Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2009 o 16:57, Konrad162 napisał:

Widzę że cześć tutaj składających komputery nie potrafi rozgraniczyć użytkowników komputerów
na 2 rodzaje:
1. Ci którzy chcą zrobić tylko upgrade czyli mają 775 ale mają słaby procek itp...
2. Ci którzy kupują całkiem nowy komputer i tu sie można zabawiać w i5 bo to będzie teraz
dalej rozwijane.

Ci którzy mogą zrobić upgrade bo mają 775 tylko ze słabym prockiem - cienko się opłaca
wymiana platformy na nową zwłaszcza że są nastawieni na upgrade a nie kupno praktycznie
nowego kompa (bo to jak procek i5 to i płyta główna i ramy DDR3)...


Fajnie to opisales. O to wlasnie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LGA 775 i proca ktory mi nie wystarcza. Chciałem najpierw kupic Q9450/Q9550 ale:

-Q9450 jest praktycznie niedostepny, a jak sie juz pojawi na allegro to zycza sobie nie wiadomo jakie kwoty
-za cene Q9550 moge dostac Phenoma II z X4 z serii BE lub i5 750

ram, predzej czy pozniej i tak bedzie trzeba kupic DDR3, a sprzet ktory teraz mam moge jeszcze sprzedać za dość dobre pieniądze, o czym na pewno nie bede mogl pomarzyć za jakiś rok, gdzie i5 juz sie dobrze umocni na rynku, i wtedy prawdopodobnie bede musiał zapłacić....wiecej niż gdybym sprzedał to teraz i dołożył różnicę (która szacuje na jakieś 900 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 17:16, GANGSTERR napisał:

-za cene Q9550 moge dostac Phenoma II z X4 z serii BE lub i5 750

aha, a rozumiem że wliczyłeś w tego Phenoma cene płyty głównej? a w tego i5 cene płyty i ramu?
bo chyba nie chcesz mi powiedzieć że cena i5 + płyta główna + DDR3 w tej chwili = cenie Q9550

Dnia 20.10.2009 o 17:16, GANGSTERR napisał:

ram, predzej czy pozniej i tak bedzie trzeba kupic DDR3

no tak ale nie musze go chyba teraz kupować ze cene ho ho z kosmosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety, edita mi nie zaliczayło...

za ok 1600 zł mozna kupić i5 750+Gigabyte P55-UD4 i G.Skill/Patriot 1600 MHz CL7, a to jest naprawdę bardzo fajny zestawik i baza do budowy naprawde wydajnego, latwo krecacego sie zestawu ktory spokojnie starczy na dluzszy czas. Mozna zbic koszty kupujac wresje UD3 ale jak narazie czytalem tylko dwie recki tej plyty i sa one sprzeczne. W jednej pisze, ze sie kiepsko na niej kreci, a w drugiej natomiast, ze bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 17:24, Konrad162 napisał:

> -za cene Q9550 moge dostac Phenoma II z X4 z serii BE lub i5 750
aha, a rozumiem że wliczyłeś w tego Phenoma cene płyty głównej? a w tego i5 cene płyty
i ramu?
bo chyba nie chcesz mi powiedzieć że cena i5 + płyta główna + DDR3 w tej chwili = cenie
Q9550

chyba nie zrozumiałes, o co mi chodzi.... moim zdaniem nie ma sensu inwestować ponad 700 zł w socket, ktorego potem i tak bedzie trzeba sie pozbyć, tylko przeciaganie nieuniknionego, wiec jesli tylko jest mozliwość, nie upgradować juz LGA 775.

Dnia 20.10.2009 o 17:24, Konrad162 napisał:

> ram, predzej czy pozniej i tak bedzie trzeba kupic DDR3
no tak ale nie musze go chyba teraz kupować ze cene ho ho z kosmosu?

385 zł za 4 GB 1600 MHz CL 7, jak dla mnie to bardzo dobra kwota, porządny zestaw pamięci 4GB 1066 MHz CL 5 DDR2 są nie wiele tansze (mowa o OCZ Reaper)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 17:31, GANGSTERR napisał:

chyba nie zrozumiałes, o co mi chodzi....

nie wydaje mi sie żebym Cie źle zrozumiał....pytanie "teoretyczne" jest takie:
czy kupić Q9550 za te 700zł czy kupić zestaw za ok 1600 zł można kupić i5 750+Gigabyte P55-UD4 i G.Skill/Patriot 1600 MHz CL7.

Tylko mnie nurtuje jedna rzecz... tak czy siak i5 jest "nowością" na rynku. Czy to tak naprawdę opłaca się kupować... nówkę platformę która nie czarujmy się i tak jest droga bo do tego jakże fajnego zestawu z góry postu musiałbyś dać jeszcze jakaś przyzwoitą kartę graficzną HD5850 żeby jedno nie opóźniało drugiego... przecież pod i5 nie dam radka 4850 bo to będzie praktycznie marnotrawstwo sprzętu.

A wydajność.... puki nie ma nowych gier - to w sumie bardzo podobna. Jednym słowem jest jeszcze jedno pytanie po co zmieniać coś co se radzi z grami w które gram.... lub radzi se z tym czym sie zajmuję... tylko po to żeby mieć extra cool wypasiona nowa platformę i tym sposobem wyrzucić prawie 2000zl w bloto? no może nie tyle w błoto co w rzeczy które jeszcze przez jakiś czas pozostaną nie wykorzystane.... a przez ten czas stanieją o jakieś hmm 40%?
No niby można to tak jak tutaj ktoś sie kiedyś uparł że on chce GeForce wszyscy mu ati sie bardziej opłaca... nie ja chce Geforce.... dlaczego?.... bo ma ładniejszy znaczek. Prawie na tej samej zasadzie....


Oczywiście jakby nie działałoby mi jakieś 50% gier to zastanowiłbym sie nad wymiana juz pod i5 ale po co skoro wszystko działa? (crysis na max detalach ani jednego klatkowania...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sprawę, otóż niestety nawaliły mi pamięci i sklep nie mogąc sobie poradzić z ich naprawą powiedział, żebym wybrał inne. Za tamte płaciłem 160zł, więc mógłbym odjąć różnicę. Myślałem nad takimi:
http://www.morele.net/pamiec-geil-ddr2-2048mb-pc800-dual-2-x-1024-ultra-pmger22g64udc-70041/
Oni proponowali mi dopłatę bodaj kilkunastu zł za 4GB Kingstona, ale ta firma kojarzy mi się trochę z takimi sklepami jak Vobis czy supermarketami. Poza tym siedzę na XP więc 4GB bym nie wykorzystał. Jeśli możecie doradźcie które kości miałbym wziąć. Moja płyta główna to Asus P5QC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh, jesli ktoś decyduje sie na upgarde, to wiadomo, że obecny sprzet mu nie wystarcza i jesli jest w stanie wydać 700-800 zł na proca to sila rzeczy musi miec wydajną karte graficzna. Może też palnować jej wymianę, kiedy karty nowej generacji będzie można kupić na normalne pieniądze... to raz

Dwa. Podążając twoim tokiem wydaje 700 zł na C2Q, okej, wydałem mniej, wydajnie i w ogole sie ciesze. Mija jakis okres czasu i znowu brakuje mi wydajnosci, ale od bardzo dlugiego czasu juz nie nie wypuszczaja na ten socket. Co robie? Wydaje kase (mniejsza) i kupuje nowa platfromę, a to co mialem teraz sprzedaje ale też za odpowiednio mniejszą kase oraz z racji uplywu czasu jest mi tez trudniej znaleźć kupca (wiadomo z jakiego powodu).

A teraz nie mam jeszcze wiekszego problemu ze znalezieniem chetnej osoby na proca, mobasa i ram, ktora zapłaci za to dość dobre pieniądze. Moim zdaniem wymieniac teraz nic nie strace w stosunku do tego, jakbym wymieniał pozniej, a i upgrade bedzie o wiele łatwiejszy, no chyba, że AMD wypuści coś, co zmiecie Intela.

I kompletnie nie podzielam poglądu, że i5 nie jest wart swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 18:18, GANGSTERR napisał:

...

Wiesz wszystko zależy od tego kto ma jakie potrzeby... w sumie z tego E8400 to chyba bliżej mi do podkręconego Q9550 niż kupować i5.... na i5 przyjdzie swój czas wtedy sie kupi komp o to rozwiązanie a może będzie już lepsze? bardziej opłacalne... nie wie chyba nikt co będzie za pół roku czy rok...

Puki co każda gra w którą gram chodzi na poziomie więcej niż przyzwoitym... I to może (nie może lecz na pewno) głównie wpływa na moją opinie że nie wymieniałbym kompa.

Mały przykład. Na starym komputerze który notabene teraz jest obok nowego. (2 kompy na biurku) Był kiedyś całkiem niedawno Intel Celeron 2.4 GHz podstawka S478 procesory typu Core 2 Duo już dawno wyszły a tam nadal siedział ten celeron... gry w które grałem chodziły jako tako... ale w końcu przyszedł czas na wymianę i co najpierw zrobiłem? kupiłem pentium IV + podkręcenie... co odwlekło moją decyzje o przeniesieniu sie na nową platformę (C2D) bo po prostu nie było mnie na to stać - bo tak jak teraz trzeba byłoby zmienić procesor płytę główną i ramy... po dłuższym czasie zebrałem kasę i nie wydałem jej na jakiś początkowy EXXXX (tak bym zrobił jakbym obrazu przeszedł z Celerona na C2D) tylko obrazu te samą kasę wydałem na E8400.... możecie se tylko wyobrazić jaki był mój szok w stosunku do wydajności przed i po...
Nie wiem czy jakbym wtedy nawet uzbierał te kasę i przesiadł sie z Celerona na jakieś początkoweC2D albo coś innego (przecie nie tylko C2D były na podstawkę 775)... To teraz w sumie byłbym zmuszony robić upgrade do porcesora typu E8400 lub Q9550... Po prostu elementy staniały...

Dnia 20.10.2009 o 18:18, GANGSTERR napisał:

I kompletnie nie podzielam poglądu, że i5 nie jest wart swojej ceny.

dla niektórych jest dla niektórych nie jest.... tych co ich na to nie stać to nie jest wart... i kupią tańsze rozwiązanie...

Wszystko zależy jak to rozegramy... Ja być może gdybym był na Twoim miejscu to wstrzymał się z tym, ale gdy Ty chcesz sprzedać to co masz teraz no to faktycznie jest to najodpowiedniejszy moment.... (ja tam jestem z allegro na bakier parę razy sie przejechałem nie dzięki :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie ma kasy, to chocby sie z.... to i tak nic nie zrobi, wiec tego nie ma co rozpatrywać. Tak samo jak brak nie ma znaczenia, czy ma sie kase, czy nie, kiedy oceniamy, czy coś jest warte swojej ceny, czy też nie.

Ja będę kupował najprawdopodobniej gdzieś w okolicach grudnia/stycznia, bo prawdopodobnie dopiero wtedy uzbieram kase, a i najpierw sprzedam to co mam, zeby wiedzieć, na czym stoje. Najchętniej wymieniłbym tylko grafe, ale w moim przypadku sens miałby tylko radek 5850/5870, ale do takiej karty potrzebny jest juz jednak proc 4 rdzeniowy, wiec najpierw kupuje własnie to, a dlaczego i5 juz tłumaczyłem.

A czekać można do usranej śmierci. Też moge czekać az i7 8xx stanieja, wyjda proce 32 nm i co tam jeszcze.. Jeśli to by była kwestia miesiąca, to wtedy, ale, o ile pamietam to drugi kwartał 2010 roku.

Gdybyś przesiadł się na np. C2D E4xxx tez byś poczuł ogromną różnicę, bo P4 były kopane przez Athlony 64.

Też mógłbym poczekac i kupic sobie i7 9xx, tylko po co mi wirtualizacja czy trojkanałowa pamiec?

Tanieć tez raczej zbytnio nie będą, bo nie ma zagrożenia ze strony AMD, wiec nie ma po co cen obniżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 19:42, GANGSTERR napisał:

Ja będę kupował najprawdopodobniej gdzieś w okolicach grudnia/stycznia, bo prawdopodobnie
dopiero wtedy uzbieram kase, a i najpierw sprzedam to co mam, zeby wiedzieć, na czym


może przeczekaj ten świąteczny szał ^^ bo na święta chyba po trosze wszystko drożeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 18:38, GANGSTERR napisał:

Jeśli mowa tylko o tym sklepie (morele.net) to nie widze innej opcji


A te pamięci Geila są w miare dobre, mało awaryjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam taką sprawe zmieniam procek i chciałbym się dowiedzieć co lepiej kupić 2 czy 4 rdzeniowy.Panowie z CDA napisali że przy ograniczonym budżecie nie warto inwestować w 4 bo większość gier obsługuje 2.Bardzo chciałbym pograć w miare płynnie w GTA IV a w tych oficjalnych wymaganiach jest Intel Core 2 Quad 2,4GHz.Mam płyte Intel DP965LT.Cena najlepiej do 500zł ewentualnie 150 drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista procesorów kompatybilnych z twoją płytą: http://processormatch.intel.com/CompDB/SearchResult.aspx?Boardname=dp965lt

Twoja płytka nie wspiera procków w 45nm, więc niestety ale będziesz musiał kupić coś w 65nm, a oznacza to automatycznie konieczność kupna czegoś używanego. Najlepszym prockiem który podejdzie na twoją płytę główną jest Q6600, cenowo raczej zmieścisz się w ok. 500 zł. Tylko licz się z tym, że bez o/c jego wydajność nie zachwyca, po o/c już jest znacznie lepiej, nie mam pojęcia jednak na jak mocne podkręcenie pozwoli twoja płyta, nie wspominając już o chłodzeniu (a ten procesor akurat bardzo lubi się mocno nagrzać). Konieczne będzie też zapewne update biosu. A i trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że ten proc pożera naprawdę spore ilości prądu, 65nm + 4 jajka robią swoje.

Ja na twoim miejscu kupiłbym raczej nową platformę (tj płyta + proc). Za 600zł możesz mieć Gigabyte MA770-UD3 rev. 2.0 + Phenom II X2/Athlon II X4.

Choć pozostaje jeszcze jedna dość ważna kwestia: jakie masz pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady w sprawie karty graficznej. Mam zamiar złożyć sobie nowego pieca i właśnie z wyborem tego elementu mam problemy. Póki co wiem na pewno, że zakupię procesor AMD Phenom II X3 720, płyta główna to najprawdopodobniej Gigabyte MA770T-UD3P, pamięć 2-4 GB DDR3 (zależnie od funduszy).
Powracając do karty - myślałem nad Radeon''em HD4850, ale ostatecznie nie wiem, czy to na pewno dobry wybór. Najbardziej mi się podobał HIS Radeon HD 4850 IceQ4 ze względu na chłodzenie, ale 460 zł to niestety trochę za dużo jak dla mnie.
Potrzeba mi karty, na której pójdą mi najnowsze produkcje, będzie cicha, a jej cena będzie oscylować do 400 zł.
No i jakby się ktoś wypowiedział czy ta karta HISa to dobry wybór to też by było miło.

Sklep w jakim zamierzam zamawiać - http://www.esc-net.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 21.10.2009 o 17:57, Kreeg napisał:

Choć pozostaje jeszcze jedna dość ważna kwestia: jakie masz pamięci?


Nie jestem zbyt obeznany:) Jakie konkretnie pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 22:21, reykan napisał:

> Jeśli mowa tylko o tym sklepie (morele.net) to nie widze innej opcji

A te pamięci Geila są w miare dobre, mało awaryjne?


Posiadam te pamięci i pracuję z nimi już od 2 lat. Zdecydowanie mogę je polecić, bardzo fajne przy okazji podkręcania procka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Istnieje jakiś tani (no nie więcej jak 300 zł ale to nie jest górna granica) router adsl nie musi mieć wifi, który oferuje podłączenie dysku twardego (usb/wewnętrznie) i możliwość ustawienia pobierania na tym routerze z http ftp torrent na ten podpięty dysk? Tak by po ustawieniu zadania całe pobieranie odbywało się już bez udziału komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się