Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2009 o 15:13, blacklio2 napisał:

LPT to była i jest drukarka, albo gniazdo DIN takie duże lub PS2 nieco mniejsze i to
bym obstawiał, płyta na pewno bootowana?

>

Widocznie coś mi się pomieszało! Ale problem zostaje cd w biosie w boot z cd jest ustawiony! Owszem komunikat o rozruchu dysku się wyświetla ale co bym nie nacisnął nic się nie dzieje! Tylko za chwile włancza się system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 16:45, GANGSTERR napisał:

Jeśli chodzi o konwersje
za pomoca GPU, to nvidia pod tym wzlegem jest bardziej zaawansowana od ATI (niestety),
obsługuje wiecej formatow, mogłbyś to sprawdzić (jesli jeszcze tego nie robiłeś), bo
taki GTX 260 pobije pod tym wzgledem kazdy procesor.


Ha, nawet się nie pokapowałem że jest coś takiego jak Ati Avivo, doinstalowałem, w CCC wybrałem Converter, plik 25 GB MPEG2 Full HD z bitrate 20Mb/s (Blu-ray powinien mieć 25Mb/s ale moja kamera więcej jak 21 nie nagrywa więc nie ma sensu sztucznie zwiększać) Radzio 4830 przelicza to w 35min do formatu DVD z którym mogę robić co zechcę. Porównując z Q9400 @3200MHz - program którym normalnie robię DVD tworzył taki plik w czasie dwukrotnie dłuższym. Jedyny minus to taki, że jest to konwersja po konwersji, ale inaczej się nie da. Niech pajace od softu umożliwią wykorzystanie GPU, przecież to jest potęga. Do tego Win7 64bit i można śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wentylator:
AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/
205 zł

Płyta główna:
AsRock A780GXH/128M /AMD 780G, DDR2-1066/
259 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 2GB (2x1GB) 1066MHz CL5 PI
159 zł

Dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]
180 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI
399 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S222A (black)
95 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 333 (Black)
149 zł

Zasilacz:
Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]
259 zł

Suma: 1705 zł

+ monitor http://www.allegro.pl/item757538070_lg_w2261vp_pf_nastepca_w2261v_pf_nowszy_full_hd.html

Wiem budżet przekroczony, ale ciężko taniej o coś ciekawego do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 22:53, GANGSTERR napisał:

a nie mówiłem :P


Gorzej, przed chwilą robiłem kolejną próbę, tym razem wyjściowym formatem nie był DVD ale Blu-ray MPEG2 Full HD 20Mb/s, Radzio do 4x szybszy od mojego Quada, idzie się pochlastać normalnie, karta 2x tańsza od procka, 3x tańsza była jak kupowałem w lutym. Jest moc, dlaczego jej jeszcze soft nie wykorzystuje? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 23:16, Galadin napisał:

Gorzej, przed chwilą robiłem kolejną próbę, tym razem wyjściowym formatem nie był DVD
ale Blu-ray MPEG2 Full HD 20Mb/s, Radzio do 4x szybszy od mojego Quada, idzie się pochlastać
normalnie, karta 2x tańsza od procka, 3x tańsza była jak kupowałem w lutym.

Powszechnie mówi się, że karty graficzne są kilkudziesięciokrotnie mocniejsze od procków :) Takiego HD5870 przy konwersji ogranicza tylko szybkość dysku w tej chwili :)

Dnia 10.10.2009 o 23:16, Galadin napisał:

Jest moc, dlaczego jej jeszcze soft nie wykorzystuje? :/

A bo to strasznie trudne. HD5870 można traktować jako 320 rdzeniowy procek, z każdym rdzeniem taktowanym 1200 MHz (ATI mówi, że 1600 rdzeniowy, ale to naciągane :)). Okiełznanie takiej potęgi, gdy mało który program radzi sobie z 4 rdzeniami proste nie jest. No i Cuda Nvidii i CTM ATI nie są ze sobą kompatybilne. Fakt, że tutaj przełomowy może być DirectX 11, który w sumie właśnie do tego służy, żeby jak najwięcej programów mogło korzystać z karty graficznej i przy okazji unifikuje standardy ATI i Nvidii. Jak to wypali, to...będzie przełom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 01:10, ziptofaf napisał:

Jak to wypali, to...będzie przełom.


Cóż chyba nie mają za bardzo wyjścia jeśli chcą pchnąć do przodu pewne rzeczy.... Bo inaczej staniemy w miejscu z technologią :P a to chyba nie o to chodzi ^^
A puki co innych pomysłów nie widać w tym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a nie bardziej się opłaca zestaw, czy tak w częściach?

I coś tu dopiszę

Dnia 10.10.2009 o 22:34, Heralf napisał:

Pamięć RAM:
G.Skill 2GB (2x1GB) 1066MHz CL5 PI
159 zł


Raczej kupię mniejszy monitor i dysk, więc może 4GB?

Dnia 10.10.2009 o 22:34, Heralf napisał:

Dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]
180 zł


Myślę że 160GB mi wystarczy;]
Chociaż może 200 coś...

Dnia 10.10.2009 o 22:34, Heralf napisał:


Hmm, myślę że 19 mi wystarczy może być taka?

http://www.allegro.pl/item770769912_lg_19_w1942s_pf_wide_8000_1_5ms_gwarancja_3_lata.html


I zaproponował byś mi sklep, allegro odpada.

No i gdzie jest procesor?:D


A nie sorry, jest na początku, to 2 rdzeniowy?

Niektóre gry bez niego nie ruszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 09:38, zerohunter napisał:

No i gdzie jest procesor?:D


A nie sorry, jest na początku, to 2 rdzeniowy?

Niektóre gry bez niego nie ruszą.


cóż bez procesora jako jednostki obliczeniowej puki co chyba nic nie ruszy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,wybaczcie że nie w tym wątku ale sprawa jest pilna a mianowicie mam problem z dyskami twardymi a dokładnie z ich otwieraniem po przez kompa.Chodzi o to że gdy klikam dwukrotnie na obojętnie jaki z dysków to zamiast mi się otworzyć odrazu jego zawartość wyskakuje mi okienko wyszukiwania plików (wiecie te z tym pieskiem) musze dopiero dać na dysk ppm i eksploruj żeby otworzyć jego zawartość,inaczej nie da rady bo jak już wspomniałem wyskakuje okno wyszukiwania ( z tym pieskiem żółtym).Wie ktoś może co powinienem zrobić prócz reinstalki systemu? Bo to naprawde denerwujący bug.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 09:13, blacklio2 napisał:

Przychodzi mi do głowy jedno, płyta nie jest bootowalna, bios nie znajduje na płycie
plików rozruchowych i przłącza rozruch na HDD



Co z tym zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 01:10, ziptofaf napisał:

HD5870 można traktować jako 320 rdzeniowy procek, z każdym
rdzeniem taktowanym 1200 MHz (ATI mówi, że 1600 rdzeniowy, ale to naciągane :)).

shadery ati maja konstrukcje typu typu VLIW 4+1 stąd bierze sie owe 1600 jednostek (5 prostszych SPU lączy sie w jeden shader stąd 5x320). poza tym nie są taktowanie oddzielnie i maja taki sam zegar jak reszta rdzenia, czyli dla hd5870 jest to 850MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 09:38, zerohunter napisał:

Myślę że 160GB mi wystarczy;]
Chociaż może 200 coś...

roznica cenowa jest na tyle mala, ze nie oplaca sie brac mniejszego dysku. poza tym zawsze lepiej jest mieć te kilkadziesiąt GB wiecej w zapasie niz ich nie miec i usuwać z przymusu pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema All

Mam takie pytanie : czego może być to wina jak mi się większość gier tnie a nie powinna ?? czym moge i na ile podkręcić moją karte ? na ile mogę podkręcić procesor ??co wogóle zrobić aby mi się gry np. gothic 3 czy Saints Row 2 nie cieły ??

Podaje Moja konfiguracja Sprzętowa :
Geforce gts 250 512 ddr3
3 Gb RAM ddr2 Kingstone 2 x 800 mhz 1 x 667 mhz
Athlon 6000+ x 2 Dual core 3,4 ghz
Płyta Główna Gigabyte GA-M56S-S3
Zasilacz 550WHiglander
Windows Vista Profesional Sp.1

Z Góry Thx Z Odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj innej płyty z systemem nawet linux, ściągnij jakieś darmowe distro wypal na płycie i spróbuj zabootować przy ustawieniach jakie masz teraz. Jeśli linux pójdzie znaczy to że masz źle wypaloną płytę z systemem Windows

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się