Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2010 o 18:06, amek11 napisał:

Pierwszy raz dobierałem podzespoły ;p i widzę że mi to nawet dobrze wyszło :)



10zł droższy jest Athlon X3 435 który ma @2,9GHz:)
Jak ja go kupowałem 3 tygodnie temu to różnica pomiedzy X425 a X435 w tym samym sklepie to było 1zł a jednak 0,2Ghz więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde...w opisie tej płyty gigabyte MA770-UD3 nie widzę nic na temat złącz ATA czyli nici z podłączenie starego dysku? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 19:07, ziptofaf napisał:

> kurde...w opisie tej płyty gigabyte MA770-UD3 nie widzę nic na temat złącz ATA czyli

> nici z podłączenie starego dysku? ;/
http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-ma770-ud3_10.html
Ta płyta ma jedno złącze IDE, czyli ATA.



No tak, a czy nagrywarki DVD(te starsze) nie są przypadkiem na IDE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 19:19, amek11 napisał:

No tak, a czy nagrywarki DVD(te starsze) nie są przypadkiem na IDE?

Są, ale pod jedno złącze IDE możesz podłączyć dwa urządzenia (o ile masz odpowiedni kabel).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha kurde...no to się będę musiał bawić w kablarnie albo dam sobie spokój i kupię nowy dysk...i chyba to będzie najlepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 19:52, amek11 napisał:

aha kurde...no to się będę musiał bawić w kablarnie albo dam sobie spokój i kupię nowy
dysk...i chyba to będzie najlepsze rozwiązanie


Czemu kablarnie? Do płyty głównej dodają kabel ATA z dwoma wejściami, o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może, co się porobiło, że ze wszystkich sklepów poznikały napędy Pioneer? Niedługo chciałbym kupić Bluraya, a jedyna zaufana mi marka zmyła się z rynku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj złożyłem cały komputer. Wygląda to tak:

Procek: Pentium IV 2,8 GHz Northwood
Płyta główna: MSI MS-7012 (MD8080)
Karta graficzna: PNY Geforce 7600GS ddr2 256mb/128 bit
Pamięć:
2x Kingston 1 GB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz)
+
2x Infineon 64D32300GU5C 256 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz)
Dysk: Hitachi 7200 RPM 40 GB
Napęd: DVD LG
Zasilacz: Dell 305 W
obudowa: HP Compaq dx2200 Microtower

i teraz mam kilka pytań

1. Czy jeżeli pamięci ram są włożone parami w odpowiednie kolory, to będą działać jako dual channel + dual channel ?
2. Co opłaca się podkręcać?
3. Jaką tanią ale dobrą pastę termoprzewodzącą kupić (ta co mam już zużyta jest)
4. Jakie chłodzenie (mam tylko jedną wtyczkę na wiatrak, ten do chlodzenia procka i radiatora, jak doprowadzić prąd do pozostałych?
5. Czy zaktualizowanie BIOSu pozwoli mi podkręcić proca? Mam taki bios [Award Phoenix-Award BIOS v6.00PG], bios systemowy jest z 2004 roku, bios video jest z 2007 roku (cokolwiek to znaczy). Obecnie w Advenced coś tam cośtam, FSB i inne ustawienia procka są na szaro, nie da się edytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 12:10, kotfilon napisał:

1. Czy jeżeli pamięci ram są włożone parami w odpowiednie kolory, to będą działać jako
dual channel + dual channel ?

Nie ma czegoś takiego jak Dual Channel + Dual Channel. Jest 1 Dual Channel, jeśli kości zostały włożone w odpowiednie kolory ;) W przypadku 4 kości też jest 1 Dual Channel, a nie 2 ;)

Dnia 14.03.2010 o 12:10, kotfilon napisał:

2. Co opłaca się podkręcać?

Procesor. Ogranicza na chwilę obecną kartę graficzną.

Dnia 14.03.2010 o 12:10, kotfilon napisał:

3. Jaką tanią ale dobrą pastę termoprzewodzącą kupić (ta co mam już zużyta jest)

Arctic Cooling Silver 5 na przykład. Albo Zalman STG-1 (choć nie wiem, czy dostaniesz w pierwszym lepszym sklepie). Z tym, że w tą pierwszą trzeba ostrożnie nakładać, bo to srebro i jej wydostanie się poza powierzchnię procesora sprawi, że będzie niestabilnie ;)

Dnia 14.03.2010 o 12:10, kotfilon napisał:

4. Jakie chłodzenie (mam tylko jedną wtyczkę na wiatrak, ten do chlodzenia procka i radiatora,
jak doprowadzić prąd do pozostałych?

A na płycie głównej nie masz wtyczek oznaczonych Fan? Bo to tam powinno się podłączać dodatkowe wentylatory, o ile dobrze pamiętam.

Dnia 14.03.2010 o 12:10, kotfilon napisał:

5. Czy zaktualizowanie BIOSu pozwoli mi podkręcić proca? Mam taki bios [Award Phoenix-Award
BIOS v6.00PG], bios systemowy jest z 2004 roku, bios video jest z 2007 roku (cokolwiek
to znaczy). Obecnie w Advenced coś tam cośtam, FSB i inne ustawienia procka są na szaro,
nie da się edytować.

Skoro jest na szaro, znaczy to, że gdzieś nie ustawiłeś z Auto na Manual i O/C jest jeszcze zablokowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. To znaczy? Jeżeli mam kolor powiedzmy czerwony, biały, czerwony, biały i w czerwone wsadzam 2x 1gb a w biale 2x256mb to które będą działać jako dual channel?

2. Jak znajde ustawienia w biosie i nałożę nową pastę to podkręcę. (jaka temperatura w stresie powinna być nieprzekraczana?)

3. Znalazłem sklep w Gdańsku z obiema więc w tygodniu idę kupić, ale którą lepiej? Zalman jest droższy tam.

4. Na płycie jest tylko 1 wtyczka zaraz obok koszyczka na procesor. Więcej nie ma (a mam trochę wiatraczków do zamontowania ^^) co zrobić?

5. Zaraz poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 13:04, kotfilon napisał:

1. To znaczy? Jeżeli mam kolor powiedzmy czerwony, biały, czerwony, biały i w czerwone
wsadzam 2x 1gb a w biale 2x256mb to które będą działać jako dual channel?

Wszystkie.

Dnia 14.03.2010 o 13:04, kotfilon napisał:

2. Jak znajde ustawienia w biosie i nałożę nową pastę to podkręcę. (jaka temperatura
w stresie powinna być nieprzekraczana?)

Przy Pentium IV? Bodajże 80 stopni to rozsądne max. Ale zalecałbym mniej ;)

Dnia 14.03.2010 o 13:04, kotfilon napisał:

3. Znalazłem sklep w Gdańsku z obiema więc w tygodniu idę kupić, ale którą lepiej? Zalman
jest droższy tam.

Droższy, ale pewniejszy (zresztą jest go dosyć na kilka "ładowań", więc pewnie jeszcze kiedyś się przyda). Sam go używam i polecam.

Dnia 14.03.2010 o 13:04, kotfilon napisał:

4. Na płycie jest tylko 1 wtyczka zaraz obok koszyczka na procesor. Więcej nie ma (a
mam trochę wiatraczków do zamontowania ^^) co zrobić?

Wentylator możesz zazwyczaj podłączyć pod:
a) wtyczkę napięciową od napędów CD/DVD (z tym, że zapomnij wtedy o regulacji obrotów)
b) bezpośrednio pod zasilacz, zazwyczaj mają złącza molex.
c) pod dwa gniazda 3-pinowe na płycie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej,wiecie może jaka jest różnica między AsRock M3A770DE(ta którą mi Polecaliście wcześniej) a AsRock A770DE+?
Wiem że ta druga jest tańsza i jest na DDR2,które są tańsze,a to jest dla mnie ogromny plus gdyż chciałbym się zmieścić do 900zł.
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 13:46, amek11 napisał:

Ej,wiecie może jaka jest różnica między AsRock M3A770DE(ta którą mi Polecaliście wcześniej)
a AsRock A770DE+?
Wiem że ta druga jest tańsza i jest na DDR2,które są tańsze,a to jest dla mnie ogromny
plus gdyż chciałbym się zmieścić do 900zł.
?

PS. Biorąc tą płytę i DDR2 ram zmieściłbym się w tej kwocie akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, HD4870 lub HD5770. Ewentualnie GTX260. Chociaż lepszym wyjściem byłoby chyba podkręcenie obecnej - taniej, a wydajność skoczy ;).

PS Jakbyś sprzedawał swoją kartę obecną to daj znać, może ugadamy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. OK, ale skoro to jest DUAL channel, to chyba nie bedzie dzia3aa jako quadro channel.
3. Ok, kupie tego zalmana. on ma pedzelek w zestawie, tak?
4. a) ale wtyczne napieciową na p3ycie g3ownej czy na napedzie?
mam 2 wentylatory z taką wtyczką + 1 na procku też z taką wtyczką + 1 na karcie graficznej, ale podłączony do karty, a karta do molexa.

20100314141227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile chcesz wydac :D
Radek HD4870 bedzie gdzies 25% szybszy od Twojej obecnej karty, HD4890 jest szybszy o kolejne 20-25% od HD4870. HD5770 jest wolniejszy o jakies 5% od HD4870 (jakbys mial wybierac pomiedzy HD4870 i HD5770, to lepiej wziac tego drugiego). Za ok. 750zl mozna kupic uzywanego GF GTX280.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się