Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2009 o 15:32, Konrad162 napisał:

Witam jakie poradzicie chłodzenie do E8400??

Arctic Cooling Freezer 7 PRO - cena poniżej 80 zł, chłodzi bardzo skutecznie. I, o ile nie jest ci potrzebny jakiś super wypas wentylator z 30 cm radiatorem, to nie warto nic droższego kupować.

Dnia 12.08.2009 o 15:32, Konrad162 napisał:

PS wiem że to nie temat do tego ale sie przy okazji jeszcze pod pytam:
czy dla E8400 temp w idle od 37 do 44 a w stresie około 61 jest przyzwoita? (box chłodzenie
puki co) niekrecony

61 stopni? Jeszcze znośna, chociaż przyzwoitą bym jej nie nazwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 15:38, ziptofaf napisał:

> Witam jakie poradzicie chłodzenie do E8400??
Arctic Cooling Freezer 7 PRO - cena poniżej 80 zł, chłodzi bardzo skutecznie. I, o ile
nie jest ci potrzebny jakiś super wypas wentylator z 30 cm radiatorem, to nie warto nic
droższego kupować.

jeszcze ludzie widziałem montowali na E8400 "scythe mugen" dość masywną konstrukcją się wydaje. Co o nim sądzisz?

Dnia 12.08.2009 o 15:38, ziptofaf napisał:

61 stopni? Jeszcze znośna, chociaż przyzwoitą bym jej nie nazwał.

w normalnym stresie nie patrzyłem ale żeby na szybko sprawdzić to odpałiłem dwa SP2004 na opcji small FFTs -stress CPU i każdy z dwóch na osobnym rdzeniu... więc to taki bardziej wymagający test niż gry tak mi się zdaje...
Czyż nie? bo może się mylę więc proszę o wyprowadzenie z błędu

PS. zresztą było ponad 88 stopni w nie całe sekund parę a teraz jest w przeciągu 30 min nie więcej niż 62 stopnie... więc co jak co ale na pewno jest lepiej niż było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 15:45, Konrad162 napisał:

jeszcze ludzie widziałem montowali na E8400 "scythe mugen" dość masywną konstrukcją się
wydaje. Co o nim sądzisz?

No właśnie mówiąc 30 cm radiatory to właśnie produkty Scythe miałem na myśli :P (ten Mugen ma rozmiary 130 x 100 x 158 mm) Chłodzi świetnie, tylko po wsadzeniu wygląda, jakby miał wyrwać procesor z płyty głównej (900g waży :)). Jest warty kupna (tylko do tanich się nie zalicza), tylko warto zerknąć, czy zmieści się w obudowie :)

Dnia 12.08.2009 o 15:45, Konrad162 napisał:

w normalnym stresie nie patrzyłem ale żeby na szybko sprawdzić to odpałiłem dwa SP2004
na opcji small FFTs -stress CPU i każdy z dwóch na osobnym rdzeniu... więc to taki bardziej
wymagający test niż gry tak mi się zdaje...
Czyż nie? bo może się mylę więc proszę o wyprowadzenie z błędu

To zależy od gier, ale zazwyczaj 2xSP2004 daje maksymalną możliwą do uzyskania dla procka temperaturę.

Dnia 12.08.2009 o 15:45, Konrad162 napisał:

PS. zresztą było ponad 88 stopni w nie całe sekund parę a teraz jest w przeciągu 30 min
nie więcej niż 62 stopnie... więc co jak co ale na pewno jest lepiej niż było :P

No, poprawa jest do poziomu znośnego. Aż dziwne, że przy poprzedniej temperaturze komp ci się nie wyłączał, u mnie robi to już przy 80 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiele jest dziwnych wypowiedzi jak to ludzie osiągnęli 3.8 ghz i 4 ghz na boxowym stabilnie i w ogóle z niskimi temp..... ciekawe jak oni to zrobili...

PS dzięki za radę co do coolera pomierzę i zobaczę co tam wybrać... jak ten duży będzie kosztować koło 100zł to może i warto? no nic muszę się zastanowić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E8400 idzie sdpokojnie na 4.0 ghz, ale juz na lepszym chlodzeniu niz boxowe. Zrob test occt cpu : linpack i pokaz.
Zobaczymy jak temperaturki. Dla zachety wrzucam fote z 10 minut u mnie.

20090812164307

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 16:43, Misquamaqus napisał:

E8400 idzie sdpokojnie na 4.0 ghz, ale juz na lepszym chlodzeniu niz boxowe. Zrob test
occt cpu : linpack i pokaz.
Zobaczymy jak temperaturki. Dla zachety wrzucam fote z 10 minut u mnie.


hmm ale na podstawowych ustawieniach? bo teraz trochę zwiększyłem napięcie i taktowanie do 3.8 ghz i SP2004 x2 leci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 17:01, faraoneek23 napisał:

Hej, jaką najlepszą kartę graficzną mogę podpiąć do płyty głównej MSI K9N Platinium nForce
570


jesli nie podkrecisz proca nie ma sensu brać czegos mocniejszego niż 9600 GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 16:38, Buhahahahaha napisał:

Witam, moglibyście mi podac jakis dobry zestaw na PC do 2k?


Procesor:
AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/
360 zł

Płyta główna:
Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/
259 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PK
235 zł

Dysk twardy:
Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12
190 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
499 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223B SATA (black)
95 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black)
149 zł

Zasilacz:
OCZ StealthXStream 500W
230 zł

Razem: 2017 zł
www.esc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2009 o 16:58, Konrad162 napisał:

hmm ale na podstawowych ustawieniach? bo teraz trochę zwiększyłem napięcie i taktowanie
do 3.8 ghz i SP2004 x2 leci :P


Zrob tescik occt, ktory zalinkowalem. W priorytecie cpu : linpack go pusc. Mozesz go podkrecic.
Bedziesz widziec temperatury i napiecia. Pokaz na forum, bo jestem ciekawy ile masz stopni.

U mnie pokazyuje ponad 70 st C a radiator jest cieply. Tysiac razy zmienialem paste i sprawdzalem docisk.
Nawet szarpnalem sie na paste liquid pro :)).
Cos mam chyba z czujnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam duuuzzzzy problem :( :( kupiłem nowa płyte główna gigabyte plus procek e5200. Podpiąłem wszytsko i gdy włączam komp nic sie nie dzieje :(( nie mam pojęcia co jest grane:( możliwe zeby poszedł zasilacz:(?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 18:36, FerraEnzo napisał:

Mam duuuzzzzy problem :( :( kupiłem nowa płyte główna gigabyte plus procek e5200. Podpiąłem
wszytsko i gdy włączam komp nic sie nie dzieje :(( nie mam pojęcia co jest grane:( możliwe
zeby poszedł zasilacz:(?


Voltomierz do reki zmierz linie 12, 5 i 3.3 volta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ciekawe skad wezme voltomierz :( :P a tak serio to co moze byc przyczyna ?? możliwe ze nie chce sie włączyc bo żle wpiąłem kabelki od powera? i on sie właczył na chwilke dosłownie wystartował wentyl na procu i sie sam wyłączył, i dlatego boje sie że to zasiłka poszła:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 16:43, Misquamaqus napisał:

E8400 idzie sdpokojnie na 4.0 ghz, ale juz na lepszym chlodzeniu niz boxowe. Zrob test
occt cpu : linpack i pokaz.
Zobaczymy jak temperaturki. Dla zachety wrzucam fote z 10 minut u mnie.


Wyniki testu razem z 2 wykresami... niestety bez OC ponieważ procesor podkręcony na 3.8 ghz z napięciem 1.3 (o ile pamiętam) trwa jakieś marne sekundy :F bo zaraz jest kwa kwa :D i że temp za duża tylko nie sprawdzałem jeszcze temp na radiatorze (na pewno jest dobrze zamontowany bo próbowałem dociskać ale to nic nie dało na obniżenie temp. - poprzednio dawało, jak był montowany w sklepie). Ale zaraz sprawdzę tylko kompa zresetuje...
http://img514.imageshack.us/i/97182612.png/
http://img195.imageshack.us/i/2009081219h00cpu1.png/
http://img514.imageshack.us/i/2009081219h00cpu2.png/

PS mam jeszcze problemy z HDD bo lecą bad sektory jak się patrzy... SMART potwierdza :P więc dzisiaj i wczoraj pełny serwis problemów z kompem... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za drugi post ale:
zresetowałem komputer podkręciłem zwiększyłem napięcie do 1.31 taktowanie na 3.8 ghz i powiem Wam... że test tym occt wywalił mi się po 12 sek twierdząc że przekroczył temp ale radiator jest o temp mojego palca lub nieco cieplejszy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ihs''y na procesorach intela potrafia byc krzywe. czasami zdarza sie, ze srodek czapki jest wyzszy niz boki (albo na odwrot). w takiej sytuacji zadna pasta nie pomoze ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 19:33, faraoneek23 napisał:

Hej czy do podstawki AM2 mogę dać procesor pod AM2+ ?

sprawdź na stronie producenta czy Twoja płyta główna oblsuguje interesujący Cie model procesora. tak bedzie najprościej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się