Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2009 o 23:40, GANGSTERR napisał:

na pewno nie Asus. PowerColor/Sapphire, lub najlepiej poczekac do premiery HD 5xxx (teoretycznie
jest ona 10 września)


A co nie tak z Asusem? Wydawało mi się, że to PowerColor to taka "biedronkowa" marka.

Dnia 07.09.2009 o 23:40, GANGSTERR napisał:

znajomy ma sieć w domu?


tak sobie dziwnie zażyczył :)

Dnia 07.09.2009 o 23:40, GANGSTERR napisał:

A gdzie buda i napęd optyczny?


Buda będzie raczej "na wygląd" kupowana, a napęd ze starego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 23:50, Volvox napisał:


A co nie tak z Asusem? Wydawało mi się, że to PowerColor to taka "biedronkowa" marka.

Asusowi nie wyszły za bardzo wersje nowych radeonów (mowa tu głownie o wersji Glaciator, DarkKnight IMO ujdzie, ale nie jest to coś specjalnego, a Matrix jest ok), a referenta HD 4850 nie warto kupować. A co do PR, to ci się źle wydawalo.

Dnia 07.09.2009 o 23:50, Volvox napisał:

tak sobie dziwnie zażyczył :)

no to już jego sprawa

Dnia 07.09.2009 o 23:50, Volvox napisał:

Buda będzie raczej "na wygląd" kupowana, a napęd ze starego kompa.

I pewnie kupi jakiegoś Tracer''a, I-Box''a lub jakies inne g**no. Niech wybiera wśród CoolerMaster, Sharkoon, Thermaltake, Antec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam, czy lapki Samsunga sa dobre ? (chce kupić laptopa w ciągu najbliższych 2ch miesięcy i chce aby troche mi posłużył) A pytam bo widziałem w pasażu grunwaldzkim we Wrocku Samsunga z niezłymi parametrami, mają tam dużo laptopów z niezintegrowanymi kartami graficznymmi, w granicach 2500/2800 można mieć karte z nawet 512MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to teraz wygląda z CUDA od nVidii? Czy ta technologia rzeczywiście jest obsługiwana powszechnie przez różne programy do obróbki zdjęć (słyszałem, że nawet w najnowszym Photoshopie miało cos takiego być). Może warto słabszą ale nVidie?

Dnia 07.09.2009 o 23:59, GANGSTERR napisał:

I pewnie kupi jakiegoś Tracer''a, I-Box''a lub jakies inne g**no. Niech wybiera wśród
CoolerMaster, Sharkoon, Thermaltake, Antec


A co złego w obudowach Tracera i innych takich? Stoi to pod biurkiem i zagląda się tam tylko raz na rok aby podłączyć nowy kabelek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 12:43, Volvox napisał:

A jak to teraz wygląda z CUDA od nVidii? Czy ta technologia rzeczywiście jest obsługiwana
powszechnie przez różne programy do obróbki zdjęć (słyszałem, że nawet w najnowszym Photoshopie
miało cos takiego być). Może warto słabszą ale nVidie?

Zawsze można kupić płytę 2xPCIE, i do radeona dorzucić jakiegoś taniego GF tylko pod CUDA. Ale oprogramowania CUDA wciąż jest bardzo mało. Obecnie jest to zbyt rozwojowa nowinka, by można było się spodziewać wysypu oprogramowania. Developerzy wciąż się uczą, naukowcy na uczelniach technicznych też, studenci na oczy nie widzieli, a inni programiści mają to gdzieś, bo póki co jakoś żyją z tego co potrafią. Dlatego jeszcze trochę czasu minie do prawdziwej epoki GPGPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 12:43, Volvox napisał:

A jak to teraz wygląda z CUDA od nVidii? Czy ta technologia rzeczywiście jest obsługiwana
powszechnie przez różne programy do obróbki zdjęć (słyszałem, że nawet w najnowszym Photoshopie
miało cos takiego być). Może warto słabszą ale nVidie?

Nie warto. Oprogramowania jest mało, jesli nie bardzo mało i jest to głownie wykorzystywane przez banki i nne. Do tego dochodzi fakt, że niedługo wychodzi Dx 11 gdzie zostanie zatarta róźnica na ATI i Nvidię w tej kwestii

Dnia 08.09.2009 o 12:43, Volvox napisał:

A co złego w obudowach Tracera i innych takich? Stoi to pod biurkiem i zagląda się tam
tylko raz na rok aby podłączyć nowy kabelek ;)


Cienka, wyginająca sie blacha, słabe wykonannie, co może skutkować pociętymi rekami (tu i ówdzie wystają zaostrzone krawędzie), ciasne, słaba wentylacja, co sprawia, że wydajniejszy sprzęt może się przegrzewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 13:41, GANGSTERR napisał:

Cienka, wyginająca sie blacha (...)

do tego mozna dodac wpadanie w rezonans.

Volvox:

Dnia 08.09.2009 o 13:41, GANGSTERR napisał:

(słyszałem, że nawet w najnowszym Photoshopie miało cos takiego być)

jest, ale zwykli userzy dostaja ochłapy. dopiero quadro maja CUDA''czne bonusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam nowa karte graficzna. Karta powinna być poniższej 100 Euro.

Dane mojego komputera:

2GB Ram
Intel Core 2 Duo @ 2.66GHz
Windows XP SP3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 14:32, GANGSTERR napisał:

Jaki masz zasilacz? Dokładnie, marka, model, moc. Wszystko to znajdziesz na nalepce umieszczonej
na zasilaczu. Będziesz kręcił procesor?



Mialem zamiar. Off-Topic: Jest jakis program, ktory my automaycznie podkreca procka? Jak nie, to skad wiem, keidy jest koniec i jak najlepiej z robic?

Odtworze dzisiaj jeszcze komputer i sprawdze. Dzienkuje juz teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 16:24, SegaPL napisał:

Mialem zamiar. Off-Topic: Jest jakis program, ktory my automaycznie podkreca procka?
Jak nie, to skad wiem, keidy jest koniec i jak najlepiej z robic?

Nie ma

Proste, jak komputer będzie sie przegrzewał/zawieszał/restartował, choc tez nie do konca. W internecie jest masa poradników na ten temat, wystarczy użyć google. Jest tez o tym specjalny temat: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16068&u=1854

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer dla znajomego: 2800 zł (w tym monitor z tunerem TV) bez systemu operacyjnego. Problem w tym, że ceny ze sklepów internetowych nie wchodzą w grę;-) Komp byłby składany w HiTech''u w Białymstoku, a ceny z internetu czy też ze sklepów z innych miast mogą się różnic, tak? Ktoś doradziłby coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 18:59, Lukiwwo94 napisał:

Jest sprawa kumpel szuka kompa za 2000zł co najważniejsze ma on być składany pod GTA
IV.

Phenom II X2 550
Gigabyte MA770-UD3
4GB RAM G.Skill 1066 MHz
WD 640 (WD6400AAKS)
Samsung SH-S223B
Radeon HD4870 PowerColor
CoolerMaster Elite 331 Black
Chieftec 500W
Suma: 2029 zł (www.gral.pl) - w tej kategorii cenowej chyba nie da się zrobić nic szybszego. Ale jak będzie działać GTA IV, to nie wiem, nie mam tej gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 18:38, RedSqll napisał:

Komputer dla znajomego: 2800 zł (w tym monitor z tunerem TV) bez systemu operacyjnego.
Problem w tym, że ceny ze sklepów internetowych nie wchodzą w grę;-) Komp byłby składany
w HiTech''u w Białymstoku, a ceny z internetu czy też ze sklepów z innych miast mogą
się różnic, tak? Ktoś doradziłby coś?


Zawsze mnie dziwi, jak ludzie potrafią dopłacić 200-300 zł za to, żeby w razie uszkodzenia móc donieść sprzęt ręcznie (który potem i tak w przypadku rzeczywistej awarii jedzie do producenta :)) zamiast wysłać do sklepu (za darmo) kurierem.

PS A co to monitor z tunerem TV? Tuner TV to się kupuje osobno i wsadza do wnętrza PC-ta :) Ja proponuję konfig napisany w moim poprzednim poście, wsparty dodatkowo Iiyamą E2008HDS-B1 i jakimś tunerem TV za 70-100 zł :) Mi wychodzi cena ok. 2750 zł (www.gral.pl), jeżeli w tym co znajomy kupuje będzie dużo drożej, to może zmienić kartę graficzną na Radeona HD4850 (choć jest to jednak o ok. 15% wolniejsza karta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam zastanawia czemu osoby, które nie maja o tym pojęcia, składają kompu kumplom i sie pytaja w ich imieniu? Kumpel nie potrafi pisac/wysłowić sie?

Monitor z tunerem TV ma sens, ponieważ pozwala oglądac TV z kabla bez potrzeby włączania całego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 19:45, GANGSTERR napisał:

Mnie tam zastanawia czemu osoby, które nie maja o tym pojęcia, składają kompu kumplom
i sie pytaja w ich imieniu? Kumpel nie potrafi pisac/wysłowić sie?

Kumpel 1 myśli, że kumpel 2 się zna i bezgranicznie ufa poglądom kumpla 2 :)

Dnia 08.09.2009 o 19:45, GANGSTERR napisał:

Monitor z tunerem TV ma sens, ponieważ pozwala oglądac TV z kabla bez potrzeby włączania
całego kompa.

Oo, nie wiedziałem, że jednak są takie monitory :P Chyba pora dokształcić się w dziedzinie akcesoriów do PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 19:30, ziptofaf napisał:

> Jest sprawa kumpel szuka kompa za 2000zł co najważniejsze ma on być składany pod
GTA
> IV.
Phenom II X2 550
Gigabyte MA770-UD3
4GB RAM G.Skill 1066 MHz
WD 640 (WD6400AAKS)
Samsung SH-S223B
Radeon HD4870 PowerColor
CoolerMaster Elite 331 Black
Chieftec 500W
Suma: 2029 zł (www.gral.pl) - w tej kategorii cenowej chyba nie da się zrobić nic szybszego.
Ale jak będzie działać GTA IV, to nie wiem, nie mam tej gry :P

Z tego co mi wiadomo GTA IV o wiele szybiej chodzi na Intelach i GeForcie a nie AMD i Ati choć to zresztą to samo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się