Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2010 o 14:13, kotfilon napisał:

1. OK, ale skoro to jest DUAL channel, to chyba nie bedzie dzia3aa jako quadro channel.

Tak trudno to pojąć? Dwie kości idą na jeden kanał i dwie na drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.............

512mb niestety troche za mało dla gier typu GTA IV. Niby działa na maxie ale jak przesiade się na LCDka i zwiększe rozdziałke to chyba ściny będa.



kuba9876543210


W gre wchodzą tylko nowe karty.
Czyli najlepiej chyba tego 5770. Chyba, że się wstrzymam i poczekam do debiutu kart z serii 6xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej,wiecie może jaka jest różnica między AsRock M3A770DE(ta którą mi Polecaliście wcześniej) a AsRock A770DE+?
Wiem że ta druga jest tańsza i jest na DDR2,które są tańsze,a to jest dla mnie ogromny plus gdyż chciałbym się zmieścić do 900zł.
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 14:17, hans_olo napisał:

> 1. OK, ale skoro to jest DUAL channel, to chyba nie bedzie dzia3aa jako quadro channel.

Tak trudno to pojąć? Dwie kości idą na jeden kanał i dwie na drugi.


ale które kości? 1gb + 256 jako jedno i 1gb + 256 ? czyli dual z 1280 mb + 1280 mb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 14:53, kotfilon napisał:

> > 1. OK, ale skoro to jest DUAL channel, to chyba nie bedzie dzia3aa jako quadro
channel.
>
> Tak trudno to pojąć? Dwie kości idą na jeden kanał i dwie na drugi.
>

ale które kości? 1gb + 256 jako jedno i 1gb + 256 ? czyli dual z 1280 mb + 1280 mb?


Boze...mówisz że dajesz 2 w żółty i 2 w czerwonym no to masz 2x dual channel.. jezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 14:53, kotfilon napisał:

ale które kości? 1gb + 256 jako jedno i 1gb + 256 ? czyli dual z 1280 mb + 1280 mb?


Załóżmy że masz takie kolory czerwony i żółty:
1GB w czerwony
1GB w czerwony
256MB w żółty
256MB w żółty

Dnia 14.03.2010 o 14:53, kotfilon napisał:

Boze...mówisz że dajesz 2 w żółty i 2 w czerwonym no to masz 2x dual channel.. jezu

Spokojnie bez nerwów to forum jest po to by wyjaśniać pewne rzeczy, a nie żeby się denerwować na współformułowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.
Coś dziwnego dzieje się z moim komputerem. Wszystko zaczęło się dziś rano.
Objawy są następujące:
- wszędzie na ekranie pojawiają się czerwone kopki( http://i40.tinypic.com/2znweq8.jpg znalazłem ten screen w internecie. Na moim ekranie pojawiają sie kropki nie paski:P)
- potem 3/4 ekranu staje sie całkowicie czarna, a na górze 1/4 jest niebieska, albo biała, czerwona lub widać to co jest na monitorze
- wszytko oczywiście się zawiesza i muszę zresetować komputer
Najprawdopodobniej coś się stało z kartą graficzną, albo monitorem, ale nie jestem pewien:(
Czasami dzieje się to od razu po włączeniu kompa, czasami po kilkunastu min lub szybciej.
Help.
<nic nie podkrecane, geforce 8800>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na kartę graficzną. Ale przeskanuj komputer antywirusem. Po skanowaniu jeszcze tym przeskanuj:

http://www.programosy.pl/program,malwarebytes-anti-malware.html

Jak wykryje wirus, to zrób format kompa. A i jeszcze jedno pytanie. Czy jak pokazuje się logo windows też masz takie kropki? Wejdź do BIOSU i posiedź tam kilka minut. Zobacz, czy też są tam takie kropki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny GF 8800 zaczyna sypac artami... Pytanie: czy karta jest jeszcze na gwarancji? Jesli tak, to powinni Ci zwrocic kase, bo GF 8800 raczej nie beda miec.
Moglbys jeszcze sprobowac przeinstalowac stery od grafy wedle instrukcji w przypietym poscie tutaj:

- http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=25654

Jak karta nie ma juz gwary, reinstall sterow nie pomaga, z monitorem wszystko w porzadku, to sprawdz na innym kompie, ale pewnie jest to wina karty i pomoc moze tylko to:

- http://www.guruht.com/2009/05/fix-your-broken-geforce-8800-gtx-card.html
- http://techwoo.com/fix-your-broken-geforce-8800-gtx-card-with-red-vertical-lines-problem/
O dziwo, pomaga ludziom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc zamierzam kupić takiego kompa:
grafika: Radeon 5870
procek: Core i5 750
RAM: 4 GB (podaje tylko ilość bo nie wiem jaki model, prawdopodobnie patriota DDR 3)
zasilacz: be quiet 650 W
płyta główna: Gigabyte cośtam UD5
obudowa: jakiś Cooler Master ;)
Co o tym sądzicie? Coś zmienić czy zostawić tak jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przy Dual Core 2,5 GHz, 2 GB RAM i GeForce 9600 GT zakup dodatkowych 2 GB pamięci RAM odbije się w jakiś znaczący sposób na wydajności w grach ? Czy może wydajność poprawi się tylko w nieznacznym stopniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Dnia 14.03.2010 o 16:10, kamyk95 napisał:

grafika: Radeon 5870

OK

Dnia 14.03.2010 o 16:10, kamyk95 napisał:

procek: Core i5 750

OK

Dnia 14.03.2010 o 16:10, kamyk95 napisał:

RAM: 4 GB (podaje tylko ilość bo nie wiem jaki model, prawdopodobnie patriota DDR 3)

Źle. Bierz te: 2x2 GB G.Skill Ripjaws RH 1866 MHz DDR 3

Dnia 14.03.2010 o 16:10, kamyk95 napisał:

zasilacz: be quiet 650 W

Źle. Lepiej weź ten: OCZ StealthXStream 700W - zawsze więcej mocy.

Dnia 14.03.2010 o 16:10, kamyk95 napisał:

płyta główna: Gigabyte cośtam UD5

Źle. Weź lepiej tą: Gigabyte P55A-UD4

Dnia 14.03.2010 o 16:10, kamyk95 napisał:

obudowa: jakiś Cooler Master ;)

Źle. Weź tą: Cooler Master Centurion 590 - ja ją mam i jest wyśmienita

Dnia 14.03.2010 o 16:10, kamyk95 napisał:

Co o tym sądzicie? Coś zmienić czy zostawić tak jak jest?

Wszystko tutaj jest idealne dopasowanie. Biegnij do sklepu i powiedz im, żeby Ci takiego potwora złożyli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 14:24, Citkowsky napisał:


kuba9876543210


W gre wchodzą tylko nowe karty.
Czyli najlepiej chyba tego 5770. Chyba, że się wstrzymam i poczekam do debiutu kart z
serii 6xxx


HD 5770 to nie najlepszy wybór. Widać, że jak bierzesz kartę z DX 11 to zależy ci na nim. A ta karta przy włączonej teselacji padnie. Lepiej weź HD 4890 1 GB albo HD 5850. Tego drogiego można dostać chyba za 1000zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie kazdy moze sobie pozwolic/chce wydawac ponad 1k PLN na karte :> ...
A HD5770 (w swoim przedziale cenowym) jest niezla. Citkowsky powinien powiedziec ile moze przeznaczyc na ta karte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale po nim samym widać, że uparł się do DX 11 a ta karta przy włączonej teselacji leży i kwiczy więc chyba bardziej opłaca się dołożyć 200zł i mieć b.dobrego HD 4890 1 Gb nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się