Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2010 o 13:24, Mafioso_PL napisał:

Masz może aprat w telefonie, bądź cyfrówkę ? Albo fakturę, czy paragon za ten sprzęt?
:P

Kurde pomyliło mi się :F Tobie chodzi o zasilacz, a ja mówię o kablu od zasilacza xDD Tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 13:33, Mafioso_PL napisał:

Hehe. Racja, racja ;)
Jak otworzysz obudowę, będziesz miał nakleję informacyjną na zasilaczu ;)

CHIEFTEC GPS-450AA-101 A

To chyba to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 13:25, ziptofaf napisał:

/.../
Sam oceń:
http://pclab.pl/art38509-9.html
Z tego testu wynika, iż procek nie jest zły. Tym niemniej jeśli dopłata nie będzie znacząca,
to warto wziąć Phenoma II X4 - wyższy potencjał O/C i ogólnie wyższa wydajność.


Ale właśnie zastanawiam się, czy jeśli nie chciałbym go podkręcać, tak żeby wyrabiał tyle co Phenom, to nie musiałby dołożyć do niego tyle co do Phenoma. Zastanawiam się nad X4 925 2,8 GHz no i teraz pytanie do specjalistów z forum - opłaca się zmienić tego Athlona na ww. Phenoma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 14:19, Mafioso_PL napisał:

Zasilacz firmowy, i powinien starczyć, co prawda zalecany zasilacz do GTX''a to 500W,
aleeeeee nie ma źle ;)

Na razie nic się nie przepala ani nic :P

Dnia 29.01.2010 o 14:19, Mafioso_PL napisał:

Napisz jeszcze ile masz funduszy na ten Upgrade ;)

No na sam procesor to mógłbym z 300-500 (no 600) zł, a na płytę główną to jak najtańszą ( o ile trzeba będzie wymieniać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2010 o 14:28, Adeq napisał:

No na sam procesor to mógłbym z 300-500 (no 600) zł, a na płytę główną to jak najtańszą
( o ile trzeba będzie wymieniać)


Kupisz proca za 5 stow a plyte za 2 stowy i bedziesz miec same problemy.
Plyta glowna jest najwazniejsza dla tego na niej nie oszczedzaj.
Do niej dopiero dokupuje sie procesor i reszte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak - najlepsze co możesz włożyć w tę płytę, to Athlon 64 X2 6400+ którego można znaleźć jeszcze tylko na allegro, za cenę ponad 300 zł (używany)

Jeśli chcielibyśmy coś mocniejszego, wypadałoby kupić jakiś Płytę Główną, i procesor AM3, a co za tym idzie, trzeba by było zmienić pamięci, więc za 600 zł tego nie zrobisz...

Możesz jeszcze kupić płytę główną na AM2+ (np A790GMH/128M) i do tego 7850+ Black Edition, ale to jest ładowanie w stary socket, i przy nastepnym upgradzie będziesz musiał wymieniać WSZYSTKO :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim zestawie (mam do wydania 1500zł) , mam już zasilacz Chiftec 450W. Dysków , napędów i obudowy nie kupuje.
Procesor AMD PHENOM II X2 550
http://allegro.pl/item899307498_amd_phenom_ii...d_ss_fv.html

Płyta główna GA-MA770-UD3 rev 2.0 sb710 AM2+/AM
http://allegro.pl/item891135933_ga_ma770_ud3_..._zabrze.html

Pamięci CORSAIR 2x2GB 800Mhz CL5 DHX
http://allegro.pl/item897356410_nowe_corsair_...ja_oryg.html

Grafika 1024MB XFX RADEON HD5770 850/4800MHz DDR5 40nm
http://allegro.pl/item887536365_1024mb_xfx_ra...r5_40nm.html

Nada się ten zestaw czy coś wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 16:07, Misquamaqus napisał:

Kupisz proca za 5 stow a plyte za 2 stowy i bedziesz miec same problemy.
Plyta glowna jest najwazniejsza dla tego na niej nie oszczedzaj.
Do niej dopiero dokupuje sie procesor i reszte.

Zawsze robiłem odwrotnie i nie miałem problemów. Na co kupować płytę kombajn, jak i tak nie będzie szybciej niż pozwoli procesor - pomijając śladowe różnice w OC. Z kolei ekstremalne OC wymaga ekstremalnego chłodzenia, pamięci itd, a efekty stają się pomijalne.
Szczególnie, jak kogoś nie interesuje łączenie GPU, i starczają mu 2 sloty ramy czy innych łączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2010 o 17:40, KaPe napisał:

Zawsze robiłem odwrotnie i nie miałem problemów. Na co kupować płytę kombajn, jak i tak
nie będzie szybciej niż pozwoli procesor - pomijając śladowe różnice w OC. Z kolei ekstremalne
OC wymaga ekstremalnego chłodzenia, pamięci itd, a efekty stają się pomijalne.
Szczególnie, jak kogoś nie interesuje łączenie GPU, i starczają mu 2 sloty ramy czy innych
łączy.


:)))
Mam rozumiec, ze jak kupie np. Q9650 i do tego splesnialego asrocka albo gigabyta za150/200 zlotych, to bedzie OK ?
Takie fajansiaste plyty nawet nominalnie nie obsloza procesora a co dopiero wskazane OC.
Przecierz nie kupie penryna, zeby ledwo zipial na gigabycie. Gole mosfety na zasilaniu cpu, bios biedny, wszystko ledwo dyszy, grzeje sie to dziadostwo i jest niestabilne. Zwiechy, restarty i inne cuda. Zobacz po postach userow forow komputerowych jakie plyty sa problematyczne i to z jak slabymi procesorami.
Procesor za 500/600 zlotych wlozony do budzetowej plyty jest nieporozumieniem.

Nie czepiam sie, tylko jestem z deka zdziwiony Twoim tokiem zakupow.

Z reszta kazdy sobie rzepke skrobie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba logiczne, że biorę płytę, która obsłuży procesor, w razie potrzeby upgradując bios, więc taki "argument" nie ma sensu. Natomiast nie będę dokładał kilkaset złotych, za które mógłbym kupić coś co realnie wpłynie na wydajność. Ile wynoszą różnice między płytami w tym względzie, błąd statystyczny?

Nie mówię tu o absolutnym dnie stawki, ale "dolne warstwy strefy średniej" mi zupełnie wystarczają. Chłodzenie? Nie narzekam, od obudowy i proca jest wystarczająco. Restarty? Od świąt się może coś zdarzy, a bardziej prawdopodobne, że to coś Winda zepsuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę kupić sobię karte graficzną. mam na nią 150zł. Chciał bym zeby ac2 dzialal chociaz na medium w 1024;768
Zastanawiam sie nad kupnem ati 4550 hd. Czy jest to dobra karta graficzna?

prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje jakiejs dobrej karty graficznej do 600 zlotych, ktora odpali (niekoniecznie na najwyzszych detalach, ale milo) nowet gry i nie bedzie potrzebowala dodatkowego zasilania.
Ktos moglby mi doradzic? Bylbym zobowiazany. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - jak duża jest różnica pomiędzy:

1. AMD Phenom II X4 925 /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/

a

2. AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

i czy warto do tego drugiego dokładać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nowe gry pociągnęła musi być nieco lepsza karta ( którą za 600zł oczywiście kupisz ) ale 99.9% z nich wymagają podpięcia dodatkowego zasilania.

Jaki zasilacz masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się