Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2010 o 20:06, Pietro87 napisał:

ten radek 5870 jak wygląda od strony sterownikowej ?

HD5870 to wciaz nowa grafa, wiec nie mozna powiedziec, ze stery są w 100% bezbledne, ale imho to co jest teraz pozwala na bezproblemowa gre (wlaczajac w to dzialajace fsaa z poziomu sterow w wiekszosci tytułów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 20:04, GANGSTERR napisał:

nie, raz bedzie pieknie działac, a raz nie

W takim razie co polecasz zamiast tego G.Skilla? Nie chcę co chwilę resetować komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta karta jest stosunkowo swieza, wiec nie mozna oczekiwac, zeby wszystko chodzilo przez 24/7 w 60FPS na 5760 x 1200 ;) ale patrzac na testy wypowiedzi wlascicieli karta sprawuje sie bardzo dobrze...
P.S. Co do Twojego zestawu, biorac dysk SSD, wzialbym jednak ten co zapodal GANGSTERR; 300-cos zlotych, a 1000zl z hakiem to duza roznica jak na H..tfu.. SSD. 30GB na system + np. jakies programy graficzne, itp. powinno wystarczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda sprawa z HD 58xx, ale ja, kupując HD 4870 miesiąc po premierze nie miałem żadnych problemów, tu masz już z 3 miechy po premierze.

Teraz sobie przypomniałem, że te A-Daty nie są low voltage i potrzebuja dużo powyżej 1,65V żeby dzialać z tymi 2000 MHz, ogólnie to weź jakieś G.Skill (najlepiej Ripjaws lub ECO)

Zapomniałem też dołożyć cos na chłodzenie proca, jak ma być OC - może być ten zalman co podał Luk4s, lub wziąć MSI P55-GD65 i zwodować tego i5 ;)

32 GB SSD jest wręcz idealne na system (windows 7), na reszte będziesz miał 2x500 GB w RAID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiadomo, czy będą działac czy nie. Czasami tak jest, że konkretna pamięć gryzię sie z płyta głowna i tyle, tego sie nie da przewidziec. Przewaznie wgranie nowego BIOSU (o ile nie ma sie najnowszego) rozwiązuje sprawe. Jak sie ma najnowszy, to wtedy czeka sie az producent wypuści kolejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta w opisie Twojej plyty/ w instrukcji od plyty powinny byc wypisane pamieci, ktore prawidlowo dzialaja z Twoja plyta, inne moga (lecz nie musza) sprawiac problemow. Moich pamieci nie znalazlem jako obslugiwanych, ale zadnych problemow na stockowych ustawieniach czy po o/c nie sprawiaja. Kiedys jak mialem jakies DDR500 Transcend''a, ktore tez nie byly obslugiwane, wywalaly mi czasami bluescreeny. Po o/c przestaly :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ponad 400zł to dla mnie dość dużo pieniędzy. Nie mogę sobie pozwolić na zakup czegoś o takiej cenie co może nie działać poprawnie. Na stronie G.Skilla jest ASUS P7P55D. Ale nie ma wersji LE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, szansa, że coś nie będzie działac jest minimalna. Jesli chcesz mieć 100000000000000% pewności, to wybierz coś z listy "memory support list", takie to trudne? (dostałeś nawet link)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki.

To teraz mam pytanie co do wyboru karty graficznej, a konkretnie producenta, tzn. czy na przykład Gigabyte jest lepszy od Powercolor pod jakimś względem, czy nie ma to znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 21:15, GANGSTERR napisał:

32 GB SSD jest wręcz idealne na system

z tym, ze ten konkretny SSD A-Data jest na JMicronie, ktory jakby to delikatnie powiedziec... kulawo sobie radzi (zasluga braku wlasnego cache''u). Vertex kosztuje sporo, ale... jego wydajnosc jest tego warta ;-). ewentualnie za 699 zł maja w esc.pl OCZ Agility SSD 30GB, ktory podobnie jak Vertex jest na kontrolerze Indilinx z wlasnym cache.

Dnia 20.01.2010 o 21:15, GANGSTERR napisał:

ogólnie to weź jakieś G.Skill (najlepiej Ripjaws lub ECO)

dzis przegladalem sklepy za G.Skillami ECO i naprawde trudno je dostac... szkoda, szkoda - 1,35V na start to jest cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 22:11, Ray759 napisał:

To teraz mam pytanie co do wyboru karty graficznej, a konkretnie producenta, tzn. czy
na przykład Gigabyte jest lepszy od Powercolor pod jakimś względem, czy nie ma to znaczenia?

Jeśli kupujesz karty referencyjne (czyli niepodkręcane w fabrykach) to u wszystkich producentów dostajesz to samo, tylko że z inną naklejką. Co do kart niereferencyjnych - pomijając parametry techniczne (jakie chłodzenie, jak mocno podkręcona karta itp), zarówno PowerColor jak i Gigabyte to uznani producenci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płacić 1000 zł za 30 GB. To ja już wole pozostać na zwykłym HDD ;)

co do ramów, to są w www.ram.net.pl oraz arest, innych sklepów nie sprawdzałem ;) fakt, w jednym przypadku nie trzeba czekac, w drugim trzeba czekac 24h a w trzecim 48h, ale i tak zanim przelew dojdzie.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 22:36, GANGSTERR napisał:

Płacić 1000 zł za 30 GB. To ja już wole pozostać na zwykłym HDD ;)

za tysiaka to był SSD 60GB :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 19:29, Luk4s napisał:

> /.../
''zimny'' komp = brak stabilnosci (memki wywalaja mase bledow w memtescie). wystarczy
restart i wszystko jest stabilne jak skala.

Miałeś do czynienia z G.Skillem na Asusie P55 LE? Udało się to w jakiś sposób naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się