Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2010 o 15:21, Racio napisał:

a jeszcze ta płyta gówna Asus M4A785T-M AMD nie współpracuje z phenom X2 poradzicie jaka
??

Gigabyte MA770T-UD3P(299zł)
AMD Athlon II X4 620 (349zł)
HIS HD4870 1GB (599zł)
esc.pl
reszta to co ci podał kolega, i masz wydajny zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 15:41, Pernia napisał:

> Procesor - AMD Phenom II X4 945 (549zł)
> Płyta główna - Asus M4A785T-M AMD 785G (311zł)
> Grafa - Sparkle GeForce GTS 250 512MB (429zł)
> Pamięć - DDR3 Goodram 4GB PC1333 CL9 (366zł)
> Zasilacz - Bequiet PurePower L7 430W (197zł)
> Obudowa - ATX Tower Cooler Master Elite 330 (133zł) lub jakaś inna z rodziny CM
Elite.
zestaw do grania, a ty mu dałeś droższy procesor niż karte graficzną. Fail. Quad to dobre
wyjście, ale za mało kaski troche, chociaż wyjście jest. Zamiast Phenoma X4, Athlon X4
620 ( kiedyś kolega się napewno zdecyduje na podkręcenie, chociaz narazie to potrzebne
nie będzie) a za zaoszczędzoną kaskę HD4870 HIS/Sapphire.

Zdecydowałem się na Phenom II X2 555 i kartę graficzną tylko ze teraz płyta główna Asus M4A785T-M AMD nie współpracuje z procesorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 15:49, Pernia napisał:

> a jeszcze ta płyta gówna Asus M4A785T-M AMD nie współpracuje z phenom X2 poradzicie
jaka
> ??
Gigabyte MA770T-UD3P(299zł)
AMD Athlon II X4 620 (349zł)
HIS HD4870 1GB (599zł)
esc.pl
reszta to co ci podał kolega, i masz wydajny zestaw.

Wszystkich co znam odradzają mi procesory 4 rdzeniowe ponieważ nie są wykorzystywane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2010 o 15:52, Racio napisał:

Zdecydowałem się na Phenom II X2 555 i kartę graficzną tylko ze teraz płyta główna Asus
M4A785T-M AMD nie współpracuje z procesorem

to tamta płyta główna którą ci podałem pójdzie. Chociaż nie rozumiem, czemu wolisz dwujajowego Phenoma, niż przyszlosciowego athlona x4, który da ci dużo więcej w strategiach, i takich grach jak Battlefield Bad Company 2, czy GTAIV. Sam będę zmieniał płytę główną, i też miałem dylemat między tymi procesorami - athlon to dużo lepsze wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od tego w jakie rozdzielczości kolega gra, bo wszyscy polecacie x2 i nie wiadomo jaką grafę, a tak naprawdę ludzie którzy kupowali w dniu premiery GF''a 8800gt, do dziś grają spokojnie w każdy tytuł. Na razie Crysis w 2 jajowcach jest grą, która najbardziej wymaga mocnej grafy, i jak na razie nie widać na horyzoncie tytułu, który mógłby to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 19:54, Vehabir napisał:

Może zacznijmy od tego w jakie rozdzielczości kolega gra, bo wszyscy polecacie x2 i nie
wiadomo jaką grafę, a tak naprawdę ludzie którzy kupowali w dniu premiery GF''a 8800gt,
do dziś grają spokojnie w każdy tytuł. Na razie Crysis w 2 jajowcach jest grą, która
najbardziej wymaga mocnej grafy, i jak na razie nie widać na horyzoncie tytułu, który
mógłby to zmienić.

jeżeli 4870 to jest niewiadomo jaka grafa, to ja nie wiem co ty mu chcesz wcisnąć. 7600 GT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś polecić jakieś chłodzenie do procesora? ( intel core 2 duo E8400) Najlepiej tak do 70zł ( nie mam zamiaru podkręcać, boxowy wentyl poprostu nie wyrabia i mi sie przegrzewa procek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 20:25, Pernia napisał:

jeżeli 4870 to jest niewiadomo jaka grafa, to ja nie wiem co ty mu chcesz wcisnąć. 7600
GT?

Nie mam nic do 4870, ale jak słyszę, że gts 250 jest słaby, to też nie wiem co mam mówić, jak ktoś gra w full HD to i pewnie jest za słaby, a ja wolę dopasować grafę do proca i do monitora, bo znam przypadki gdzie ludzie grają na nie wiadomo jakim sprzęcie przy 17" czy 19", a jaki to ma sens sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 20:37, Szympek napisał:

Może mi ktoś polecić jakieś chłodzenie do procesora? ( intel core 2 duo E8400) Najlepiej
tak do 70zł ( nie mam zamiaru podkręcać, boxowy wentyl poprostu nie wyrabia i mi sie
przegrzewa procek)

W temacie o prockach napisałem ci, że boxowy cooler od Core 2 duo musi ci starczyć, zwłaszcza że to proc w 45nm. Musisz mieć je źle założone, albo porpostu nie masz pasty termoprzewodzącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 20:50, Pernia napisał:

> Może mi ktoś polecić jakieś chłodzenie do procesora? ( intel core 2 duo E8400) Najlepiej

> tak do 70zł ( nie mam zamiaru podkręcać, boxowy wentyl poprostu nie wyrabia i mi
sie
> przegrzewa procek)
W temacie o prockach napisałem ci, że boxowy cooler od Core 2 duo musi ci starczyć, zwłaszcza
że to proc w 45nm. Musisz mieć je źle założone, albo porpostu nie masz pasty termoprzewodzącej.


Pastę musi mieć jeżeli ledwo co kupiony cep to ma plasterek intelowski :lol:, ew. może być to kwestia jak piszesz, złego założenia, albo kijowego docisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 21:01, Vehabir napisał:

to ma plasterek intelowski :lol:

no to mówię, że nie ma pasty termoprzewodzącej. Mi chodzi o termoprzewodzącą, a nie termo-zatrzymującą maź. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ta tasiemka pełni rolę pasty termoprzewodzącej i w normalnych warunkach, nie jest potrzebna dodatkowa pasta do codziennego użytku. Niektórzy zdrapują ten badziew i nakładają własną ;]. (Po to jest box co by miał wszystko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 21:28, Vehabir napisał:

ale ta tasiemka pełni rolę pasty termoprzewodzącej i w normalnych warunkach, nie jest
potrzebna dodatkowa pasta do codziennego użytku. Niektórzy zdrapują ten badziew i nakładają
własną ;]. (Po to jest box co by miał wszystko)

nie wiem kto ci taki kit wcisnał. Jeżeli już to założyłeś, to gratki, bo to gówno na stówe wypełniło ci mikroszczeliny, i po ''ptokach''. Już lepiej nie mieć pasty termoprzewodzącej, niż używać gówna po którym jest +10*C na procku. I NIE, NIE SPRAWDZA SIĘ ONA W ŻADNYCH WARUNKACH i ZAWSZE trzeba nałożyć własną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 21:47, Pernia napisał:

> ale ta tasiemka pełni rolę pasty termoprzewodzącej i w normalnych warunkach, nie
jest
> potrzebna dodatkowa pasta do codziennego użytku. Niektórzy zdrapują ten badziew
i nakładają
> własną ;]. (Po to jest box co by miał wszystko)
nie wiem kto ci taki kit wcisnał. Jeżeli już to założyłeś, to gratki, bo to gówno na
stówe wypełniło ci mikroszczeliny, i po ''ptokach''. Już lepiej nie mieć pasty termoprzewodzącej,
niż używać gówna po którym jest +10*C na procku. I NIE, NIE SPRAWDZA SIĘ ONA W ŻADNYCH
WARUNKACH i ZAWSZE trzeba nałożyć własną.

No po prostu nie wierze to co czytam :lol:, no sorry, ale chyba np. Intel nie robi swoich użytkowników w bambuko i po coś są obrazki na jego instrukcji, że wystarczy przykleić radiator do proca to na 3 paski pasty na radiatorze i jak to nie jest pasta, to ja nie wiem co to jest :E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta, łudź się dalej że intel nei tnie na niczym kosztów produkcji, i ze wszystko co ci daja jest najwyzszej swiatowej klasy, a to cos co nazywaja pasta termoprzewodzaca jest najlepsze na swiecie i ma JAKIEKOLWIEK wlasciwiosci termoprzewodzace. To coś, co tam jest przyklejane, tak przewodzi ciepło, jak odchody mojego kota, jak chcesz moge ci wyslac, przykleisz sobie i bedzie super!!!... a zreszta, co ja sie bede pierdzielic, nie pogielo mnie jeszcze. Chcesz, kupuj nowe chlodzenie, wydawaj kolejną kasę na cos co ci nie jest potrzebne. Nie moja kasa, nie mój biznes, debilizm, ale jakby wszyscy ludzie na tej planecie mysleli to producenci sprzetu duzo by nie zarabiali. Robta co chceta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem, żeby dopisać coś, ale minął czas, a mi się drugi raz nie chce tego pisać, ale nie przypominam sobie, żebym mówił wyżej, że to co daje Intel to klasa światowa, ale może o czymś nie wiem :E. Więc zejdę na dół do apteki po vita buerlecithin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógł by mi ktoś powiedzieć czy procek " Phenom II X4 945 " Bedzie pasował pod moją płytę główną " GA-M61PME-S2 " I czy opłaca sie go brać , czy moze lepiej wziąć jakiś dwu-rdzeniowy ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 08:21, Vehabir napisał:

Edytowałem, żeby dopisać coś, ale minął czas, a mi się drugi raz nie chce tego pisać,
ale nie przypominam sobie, żebym mówił wyżej, że to co daje Intel to klasa światowa,
ale może o czymś nie wiem :E. Więc zejdę na dół do apteki po vita buerlecithin.

Już otwierałem gugle i chciałem ci dobitnie udowodnić że mam rację cytując pare serwisów, ale stwierdziłem że słowa dotrzymam - rób co chcesz, człowiek próbuje ci pomóc tak żebyś wydał jak najmniej, a ty się kłócisz. Z mojej strony koniec, a ty żyj dalej w swoim wyimaginowanym świecie. :)

@HighOctane
NIestety nie. Masz płytę główną na socket AM2, a procek jest pod AM3, ewentualnie AM2+. Musisz zmienić płytę główną. CO do samego proca, jak masz kasę - jak najbardziej tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xD ale to nie ja chcę kupić pastę termoprzewodzącą, ale jeżeli byłbyś tak miły, to chociaż napisz co mam w guglach wpisać, żeby mnie oświeciło ^^ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się