Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Mam pytanie:
Czy taki laptop pociągnie takie gry jak Wiedźmin czy też Assassins Creed ? (o lepszych grach nie mowie nawet)
3GB DDR2
Ati HD 3470 (to ma wogóle swoją pamięć czy współdzieloną z Ram ?)
Intel Core Duo T3400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zepsuła mi się płyta główna bądź procek.... W ani jedno, ani drugie nie opłaca mi się inwestować (pod tego sock`a). I otóź rodzicie dają ok.500zł żebym zakupił części do kompa. Nie mśle że będzie jakiś szał, tylko żeby w takie nowsze gry można było grać (Wiedźmin, Stalker etc.). Procek chciałbym dać "Intel Pentium Dual Core E5200 2.5GHz - dwurdzeniowy" i do tego płyta główna z PCI-E 16x od Gigabayte.

Do tego jeszcze jakieś chłodzenie bo w zestawie chyba nie ma... Chyba że macie inne propozycje do tej niewielkiej ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepiej będzie jeśli zainwestujesz w ten procek:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_229&products_id=18998

i tą płytę:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_230&products_id=19271

Ewentualnie możesz trochę zaoszczędzić biorąc któryś z tych procków:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_229&products_id=19689
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_229&products_id=20404

Aczkolwiek ja proponowałbym ciut dopłacić i wziąć ten który podałem na początku.

I jeszcze jedno: chłodzenie jest dołączane do każdego procka, chyba że jest on podpisany jako wersja OEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panów.
Chciałbym zakupić nowy komputer + monitor. Mam do wydania 2800 zł. W tej kwocie musi się znaleźć jednostka ( obudowa, chłodzenie, wszystko! ) i jakiś monitor. Co do monitora, myśle, że 21'' (?). Nie zależy mi na ogromnych wymiarach, kosztem jakości. Byłbym baardzo wdzięczny gdyby ktoś mi odpowiedni zestaw ułożył. Sam jestem laikiem w kwestiach sprzętowych. Komputer będzie służyć do codziennych spraw jak przeglądanie stron, komunikatory, muzyka, czasem oglądanie filmów. Oprócz tego granie i obróbka zdjęć. Cóż liczę, że coś wymyślicie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/
439 zł

Płyta główna:
Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/
259 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PK
235 zł

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
195 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
515 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223B SATA (black)
95 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 335 (Black)
149 zł

Zasilacz:
OCZ StealthXStream 500W
230 zł

Monitor:
LG W2261VP-PF (2ms, DVI, HDMI, Full HD)
699 zł

Suma 2816 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2009 o 21:50, blacklio2 napisał:

Procesor:
AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/
439 zł

Płyta główna:
Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/
259 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PK
235 zł

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
195 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
515 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223B SATA (black)
95 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 335 (Black)
149 zł

Zasilacz:
OCZ StealthXStream 500W
230 zł

Monitor:
LG W2261VP-PF (2ms, DVI, HDMI, Full HD)
699 zł

Suma 2816 zł

Mam pytanie, czy taki zestaw byłby bardzo głośny ?
Jednostką którą obecnie posiadam jest cholernie głośna, a zależałoby mi na ciszy. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2009 o 22:59, Logan10 napisał:

A ona ma wlasną pamięć czy współdzieloną z Ram ???

Z tego co czytam, to ma 256MB własnej pamięci.
http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html
Patrząc po wynikach tej karty, to w miarę płynnie ruszą na niej gry z 2005, może 2006 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2009 o 23:27, ziptofaf napisał:

> A ona ma wlasną pamięć czy współdzieloną z Ram ???
Z tego co czytam, to ma 256MB własnej pamięci.
http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html
Patrząc po wynikach tej karty, to w miarę płynnie ruszą na niej gry z 2005, może 2006
roku.

Kurcze bo chciałbym znaleźć lapka w granicach 2000/2500 na którym pójdą takie gry jak Wiedźmin czy Assassins Creed :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 20:38, ankle napisał:

Co sądzicie o cztero-rdzeniówkach? Czy starsze gry na nie podziałają?


Mam cztery rdzenie i czasem nawet szybciej gry chodzą;) Jak już co to raczej możesz mieć problemy z Windowsem a nie procesorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochani, a do tego komputera z przed kilku postów, to jakiego systemu operacyjnego potrzebuję ?
Jaki system obsłuży mi wszystko, wszystkie rdzenie mają działać itd.
Nie wiedziałem w jakim temacie zapytać, więc pytam tutaj. Jak źle to sorrki :*
EDIT: Ooo, własnie, myślalem też na zamieniem procka na taki sam ( lub podobny), lecz z 4 rdzeniami. Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 10:00, Logan10 napisał:

Kurcze bo chciałbym znaleźć lapka w granicach 2000/2500 na którym pójdą takie gry jak
Wiedźmin czy Assassins Creed :(


W tej cenie bez szans. To musiałby być poziom Mobility Radeona HD2600XT, czy GeForce 9500GS, aby ww. tytuły działały jako tako płynnie. Z tego co widzę najtaniej, żeby to miało sens, to jest coś takiego:
http://www.ceneo.pl/2164286
Na max. detale bym jednak nie liczył, choć na średnich powinno być oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 23:32, krak2610 napisał:

Kochani, a do tego komputera z przed kilku postów, to jakiego systemu operacyjnego potrzebuję
?

Windows Vista Home Premium 64-bit, najlepiej od razu z możliwością zamiany na Windows 7, gdy ten już będzie miał swoją premierę.

Dnia 04.09.2009 o 23:32, krak2610 napisał:

Jaki system obsłuży mi wszystko, wszystkie rdzenie mają działać itd.
Nie wiedziałem w jakim temacie zapytać, więc pytam tutaj. Jak źle to sorrki :*
EDIT: Ooo, własnie, myślalem też na zamieniem procka na taki sam ( lub podobny), lecz
z 4 rdzeniami. Warto?

Różnica między 3, a 4 rdzeniami nie jest szczególnie duża, o ile komp używany głównie do grania, to taka zamiana nie ma sensu. A nawet jeżeli renderujesz itp. to też bym się dobrze zastanowił, czy warto. Quady z natury mają nieco gorsze wyniki w podkręcaniu niż trójrdzeniowce. Jeżeli jednak chcesz 4-rdzenie, to powinien to być co najmniej Phenom X4 920 - ma tyle samo megaherców, co X3 720, więc będzie przynajmniej tak samo szybki nawet w starszych programach, a o 25% w tych, które mogą użyć pełni jego mocy.

Nawiasem mówiąc, akurat ja bym proponował nieco inny monitor, niż ten podany przez blacklio2 - 22" i FullHD wcale nie są takim dobrym wyborem, lepiej przy tej przekątnej postawić na 1680*1050. Na przykład coś takiego: http://www.sferapc.pl/iiyama-lcd-22-prolite-e2207wsb2-wide-2ms-czarny-dvi/produkt/28658.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 00:40, ziptofaf napisał:

> Kochani, a do tego komputera z przed kilku postów, to jakiego systemu operacyjnego
potrzebuję
> ?
Windows Vista Home Premium 64-bit, najlepiej od razu z możliwością zamiany na Windows
7, gdy ten już będzie miał swoją premierę.

Czyli zwykła Vista 32bit mi tego nie obsłuży ? Czy na takiej też będzie w porządku. Przynajmniej do czasu kupna 7... :f

Dnia 05.09.2009 o 00:40, ziptofaf napisał:

> Jaki system obsłuży mi wszystko, wszystkie rdzenie mają działać itd.
> Nie wiedziałem w jakim temacie zapytać, więc pytam tutaj. Jak źle to sorrki :*
> EDIT: Ooo, własnie, myślalem też na zamieniem procka na taki sam ( lub podobny),
lecz
> z 4 rdzeniami. Warto?
Różnica między 3, a 4 rdzeniami nie jest szczególnie duża, o ile komp używany głównie
do grania, to taka zamiana nie ma sensu. A nawet jeżeli renderujesz itp. to też bym się
dobrze zastanowił, czy warto. Quady z natury mają nieco gorsze wyniki w podkręcaniu niż
trójrdzeniowce. Jeżeli jednak chcesz 4-rdzenie, to powinien to być co najmniej Phenom
X4 920 - ma tyle samo megaherców, co X3 720, więc będzie przynajmniej tak samo szybki
nawet w starszych programach, a o 25% w tych, które mogą użyć pełni jego mocy.

Nawiasem mówiąc, akurat ja bym proponował nieco inny monitor, niż ten podany przez blacklio2
- 22" i FullHD wcale nie są takim dobrym wyborem, lepiej przy tej przekątnej postawić
na 1680*1050. Na przykład coś takiego: http://www.sferapc.pl/iiyama-lcd-22-prolite-e2207wsb2-wide-2ms-czarny-dvi/produkt/28658.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 00:48, krak2610 napisał:

Czyli zwykła Vista 32bit mi tego nie obsłuży ? Czy na takiej też będzie w porządku. Przynajmniej
do czasu kupna 7... :f

Dowolny 32-bitowy system obsługuje 4GB RAM minus pamięć karty graficznej, z czego na 1 program może iść max. 2 GB. Działać więc będzie, ale po co niepotrzebnie blokować sobie możliwości rozwoju? Już teraz w kompach widuję po 6 GB RAM, więc kupowanie nowej 32 wydaje mi się po prostu bezsensowne. Ale jeżeli na chwilę obecną masz właśnie taki system (w wersji BOX rzecz jasna, bo OEM jest "przywiązane" do konkretnej płyty głównej, więc jak choć raz zainstalowałeś, to na nowym kompie nie będzie działać), to możesz przy nim pozostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się