Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

A ja mam pytanie. Ile jest wart komputer przedstawiony poniżej?

Procesor: Athlon 64 3200+ 939
Karta Grafiki: GeForce 6600GT 256 MB
Płyta Główna: Gigabyte K8VT 890-9
Pamięć: 4x 256 DDR/400 MHz Kingstone
Dysk Twardy: 160 GB Samsung SATA
Napęd: DVD+/- RW LG
Obudowa: LYNX MIDI TOWER
Zasilacz: Mode Com 350W

data kupna: 2006r.

Czy ktoś się mniej więcej orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 20:52, Magok napisał:

Mam pytanie czy firma Corsair ma w swojej ofercie ramy z prędkością 2400MHz?


Jak chcesz coś wygrać w konkursie to sobie zadaj trudu i sam szukaj, a nie wyręczasz sie innymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 21:19, kamyk95 napisał:

Moglibyście mi polecić jakaś myszkę do 200 zł? Myślałem nad Razer Diamondback albo Deathadder.

Ja osobiscie polecam Logitech G9. Mega wypasiona myszka, pod warunkiem ze masz jeszcze pozadna podkladke. Np RAZOR DESTRUCTOR :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 21:19, kamyk95 napisał:

Moglibyście mi polecić jakaś myszkę do 200 zł? Myślałem nad Razer Diamondback albo Deathadder.



Teoretycznie Razer posiada "najlepsze" gryzonie na rynku, natomiast mój Diamondback już trzeci raz powędrował do serwisu. Sama myszka w sobie dopóki działała prawidłowa spisywała się doskonale, tak czy siak dobrze się zastanów, możliwe że trafiłem po prostu na felerny model. Jeżeli chodzi o klawiaturę to posiadam Razer Arctosa i ta do tej pory działa bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 23:08, MLODY2K6 napisał:

> Moglibyście mi polecić jakaś myszkę do 200 zł? Myślałem nad Razer Diamondback albo
Deathadder.
>
Ja osobiscie polecam Logitech G9. Mega wypasiona myszka, pod warunkiem ze masz jeszcze
pozadna podkladke. Np RAZOR DESTRUCTOR :D


G9 trochę za droga ;/ O Destructorze już nie mówiąc xD
4ny4 Po prostu przestawała działać? Czy może za często latała po pokoju? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 14:38, kamyk95 napisał:

G9 trochę za droga ;/ O Destructorze już nie mówiąc xD
4ny4 Po prostu przestawała działać? Czy może za często latała po pokoju? ;D


Zanim napiszesz ze za droga sprawdz dokladnie jej cene.
ja swoja na allegro z jakiegos sklepu kupilem za 179zl + przesylka. Nie wiezysz sprawdz!!!

http://www.allegro.pl/item953053158_mysz_dla_graczy_logitech_g9_gaming_mouse_myszka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 21:19, kamyk95 napisał:

Moglibyście mi polecić jakaś myszkę do 200 zł? Myślałem nad Razer Diamondback albo Deathadder.


A ja bym ci polecił Logitecha MX 518. Te same bebechy co G5 a do tego bardzo wygodna czego IMO o G9 nie można powiedzieć. A do tego kosztuje ok 120zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 14:48, MLODY2K6 napisał:

Zanim napiszesz ze za droga sprawdz dokladnie jej cene.
ja swoja na allegro z jakiegos sklepu kupilem za 179zl + przesylka. Nie wiezysz sprawdz!!!

http://www.allegro.pl/item953053158_mysz_dla_graczy_logitech_g9_gaming_mouse_myszka.html

No ok faktycznie, cenę sprawdzałem na komputroniku. Duża różnica jest między G9 a G9x? Zauważyłem, że ta druga jest sporo droższa. Czym właściwie one się róznią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 16:11, kamyk95 napisał:

> Zanim napiszesz ze za droga sprawdz dokladnie jej cene.
> ja swoja na allegro z jakiegos sklepu kupilem za 179zl + przesylka. Nie wiezysz
sprawdz!!!
>
> http://www.allegro.pl/item953053158_mysz_dla_graczy_logitech_g9_gaming_mouse_myszka.html

No ok faktycznie, cenę sprawdzałem na komputroniku. Duża różnica jest między G9 a G9x?
Zauważyłem, że ta druga jest sporo droższa. Czym właściwie one się róznią?

Najwieksza roznica to ilosc DPI. G9X ma 5000 a G9 3200. zaden czlowiek nie jest w stanie odczuc takiej roznicy, wiec to tylko taki bajer zeby kase z ciagnac z kogos kto pomysli ze jak nowsze to lepsze. bierz G9 ja mam od grudnia i jestem z niej bardzo zadowlony. Tylko pamietaj tak jak napisalem sama mysz to nie wszystko. Wazne na czym sie ona porusza. Ja mialem badziewna podkladke to moja poprzednia mx510 juz nie dzialal tak jak kiedys. Kupilem Razera Destructor i bajka. Tylko jest jedno ale.... podladka kosztuje 110zl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie pytanie, jaki program na chwilę obecną jest najlepszy do podkręcania karty graficznej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 15:02, 4ny4 napisał:

Witam,

mam takie pytanie, jaki program na chwilę obecną jest najlepszy do podkręcania karty
graficznej ?


Riva Tuner i MSI AfterBurner (wbrew pozorom można używać do innych kart niż MSI ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który procesor będzie lepszy:
Phenom II x2 550
lub
Athlon II x4 630?
Zastanawiam się czy nie dołożyć do Athlona kosztem pamięci L3, bo w Phenomie pewnych 4 rdzeni nie ma. Cena jest dosyć podobna, stąd te pytanie.
I jak jest z podkręcaniem Athlonów? Czy będzie trudniej niż na Phenomie BE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem tydzień temu cały komputer. Wygląda to tak:

Procek: Pentium IV 2,8 GHz Northwood 800 FSB

Płyta główna: MSI MS-7012 (MD8080)

Karta graficzna: PNY Geforce 7600GS AGP ddr2 256mb/128 bit 400mhz/800mhz (po OC 550 mhz/860 mhz)

Pamięć:
2x Kingston 1 GB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) dual channel
+
2x Infineon 256 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) dual channel

Dysk: Hitachi 7200 RPM 40 GB + Samsung 5400 RPM 40 GB

Napęd: DVD LG + zewnętrzna nagrywarka DVD Writemaster

Zasilacz: Dell 305 W

obudowa: HP Compaq dx2200 Microtower

i teraz mam kilka pytań


1. Nie mam w biosie możliwości OC procka, jakim programem mogę to zrobić, ale tak, żeby dało się zapisać i działało przy każdym uruchomieniu? korzystałem z clockgen, set fsb i cpucool.
2. czy warto podkręcać pamięci ram? (mam taką opcję w biosie)
3. Kupiłem pastę Revoltec Diamond Greese i wentylato 92mm. W obudowie mam obecnie tylko wiatrak na procku+ radiator i wiatrak na karcie graficznej + radiator. Gdzie umieścić ten wiatrak, aby najlepiej chłodził? musiałem kupić wiatrak z molexem, ponieważ mam tylko 1 złącze 3pin na płycie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się