dobrze a jak odskakuje to trzeba mocniej docisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2009 o 15:32, Konrad162 napisał:

PS wiem że to nie temat do tego ale sie przy okazji jeszcze pod pytam:
czy dla E8400 temp w idle od 37 do 44 a w stresie około 61 jest przyzwoita? (box chłodzenie
puki co) niekrecony


Dla e8400 temperaura 37-44 st C w idle jest ok.
Sciagnij i wlacz test occt dla "cpu: : linpack".

Zrob fotke powiedzmy z 10 minuty testu. Pokaz na forum.

http://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/OCCT-Perestroika.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 15:34, reykan napisał:

PS Aha czyli rozumiem, ze mam rowniez prawo do zwrotu pieniedzy?


No to jest tak, że możesz nie chcieć tego co proponują z różnych względów (np. kolor Ci się nie podoba) a skoro nie mogą dać tego co kupiłeś to wtedy muszą zwrócić pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się