Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2010 o 19:46, Czarek188 napisał:

Tak od 2700 do 3000zł styknie :P


tak na oko dodałbym jeszcze z 1k zł ;)

@up. Jaka rozdzielczosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 300zł i pomyślałem nad wymianą karty graficznej. Konfig mojego kompa macie w podpisie. Najważniejsze jest, aby karta działała na tej płycie głównej : ASUS P5GC-MX/S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Hmmm...w tej kategorii cenowej poleciłbym GeForce 9600GT - jest o ok. 70% wydajniejszy od twojej obecnej karty.
Ewentualnie Radeon HD5670 (na gral.pl dostępny od 319 zł) - wydajnościowo prezentuje się dość podobnie ( http://nvision.pl/Radeon-HD-5670-DirectX-11-w-cenie-do-400-zl--Articles-318-ndetails-10.html), za to ma wsparcie dla DX11. A więc jak wolisz, z obu kart będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 18:07, GANGSTERR napisał:

Procesor:
Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/
709 zł

Płyta główna:
Asus P7P55D LE /intel P55, DDR3 1600, GLan/
459 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL
399 zł

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
185 zł

Karta graficzna:
XFX Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ TV/2xDVI
669 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223C SATA (black)
99 zł

Obudowa:
SilentiumPC Gladius 600 Window Pure Black (bez zasilacza)
239 zł

Zasilacz:
OCZ Fatal1ty 550W SLI LED
265 zł

Razem: 3024 zł


GANGSTERR czy płyte główną nie mozna by zastosowac tanszą ? Az za 460 zaoszczedzic 100 czy nie da rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 22:17, karolekx23x napisał:

GANGSTERR czy płyte główną nie mozna by zastosowac tanszą ? Az za 460 zaoszczedzic
100 czy nie da rady ?


Dajze spokoj :P Plyta glowna to najwazniejszy element komputera, do tego wszystko jest podpiete, elementy nie moga byc najtansze i slabej jakosci...
Jakbys chcial zaoszczedzic, to wrzuc do nowego kompa naped ze starego. Juz masz 100zl w kieszenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem ale są po 370 podpisane pod i5 , dobra wiec jaka karte mam wziasc zaopatrzyc sie Geforce GTX 260 który jak piszą nie najlepiej pracuje z i5 czy karty marki Radeon tylko którą do 800 zł zeby pod moje gry chodziła płynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest intel to raz, dwa, to jest wciaz nowy socket, wiec trudno tu o tanszą płytę. To jest bodajże najtansza z tych lepszych. Tańsze sa już tylko płyty micro-ATX które moim zdaniem nie oferuja nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz Radeona HD4890, jak Ci napisal juz GANGSTERR. Karta jest wydajnosciowo zblizona do GeForce''a GTX275, ale oden TANSZA.

podsumowujac, zeby rozwiac Twe watpliwosci:

cena/jakosc: HD4890 > GTX275
wydajnosc: HD4890 ~ GTX275
cena: HD4890 > GTX275

Mam nadzieje, ze zrozumiales. ;]

P.S. Pisz c z y t e l n i e j, prosze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcąc i5 750 muszę mieć co najmniej HD4890 lub płace wiecej i GTX275 , wszystko sobie spisze jaki sprzęt chce i ide do sklepu zrealizować wiec myślałem ze w 3 tys się zmieszczę ale trochę ponad będzie
Wielkie dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiscie nie oplaca sie doplacac do GTX275. Jak juz, to HD5850, druga najszybsza jednordzeniowa karta na swiecie, ale jest to wydatek min. 1000zl (na allegro; teraz jest po ok. 1050zl).

P.S. Wystarczy, ze zamowisz te czesci, co zapodal Ci GANGSTERR w esc.pl, bo jak pojdziesz do np. komputronika, to moze Ci wyjsc np. 10% drozej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kupie w swoim sklepie stały klient i poleci możne rabat
Ten zestaw co podał GANGSTERR to mi sie zdaje ze dość dobry i długo bedzie czekac trzeba zeby gra wymagała takiego sprzetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 22:31, GANGSTERR napisał:

to jest intel to raz, dwa, to jest wciaz nowy socket, wiec trudno tu o tanszą płytę.
To jest bodajże najtansza z tych lepszych. Tańsze sa już tylko płyty micro-ATX które
moim zdaniem nie oferuja nic ciekawego.

Patrząc na esc.pl - skąd jak zakładam ceny - widzę nie tylko mATX, spokojnie mógłby zaoszczędzić stówę. Różnice chyba nie są aż mało znaczące, o ile nie zależy na używaniu 2 grafik, czy > 2 sloty na ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu nie tylko chodzi o ilość złącz, ale jakoś np jakość PCB, kodeka dzwięku czy sekcji zasilania.

Wady tańszych płyt wg. PCLab:

zawieszający się BIOS, tylko sześć otworów mocujących , słabe możliwości podkręcania, sekcja zasilania CPU bez radiatora (mała liczba nie chłodzonych faz = duze obciążenie), brak narzędzi do podkręcania (w BIOS-ie) - wszystko to odnośnie tanszych płyt od Asrocka, Foxconn''a i MSI.

Lepsza od tego Asusa była by płyta Gigabyte GA-P55-UD3R (i ciutke tansza), ale w esc maja tylko wersję z USB3 i SATA III, ale jest ona znacznie drozsza.

Kupując core i5 nie ma co oszczedzac na płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Mam pytanie. Do kompa będę chciał jeszcze dołożyć dwie rzeczy, ale się tak zastanawiam.
Raz, zmienić chłodzenie na procu, żeby wycisnąc wszystko co się da z płyty głównej ( to jest 3,5-3,6 ghz )i myślałem o chłodzeniu: http://www.cooling.pl/ocz-gladiator-max,produkt,551442.html
styknie?
Druga sprawa, to pamięci ram. I tu mam duży dylemat. Obecnie mam jedną kostkę 2GB DDR2 Elixira, 800 mhz.
I zastanawiam się, czy by nie kupić sobie 2x1GB DDR2 1066mhz GEILa, czy może dołożyć jeszcze jedną kość 2 GB właśnie Elixira? Kupowanie 2x 2GB 1066 nie wchodzi w grę, bo poprostu wyjdzie mi to za drogo :P
Co lepsze - mniej, a szybciej, czy więcej a wolniej? Dodam że system mam W7 Ultimate 64 bit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 00:21, Jan3d napisał:

komputer za 7k dajcie przykłady tyle mam na wydanie na machine


Eeee, 7 tysięcy? No dobra, uznam, że to na serio:

Procesor: Core i7 950
Pamięci RAM: 6GB RAM Corsair Dominator
Dyski twarde: 2xWD6400AAKS (Raid0)
Karta graficzne: Radeon HD5970
Nagrywarka: Samsung SH-S223C
Obudowa: Antec Sonata Elite
Zasilacz: Corsair 1000W
Do tego można dorzucić wodne chłodzenie, bo zostało kilkaset złotych. Chociaż szczerze powiedziawszy to za rok wartość tego kompa spadnie o 50% ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się