Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

no może faktycznie ale sam system 7 obsługuje 1-2 GB ram wiec chyba nie tak tragicznie ale w sobote zamówiłem wiec moge jeszcze zmienic na np. obudowe czy zasilacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to zmien, zrezygnuj z tych 6 GB bo to bezsens. 4 GB jest ilością która wystarczy na długi okres. Kase sobie zostaw lub dołoż do budy lub zasilacza. Jeśli to drugie to podaj co wybrałeś i ile możesz dolorzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 20:54, blacklio2 napisał:


> Co nie zmienia faktu, że i tak Gigabyte robi nieco lepsze jakościowo i technologicznie

> płyty :P

Obecnie to wątpliwa sprawa, natomiast Gigazłom jest bardziej rozpoznawalną marką to nie
ulega wątpliwości


No zgadnij jakim cudem ta marka stała się bardziej rozpoznawalna ;)

Kiedyś była na podobnym poziomie co AsRock. Kto by wtedy pomyślał, że z jakiejś "małej" tajwańskiej firmy wyrośnie taki gigant. Co do nazwy to kiedyś Gigabyte robiło lepsze wrażenie. Teraz fajnie brzmiałby Petabyte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim, w najbliższym czasie planuje zmianę karty graficznej (Aktualnie mam GF 8500GT) na jakąś lepszą.Do wydania mam około 550zł.Co byście polecali? Myślałem nad GTS 250,tylko nie wiem czy zasilacz dobry.

Mój Zasilacz ATX Fortron 300PNF ATX 12V 300W
Płyta Główna ASUS P5VD2-VM/S P4M900
Procek Core 2 Duo E4500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Co możecie mi powiedzieć o owym laptopie?
http://www.kuplaptopa.pl/product_info.php/cPath/81_87_1062/products_id/3849/DELL_Studio_1745_T4400_2x2.2_GHz,_17.3_900p,_ATI_4650,_320GB,_4GB_RAM,_BT,_DVD-RW,_Win_7_HP_64bit,_24m_CAR

Ew. co innego w tej granicy cenowej możecie mi doradzić? Ma to być laptop multimedialny czyli jakieś gry też żeby na nim pochodziły ;) Nie mówię tu o next-genach ale żeby coś więcej niż Gothic 2 nań poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 19:03, W1tch3r napisał:

Witam, mam pytanie. Co możecie mi powiedzieć o owym laptopie?
http://www.kuplaptopa.pl/product_info.php/cPath/81_87_1062/products_id/3849/DELL_Studio_1745_T4400_2x2.2_GHz,_17.3_900p,_ATI_4650,_320GB,_4GB_RAM,_BT,_DVD-RW,_Win_7_HP_64bit,_24m_CAR

Ew. co innego w tej granicy cenowej możecie mi doradzić? Ma to być laptop multimedialny
czyli jakieś gry też żeby na nim pochodziły ;) Nie mówię tu o next-genach ale żeby coś
więcej niż Gothic 2 nań poszło.


Po przekątnej ekranu widzę, że ma to być bardziej laptop do rozrywki ?

Procesor styknie
Ka. gra. też dosyć dobra
Ramu Ci spokojnie starczy

Tylko nie wiem czy dysk 320GB nie będzie na twoje potrzeby zbyt mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 19:33, queertin napisał:

> Witam, mam pytanie. Co możecie mi powiedzieć o owym laptopie?
> http://www.kuplaptopa.pl/product_info.php/cPath/81_87_1062/products_id/3849/DELL_Studio_1745_T4400_2x2.2_GHz,_17.3_900p,_ATI_4650,_320GB,_4GB_RAM,_BT,_DVD-RW,_Win_7_HP_64bit,_24m_CAR

>
> Ew. co innego w tej granicy cenowej możecie mi doradzić? Ma to być laptop multimedialny

> czyli jakieś gry też żeby na nim pochodziły ;) Nie mówię tu o next-genach ale żeby
coś
> więcej niż Gothic 2 nań poszło.

Po przekątnej ekranu widzę, że ma to być bardziej laptop do rozrywki ?

Procesor styknie
Ka. gra. też dosyć dobra
Ramu Ci spokojnie starczy

Tylko nie wiem czy dysk 320GB nie będzie na twoje potrzeby zbyt mały.

do tej pory jechałem na kompie o dysku 250gb i mi spokojnie stykało więc z tym problemu nie powinno być ;)

A takie pytanie, jakie gry mi na tym pójdą? (Tak pytanie głupie jak but... Jaka jest najnowsza gra która mi na tym powinna chodzić [trochę lepiej brzmi]?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z najbardziej wymagających - Crysis powinien śmigać na średnich detalach w przyzwoitej rozdzielczości. W przypadku innych gier, z racji mniejszych wymagań, może być tylko lepiej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 19:49, TBKPredator napisał:

Z najbardziej wymagających - Crysis powinien śmigać na średnich detalach w przyzwoitej
rozdzielczości. W przypadku innych gier, z racji mniejszych wymagań, może być tylko lepiej.
:P


No i tyle mi wystarczy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 15:57, GANGSTERR napisał:

Procesor:
AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/
565 zł

Płyta główna:
Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/
299 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL
399 zł

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
190 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
699 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black/Silver)
159 zł

Zasilacz:
bequiet! PurePower L7 430W
210 zł

Monitor:
Benq G2420HDBL (16:9, 5ms, DVI, LED)
699 zł

System Operacyjny:
Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit
369 zł

Razem: 3589 zł
www.esc.pl

Troche przekroczyłem, no ale jak ma byc na dwa lata i to jeszcze z systemem i monitorem
z LEDami to nie widze innej opcji. Jakby dało radę to rozważ jeszcze dorzucenie stówki
do mobasa MA790XT-UD4P


Ok, dzięki wielkie.

Jeszcze jakby ktoś mógłby mi pomóc z tym:

>A najważniejsze co mnie interesuje, bo wyleciałem z obiegu jeśli chodzi o granie na komputerach już dawno temu, w jaką rozdziałkę i w jakie detale powinienem celować przy tym sprzęcie? Bo nieraz jak przeglądam różne wypowiedzi to widzę, że niektórzy odrzucają AA na rzecz wyższej rozdziałki bo niby nie potrzebne, inni znowu nieraz muszą jakoś manualnie zmuszać gry do AA. Są też teraz jakieś MSAA czy jakoś i inne, i nie wiem co się dzieje. :/

I jeszcze jedno pytanko, na co oddziałuje taktowanie RAMu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie ad. upgradu kompa. Chcialbym w nieodleglej przyszlosci kupic dysk twardy. I nie moge sie zdecydowac ktory z tych wybrac:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/49123/Podzespo_y_PC/Dyski_twarde/Samsung_SpinPoint_F1_750_GB_SATA_II_32MB_cache_NCQ_.html

http://www.komputronik.pl/index.php/product/75553/Podzespo_y_PC/Dyski_twarde/Samsung_SpinPoint_F2EG_1_TB_SATA_II_32MB_cache_NCQ_.html

http://www.komputronik.pl/index.php/product/84277/Podzespo_y_PC/Dyski_twarde/Samsung_SpinPoint_F3_1_TB_SATA_II_32MB_cache_NCQ_.html

http://www.komputronik.pl/index.php/product/92282/Podzespo_y_PC/Dyski_twarde/WD_Caviar_Green_1TB_WD10EARS_64MB_cache_SATA_II.html

Jesli macie inne typy i propozycje to prosze o podanie ;)
I jeszcze jedno male pytanko: czy dysk twardy moze miec wplyw na FPSy w grach? Chodzi mi o to, ze jak gram w WoW obecnie, praktycznie ZAWSZE jak fpsy leca w dol to moj twardziel zaczyna chrobotac jak wiertarka. Moze to byc spowodowane doczytywaniem danych z twardziela? Czy to jakis dziwny zbieg okolicznosci?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A najważniejsze co mnie interesuje, bo wyleciałem z obiegu jeśli chodzi o granie

Dnia 17.02.2010 o 13:28, xRaphaelx napisał:

na komputerach już dawno temu, w jaką rozdziałkę i w jakie detale powinienem celować
przy tym sprzęcie? Bo nieraz jak przeglądam różne wypowiedzi to widzę, że niektórzy odrzucają
AA na rzecz wyższej rozdziałki bo niby nie potrzebne, inni znowu nieraz muszą jakoś manualnie
zmuszać gry do AA. Są też teraz jakieś MSAA czy jakoś i inne, i nie wiem co się dzieje.
:/


sam osobiście zrobiłem parę testów na temat dużej rozdzielczości, większej/równej 1680x1050, a włączonemu AA. Włączenie AA przy takich rozdzielczościach miało sens ewentualnie dla opcji 2x czy 4x. Wyżej zmian nie zauważyłem prócz spadku FPS. W wiele gier gram na pełnej możliwej rozdzielczości bez użycia AA. Przy dzisiejszych rozdzielczościach jest już tyle pikseli na cm2 (centymetr kwadratowy) obrazu ze AA jest raczej zbędnym dodatkiem...

Coby nniebyć gołoswonym to jest przykładzik:
bez AA
http://img41.imageshack.us/img41/2892/x3tcdemo200906092249036.png

z AA x8
http://img197.imageshack.us/img197/9637/x3tcdemo200906092301160.png

To dla rozdzielczości 1680x1050 oczywiscie widać jeszcze jakieś tam strzępienie krawędzi ale jest ono tak nieznaczne ze należy sie dobrze przyjrzeć

Dnia 17.02.2010 o 13:28, xRaphaelx napisał:

I jeszcze jedno pytanko, na co oddziałuje taktowanie RAMu?

hmm na szybkość przetwarzania danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 14:05, Ichvander napisał:

Jesli macie inne typy i propozycje to prosze o podanie ;)
I jeszcze jedno male pytanko: czy dysk twardy moze miec wplyw na FPSy w grach? Chodzi
mi o to, ze jak gram w WoW obecnie, praktycznie ZAWSZE jak fpsy leca w dol to moj twardziel
zaczyna chrobotac jak wiertarka. Moze to byc spowodowane doczytywaniem danych z twardziela?
Czy to jakis dziwny zbieg okolicznosci?
Pozdrawiam

Teraz wszystko zależy od tego jaki to będzie dysk. Jeśli tylko przechowalnia danych, to nie ma sensu kupować dysku z szybkich serii, który będzie się mocniej grzał i krócej żył. Wtedy idealnie nada się caviar green. Jeśli ma to być coś pod system, ale i jednoczesną przechowalnię danych to już wypadałoby kupić coś szybkiego, w pełnym umundurowaniu, ale nadal polecam zostać przy caviarach.
Jak Ci twardziel chrobocze i FPSy lecą w dół, to raczej wyspowiadaj nam się z posiadanej ilości RAM :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup 2x500 GB Samsung F3 i połącz te dyski w RAID 0 (jeśli faktycznie potrzebujesz 1 TB). Jeśli to jest jakiś stary dysk na ATA to może, ale jeśli na SATA to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się