Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2010 o 20:21, GANGSTERR napisał:

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4850 PCS 1024MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI
430 zł


Ja posiadam PALITa HD4850 512MB DDR3/256bit. Duża różnica jest pomiędzy tym co mam a pomiędzy tą którą zaproponowałeś komuś? Pytam z ciekawości bo jak tak patrze na te ceny zestawów które komponujecie to jednak mój komp taki tani nie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2010 o 20:29, Citkowsky napisał:


Ja posiadam PALITa HD4850 512MB DDR3/256bit. Duża różnica jest pomiędzy tym co mam a
pomiędzy tą którą zaproponowałeś komuś? Pytam z ciekawości bo jak tak patrze na te ceny
zestawów które komponujecie to jednak mój komp taki tani nie jest:)


Pytanie czy masz referencyjne chłodzenie czy nie. Jeśli referencyjne to duża różnica w ciszy i temperaturach :P. Jeśli chłodzenie ma Palita, to może być róźnica w głośnosci.

Ogólnie Palit nie cieszy się jakąś genialną opinią, jest raczej klasyfikowany "w dole" jesli chodzi o producentów. Mówi się, że oszczędza na częściach do produkcji swoich kart, ale czy to prawda, to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 19:47, men23 napisał:

witam szukam zestawu tak do 2500 zł z monitorem


Rypnąłem sie u siebie dałem karte z 1 GB pamieci, a miała byc wersja 512 MB, tak więc bedzie o te 40 zł taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>...........

Chodzi mi o działanie w grach a nie z jakich komponentów jest karta zrobiona itp.
Chłodzenie jest zwykłe bo tej ,,lepszej" swego czasu nie udało mi się znaleźć z racji podwyżki cen karty o około 100zł;)
Grafa chodzi głośno to fakt, w serwisie przy okazji wymiany procka powiedzieli, że łożysko musiało się wyrobić i słychać delikatny szum i dźwięk ,,kamyczka turlającego się po tacy". Na szczeście mi to nie przeszkadza;)

Chodzi mi tylko o praktyczne zachowanie się tych obu kart w grach.


/
Czemu polecasz X2 250 jak za te 30zł drożej można wziąć to co ja wziąłem X3 435?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 20:41, Citkowsky napisał:

>>>...........

Chodzi mi o działanie w grach a nie z jakich komponentów jest karta zrobiona itp.
Chłodzenie jest zwykłe bo tej ,,lepszej" swego czasu nie udało mi się znaleźć z racji
podwyżki cen karty o około 100zł;)
Grafa chodzi głośno to fakt, w serwisie przy okazji wymiany procka powiedzieli, że łożysko
musiało się wyrobić i słychać delikatny szum i dźwięk ,,kamyczka turlającego się po tacy".
Na szczeście mi to nie przeszkadza;)

Chodzi mi tylko o praktyczne zachowanie się tych obu kart w grach.

W takim razie nie rozumiem pytania, bo to te same karty (ten sam chip)

Dnia 04.03.2010 o 20:41, Citkowsky napisał:

/
Czemu polecasz X2 250 jak za te 30zł drożej można wziąć to co ja wziąłem X3 435?

Budżet to ok 2500 zł tak? Ja dałem za 2570 zł tak? Kolejne 40 zł i jest 2610 złotych tak? To jest 110 zł ponad bużet, za duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
krótkie pytanie.
Zna ktoś tanie sklepy w Krakowie, które mają strony internetowe? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 20:47, GANGSTERR napisał:

> >>>...........



1GB kontra 512mb.


Hmm, czymże jest 30zł przy kwocie 2500zł gdzie dostaje się dodatkowy rdzen co bardzo dużo znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 21:11, Citkowsky napisał:

> > >>>...........


1GB kontra 512mb.

Taka, że przy rozdzielczości Full HD GTA IV będzie lepiej chodzić.

Dnia 04.03.2010 o 21:11, Citkowsky napisał:


Hmm, czymże jest 30zł przy kwocie 2500zł gdzie dostaje się dodatkowy rdzen co bardzo
dużo znaczy?

Raz, mnie się nie pytaj, bo to nie moje pieniądze, dwa, już chyba pisałem że to nie tylko o te 40 zł chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcem kupic pamiec ram 2gb 533hz dual chanel bo na taka max mi płyta głowna pozwala ztego co sie zorientowałem..I niebardzo wiem jaka wybrac wiec przydała by sie rada od was...w tejchwili mam 1gb dual 266hz hyba albo 233 wiec jest bardzo słaba..aha i jeszcze jedno pytanie czy moge np włazyc normalne pamieci DDRII 533 2gb w jednego slota zamiast tego 2x1ghz dual chanel bo w tych zeczach sie nieorientuje

Płyta głowna GA-8I945GZME-RH
http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-8...gzme-rh.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W monitorach 17 i 19- calowych roznicy pomiedzy DVI i D-Sub nie odczulem (rozdz. 1280 x 1024, odswierzanie 60-75Hz) - wszedzie bylo tak samo.
Przy monitorze 32- calowym w rozdzielczosci 1366 x 768 (odswierzania nie pamietam) roznica byla widoczna. Nie dam sobie reki uciac czy odwzorowanie kolorow bylo inne, ale np. np. napisy/teksty czy niektore obrazki/zdjecie byly slabiej wyswietlane na D-Sub niz DVI albo HDMI (pomiedzy drugim, a trzecim roznicy nie dopatrzylem sie).
A co bylo nie tak? Np. napisy wydawaly sie nierowne :P Nie potrafie tego zobrazowac za pomoca slow, ale troche bylo to irytujace; raczej nie w grach, ale np. w office''ie czy czytaniu poczty.
Na monitorze 23- calowym w rozdz. 1920 x 1200 bylo to samo - lepiej na DVI/HDMI, nizli D-Sub.
Jesli masz mozliwosc wyboru pomiedzy monitorem zaopatrzonym tylko w D-Sub, a monitorem z DVI i/lub HDMI, to bierz tego drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze jedno pytanie czy jak zamówił bym w sklepi esc to czy oni składają komputer i jak kupie orginalnego windows 7 to oni go zainstalują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 22:16, men23 napisał:

a mam jeszcze jedno pytanie czy jak zamówił bym w sklepi esc to czy oni składają komputer
i jak kupie orginalnego windows 7 to oni go zainstalują


yup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2010 o 22:11, kuba9876543210 napisał:

Jesli masz mozliwosc wyboru pomiedzy monitorem zaopatrzonym tylko w D-Sub, a monitorem
z DVI i/lub HDMI, to bierz tego drugiego.


Wynika z tego, że do grania w gry komputerowe, np. RTS wymiana kabla z d-sub na DVI, tudzież kupno monitora wyposażonego DVI nie znajduje uzasadnienia... Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hey
sprzet juz do mnie przyszedl
nowa plyta gl, 2gb ramu, athlon 2x 2,8 i radeon 5770
mam winka mx ale troche sie muli jeszcze komp, a w cod mw2 troche szarpie czy to moze byc przez dysk ?? (stary syf chyba z 7 lat ma, ciagle go slychac, dysk podlaczony przez ata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 09:05, vip_konius napisał:

hey
sprzet juz do mnie przyszedl
nowa plyta gl, 2gb ramu, athlon 2x 2,8 i radeon 5770
mam winka mx ale troche sie muli jeszcze komp, a w cod mw2 troche szarpie czy to moze
byc przez dysk ?? (stary syf chyba z 7 lat ma, ciagle go slychac, dysk podlaczony przez
ata)


Człowieku zmień ten dysk. Zlituj się nad tym kompem. 500GB na SATA2 kosztuje 160zł. I nie chodzi tylko o pojemność ale przede wszystkim o ich wydajność. Raczej nie przez dysk. Od dysku zależy jak szybko gra się ładuje. Moim zdaniem to powinny być stery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 09:41, KamiKAzeDBC napisał:

> hey
> sprzet juz do mnie przyszedl
> nowa plyta gl, 2gb ramu, athlon 2x 2,8 i radeon 5770
> mam winka mx ale troche sie muli jeszcze komp, a w cod mw2 troche szarpie czy to
moze
> byc przez dysk ?? (stary syf chyba z 7 lat ma, ciagle go slychac, dysk podlaczony
przez
> ata)

Człowieku zmień ten dysk. Zlituj się nad tym kompem. 500GB na SATA2 kosztuje 160zł. I
nie chodzi tylko o pojemność ale przede wszystkim o ich wydajność. Raczej nie przez dysk.
Od dysku zależy jak szybko gra się ładuje. Moim zdaniem to powinny być stery

zreszta gra tez dlugo sie wczytuje.... stery sa najnowsze...
no jasne ze wymienie ale to pozniej bo mam inne wydatki
jakies inne pomysly od czego to moze byc?? bo chyba za slay sprzet na mw 2 to to nie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, skoro już ktoś wspomniał, czy mogę napisać do esc.pl żeby mi złożyli komp, ale nie instalowali systemu?
A czy to prawda, że ponoć sprawdzają kogoś, jak nie kupi systemu, że może mieć nielegalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 13:31, zerohunter napisał:

A właśnie, skoro już ktoś wspomniał, czy mogę napisać do esc.pl żeby mi złożyli komp,
ale nie instalowali systemu?


Oczywiście

Dnia 05.03.2010 o 13:31, zerohunter napisał:

A czy to prawda, że ponoć sprawdzają kogoś, jak nie kupi systemu, że może mieć nielegalny?

Totalna bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się