Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jaką płytę główna polecacie do tego proca:Intel Core2 Quad Q8200 4x2.33 GHz BOX (LGA775, FSB 1333, 4MB, 64-bit)? I czy będzie lepszy od 3,0GHz x2 proca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 10:39, ankle napisał:

Jaką płytę główna polecacie do tego proca:Intel Core2 Quad Q8200 4x2.33 GHz BOX (LGA775,
FSB 1333, 4MB, 64-bit)? I czy będzie lepszy od 3,0GHz x2 proca


Jesli jeszcze nie kupiłeś tego proca to onim zapomnij, jest to kastrat. Jesli przymierzasz się do kupna 4dzeniowca, i w gre wchodzi tylko intel to albo Q6x00 lub Q9x50.

BTW, jaki budżet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 10:39, ankle napisał:

Jaką płytę główna polecacie do tego proca:Intel Core2 Quad Q8200 4x2.33 GHz BOX (LGA775,
FSB 1333, 4MB, 64-bit)? I czy będzie lepszy od 3,0GHz x2 proca


Cos z asusa np. P5Q-E lub dfi np. infinity dk p45 t2rs.
Jak pisal wczesniej Gangster nie kupuj q8200....q9550 bedzie o wiele lepszy z tym, ze jest drozszy.
Tu juz masz 12 mb pamieci L2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 00:29, ziptofaf napisał:

> Kurcze bo chciałbym znaleźć lapka w granicach 2000/2500 na którym pójdą takie gry
jak
> Wiedźmin czy Assassins Creed :(

W tej cenie bez szans. To musiałby być poziom Mobility Radeona HD2600XT, czy GeForce
9500GS, aby ww. tytuły działały jako tako płynnie. Z tego co widzę najtaniej, żeby to
miało sens, to jest coś takiego:
http://www.ceneo.pl/2164286
Na max. detale bym jednak nie liczył, choć na średnich powinno być oki.


I ta karta ma własną pamięć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 10:50, igor8472 napisał:

Jakie masz fundusze?

Mogę wydać jakieś 800 zł na procesor i płytę główną. Chodzi mi od dobry procesor którym pogram przez dobre 4 lata. Ale oczywiście cały czas nie muszę grać na max detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 13:06, ankle napisał:

> Jakie masz fundusze?
Mogę wydać jakieś 800 zł na procesor i płytę główną. Chodzi mi od dobry procesor którym
pogram przez dobre 4 lata. Ale oczywiście cały czas nie muszę grać na max detalach.


Nie ma takiego procesora, ktory mial by sie sprawdzac przez 4 lata.
za niecaly rok wychodzi procesor w technologii 32 nm...
Dojda nowe instrukcje.

Nie kupuje sie komputera na pare lat, no chyba, ze do biura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. Ja na jednym kompie przeszedłem liceum, na drugim prawie 4 lata studiów i dopiero na 8 semestrze kupiłem nowego i posłuży mi jeszcze długo. Tylko co jakiś czas dokupuję mu jakiś gadżet typu kasta, chłodzenie itp, ale póki co nic co by go przyspieszało. Z graniem nie mam problemów (poza starymi gierkami niestety, ale może przesiądę się na radeona w tandemie z geforcem pod CUDA, to będzie trochę z nimi łatwiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 15:12, hans_olo napisał:

To ciekawe. Ja na jednym kompie przeszedłem liceum, na drugim prawie 4 lata studiów i
dopiero na 8 semestrze kupiłem nowego i posłuży mi jeszcze długo. Tylko co jakiś czas
dokupuję mu jakiś gadżet typu kasta, chłodzenie itp, ale póki co nic co by go przyspieszało.
Z graniem nie mam problemów (poza starymi gierkami niestety, ale może przesiądę się na
radeona w tandemie z geforcem pod CUDA, to będzie trochę z nimi łatwiej).


Jestes bardzo tolerancyjny.
Dla mnie nie ma nawet cienia watpliwosci co do zmiany sprzetu na nowy po roku.
juz pisalem, ze wyjda nowe instrukcje, a do tego oprogramowanie. Paroletni sprzet bedzie dzialac, ale jak ?.

Przykladowo w takim xp nalezy miec wgrywane SP. Bez nich nie rusza gry, ktore takich poprawek wymagaja.
Na starych procesorach nie uruchomisz nowszych gier, bo nie maja np. SS2 czy nowszych instrukcji.

Bardzo zachowawczo podszedles do sprawy i za to piwko sie nalezy.

Z drugiej strony postepu nie zatrzymamy i bez zmiany starych na nowe nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

blacklio2, Kreeg: Dzięki za pomoc ;) Kupilem trochę lepszy zestawik bo: Gigabyte MA770-UD3P, AMD Athlon 64 X2 250, do tego jeszcze dokupiłem 2GB Ramu bo okazalo się że ma pod inną magistralą swój i zasilacz (mam bo tą starą wersje końcówki). Jeszcze raz wielkie dzięki ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 18:43, blacklio2 napisał:

Nie wiem po co kupowałeś wersje MA770T-UD3P toż ona jest na DDR3, takie są efekty słuchania
na forum


Nie było tamtej, a na tamtą musiałbym długo czekać... A cena też się niewiele różniła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: która myszka do mojego nowego kompa będzie lepsza: Razer Deathadder, czy Razer Lachesis? Pytam się tylko o te dwa modele, żadne inne i proszę o opinie ludzi, którzy trochę machali i Deathadderem, i Lachesisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 10:45, Feallan napisał:

Mam pytanie: która myszka do mojego nowego kompa będzie lepsza: Razer Deathadder, czy
Razer Lachesis? Pytam się tylko o te dwa modele, żadne inne i proszę o opinie ludzi,
którzy trochę machali i Deathadderem, i Lachesisem.


Ani ta ani ta. Dla mnie obydwie nie są ucieleśnieniem marzeń gracza. Karygodne zawieszanie się myszek przy zmianie profilów/DPI dyskwalifikuje je w moich oczach. Poza tym poczytaj:

http://www.frazpc.pl/artykuly/728/Graczomaniacy/na/start/Przeglad/myszek/dla/graczy/czesc/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 15:06, ziptofaf napisał:

> I ta karta ma własną pamięć ?
Ta = ta, co podałem w linku? Tak.

2700 to nie jest jeszcze taka straszna cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się