Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../sądzicie, że to jest

Dnia 07.10.2005 o 11:49, Fermion napisał:

korzystne rozwiązanie?

Tak, jest to korzystne - ale do pewnego stopnia. Ładnych parę gier kupiłem zaraz po tym jak wyszły i tylko w jednym wypadku żałowałem. W tej chwili mam Pentium IV 2,8 na Asus P4B533 z Radeonem 9800 Pro i czekam ze spokojem na Gothica III, Obliviona i Wiedźmina. Dopiero jak mi te gry nie pójdą na moim sprzęcie, to będę się martwił, ale w najgorszym przypadku powinna wystarczyć zamiana karty graficznej na Radeona 800XL. Ale czekać, aż TE gry stanieją na 19,90 to nie będę czekał, co to, to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem całkowita racja:) nie ma sensu kupować wypas kart graficznych czy procków (Athlon FX za 4200zł ) Ludzie ---- 4000zł za procka!! A zaraz po jakims czasie sobie spadnie cenka o 500zł i niżej i niżej , kolejny przykład Gef 6600 kupimy już za 400zł, wiec najlepiej nie przepłacac, kupować tanio i z głową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 14:13, Widek napisał:

Moim zdaniem całkowita racja:) /.../

Ha! Dzisiaj zagrałem w Dużego Lotka, jak wygram (szansa z grubsza 1:14mln) to zmienię punkt widzenia i kupię Athlona 4800+ (albo nawet 5600+, a co?) i GF 7800 sli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 13:06, KrzysztofMarek napisał:

W tej chwili mam Pentium IV 2,8 na Asus P4B533 z Radeonem
9800 Pro i czekam ze spokojem na Gothica III, Obliviona i Wiedźmina. Dopiero jak mi te gry nie pójdą na moim sprzęcie, to
będę się martwił, ale w najgorszym przypadku powinna wystarczyć zamiana karty graficznej na Radeona 800XL. Ale czekać, aż
TE gry stanieją na 19,90 to nie będę czekał, co to, to nie.


Mam praktycznie identyczną konfiguracją jak Ty, (1024 MB RAM) i z obawami czekam na wymienione gry. Wąskim gardłem w naszym sprzęcie jest pamięć 266 Mhz w dodatku bez duala i fsb procka. Z obawami tym większymi że wkrótce chciałbym przesiąść się na 19" LCD i wiadomo że jeżeli grać to raczej w rozdzielczości nominalnej 1280x1024. Masz rację że przesiadka na R800XL może pomóc, ale pamieć i fsb procka może trochę dławić. No cóż poczekamy, zobaczymy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 14:23, mdag napisał:

> W tej chwili mam Pentium IV 2,8 na Asus P4B533 z Radeonem /.../

Olamagato, a On się na tym zna, możesz wierzyc na słowo, potwierdził, że te wszystkie gry pójdą na tej konfiguracji. Mój LCD ma wprawdzie tylko 16" ale rozdzielczość identyczną: 1280x1024. Piksele są małe więc i antyaliasing mniej potrzebny. Pamięci mam mniej, tylko 512, ale po co się martwić na zapas? Wbrew pozorom, to wcale nie taka słaba konfiguracja, w Morrowinda długo grałem na Celeronie 1,8 i Radeonie 8500, na tej samej płycie głównej i pamięci. Prescotty wcale nie są takie wydajne, jak by się mogło wydawać, a to one teraz królują na rynku. Na razie trzeba zachować spokój, już parę razy zbyt pochopnie modernizowałem komputer, teraz będę mądrzejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem kupić kosc 512 a sprzedac swoje stare 256 ale teraz jak zobaczylem wymagania gothica III (2ghz, 1gb ram) - minimum!! to wolę mieć te 768 ramów
(dual bedzie dzialal jak w 3 slocie bedzie 256 ram? czyli 2*256 i 256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam A 64 3000 1 gb ram, x600pro
i wiem ze w takie gry jak FEAR, G 3 , Oblivion na max detalach nie pogram bo nie pozwala mi karta ale tak zle nie będzie napewno niektore opcje na medium a niektore na high

wczesniej mialem 512 ram i strasznie niektore gry chodzily i teraz mam 1gb w dualu to juz lepiej no i teraz będe musiał zmienic graficzną ale na jaką narazie niewiem bo itak forsy nie mam ale gdzies na wiosne sobie dopiero zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co lepiej kupić 2*512 DDR400 za 385 zł Good Rama czy lepiej Geila ? Kasa odgrywa dużą rolę 350 - 380zł mogę wydać, nie znam sie za bardzo na pamieciach ale tuning cos dają , moze geikl sie lpeiej podkreca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 11:06, Widek napisał:

A co lepiej kupić 2*512 DDR400 za 385 zł Good Rama czy lepiej Geila ? Kasa odgrywa dużą rolę 350 - 380zł mogę wydać, nie
znam sie za bardzo na pamieciach ale tuning cos dają , moze geikl sie lpeiej podkreca?


Też nie znam sie za bardzo na producentach pamieci,ale do Geila mam większe zaufanie. Nie wiem czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Właściwie to nie problem. Mam zamiar po prostu wymienić prawie cały komputer (ten co mam oddać bratu, żeby mi nie blokował nauką gdy chce sobie pograć :)). Planuje to zrobić w grudniu. Co proponowalibyście mi za kwotę do 2000zł.

Sam wymiśliłem, że chcę procek 64 bity (żeby był dobry ale nie za drogi), Ramu 512-1024 (zależy czy mi zostanie coś z tych pieniędzy), oczywiście dysk (ponad 100GB) karta graficzna (to chyba będzie najdroższy element) i oczywiście do tego płyta główna (o tych to prawie nic nie wiem ;/), obudowa, zasilacz, wentylatory do procka. Czy jest zestaw który moglibyście mi polecić w tej chwili, co ewentualnie może stanieć do grudnia.
Ewentualnie możecie napisać czy opłaca mi się wziaść teraz płytę z kartą zintegrowaną ale wydac więcej na procek, RAM, i inne, a kartę lepszą dokupić w późniejszym terminie, gdy dojdzie trochę forsy?


PS. Właśnie zdałem sobie sprawę, że kupowanie kompa przed świętami, to może nie być dobry pomysł, przecież po świętach są zwykle zniżki. Co o tym myślicie.

PS2. I tak jeszcze napisze nieco może w kwestii wyjaśnienia. Ja mam filozofie upgreadów taką że raz na 4-5 lat wymieniam całą "budę". Więc ten komputer też mi musi na taki czas starczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 12:00, Feniks napisał:

A ja mam taki problem. Właściwie to nie problem. Mam zamiar po prostu wymienić prawie cały komputer (ten co mam oddać bratu,
żeby mi nie blokował nauką gdy chce sobie pograć :)). Planuje to zrobić w grudniu. Co proponowalibyście mi za kwotę do 2000zł.

Sam
wymiśliłem, że chcę procek 64 bity (żeby był dobry ale nie za drogi), Ramu 512-1024 (zależy czy mi zostanie coś z tych pieniędzy),
oczywiście dysk (ponad 100GB) karta graficzna (to chyba będzie najdroższy element) i oczywiście do tego płyta główna (o
tych to prawie nic nie wiem ;/), obudowa, zasilacz, wentylatory do procka. Czy jest zestaw który moglibyście mi polecić
w tej chwili, co ewentualnie może stanieć do grudnia.
Ewentualnie możecie napisać czy opłaca mi się wziaść teraz płytę
z kartą zintegrowaną ale wydac więcej na procek, RAM, i inne, a kartę lepszą dokupić w późniejszym terminie, gdy dojdzie
trochę forsy?


PS. Właśnie zdałem sobie sprawę, że kupowanie kompa przed świętami, to może nie być dobry pomysł, przecież
po świętach są zwykle zniżki. Co o tym myślicie.

PS2. I tak jeszcze napisze nieco może w kwestii wyjaśnienia. Ja mam filozofie
upgreadów taką że raz na 4-5 lat wymieniam całą "budę". Więc ten komputer też mi musi na taki czas starczyć.


Moze coś takiego....

AthlonXP 64 3000+ S754 BOX (płyta: Gigabyte GA-K8NE powinna wystarczyć)
RAM DDR2 Twinmos 512MB 533 mhz 4.0 BOX
Dysk powiedzmy....Maxtor 6L120P0 120 GB 7200 obr. ATA-133
i grafa Sparkle GF 6600 LE PCI-E 128MB
Powinno ci zostać jeszcze około 150zł(z tego 2000) na różne piedułki,typu klawiatura,myszka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ee lepiej kup
Athlon 64 3000 na 939 socket i plyta gigabyte 939 ( okolo tysiaka)
2x 512 ram ddr 400mhz - 350zl
zasilacz chieftec? tagan? lub jakis minimum 360W - z 200zl
graficzna tego neiwiem zalezy co potrzebujesz
miejmy nadzieje ze monitor masz i obudowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 12:09, IMRO lion napisał:

Powinno ci zostać jeszcze około 150zł(z tego 2000)
na różne piedułki,typu klawiatura,myszka itp.

Eee, to nie starczy nawet na porzadna myszke ;). Wezmy np. najnowszego Razera :/. Oczywiscie to maly zart jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 12:12, BajteK_ napisał:

> Powinno ci zostać jeszcze około 150zł(z tego 2000)
> na różne piedułki,typu klawiatura,myszka itp.
Eee, to nie
starczy nawet na porzadna myszke ;). Wezmy np. najnowszego Razera :/. Oczywiscie to maly zart jest...


Ja od roku jadę na myszce za 40zł i jestem zadowolony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 12:14, IMRO lion napisał:

Ja od roku jadę na myszce za 40zł i jestem zadowolony :D

No przeciez sobie zartuje. Ja mam Razera, ale nie kupilem go dlatego, bo mialem manie ''progejmera'' tylko tak po prostu, Diamondback swietna myszka jest i tyle :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi. I tak do grudnia może się wszystko zmienić(zapytam ponownie tuż przed planowanym zakupem), ale sprawdzę podane konfiguracje.
No i teraz jakoś mnie ciągle męczy czy opłaca się kupować przed świętami czy jednak lepiej po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 12:09, IMRO lion napisał:

AthlonXP 64 3000+ S754 BOX
RAM DDR2 Twinmos 512MB 533 mhz 4.0 BOX


nie wsadzisz obecnie do jednego kompa Athlona i DDR2, do Athlonów jak narazie można użyć tylko i wyłącznie zwykłe DDRy. może w przyszłym roku pojawią się odpowiednie Athlony i płyty główne pozwalające na obsługę pprze Athlony pamięci DDR2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się