Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../
Jak już, to nie GTX285, a HD5850. Pod każdym względem lepszy od GTX-a 285.
http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-5850-review-crossfire/12
Notabene, Quad + GTX295 spokojnie wytrzymają na 650W. Ja mam 2xHD4850 + podkręcony do 3.5 GHz Q9300 i 600W zasilacz (Be-Quiet) spokojnie utrzymuje cały konfig.
Zamiast GTX-a 295 i tak brałbym Radka HD5870 - nieco tańszy, wydajność nieco niższa podobna, za to wysoka w każdej grze, a nie minus 50% w tytułach niewspierających SLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 11:14, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ > No własnie, ta karta jest dość słabiutka może wystarczyć co najwyżej
do starszych tytułów.
Skoro starcza do jednej z najnowszych gier, bo takim jest Risen, to ani nie nazwę jej
słabiutką, ani nie wymienię na mocniejszą. Zasadnicze pytanie brzmi: po co wymieniać?

Tylko że risen to spokojnie mógłby wyjść w 2006 roku :P, graficznie własnie tam pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez kusi niesamowicie zakup Q9550/9650.
Pamieci mam szybkie (1066 mhz), mobo dobre (dfi) i grafika jak na razie wystarcza, jednak coraz czesciej jest potrzebny 4 rdzeniowy procesor.
Jak masz na tyle gotowki, zeby zmienic e8400 na q9550, to tak zrob i napisz jaki efekt. Jak bedzie spory przyrost wydajnosci, to sprzedam e8400 i kupie quda qxxx.
Pochodze pol roku i potem zmiana calosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 15:24, Misquamaqus napisał:

Mnie tez kusi niesamowicie zakup Q9550/9650.
Pamieci mam szybkie (1066 mhz), mobo dobre (dfi) i grafika jak na razie wystarcza, jednak
coraz czesciej jest potrzebny 4 rdzeniowy procesor.
Jak masz na tyle gotowki, zeby zmienic e8400 na q9550, to tak zrob i napisz jaki efekt.
Jak bedzie spory przyrost wydajnosci, to sprzedam e8400 i kupie quda qxxx.
Pochodze pol roku i potem zmiana calosci.


Wszystko zalezy od tego ile wyrobię dodatkowej gotówki na nadgodzinach =P
Obecnie tyram po 16h cały czas bo jednak miesięczne wydatki swoją drogą a chęć odłożenia kasy na własne hobby i przyjemności swoją.
Ale liczyłem że z premią wyjdzie mi jakieś 2-3 tysiące oszczędności na upgrade kompa + zakup kilku nowych pozycji na które nie mam czasu obecnie więc raczej luzem po sprzedaniu E8400 i gtxa 260 miał bym gotówkę na quada i gtxa 295 + opcjonalnie zasilacz jeśli mój by nie wyrabiał.

Co do radeona - nach jednak spasuje, nie jestem ati haterem ani nic z tych rzeczy ale mam z ich kartami kiepskie doświadczenia dlatego stawiam jednak na nvidię.

Jak się zdecyduję w końcu po nowym roku to podzielę się "wrażeniami" z owej zmiany =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 15:39, Pietro87 napisał:

Co do radeona - nach jednak spasuje, nie jestem ati haterem ani nic z tych rzeczy ale
mam z ich kartami kiepskie doświadczenia dlatego stawiam jednak na nvidię.

No to na twoim miejscu bym czekał na GT300. Bo inwestowanie w przestarzałe GTX''y 2xx to kiepski pomysł, brak DX11 i niższa wydajność do mnie przemawiają dość wyraźnie. Inna sprawa, że tak już od serii X19xx (z częściowym wykluczeniem 2xxx), Radki mają dopracowane drivery. Nie mniej niż te od Nvidii, która niedawno też miała wtopę niesamowitą (zapytaj Misquamaqusa jak jego karta miała chyba zamiar wybuchnąć pod wpływem wersji 191.07 :P)
http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=108974 - tja, nieomylne drivery Nvidii :P
http://www.xfire.com/screenshots/darthradamanthys/ - a tu zobacz na Devil May Cry 4 i to, co się wyprawiało na GeForce''ach :) Tjaaa :P
A najlepiej od razu przeczytać całość:
http://www.techfanatyk.net/problematyczny-problem-z-problemem/ - czyli jak to jest, że niby Radeony są bardziej problematyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 15:54, ziptofaf napisał:

No to na twoim miejscu bym czekał na GT300. Bo inwestowanie w przestarzałe GTX''y 2xx
to kiepski pomysł, brak DX11 i niższa wydajność do mnie przemawiają dość wyraźnie.


Zipciu, a powiedz mi proszę, czy masz jakieś ifo o wydajności GTX 300? Jesteś pewien że będą wydajne?
Póki co NVIDIA odgrzewa kotlety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 15:54, ziptofaf napisał:

> Co do radeona - nach jednak spasuje, nie jestem ati haterem ani nic z tych rzeczy
ale
> mam z ich kartami kiepskie doświadczenia dlatego stawiam jednak na nvidię.
No to na twoim miejscu bym czekał na GT300. Bo inwestowanie w przestarzałe GTX''y 2xx
to kiepski pomysł, brak DX11 i niższa wydajność do mnie przemawiają dość wyraźnie. Inna
sprawa, że tak już od serii X19xx (z częściowym wykluczeniem 2xxx), Radki mają dopracowane
drivery. Nie mniej niż te od Nvidii, która niedawno też miała wtopę niesamowitą (zapytaj
Misquamaqusa jak jego karta miała chyba zamiar wybuchnąć pod wpływem wersji 191.07 :P)
http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=108974 - tja, nieomylne drivery Nvidii :P
http://www.xfire.com/screenshots/darthradamanthys/ - a tu zobacz na Devil May Cry 4 i
to, co się wyprawiało na GeForce''ach :) Tjaaa :P
A najlepiej od razu przeczytać całość:
http://www.techfanatyk.net/problematyczny-problem-z-problemem/ - czyli jak to jest, że
niby Radeony są bardziej problematyczne :)



Cuda z DMC4 sam pamietam [konflikt sterowników z motion blurem z dmc4, jak je odpaliłem ierwszy raz myslałem że mi grafa zdechła, dopiero jak pogrzebałem w cfg ini to metoda prób i błedów sam wyłączałem dawno temo MB żeby dmc działał jak nalezy ^^, crashe do windy też pamiętam]

I nie pisałem że nvidia jest neiomylna itp.
Nie jestem ani fanboyem nvidi, ati, intela, amd ani ich haterem, ot z własnych doświadczen lepiej pracuje mi się na intelach + nvidia niż radeonach + amd, ale nie twierdze że kiedyś np z gtxa 260 mojego nie siąde na radka.

Na dziś dzien po prostu chcę zrobic lekki upgrade nie wymagający za dużych modernizacji, czyli moje mobo z socketem 775 zostaje jak jest, jedyne zmiany to ewentualny tuning grafiki i procka na najbliższe 6-8 miesięcy [potem zmiana kompa gruntowna na kompletnie nową maszynę]
Dlatego tak wykombinowałem tego quada i gtxa 295 jako tymczasowy upgrade który wymaga w porywach dodatkowej tylko zmiany zasilacza ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 15:54, ziptofaf napisał:

/.../

problemem ATI nie jest jakosc sterow (ta z wydania na wydanie jest rozna, ale trzyma sie na dosyc wysokim poziomie) a czas jaki zajmuje jej programistom naprawienie czegos/dodanie odpowiednich optymalizacji. nvidia reaguje znacznie szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ > Gra na Twojej karcie bedzie niemozliwa na najwyzszych detalach. Tu potrzeba mocnej karty.

Dnia 13.11.2009 o 13:51, Misquamaqus napisał:

Chyba czas na nowy zakup :)


Gra jest może z grafiki podobna do obliviona, ale w sumie bardziej do Gothic''ów. Demo jest krótkie, lepiej grać w całą grę.
A co do karty: gram na najwyższych ustawieniach i karta, Radeon 3870 wyrabia. No to po co mam ją wymieniać? Z pewnych względów potrzebuję drugiego komputera i taki kupię, ale przecież nie będę się aż tak bardzo śpieszył. Zbierałem pieniądze na nowy komputer dość długo, a potem dolar spadł tak, że mogłem kupić dwa za to, co uzbierałem. Mogę kupić w każdej chwili, tylko naprawdę, po co? Odnoszę wrażenie, że dzisiejszy "topowy" komputer starczy już nie na rok, czy półtora, ale na znacznie dłużej. Dzisiejsze procesory i dzisiejsze karty graficzne dadzą sobie radę z każdą grą w rozdzielczości mojego monitora (1920x1200) i chyba tylko wyjątkowo niechlujnie zrobiona gra może je zapchać. Ale przecież wyjątkowo niechlujnie zrobionej gry nie będę kupował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 15:15, Yoruaaw napisał:

> /.../ > Tylko że risen to spokojnie mógłby wyjść w 2006 roku :P, graficznie własnie tam pasuje.

Dla mnie gra musi być interesująca - Risen taki jest. Grafika może być olśniewająca, tylko co z tego, skoro gra mnie nie interesuje? W Crysis nie grałem, ale demo chodziło u mnie w pełnej rozdzielczości monitora. Jeśli znasz ciekawą (ale ciekawą dla mnie!) grę, dla której warto kupić sobie nawet nie nowy komputer, tylko nową kartę graficzną - to proszę bardzo. Kupię. Ale według tego, co widzę na rynku gier, to jeszcze minimum pół roku zaczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 18:52, KrzysztofMarek napisał:

>/.../ > Gra na Twojej karcie bedzie niemozliwa na najwyzszych detalach. Tu potrzeba
mocnej karty.
> Chyba czas na nowy zakup :)

Gra jest może z grafiki podobna do obliviona, ale w sumie bardziej do Gothic''ów. Demo
jest krótkie, lepiej grać w całą grę.
A co do karty: gram na najwyższych ustawieniach i karta, Radeon 3870 wyrabia. No to po
co mam ją wymieniać? Z pewnych względów potrzebuję drugiego komputera i taki kupię, ale
przecież nie będę się aż tak bardzo śpieszył. Zbierałem pieniądze na nowy komputer dość
długo, a potem dolar spadł tak, że mogłem kupić dwa za to, co uzbierałem. Mogę kupić
w każdej chwili, tylko naprawdę, po co? Odnoszę wrażenie, że dzisiejszy "topowy" komputer
starczy już nie na rok, czy półtora, ale na znacznie dłużej. Dzisiejsze procesory i dzisiejsze
karty graficzne dadzą sobie radę z każdą grą w rozdzielczości mojego monitora (1920x1200)
i chyba tylko wyjątkowo niechlujnie zrobiona gra może je zapchać. Ale przecież wyjątkowo
niechlujnie zrobionej gry nie będę kupował...


Trudno się nie zgodzić.
Dobrze zoptymalizowana pozycja która obsługuje po ludzku chociaż dwa rdzenie na obecnych "mocnych" konfiguracjach poleci na max w porządnej rozdziałce.
Mam to na swoim przykładzie. Mam kompa dosyć średniego na dzisiejsze standardy "topowych" hi end pctów.
Tak jak pisałem GTX 260, E8400, 4gb Ram, a wszystkie produkcje które sie ukazują śmigają na max z porządną wydajnością average 45-55 fps w 90% pozycji, np Batman AA bez physa ponad 100 fps, z physyxem 40-50, Red Faction average 45, Dragon Age Average 50 itp]
Jestem mile zaskoczony jak poprawnie zoptymalizowane nowości chodzą na moim już lekko starzejącym się pc.
I też zakładam że zakup obecnie hi endowego systemu zapewnił by luzem rok z okładem komfortowego grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mój komp zatwierdzony przez mamę więc dziś nie o sobie :) Dwaj kumple poprosili mnie o jakieś kompy jeden do 3000zł drugi 3500zł ten za 3k ma być na Intelu z Win 7 a ten za 3,5k tylko z win 7 pomóżcie bo nie wiem co im powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 22:51, filip1-1 napisał:

Witam mój komp zatwierdzony przez mamę więc dziś nie o sobie :) Dwaj kumple poprosili
mnie o jakieś kompy jeden do 3000zł drugi 3500zł ten za 3k ma być na Intelu z Win 7 a
ten za 3,5k tylko z win 7 pomóżcie bo nie wiem co im powiedzieć


Do 3 tysiaków z Intelem:
Core i5 750
4GB RAM OCZ Platinum 1333 MHz CL7
Foxconn P55A
Samsung 640GB
Radeon HD4870 PowerColor 512
CoolerMaster Elite 331 Black
Chieftec 500W
Windows 7 Home Premium 64-bit
Suma: 2981 zł (esc.pl)
Szczerze mówiąc, znacznie lepszy konfig wyszedł by mi oparty na AMD - łączenie Core i5 z Radkiem HD4870 to beznadziejny pomysł (za to E8400 z HD5850 niewiele lepszy, bo to przestarzałe złącze, więc upgrade odpadnie w przyszłości). Przekaż znajomemu, że szybszy komputer wyszedł by mu po takich zmianach:
AMD Phenom II X4 955
Gigabyte MA770-UD3
4GB RAM G.Skill 1066 MHz CL5 (bądź Patriot 1066 MHZ CL5, zależnie od cen)
GeForce GTX275 lub Radeon HD4890.
Cenowo to samo, wydajnościowo +15%.
Do 3500 zł:

AMD Phenom II X4 965
Gigabyte MA770-UD3
G.Skill 1066 MHz CL5
Samsung 640GB
Asus Radeon HD5850
Samsung SH-S222L
Cooler Master Elite 331 Black
Chieftec 500W
Windows 7 Home Premium 64-bit
Suma: równiutko 3500 zł na esc.pl
Wydajność powinna wystarczyć do dowolnej gry w max. detalach w rozdzielczościach do FullHD włącznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 23:29, ziptofaf napisał:

> Witam mój komp zatwierdzony przez mamę więc dziś nie o sobie :) Dwaj kumple poprosili

> mnie o jakieś kompy jeden do 3000zł drugi 3500zł ten za 3k ma być na Intelu z Win
7 a
> ten za 3,5k tylko z win 7 pomóżcie bo nie wiem co im powiedzieć

Do 3 tysiaków z Intelem:
Core i5 750
4GB RAM OCZ Platinum 1333 MHz CL7
Foxconn P55A
Samsung 640GB
Radeon HD4870 PowerColor 512
CoolerMaster Elite 331 Black
Chieftec 500W
Windows 7 Home Premium 64-bit
Suma: 2981 zł (esc.pl)
Szczerze mówiąc, znacznie lepszy konfig wyszedł by mi oparty na AMD - łączenie Core i5
z Radkiem HD4870 to beznadziejny pomysł (za to E8400 z HD5850 niewiele lepszy, bo to
przestarzałe złącze, więc upgrade odpadnie w przyszłości). Przekaż znajomemu, że szybszy
komputer wyszedł by mu po takich zmianach:
AMD Phenom II X4 955
Gigabyte MA770-UD3
4GB RAM G.Skill 1066 MHz CL5 (bądź Patriot 1066 MHZ CL5, zależnie od cen)
GeForce GTX275 lub Radeon HD4890.
Cenowo to samo, wydajnościowo +15%.
Do 3500 zł:

AMD Phenom II X4 965
Gigabyte MA770-UD3
G.Skill 1066 MHz CL5
Samsung 640GB
Asus Radeon HD5850
Samsung SH-S222L
Cooler Master Elite 331 Black
Chieftec 500W
Windows 7 Home Premium 64-bit
Suma: równiutko 3500 zł na esc.pl
Wydajność powinna wystarczyć do dowolnej gry w max. detalach w rozdzielczościach do FullHD
włącznie :)

OK dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 18:48, Luk4s napisał:

problemem ATI nie jest jakosc sterow (ta z wydania na wydanie jest rozna, ale trzyma
sie na dosyc wysokim poziomie) a czas jaki zajmuje jej programistom naprawienie czegos/dodanie
odpowiednich optymalizacji. nvidia reaguje znacznie szybciej.


Reaguje znacznie szybciej = tak koło roku w przypadku Crysisa i rFactora z niektórymi kart graficznych tej firmy ^^ Inna rzecz, że to tak naprawdę nie Nvidia/ATI winne, a producenci gier, którzy skopali sprawę, a później gromy się sypały na złe sterowniki itd., choć tak naprawdę ich wina tak duża wcale nie była ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie zakup komputera nie powiódł się, więc próbuje teraz. Zestaw na dzień dzisiejszy wygląda tak:

Procesor:
Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/
715 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL
369 zł

Płyta główna:
MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/
520 zł

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
179 zł

Karta graficzna:
Asus Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP
1199 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223B SATA (black)
110 zł

Obudowa:
SilentiumPC Gladius 400 Pure Black (bez zasilacza)
190 zł

Zasilacz:
Bequiet! PurePower L7 530W
249 zł

Suma: 3531zł

Teraz pytanie. Czy ten zestaw w tej cenie jest dobry? Jaka jest różnica pomiędzy MSI P55-GD65, a Gigabyte P55 UD3R? Czy różnica jest duża i którą bardziej opłaca się kupić?
Czy jest jakaś alternatywa w tej cenie dla G.Skilli? Ale myślę że CL 9 nie będzie za wolne..
Czy ten BeQuiet jest dobrym wyborem? Uciągnie wszystko i ewentualnie jakieś drobne ulepszenia spokojnie czy będzie na styk? I którego producenta karty wybrać? Asus może być? Bo reszty jestem raczej pewien..Bardzo prosiłbym o odpowiedź, bo w ciągu dwóch dni zamierzam kupić kompa na esc.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanko czy podkręcenie i5 na płycie gigabyte GA-P55-UD3P jest trudne?? pytam się już bo komp będzie stał w pudle tydzień do 6 tygodni ponieważ mam tam i5 750 4g ramu dd4 1333 no i karte wymiatająca najlepszą na świecie n vidia 7300.... mój komp na systemie 7 ma opcje rankingu i mój komp jest 3.2 ... procek 7.2 pamięci 7.5 karta 3.5 w grach 3.2 dysk 5.9 i lipka nic nie mogę grać bo gorzej niż stary komp chodzi.

Jak się to robi??:D

p.s. będzie radek 5850 no ale mieli mi dać na wypożyczenie ge forca 9600 no ale klient nie oddał sie widocznie przywiązal ********************** .... i dali 7300 żeby chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie nie ma sensu bo grafika jest najsłabszym ogniwem i nawet jak podkręcisz proca to różnicy nie zauważysz bo grafa go mocno ogranicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się