Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 17:50, GANGSTERR napisał:

Bo ja wiem co ty masz? Npisałem ci jaką karte wziąć do twojego proca, podałem ci powód
więc czego chcesz wiecej? Wydasz 600 zł na nowa karte i nic na tym nie zyskasz jesli
chodzi o wydajność. Jesli tego chcesz to juz twoja sprawa...


Napisałem co mam w swoim pierwszym poście.

Dnia 13.09.2009 o 17:50, GANGSTERR napisał:

chcesz nowa architekture? Kup HD 58xx lub czekaj do 2010 na GTX 3xx, tylko, ze wtedy
jeszcze bardziej proc bedzie cie ograniczał. Ja planuje przesiąśc sie na quada własnie
ze względu na nowe karty graficzne które maja wyjsc.


Jak już pisałem wcześniej, niepotrzebne mi są takie karty, więc po co te nerwy?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, przegapiłem, mój błąd. 8800 GT nie jest odpowiednikiem dla GTS 250. GTS 250 to 9800 GTX+ z lekko podniesionym zegarem, gdzie 9800 GTX+ to 9800 GTX w mniejszym wymiarze technologicznym, gdzie 9800 GTX to 8800 GTS 512. GTS 250 ma wiecej TMU oraz SP w stosunku do 8800 GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ta karta to następca HD2400, niewiele zresztą od niego szybsza. Na minimalne detale powinno starczyć. Proponuję polować na HD2600, bądź GeForce 8600, są tak o 100% lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 13:59, ziptofaf napisał:

/.../
Ta karta to następca HD2400, niewiele zresztą od niego szybsza. Na minimalne detale powinno
starczyć. Proponuję polować na HD2600, bądź GeForce 8600, są tak o 100% lepsze.


Znalazłem cos takiego, i za 500 zł mniej:
http://noteo.pl/produkt/asus_k50absx023a_156_ath64_x2_4gb_250gb_hd4570_cam.php?sID=76816&cID=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 20:18, Pawlo09 napisał:

Patriot Dual 2x2 GB 1066MHz DDR2 ViperII lub Geil Dual 2x2 GB Black Dragon CL5 DDR2 1066MHz


Z tym że tak do 240zł...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 21:01, igor8472 napisał:

Na tym to ja bym nie oszczędzał, jeden z pierwszych błędów. Ja mam Orvaldi, takie cuś.
Ewentualnie kup coś innego tej firmy.
http://www.allegro.pl/item743495585_najlepsza_listwa_orvaldi_orv_8_internet_z_3m_kabl.html

A możliwe jest, że to gaśnięcie jest spowodowane "dużym" zasilaczem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 20:52, Blade2 napisał:

Mam takie pytanie: Jaką listwę mam kupić do swojego kompa??? Bo mam starą listwę, ale
czasem dzieje się tak, że monitor mi gaśnie, dźwięk jest, a listwa się nie świeci...
Czym to może być spowodowane???
Myślałem nad taką:
http://www.allegro.pl/item733921427_listwa_zasilajaca_acar_8_gniazd_1_8_m_gw_sklep.html


Jak listwa by nie dzialala, to w ogole komputer nie pracowalby.
Z reszta jak masz stara listwe, to kup ktoras z tych co podales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 00:31, GANGSTERR napisał:

phi, ja tam lece na jakiejś najzwyklejszej, noname prawie 10 lat i wszystko jest cacy
;)


Ja tez mam jakas 6 gniazdkowa listwe i to bez bezpiecznika.
Taka zlodziejka jak to sie potocznie mowi.
Korki to mam w mieszkaniu :))), ale ta listwa co Igor zapodal jest naprawde fajowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Kiedyś już o to pytałem, ale wtedy było to bardziej dla picu szczerze mówiąc, a teraz już na poważnie, bo planowałbym dziś złożyć jakieś konkretne zamówienie. ;-)
Mianowicie chciałbym kupić komputer, w miarę stabilny i "kompatybilny" (piszę kompatybilny, ponieważ jak byłem zmuszony zamienić płytę główną ASUSA M2N SLI Deluxe na jakiegoś najtańszego MSI K9 coś tam coś tam, to różnica, mimo że to tylko płyta ;-), była jednak zauważalna, tak w stabilności, jaki i nawet w jakości zintegrowanej dźwiękówki i w ogóle).

A szczerze mówiąc od jakiegoś czasu nie jestem już ze sprzętem na bieżąco.
Teraz tak, górna granica cenowa, to około 1500 zł, +/- 100 lub 200 góra.
Bez systemu operacyjnego, bez monitora, myszy itd. (bo to już jest) oraz bez napędu DVD (ten akurat również jest od Pioniera, coś ze ''115'' w nazwie i spisuje się bardzo dobrze ;-)).
Po prostu same ''pudło'', od płyty głównej po obudowę ;-). Tak, żeby WoW działał w miarę stabilnie, o co zresztą też wtedy prosiłem (znajomy ma dość klatkowania w Dalaranie ;-)).

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady co do takiego zestawu. Pomogliście mi złożyć PC, z którego teraz piszę i naprawdę nie mam powodów do narzekań. ;-)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za poświęcony czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się